Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

(17)
Po zamachu w Nicei minister Mariusz Błaszczak znalazł już winnych: politykę multi-kulti i poprawność polityczną.
 • 2016-07-15 16:48 | trip

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Czy Blaszczak i podlegle mu sluzby beda kwalifikowac przyjezdnych do Polski min na Dni Mlodziezy wg koloru skory?
 • 2016-07-15 17:28 | azur

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Większość składu obecnego rządu, z premier na czele, powinna podać się do dymisji.
 • 2016-07-16 08:09 | Elka

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Poziom, jaki reprezentuje wiceminister Jaki jest żenujący. To chłoptaś a nie przedstawiciel rządu.
 • 2016-07-16 09:03 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  W kulturze katolickiej nie multikulti stało się Jedwabne,Pogrom Kielecki a szerzej w chrześcijańskiej obozy koncentracyjne czy ludobójstwo Słowian pod pretekstem chrztu.Tak sobie myślę.że multi nie ma na sumieniu zbrodni do jakich dochodziło w cieniu krzyża.
 • 2016-07-16 12:03 | cccamel

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Drogi Słowianinie Stanisławie, technika wskazywania na to, że inni też a może i gorzej jest dość powszechna, ale intelektualnie mało uczciwa. Napisz mi ile zbrodni w cieniu krzyża powinno być popełnionych, żebyśmy przestali zwracać uwagę na ciężarówki rozjeżdżające Francuzów dzisiaj?

  Tak na marginesie marginesu, to wygląda na to, że historia podbojów muzułmańskich zawiera stosy trupów przewyższających wszystko inne, może poza dokonaniami Genghis Khana.

  Interesujące jest to, że wpisy krytyczne w stosunku do przybyszy są usuwanie, niepublikowane, zaś krytyka pod naszym własnym adresem jest w Polityce bardzo mile widziana. Nazwałbym to mentalnością schyłku cywilizacji.
 • 2016-07-16 12:13 | suwer

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Z min. Błaszczakiem (jego rozmowa z red. Piaseckim w TVN24) zgadzam się w jednym - otwartą dyskusję uniemożliwia obrzydliwa (dla mnie), wszechobecna POPRAWNOŚĆ POLITYCZNA. Nie można, nie wypada, nie wolno publicznie powiedzieć:

  - że obsługa i utrzymanie imigrantów KOSZTUJE i że na to musimy wydać NASZE PIENIĄDZE. I że nikt się do tego nie pali, ale zamiast - wszyscy plotą na wyprzódki bzdury o chrześcijańskim miłosierdziu i obowiązku. Który "wszyscy mamy okazywać", ale nie my, tylko jacyś inni. (Nb. najlepszy w tym jest papież - ten obecny i jego poprzednicy - wygłaszając puste apele, siedząc w kapiącym od złota Watykanie). Czemu nie nakaże wszystkim klasztorom przyjmowania uchodźców?

  - że środowiska islamskie po prostu NIE CHCĄ się integrować ze społeczeństwami kraju, który je przyjął. Że zamiast - żądają, żeby to ich zwyczaje i prawa były zaprowadzane i stosowane.

  - że skutkiem polityki otwartości są w wielu miastach Europy dzielnice, do których nawet policja niechętnie zagląda, co praktycznie oznacza, że władza państwowa tam nie sięga.

  - że wszyscy terroryści ostatnich lat to muzułmanie (choć oczywiście nie wszyscy muzułmanie to terroryści) i że islam ma za cel niszczyć i/lub nawracać niewiernych. Zamiast tego po każdym zamachu słyszę wypowiedź jakiegoś zasymilowanego muzułmanina, który ubolewa i twierdzi, że "to nie islam, bo islam, to religia miłości".

