Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prawdziwa twarz Mateusza Morawieckiego

(16)
Dla jednych Mateusz Morawiecki i jego plan to ładna, ale pusta w środku wydmuszka. Dla innych największy polityczny samorodek, jaki pojawił się na prawicy od lat. I jedni, i drudzy się mylą.
  • 2016-07-07 14:28 | Romcio Paluch

Rysy na twarzy

Bac moze prawdziwych rysow twarzy Mateusza Morawieckiego trzeba szukac w jego glebokiej mlodosci, kiedy jako bojowiec Solidarnosci Walczacej, wielokrotnie dostawal tegie wciry od SB, a nastepnie - dalej jako bojowiec owej mlodziezowki SW - pilnie sie ksztalcil (zreszta nie tylko z tej formacji), aby - zdobyszy stosowne prestizowe dyplomy -przeniknac, ze sie tak wyraze, do obozow przeciwnika...W calym artykule najgodniejsze odnotowania wydaje sie przeto sformulowanie, ze nie jest to polityk wydmuszka, ktora sie rozpadnie po pierwszym starciu z balwanami, ktorych na oceanie polityki jest ci u nas dostatek...
  • 2016-07-08 01:50 | Aspiryna

Re:Prawdziwa twarz Mateusza Morawieckiego

"...dalej jako bojowiec owej mlodziezowki SW - pilnie sie ksztalcil (zreszta nie tylko z tej formacji), aby - zdobyszy stosowne prestizowe dyplomy -przeniknac, ze sie tak wyraze, do obozow przeciwnika..."

A w roku 1987 ukonczyl Liceum Ogolnoksztalcace...
  • 2016-07-08 18:06 | Aspiryna

"...dalej jako bojowiec owej mlodziezowki SW - pilnie sie ksztalcil (zreszta nie tylko z tej formacji), aby - zdobyszy stosowne prestizowe dyplomy -przeniknac, ze sie tak wyraze, do obozow przeciwnika..."

A w roku 1987 ukonczyl Liceum Ogolnoksztalcace...

Oczywiscie, pozniej (w latach 90-tych) zdobywal rozne,
    bardziej, lub mniej prestizowe dyplomy.
  • 2016-07-10 17:51 | Klusia11

@Aspiryna
    Przeciez wszyscy w Polsce biegali z bibula, byli internowani (lub stosowali emigracje wewnetrzna)......
    Newet jezeli sa troche na to za mlodzi
    Wazne jest jak buduje sie "legende"
  • 2016-07-27 14:46 | azur

Taki pisowski Morawiecki. Nie ma charyzmy i cech przywódczych Tuska.
  • 2016-07-27 14:53 | Jerzy zO.

Re:Prawdziwa twarz Mateusza Morawieckiego....i ideologiczny śmietnik w głowie !.

Co tutaj porównywać, przecież Morawiecki junior ma taki ideologiczny śmietnik w głowie, że tylko jego ojciec może być z niego dumny. Ot, takie majaczenia o kapitaliźmie bez kapitalizmu. Socjalne rozdawnictwo, i sny o potędze. Łepetyny w średniowieczu, i innowacyjność już wkrótce. Takie tam, ble, ble, ble...
  • 2016-07-28 01:03 | Andrzej Falicz

Re:Prawdziwa twarz Mateusza Morawieckiego - ...

Nie zabraklo taniej psychoanalizy z magla ale Staniszkis.
    Z ktora nie da sie dyskutowac z przyczyn fundamentalnych...

Mnie alegoria ze szczurami bardziej pasuje do Platformy.

Morawiecki jest spokojnym, rzeczowym i kulturalnym czlowiekiem.
    To nie paplajacy historyk ala Boni ale niekwestionowany fachowiec.

Jest odpowiednikiem Andrzeja Dudy jakiego Kaczynski wystawil na prezydenta.
    Mlody wyksztalcony obyty wizualnie przyjemny dla oka.

Totalne przeciwienstwo Niesiolowskiego czy Schetyny... to na pewno nienajgorszy wybor dla Polski.
  • 2016-07-29 21:04 | lonefather

Sadze, ze prawdziwa twarz Mateusza Morawieckiego, dopiero zobaczymy. I nie bedzie to przyjemna twarz jaka teraz gdzieniegdzie pokazuje, ale bedzie to geba trzymajacego "za morde" gospodarke na wzor wegierski, PiSowskiego aparatczyka.

Sadze tak, bo jak sie popatrzy na inne "gospodarcze" ustawki PiSowskie, to pominawszy ich gospodarcza szkodliwosc, widac ze maja sluzyc zastraszeniu i uzaleznieniu od woli PiSowskich urzednikow.

Niczego innego sie po tym "planie zrownowazonego rozwoju" nie spodziewam. Nazwa tak samo ladna jak ta o "ochronie ziemi rolnej", a moze nawet ladniejsza, ale prawda bedzie taka sama jak to co Orban zaaplikowal wegirskiej gospodarce, czyli calkowite skrepowanie i uzaleznienie od woli PiSu.

