Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

(18)
Zamachu dokonał 31-letni mieszkaniec Nicei. Odpowiedzialność wzięło na siebie ISIS.
 • 2016-07-15 02:18 | 4vvard

  -- ile jeszcze musi się zdarzyć

  aby przyszła refleksja (nie, nie chodzi o trzymanie się za ręce, kolorowe awatary, itp)
 • 2016-07-15 04:46 | observer

  Jak powstrzymać zamachowców...

  Tylko Izrael potrafi powstrzymać zamachowców-samobójców.
  1. Rozerwane szczątki zamachowca spryskuje się swińską krwią aby uniemożliwić pójscie do nieba.
  2. Szczątki zamachowca nie zostają wydane rodzinie aby nie zostały pochowane według muzułmańskiej tradycji.
  3. Rodzina zostaje wyrzucona z domu rodzinnego a dom zrównany z ziemią przez buldożery.
 • 2016-07-15 09:03 | 4vvard

  We Francji jest ponoć stan wyjątkowy

  jak to możliwe, że zamachowiec przez 2 kilometry jedzie przez tłum i po drodze nie było ani jednego policjanta, który by go odstrzelił !?
 • 2016-07-15 09:18 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Observer
  Widzę, że fascynuje ciebie odpowiedzialność zbiorowa oraz generalnie hitlerowskie metody przejęte przez syjonistów. Ale pamiętaj, że one nie zwalczają terroryzmu, a tylko powodują kolejne ataki - jeszcze bardziej desperackie a więc jeszcze groźniejsze. Zwalczyć terroryzm można bowiem tylko u jego źródeł, czyli eliminując niesprawiedliwość, która zawsze jest przyczyną terroryzmu - w przypadku zarówno Francji jak i Izraela wymaga to zaprzestania okupacji innych państw oraz generalnie wycofania się z zapalnego regionu, jakim od dawna jest przecież Bliski Wschód.
 • 2016-07-15 09:23 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  4vvard
  Myślisz, że tak łatwo jest zastrzelić (albo tylko unieszkodliwić) kierowcę tak wielkiej ciężarówki (tzw. TIRa)? Widziałeś może wczoraj w TVP Kultura film „Konwój” („Convoy”)? Aby takiego monstera zatrzymać, trzeba przecież dysponować bronią przeciwczołgową albo przynajmniej granatami - zwykły policyjny pistolet nie ma tu bowiem szans.
 • 2016-07-15 09:41 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Generalnie
  Jak widać, to nie Rosja, a bliskowschodni terroryzm jest dziś nie tylko największym ale także i praktycznie jedynym realnym przeciwnikiem Zachodu, a szczególnie zaś NATO. Dziwne wydaje się więc, że ci jakże liczni eksperci od terroryzmu i wojskowości, zgromadzeni ostatnio w Warszawie na szczycie owego NATO tego nie zauważyli. Niestety, ale lobby zbrojeniowe ma wciąż olbrzymi wpływ na politykę NATO (a szczególnie na politykę kluczowego członka NATO czyli na politykę USA), a więc NATO się wciąż niepotrzebnie zbroi przeciwko wyimaginowanemu wrogowi (tu konkretnie Rosji), zamiast się rozbroić - w sensie zrezygnować z przestarzałych dziś, a więc od dawna niepotrzebnych NATO, czołgów, samolotów i zbyt przecież licznych jednostek piechoty, jako że aby odstraszyć „klasycznego” przeciwnika takiego jak Rosja, to wystarczy NATO strategiczna broń jądrowa, w tym rakiety balistyczne i latające bomby typu pocisków Cruise wystrzeliwane z wyrzutni znajdujących się albo daleko od Rosji (rakiety balistyczne) albo też najlepiej na trudnych do wykrycia okrętach podwodnych z napędem jądrowym. W ten sposób można skutecznie trzymać w szachu Rosję za mniej niż 10% obecnych wydatków NATO na uzbrojenie.
  Zaś terroryzm można zwalczyć tylko u jego źródeł, czyli eliminując niesprawiedliwość, która zawsze jest przyczyną terroryzmu - w przypadku Francji jak i generalnie reszty członków NATO, wymaga to przede wszystkim zaprzestania okupacji innych państw i wtrącania się do ich wewnętrznych spraw a przede wszystkim wycofania się NATO, a przede wszystkim USA i Francji z zapalnego regionu, jakim od dawna jest przecież Bliski Wschód.
 • 2016-07-15 10:16 | Jerzy zO.

