Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

(7)
Austriacki Sąd Konstytucyjny uznał, że z powodu nieprawidłowości należy powtórzyć drugą turę wyborów prezydenckich.
 • 2016-07-01 13:56 | cccamel

  Re:Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

  (...) "o tęsknota za małą ojczyzną, odciętą górami i lasami od zgnilizny tego świata." - a przecież Europejczycy do swoich ojczyzn nie mają prawa, muszą dzielić zgniliznę tego świata ze wszystkimi, zarazić ową zgnilizną swoje ojczyzny, przyjąć, docenić, uwewnętrznić. Wyrzec się własnej kultury, zwyczajów, pozbyć swojskości.

  Bawią mnie też te statystyki, w których światli, młodzi i wykształceni wraz z profesorami głosują za otwartością i zasiedleniami, zaś tylko starsi, niewykształceni (w domyśle naziści) - za ochroną własnej ziemi, kultury i panstwa przed najazdem ubogacenia.

  A wybory jak to wybory - zostały przez lewicę sfałszowane i to potwierdził wyrok. Bo demokracja jest tylko dobra, kiedy "nasi" wygrywają. Podobnie sprawy mają się w UK.
 • 2016-07-01 20:40 | Jacek, NH

  Re:Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

  Z Austrii napłynęła dobra wiadomość. Nie wolno fałszować wyborów! W Polsce, w wyborach samorządowych PSL miejscami uzyskiwało ponad 100% głosów,a polski Trybunał Stanu nic z tym nie zrobił. I to było złe
 • 2016-07-02 00:08 | edan

  Re:Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

  Już ktoś powiedział, że "nieważne kto głosuje, ważne kto liczy głosy". Ktokolwiek w Austrii brał udział w tym wyborczym szwindlu na pewno wziął sobie głęboko do serca tą słynną maksymę. Mam nadzieję, że w Austrii powstanie odpowiednik polskiego KOD-u i więcej nie dojdzie do problemów z demokracją i owymi słynnymi "wartościami europejskimi".
 • 2016-07-02 12:02 | znafca in spe

  Re:Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

  cccamel
  gdybys czytal austriacka prase to moze dowiedzialbys sie ze wybory nie byly sfalszowane tylko przeprowadzone niestarannie /schlampig/. Liczeniem zajmowala sie nie tylko lewica, ale rowniez przedstawiciele pozostalych partii, zwlaszcza tam gdzie stwierdzono niestaranne przeliczanie /niezgodne z procedura/ glosow. Dlatego pisanie ze to wina lewicy jest co najmniej smieszna.
 • 2016-07-02 15:03 | 4vvard

  -- W całej Austrii było mniej nieprawidłowości niż w jednym okręgu wyborczym w Polsce

  w czasie ostatnich wyborów samorządowych.

  Ale B.Komorowski orzekł, że kwestionowanie poprawności naszych wyborów to "odmęty szaleństwa"

  w podobnym duchu wypowiedzieli się najwyżsi sędziowie III RPrl.

  ale to do nas jeździła komisja wenecka nie do Austrii
 • 2016-07-02 15:09 | 4vvard

  -- gdzie byli ludzie z KOD po ostatnich wyborach samorządowych w Polsce

  dlaczego wtedy nie organizowali się i nie protestowali ?
 • 2016-07-02 17:57 | gramin

  Re:Wybory prezydenckie w Austrii do powtórki

  Dziwni są ludzie tzw. "prawicy" (tzw., bo mam wątpliwości, czy bezgranicznych wielbicieli Putina można nazwać prawicą). Nie potrafią ze zrozumieniem przeczytać nawet krótkiego i klarownego tekstu.
  Austriacki TK wcale nie stwierdził, że wybory zostały sfałszowane. Stwierdził jedyne, że w trakcie liczenia głosów doszło do prawidłowości, które mogły wpłynąć na wynik głosowania. Tego jak owe nieprawidłowości na wynik wpłynęły nikt nie sprawdzał, więc w tej chwili nie wiadomo, czy faszysta owe wybory by wygrał, czy też przegrał większą różnicą głosów niż to podano. Tyle! Dlatego zarządzono powtórzenie głosowania.

  W Polsce o ile wiem, nikt nie wniósł skargi do TK na wynik wyborów samorządowych, dlatego TK się tą sprawą nie zajmował. Ciekawe dlaczego PiS nie zgłosił tej sprawy do TK skoro miał taką pewność, że do fałszerstwa doszło?

  Natomiast aby dostrzec związek orzeczenia austriackiego TK z referendum w UK i jeszcze wszystko razem powiązać z lewicą, to już umysł musi błądzić bardzo krętymi ścieżkami (używając mocno eufemistycznego określenia). Przecież ta "okropna lewica" rządząca UE, przed referendum namawiała UK do zostania członkiem wspólnoty, ale po głosowaniu uszanowała wybór brytyjskiego społeczeństwa i zachęca rząd brytyjski to jak najszybszego rozpoczęcia procedury wychodzenia z UE aby maksymalnie skrócić okres chaosu i niepewności.
  To zwolennicy wyjścia ze struktur UE w UK wydają się być mocno zaskoczeni swoim zwycięstwem i wyraźnie widać, że nie mają żadnego planu co z owym zwycięstwem zrobić. Stąd prawdopodobny następca Camerona mówi o jakichś specjalnych prawach dla swojego kraju w ramach UE, a obywatele zszokowani wynikiem chcą nowego referendum. UE z całym tym zamieszaniem nie ma absolutnie nic wspólnego. Jakiekolwiek insynuacje pod adresem UE przypominają stary żart z Radia Erewań, w którym nie jest ważne, czy to Sasza ukradł rower, czy to Saszy rower ukradziono. Najważniejsze, że Sasza jest zamieszany w kradzież roweru i jako taki automatycznie jest podejrzany.

  @ edan
  Aby być sarkastycznym, trzeba wykazać się odrobiną inteligencji i komentowany tekst zrozumieć. Jak widać demokracja w Austrii ma się dobrze, skoro tamtejszy TK zarządza nowe wybory i nikt tego wyroku nie kwestionuje. Nie czyni tego, co powinno cię dziwić, nawet osoba owe wybory wygrywająca.
  KOD w Polsce nie podważa legalności, czy prawdziwości ostatnich wyborów. Broni demokracji przed osobami dla których wyrok TK to wyłącznie nic nieznacząca opinia "kilku kolesi". Gdybyś potrafił myśleć, to byś to dostrzegł.
  Demokracja i rządy prawa właśnie na tym polegają, że przestrzega się pewnych reguł. Niezależnie od tego, czy konsekwencje decyzji TK będą dla lewicy pozytywne, czy nie, owa "okropna, fałszująca wybory lewica" się tej decyzji podporządkowuje. W Polsce TK przestał funkcjonować, bo większość parlamentarna postanowiła łamiąc prawo i zasady demokracji owe decyzje ignorować.