Rzeczy nalezy widziec takimi jakimi sa. A ze mamy zaprowadzana dyktature, to musi ona rowniez panowac nad gospodarka. Takie sa realia i dlatego jedyne czego sie nalezy spodziewac po "planie Morawieckiego" to bedzie tylko podporzadkowanie gospodarki PiSowi.

A jesli przez przypadek cos sie powiedzie, to bedzie to tylko przez przypadek...
  • 2016-07-30 03:08 | kruk

Dlaczego pozytywne elementy planu Morawieckiego mialyby pojsc na smietnik w przypadku przegranej PiS? Skad te obawy?
  • 2016-07-31 11:03 | nela

"
    Jest odpowiednikiem Andrzeja Dudy jakiego Kaczynski wystawil na prezydenta.
    Mlody wyksztalcony obyty wizualnie przyjemny dla oka.

Totalne przeciwienstwo Niesiolowskiego czy Schetyny... to na pewno nienajgorszy wybor dla Polski."
    Nie najgorszy - to mało powiedziane - jeśli on jest porównywalny z Andrzejem Dudą, to możemy być spokojni o przyszłość kraju.
    Szkoda, że ja tego pewnie nie dożyję, bo bardzo bym chciała zobaczyć tę piękną katastrofę, ale lata pędzą coraz to szybciej i chyba nie zdążę.
    Widzę, że Falicz w dobrej formie, ale polskiej czcionki nie używa z uporem godnym lepszej sprawy. Pozdrawiam mimo wszystko. Konsekwencja, to pozytyw.
  • 2016-08-01 02:50 | dnk

Do warszawskiej śmietanki intelektualnej.

Jestem socjaldemokratą i w kwestiach ekonomiczno-społecznych - dla mnie w polityce najistotniejszych - doceniam działania obecnie rządzących.
    Stawka godzinowa na wszystkich typach umów o pracę, projekt 500 +, plany reformy służby zdrowia (Każdy ma ubezpieczenie;likwidacja NFZ, finansowanie służby zdrowia bezpośrednio z budżetu), plan Morawieckiego(
    polecam przeczytać jego zarysy: https://www.mr.gov.pl/media/14840/Plan_na_rzecz_Odpowiedzialnego_Rozwoju_prezentacja.pdf) ) - to wszystko są zmiany w bardzo dobrym kierunku.
    Wygląda na to, że obecni rządzący są pierwszą ekipą od początku transformacji, która realnie chce zmienić neoliberalny status quo, stawiający Polskę w pozycji bananowej republiki, będącej rezerwuarem taniej siły roboczej dla zachodnich koncernów w niekapitałochłonnych/nieinnowacyjnych dziedzinach gospodarki...

Tak, przeszkadza mi obskurantyzm obyczajowy PiSu, przejawy rusofobii czy absurdalne pomysły niektórych ministrów (np. apel smoleński na każdej uroczystości z udziałem wojskowej warty honorowej - choćby była to bitwy pod Grunwaldem...), ale jeśli to ma być cena za realną zmianę systemu gospodarczo-społecznego, to jestem w stanie ją jakoś przełknąć.
    Nie oznacza to, że w następnych wyborach będę głosował na PiS - moją partią jest Razem - ale przyznam szczerze, że gdyby mnie postawiono przed przysłowiowym murem i kazano wybrać między PiS, a którąś z partii "obrońców demokracji" z pod znaku KOD - czytaj: neoliberalnych oszustów oderwanych od koryta - to bez wahania wybrałbym PiS...
    Powinno wam to dać do myślenia, warszawska śmietanko intelektualna...

Młody człowiek z małego miasta.
  • 2016-08-02 00:13 | lonefather

Młody człowiek z małego miasta.

Jaki z Ciebie demokrata, jesli nie widzisz co PiS robi z demokracja i rzadami prawa?

Bo tego, ze prawdziwe znaczenie slow, sprawdza sie po wdrozeniu, mozesz nie wiedziec, wiec cos Tobie podpowiem:

Zagladnij sobie w necie na oferty sprzedarzy ziemi rolnej i pomysl nad tym, dlaczego niemal wszystkie oferty sprzedarzy oscyluja wokolo 0,3 ha?

A jesli jeszcze nie wiesz, to zagladnij sobie do porad specjalistow jak uniknac fatalnych skutkow PiSustawki o "Ochronie ziemi rolnej"...

Jesli jeszcze na to sam nie wpadles, to te okolo 0,3 ha w wiekszosci ofert sa efektem strachu jaki padl na polskich rolnikow. Starchu przed odebraniem im ich ziemi, dyby przyszlo im ja sprzedawac.

Jeszcze na jedno warto zwrocic uwage "Młody człowieku z małego miasta.", na to, ze obecne ceny sa w przyblizeniu o 30% nizsze, niz przed PiSustawka o ziemi. W praktyce gospodarki rolnej oznacza to mniejsze kredyty produkcyjne dla rolnictwa, bo zdolnosc kredytowa okresla wartosc ziemi. O tym, ze banki odmawiaja kredytow, bo nie maja prawa "wchodzic z zastawami na hipoteke" juz nie warto wspominac.