  Fundamentalizm i fanatyzm religijny w rozkwicie !.

  Jakie to szczęście, że nasi fundamentaliści i fanatycy religijni są u władzy i "mordują" tylko Trybunał Konstytucyjny, finanse i instytucje publiczne !.
 • 2016-07-15 10:27 | 4vvard

  1. Wjazd w strefę zgromadzenia masowego powinien być blokowany i kontrolowany

  2. Ze zdjęć wynika, że szyby nie były kuloodporne - więc nie była konieczna "broń przeciwczołgowa"
  3 Czy komisarz Bieńkowska, ograniczy teraz dostęp do ciężarówek (tak jak walczy z dostępem do broni przez osoby do tego uprawnione)?
  "

  a na marginesie "Terror w święto rewolucji - czyli w święto terroru. To jest dopiero paradoks."
 • 2016-07-15 10:37 | Herstoryk

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Zamachowcy pochodzą, jak się zdaje, głównie z dwóch imigranckich w 2-m lub 3-m pokoleniu grup społecznych. Należą albo do klasy średniej czy wyższej, którym kryzys ekonomiczny i dyskryminacja (mają z powodu pochodzenia co najmniej 2,5 mniejszą szansę znalezienia pracy) uniemożliwiają godne życie i awans społeczny, albo do marginesu społecznego. Ci pierwsi są ideowi, ci drudzy szukają dowartościowania i rozgłosu. I jedni i drudzy mają minimalne pojęcie o tradycji i kanonach religii, którą firmują swe działania.
 • 2016-07-15 11:06 | kaesjot

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  @4vvard -" "Terror w święto rewolucji - czyli w święto terroru. To jest dopiero paradoks."
  Czyli wg Ciebie bunt uciemiężonych to terror ?
  A jak myślisz - czy pan dobrym słowem zachęcał podanych by większa część efektów swej pracy oddawali mu "za free".
  Dla mnie "terroryzować" znaczy wymuszać uległość, posłuszeństwo siłą lub groźbą jej użycia.
  Wydaje mi się, że w działaniach islamistów głównym motywem jest raczej zemsta. Ich działanie są raczej skutkiem tego, co dzieje się na świecie niż ich przyczyna.
  Przecież w czasach PRL-u większość krajów arabskich ( Egipt, Syria, Irak , Libia ) była z nami zaprzyjaźniona. Trzeba było to psuć ?
 • 2016-07-15 11:15 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Jerzy z O.
  Nie masz pojęcia o tym, czym jest prawdziwy religijny fundamentalizm...
 • 2016-07-15 11:19 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  4vvard
  1. Myślisz, ze łatwo jest trafić z policyjnego pistoletu w kierowcę jadącej wielkiej ciężarówki? Widać, że nie masz pojęcia o broni palnej...
  2. Duże ciężarówki (tzw. TIRy) powinny być w Europie zabronione w miastach i kierowane na parkingi na dalekich peryferiach, n.p. na obwodnicach i tam ich ładunki powinny być przeładowywane na małe furgonetki. Większe ładunki, nie dające się podzielić, powinny być zaś eskortowane przez policję. Poza tym to więcej towarów powinno być transportowane koleją - generalnie wszystkie przewozy międzynarodowe (poza przygranicznymi) a szczególnie tranzytowe oraz ponad 100 km (poza ładunkami szybko się psującym) powinny być w Europie dokonywane koleją.
  3. Każda rewolucja oznaczała terror - amerykańska także.
 • 2016-07-15 16:38 | cccamel

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Kagan , znowu ci antysemityzm się odbił. Przeproś ładnie!
 • 2016-07-15 18:08 | znafca in spe