  - że - last but not least - chrześcijaństwo ma na sumieniu wcale nie mniejsze zbrodnie niż islam

 • 2016-07-16 12:34 | Alrus

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Wypadki takie jak w Jedwabnem czy Kielcach mają genezę zbyt złożoną, aby wyjaśniać je tłem religijnym, które odegrało tam znikomą rolę. O ile w ogóle jakąś odegrało.
  Nikt multikulturalizmu, co jest tylko prądem, zresztą proweniencji chrześcijańskiej, wprost ewangelicznej, o zbrodnie nie oskarża. :-) To nurt będący odpowiedzią na skrajny rasizm i jako taki również skrajny, gdyż bazuje nie na tym, co jest, a na tym, co według jego zwolenników być powinno. Jako koncepcja idealistyczna, twór sztuczny, sprawdzał się do pewnego stopnia w sztucznie stworzonych warunkach. Wraz z ich zmianą na bardziej realne, sprawdzać się przestaje.
  I tu, niestety, słowa Błaszczaka więcej zawierają prawdy, niż komentarze tych, co go za nie krytykują.
 • 2016-07-16 17:33 | azur

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Najlepiej, żeby Błaszczak zachował swoje mądrości dla siebie.
 • 2016-07-16 18:00 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Co się zmieniło od czasów Jedwabnego i Pogromu Kieleckiego w środowisku lokalnych katolików.Jaki lud takie pogromy jest nadal aktualne.Tak sobie myślę bo lud szuka oparcia rządzących kiedyś byli to okupanci.
 • 2016-07-16 19:56 | Alrus

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  W Jedwabnem byli dwaj okupanci, Słowianinie Stanisławie. I dwa ludy.
  Najpierw przyszli bolszewicy. Akcje ludu polskiego poszły w dół, a żydowskiego do góry. Tak się złożyło, że lud żydowski nie miał specjalnych powodów aby kochać Polaków, więc poparł nowe porządki z radością, natychmiast utożsamił się z nową władzą i błyskawicznie przejął rządy w mieście. Zorganizował żydowską milicję. Ta milicja, z niemałą pomocą pobratymców gorliwie zaczęła tropić i wydawać w ręce NKWD Polaków. Wielu. Lud żydowski odżył i zaczął podśmiewać się z upokorzonego ludu polskiego, grabionego i zamykanego w więzieniach, wywożonego w nieznane dzięki listom proskrypcyjnym dostarczanym okupantowi spod czerwonej gwiazdy: chcieliście Polski bez Żydów..? - drwili - To macie Żydów bez Polski!
  Jaka część Żydów tak się zachowała? Szacunki są różne, byli mniej gorliwi i więcej, ale można uśrednić do trzydziestu procent.
  Potem przyszli Niemcy i role się odwróciły. Lud żydowski stracił ochronę, jego akcje poszły w dół, a ludu polskiego do góry. Wracali ci, co mieli szczęście przeżyć i nie zostali wywiezieni na wschód. Nie zabrakło takich, co dyszeli zemstą za panoszenie się Żydów, nie brakło i takich, którym zapachniał żydowski majątek...
  W strasznych czasach ludzie zachowują się strasznie, za złe słowo odpłacają kijem, a za kij siekierą. Tak to rośnie.
  Nienawiść oślepia i nie odróżnia winnych od niewinnych.
  Powojenne procesy skazały niewielu, ówczesny wymiar sprawiedliwości znacznie lepiej znał realia niż dzisiejsi Grossowie.
 • 2016-07-17 01:49 | mentalist

