Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

(17)
Papież wygłosił dwa różne przemówienia do dwóch różnych grup odbiorców. To do młodych było dużo mocniejsze.
 • 2016-07-29 12:33 | Archer100

  Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  "My jesteśmy krajem, który jest oparty na wartościach i nie odmawiamy pomocy nikomu. Jeżeli ktoś będzie chciał do nas przyjechać, zwłaszcza, jeżeli jest uchodźcą i ucieka przed wojną, zostanie z całą pewnością przyjęty. Natomiast nie zgadzamy się na to, żeby siłą sprowadzano ludzi do Polski, żeby zmuszano ich do tego, żeby przebywali, bo są wolnymi ludźmi. Mają prawo wybrać miejsce. Jeżeli ktoś wybierze Polskę, to tę pomoc otrzyma” – powiedział Andrzej Duda.

  Dodalbym tylko, ze przez ostatnie 2 lata Polska przyjela kilkaset tysiecy Ukraincow. A jedna arabska rodzina 'uchodzcow', ktorej polska lokalna spolecznosc zorganizowala mieszkanie i dala na poczatek, zeby mogli przezyc, pewnej nocy spakowala toboly i dala dyla do Niemiec.
  Polska przyjmuje wiec uchodzcow, i to na calkiem przyzwoitym europejskim poziomie. Nie wpuszcza jednak tych, ktorzy moga nas tu wszystkich rozwalic. I slusznie bo Papiez Franciszek do Watykanu rowniez ich nie wpuszcza.
  Jeszcze nie slyszalem o takich Arabach czy Murzynach, ktorzy - bedac juz w jednym z krajow starej Unii - chcieliby przyjechac do Polski. To, ze Bruksela usiluje nam ich wcisnac to oczywiscie inna sprawa. Niestety, Papiez daje sie w tym celu wykorzystywac, chociaz w innej chwili, w przyplywie szczerosci, mowi o 'wojnie w kawalkach'.

  Panie Makowski, a moze by tak pare slow komentarza do papieskich slow dotyczacych rodziny, z ktorych jasno wynika ze nie godzi sie on na 'malzenstwa' jednoplciowe, ze praktyki homoseksualne uwaza za obrzydlistwo - jak zreszta stoi czarne na bialym w Biblii, ze nie akceptuje genderyzmu.
 • 2016-07-29 16:24 | geozak

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Ja słuchałem też kazania na Jasnej Gorze i tam nie było o politykach -tylko o ludziachktórzy czasem sa politykami.Mówił do wszystkich do mnie autora - każdy nich robi rachunek sumienia jak dalego zaszedł do nauczań Chrystusa przekazywanych przez obecnego Papieża..

  Politycy siedzieli w pierwszych rzędach gdyz reprezentuja kraj to sie im słusznie należy .To tej formacji ideowej zawdzieczamy ,że z sensem -_FILTRUJE - NOWINKI ,jakie pan i inni nowoczesni wciskaja Polakom.Trzeba docenic naszych Biskupow i ta Formacje ideowa ,ze bronia Kodu kultury opartego ,że Polak to katolik lub Polak chociaż niewierzacy docenia role KK w Polsce.Te nowinki na Zachodzie dawno już zlikwidowały kosciól i wiarę i trzeba sie zastanowić nad tym kto je wciska Polakom .
  i mamy wymowny obraz co tam sie teraz dzieje.

  Papież może być pełen podziwu dla Polaków ile ich przyszło na Jasna Góre słuchac jego słowa Bozego.Ci Polacy też byli mu wdzieczni ,mowil do nich prostym jezykiem tak jak ich proboszcz czy biskup .Widziałem pogodną twarz Ojca sw .a czasem zdumienie i podziw dla ludu Bozego ksieży,biskupów ,braci zakonnych ,że ich praca przynosi takie owoce w Polsce.