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  2016-07-15 11:19 | jakowalski

  o ile mnie pamiec nie myli to w czasach PRLu nie wolno bylo transportowac towarow samochodami powyzej 100 km. Do tego sluzyl transport koleja.
 • 2016-07-15 20:03 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Znafca
  Możesz mi zacytować odnośny przepis?
 • 2016-07-15 23:11 | jakowalski

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  A ja nie jestem w szoku z powodu tego nicejskiego zamachu, jako że się tego spodziewałem - nie wiedziałem tylko dokładnie w którym francuskim mieście i którego dnia tego lata. Powiem brutalnie, że to się Francuzom należało, choćby tylko z powodu ich barbarzyńskiego podboju Algieru w roku 1830, kiedy zanieśli oni tam „cywilizację”, „równość, wolność i braterstwo”. Przecież w jaki sposób tam Francja rządziła i jak się te rządy zakończyły w roku 1962 to doskonale wiemy - po wyjątkowo brudnej wojnie, która pochłonęła dużo ponad milion ofiar - głównie przecież Algierczyków. „Równość, wolność i braterstwo” zaserwowała też Francja licznym Algierczykom w Masakrze Paryskiej z roku 1961 oraz setkom ich współbraci w „ratonnades” („polowaniach na szczury”), a wreszcie ostatnio Libijczykom, tyle że na ogół z powietrza. Przypominam tu także, że w roku policja paryska krwawo stłumiła nielegalną, ale pokojową demonstrację około 30 tysięcy zwolenników Frontu Wyzwolenia Narodowego Algierii i że szacuje się, że w czasie tej akcji zginęło od 100 do 200 osób. Francuskie władze dopiero w roku 1998 roku oficjalnie przyznały się do liczby 40 zabitych, a do tej pory nie ukarano winnych tych krwawych zajść. Przypominam, że w odróżnieniu od „zapiekłych w swej ciemnocie i pysze nieznanych nam z nazwiska szejków” i „rozmaitej maści watażków, plemiennych wodzów, przywódców klanów i gangsterskich rodzin” firmowali ten dorobek luminarze francuskiej polityki, wykonawcami byli tam nie „zwyrodnialcy z Bliskiego Wschodu” ale odziani w mundury wojacy, a kibicowało im bezkrytycznie i entuzjastycznie francuskie społeczeństwo, a jakoś w reakcji na to wszystko ani nie płynęły „łzy świeże” ani nie wznosił się „krzyk bólu i grozy” ku niebu Francji, czy jakiegokolwiek innego zachodniego kraju, ani wreszcie nie podkopało to jej „potęgi moralnej”.
  Przypominanie tego wszystkiego nie oznacza oczywiście popierania czy też usprawiedliwiania zamachów terrorystycznych i mordowania bezbronnych cywili, ale może jednak pomóc:
  - po pierwsze w zrozumieniu motywacji otumanionych nienawiścią desperatów;
  - po drugie w zrozumieniu, że terroryzm jest symptomem a nie przyczyną choroby i
  - po trzecie wreszcie, do unikania odruchowego wrzaskliwego potępiania sprawców tych zamachów bez wskazania palcem rzeczywistych sprawców tych zamachów, czyli zachodnich, a tu szczególnie francuskich polityków z partii rządzących Francją od co najmniej końca II Wojny Światowej, w tym szczególnie gaullistów i tamtejszych socjalistów (którzy zresztą z socjalizmem od dawna nie mają nic wspólnego poza nazwą).
 • 2016-07-19 18:55 | azur

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Jak skończą się pieniądze z ropy naftowej, kalifat islamski upadnie. Arabowie do roboty się nie biorą, ale liczyć umieją.
 • 2016-07-19 19:09 | azur

  Re:Zamach w Nicei. Ciężarówka wjechała w tłum, nie żyje kilkadziesiąt osób

  Państwo islamskie wzięło odpowiedzialność za zamach. A jakie miało inne wyjście, im już jest wszystko jedno.