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  nie jestem wielbicielem pana ministra ani opcji pollitycznej z ktorej sie wywodzi ale on ma duzo racji nie nalezy popelniac bledow europy zachodniej Francja, W. Brytania,Holandia Belgia to byle kraje kolonialne i czesc obywateli
  a moze wiekszosc jest juz dawno czescia tych spoleczenstw. Ostatnie fale uchodzcow to glownie rzesze ludzi szukajacy okazji do lepszego zycia mysle tu o Norwegii Szwecji Danii te kraje to wielkie szczescie spotkalo ze dali sie nabrac na multi kulti .Statystyki nie klamia trzeba sprawdzic jak zmienila sie statystyka przestepstw,statystyka beneficjentow roznych form pomocy socjalnej w tych krajach oczywiscie uwzgledniajac demografie mam na mysli przybyszow z innych krajow, kto tworzy enklawy w miastach gdzie policja boi sie interweniowac a duchowni krytykuja sposob zycia ludzi czyli gospodarzy ktorzy podali im reke. Wszyscy o tym wiemy jak jest nawet a zwlaszcza szanowna pani autor tego artykulu.Uciekaja przed wojna ale nie do Turcji czy nawet Grecji bo tam nie rozdaja benefitow jak np w Skandynawi.Prosze zauwazyc jak pani ma czas gdzie pracowali zamachowcy z Paryza czy inni jak bardzo dbali o rodziny, prosze zagladac do statystyk jesli (poprawnosc pozwala tam umiescic takie dane)Pan Blaszczak jako minister nie moze tego powiedziec co mysli co mysli wiekszosc najlepiej wyzwac kogos od ksenofobow,ze nie jest swiatowcem i nic nie widzial ,ciemniak,itp Mysle ze najlepszym lekiem jest szczypta zdrowego rozsadku, wyciaganie wnioskow z bledow innych bo potem nie da sie pewnych rzeczy naprawic. Pan Blaszczak znalazl gdzie jest slabe ogniwo a autor artykulu latwy cel bo niech teraz ktos znow powie co mysli pozdrawiam i odsylam do statystyk jakie wielkie szczescie spotyka kraje przyjmujace.
 • 2016-07-17 12:31 | kaesjot

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Airus, mentalist - zgadzam się z Wami.
  Wasze poglady to nie zaden rasizm, ksenofobia czy antysemityzm. To po prostu ocena faktów i logiczne wnioski z niej wypływające.
  Nikt nie będzie narażał bezpieczeństwa swoich bliskich ( choćby tylko "dmuchał na zimne") i imie poprawności politycznej.
 • 2016-07-18 08:18 | azur

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Nareszcie Błaszczak dorwał się do głosu. Kto chce, niech go ogląda.
 • 2016-07-18 10:55 | Alrus

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Azur,
  wypowiedź może być prawdziwa, albo nie. Kto mówi, nie ma znaczenia.
 • 2016-07-19 09:02 | azur

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  @Alrus - ma znaczenie. Na przykład prezes wszystkich prezesów nigdy się nie myli.
 • 2016-07-20 10:09 | Alrus

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Ba! Prezes! ;-)
 • 2016-07-24 21:21 | wiceburmistrz irena luczas

  Re:Nie minęła doba od zamachu, a minister Błaszczak już podsyca ksenofobiczne nastroje

  Cytuje Airusa:

  "Powojenne procesy skazały niewielu, ówczesny wymiar sprawiedliwości znacznie lepiej znał realia niż dzisiejsi Grossowie.
  "
  "Airus, czy chcesz powiedziec, ze brak kary za spalenie Zydow w stodole to wynik lepszej znajomosci realiow"? Ze spalenie Zydow bylo akceptowalne bo wczesniej niektorzy Zydzi zachowywali sie nie w porzadku?

  Wiekszosc zbrodni ma jakies przyczyny. I co z tego? Idac tropem twojego rozumowania, eksterminacja polskich oficerow w Katyniu tez bylaby usprawiedliwiona np. wojna polsko-radziecka z lat 1919-21 albo antykomunistyczna dzialalnoscia Defensywy w okresie miedzywojennym. Jednak niektore czyny, nawet w ektremalnych warunkach, sa moralnie bardziej godne potepienia niz inne. O ile mi wiadomo, w Jedwabnym Zydzi zadnych Polakow nie wymordowali, a Polacy Zydow owszem.