W praktyce przeklada sie to na powolny upadek nowoczesnych gospodarstw rolnych.

To sa te "wspaniale" dokonania PiSu w rolnictwie.

A teraz dokonaj wysilku umyslowego i dokonaj ektrapolacji tego co PiS dokonal w rolnictwie, na reszte gospodarki. Jesli do tego dolozysz wegierski wzorzec PiSu i smialo zerkniesz w przyszlosc, to moze zdolasz dostzec i zrozumiec, nierealnosc tego "planu Morawieckiego"...

A jesli zamiast patrzec w przyszlosc, wolisz spojzec wstecz, to tez dostrzezesz liczne analogie ustroju gospodarczego zaprowadzanego przez PiS, z upadla gospodarcza Polska rzadzona przez Polska Zjednoczona Partie Robotnicza.

Jesli wystarczy Tobie odwagi, to pozbedziesz sie reszty zludzen co do tego co czeka gospodarczo Polske rzadzona przez PiS, niezaleznie od tego jak pieknie brzmi "plan Morawieckiego".

Ale sie nie przejmuj za bardzo, bo nie ma szans na jego realizacje, im wystarczy tylko planowac, zeby sie i tak nachapac kasy, jako wynagrodzenia za wysilek planowania.

Zreszta tak bedzie lepiej, ze tylko ukradna kilkadziesiat, czy kilkaset milionow, niz zeby mieli zmarnowac miliardzy na realizacje nierealnych "kosmiczno elektrycznych" planow. Zeby bylo zabawniej przypomne w zwiazku z planowanym milionem aut elektrycznych za dziesiec lat, ze w CCCP byl taki slogan, ze komunizm = wladza Rad + Elektryfikacja...

jesli jestes przy okazji wierzacy, to powinienes sie "Młody człowieku z małego miasta." modlic do sojego boga, zeby sie nie udalo tych "planow Morawieckiego" wprowadzic w zycie.

A jak mi nie uwierzyles i zaglosujesz na PiS, to pamietaj co wyzej napisalem, a pozniej, jak juz bedzie to o czym napisalem, to pretensje mniej wylacznie dos siebie samego, bo ja Ciebie ostrzeglem, co czeka Polske pod rzadami PiS.

Tak napisalem, ale obawiam sie, z emi nie uwierzyles. A szkoda. Tylko pamietaj : pretensje mniej do siebie samego!!!
  • 2016-08-02 11:23 | AborygenMiejscowy

Bolszewizm katolicki

Ten zbiór haseł wygląda jak przewodnik do entego plenum organizacji jedynie słusznej. Myślałem, że już nigdy w życiu nie dopadnie mnie socjalizm i jego wyznawcy. Myliłem się. On puka do moich drzwi i mojej rodziny ze wszystkimi obrzydliwymi i lumpenproletariackimi przywarami tworząc wyimaginowany real chciejstwa urojonego. Obrzydliwość.....""
  • 2016-08-02 15:55 | azur

Morawiecki to wizjoner, podobnie jak Kaczyński. Jego ostatnia wizja to budowa w Polsce 4 elektrowni atomowych. Każda z nich będzie kosztować 50 miliardów zł.
  • 2016-08-03 03:12 | Andrzej Falicz

@ 2016-08-01 02:50 | dnk
    Do warszawskiej śmietanki intelektualnej.

Co za ulga, ze sa jeszcze ludzie czytajacy POLITYKE myslacy podobnie jak ja - nie taki juz mlody czlowiek z duzego miasta.

Co do straszenia reforma dotyczaca ziemi rolnej albo przykladowo losem...Wegier.
    Jestem pewny, ze z niektorych pomyslow PiS sie wycofa - BO POTRAFI (patrz podwyzka uposarzen poslow itd) a Wegry...MFW chwali premiera Orbana za politykę, która miała doprowadzić do gospodarczej ruiny, a okazała się sukcesem.
    "... Wyniki węgierskiej gospodarki są zadziwiająco dobre. Ale większym zaskoczeniem jest to, że Viktor Orbán uzyskał je mimo powszechnej"(wczesniejszej) krytyki ze strony UE, MFW i innych międzynarodowych instytucji finansowych – mówi „Rz" Neil Shearing, ekspert londyńskiego instytutu Capital Economics...
  • 2016-08-05 03:21 | Zdzislaw Kukula

baju baju ... panie Morawiecki.

chcialbym sie powaznie pomylic co do oceny planow pana Morawieckiego majacych zapewnic rozwoj gospodarczy Polski ... ale zarowno "jedwabny szlak" , ktory ma zrobic z Polski brame dla chinskich towarow do EU , jego pomysly z autobusami elektrycznymi jak i "rozne odmiany miodu" ... plus 4 nowe elektrownie atomowe dla Polski ... to doskonaly plan by pozbawiona swojego przemyslu Polske nie tylko zrujnowac ... ale takze doprowadzic do kompletnego upadku. Dobrze wyksztalceni ludzie ... bez odpowiedniej praktyki w przemysle to ignoranci , ktorzy moga doprowadzic do ruiny nawet silne jeszcze gospodarki.