  Ci Polacy czesto bezimienni przyjeli pól miliona mlodzieży ,goszcza karmiac ,zawoża pilnuja.Czynia to slużby państwowe pod kierunkiem ogrzewajacych sie w blasku politykow (slowa Autora ) i tysiace zwykłych bezimiennych wolantariuszy.
  To właśnie swiadczy o narodzie jego kulturze i poziomie jaki reprezentuje.Ten Naród biczujecie ,chcielibyscie ulepić go według waszych pomysłow.Krytykujecie go za flagi ,symbole pamiatki.To wszystko zostało obnażone .Młodziez przyjechała z flagami,w barwqach narodowych ,każdy szczyci sie z jakiegoś kraju - jednym słowem inna odmiana Narodowcow.

  Własnie ja odwrotnie jak Autor na Błoniach widziałem Papieża zatroskanego i zasmuconego.Zapewne martwił sie ,ze wroca do krajów gdzie nie ma tak przyjaznej atmosfery polityków do KK jak w Polsce.Martwił sie jak długo ich młody entuzjazm przetrwa w krajach do których wrócą.

  Ogladam to za Oceanu .Wrociłem z Polski a byłem we wsi parafialnej gdzie ksiadz proboszcz wyselekcjonował 40 uczestników SDM i pojechali do Krakowa.Ci proboszczowie trzeba ich docenić dostaja nowy bodziec do pracy ewangelicznej.

  Jedno mnie zastanawia jeśli piszac takie teksty przynakjmniej byscie uszanowali te chwile kiedy są ŚDM .Wiem ,że mało czynnych katolikow was czyta ale też sa Polacy slabej odwagi aby zrobic ten krok aby zbliżyć sie so wiary wyznawców Chrystusa.Nie utrudniajcie im tego.Przecież jeśli komuś sie nie podobają zwyczaje panujace w KK w Polsce może się skrzyknąć i zalożyc własny kosciol chrzescijański z wszystkimi nowinkami i postepowym regulaminem .Tak czynia na postepowyn Zachodzie w USA ( w Europie prawie wcale ) i też beda szukac własnej drogi do Boga i Crystusa .Prawo tego nie zabrania w Polsce i nikt nie bedzie prześladowal tych kosciołow.

 • 2016-07-29 18:36 | azur

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Pani Szydło robi wszystko, żeby być blisko papieża. Tak było w Oświęcimiu i w szpitalu dziecięcym w Prokocimiu. Czy zmieni się na lepsze, bardzo wątpliwe.
 • 2016-07-29 20:12 | takei-butei

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  O, taki sam tytuł był w "Polityce", gdy Polskę odwiedzał papież Wojtyła. Grunt to konsekwencja.
 • 2016-07-29 21:46 | Tomasz Wysocki

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  No nie, trupem padnę. Gdzieś Ty chłopie z ust papieża Franciszka o gender usłyszał (co to jest ten "gender"?) Wszystkiego z uwagą słuchałem, ale tego akurat nie było. Chybaś wściekły pisowiec, i słyszysz, to co zazwyczaj pisowcy chcą słyszeć: niejaki "gender", aborcja, plugastwo z GW i miłość o. Rydzyka.
 • 2016-07-29 22:28 | Alrus

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  cyt." a moze by tak pare slow komentarza do papieskich slow dotyczacych rodziny, z ktorych jasno wynika ze nie
  godzi sie on na 'malzenstwa' jednoplciowe, ze praktyki homoseksualne uwaza za obrzydlistwo - jak zreszta stoi czarne na bialym w Biblii, ze nie akceptuje genderyzmu."
  Aa, to już dla odmiany ten moment, w którym wielu dziennikarzy chciałoby, aby papież przestał mówić.
  Ale, jak słusznie stoi wyżej, "na szczęście wciąż słuchają go młodzi"... ;-)
 • 2016-07-29 23:34 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Katolicy już wcześniej nie wpuszczali do domu z okazji Wigilii i tradycji wirtualnej pustego miejsca przy stole bezdomnych własnego "chowu" w parafii a co dopiera uchodzców. Czyli mamy normalność ze szlabanem dla uchodzców w ramach ante portas. Bo jedni i drudzy zadepczą salony parafialnych Dulskich.Tak sobie myślę,że papież marnuje czas bo np. kultura katolicka w Sejmie pod znakiem krzyża będzie na poziomie zabawy w remizie a katolicy będą nadal kradli.
 • 2016-07-30 20:55 | o_Onufry

