Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.

Ta Pani ze skrzeczącym głosem...

(1)
2016-07-01 08:28 | Marcin Ochmański
Od trzech lat mieszkamy w Anglii. W przeddzień wiadomości o śmierci Pani Redaktor odwożę syna do szkoły, włączam machinalnie BBC 2. Mój czternastoletni syn mówi: szkoda, że nie ma tej Pani ze skrzeczącym głosem, jak ona się nazywała? Paradowska - wtrącam. No właśnie, w porzo była... Trzeźwe komentarze i felietony Pani Redaktor stanowiły dla mnie od lat antidotum na coraz bardziej powszechną w polityce i w mediach emancypację głupoty. Była jednym z tych ludzi mediów na których audycje, felietony czy komentarze po prostu się czekało. Jej materiał w Polityce prawie zawsze czytałem jako pierwszy, zwłaszcza w okresach wzmożonej politycznej turbulencji, chcąc posłuchać głosu rozsądku. Moim absolutnym 'claim to fame' były te razy, kiedy Pani Redaktor publicznie wyróżniała moje komentarze pod jej blogiem w Polityce. Była kimś bardzo ważnym dla mnie w percepcji i kształtowaniu obrazu współczesnej Polski. Z Jej odejściem zabraknie ważnego głosu w dyskusji publicznej w Polsce.