Księga pamiątkowa Janiny Paradowskiej

 


Janina Paradowska zmarła 29 czerwca 2016 roku. Była cenioną polską publicystką, naszą wielką przyjaciółką, członkiem rodziny POLITYKI. Ważną Autorką dla naszych Czytelników, ale też dla kolegów z redakcji. Bo miała niekwestionowany autorytet, olbrzymią wiedzę i talent. Będzie nam Jej brakowało.
 

Drodzy Czytelnicy, to miejsce powstało dla Was – Janina Paradowska była tak naszą, jak Waszą Publicystką. Każdego, kto zechciałby Ją pożegnać, zachęcamy do wpisywania się tutaj, do naszej wirtualnej księgi kondolencyjnej.


Pierwsza Dama Publicystyki Politycznej

(1)
2016-07-03 22:35 | Maga_Jaga
Poznałam ją na konferencji poświęconej Kisielowi (UW, 2011). Już na fotografiach, które rzekomo pogrubiają, prezentowała się mało okazale - drobna, szczupła. W "realu" jej sylwetka wyglądała na jeszcze bardziej kruchą i delikatną, Paradowska wprost znikła pod woalem turkusowego szala. Fizycznie - nietęga, stała się autorytetem intelektualnym, mistrzem warsztatu dziennikarskiego i tytanem pracy. Zawsze podziwiałam jej dystans emocjonalny, sceptycyzm, logikę wywodu i odporność na hejt i oszołomstwo. Spodziewam się, że znów ja spotkam na konferencji naukowej, tym razem dedykowanej Janinie Paradowskiej i jej publicystyce. Non omnis moriar...