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Papież upadł przed Matką Boską Częstochowską
  To mogło się skończyć groźną kontuzją. Tuż przed rozpoczęciem mszy na Jasnej Górze papież podczas okadzania ołtarza potknął się na stopniach i upadł. Z pomocą rzucili się kapłani stojący w pobliżu. Na szczęście Matka Boska Częstochowska czuwała nad Ojcem Świętym, bo szybko doszedł do siebie i kontynuował uroczystą koncelebrę.
  http://www.se.pl/wiadomosci/polska/papi ... 71842.html
  ++++++++++++++
  Chyba was w tym SE świętobliwie porąbało do reszty. Gdyby Niekopulana zawsze Dziewica czuwała to by w ogóle nie upadł. Co najwyżej odfrunął od ołtarza niesiony na skrzydłach bożych aniołów stróżów.
 • 2016-07-30 21:28 | azur

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Macierewicz z Dudą wybrali się do Brzegów. Duda przedtem podpisał ustawę o TK. Ciekawe, co porabia prezes, w Brzegach go nie było.
 • 2016-07-31 00:58 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  „miłosierdzie ma zawsze młode oblicze”. I dalej: „serce miłosierne ma bowiem odwagę, by porzucić wygodę; serce miłosierne potrafi wychodzić na spotkanie innych, potrafi objąć wszystkich. Serce miłosierne potrafi być schronieniem dla tych, którzy nigdy nie mieli domu lub go stracili, potrafi stworzyć atmosferę domu i rodziny dla tych, którzy musieli emigrować, jest zdolne do czułości i współczucia. Serce miłosierne potrafi dzielić swój chleb z głodnym, serce miłosierne otwiera się, aby przyjmować uchodźców oraz imigrantów. Powiedzieć wraz z wami miłosierdzie, to powiedzieć: szansa, przyszłość, zaangażowanie, zaufanie, otwartość, gościnność, współczucie, marzenia”. Wspanialy cytat Drogi Panie wiec dla kogo jest to milosierdzie? na obrzezach naszych miast stoja szczelnie zamkniete przybytki, ktore do zludzenia przypominaja obozy konteracyjne, tak to sa obozami koncentracyjne dla zwierzat-mnostwo tego jest. Maja swoje zalogi, ktore podobnie jak w obozach koncentracyjnych nie przerjmowaly sie co czuja ci mniej wartosciowi pod-ludzie, tak ci podobnie zarzynajac zwierzata czesto w okrutny sposob i pastwiac sie nad nimi tez nie przejmuja sie tym zbytnio. Co z Holocaustem zwierzat, ktory odbywa sie codziennie. jaka jest w koncu definicja Holocaustu? Czy jest to rzez ludzkich istot czy tez rzez niewinnych istot? Dla kogo jest wiec to milosierdzie?
 • 2016-07-31 11:08 | mzak

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Archer 100. Niewiele wiesz, kto mieszka w Polsce. Ukraińcy nie są uchodźcami.Więc Polska ich nie przyjmuje,tylko daje zarobić, jak W.Brytania Polakom.Arabów w Polsce jest wielu. Znam lekarza, Libijczyka, Muzułmanina, chirurga w Polsce od 30 lat.Jest cenionym lekarzem i pacjentom nie przeszkadza wiara, a aktualnie przyjmuje w 4 szpitalach bo brak neochirurgów. Polska przyjmuje uchodźców od lat 50-tych. Greków /piosenkarka Eleni jest jedną z nich/Wietnamczyków /ponad 20 tyś w W-wie/. Muzułmanów z Kaukazu 18 lat temu przewinęło się ponad 100 tys.Byli Palestyńczycy i wiele innych nacji. Tylko udławili się polską gościnnością i wyjechali.Problemem nie są uchodźcy. Tylko polskie narodowe i patriotyczne fobie, lęk i zacofanie. Na którym politycy budują swoją władzę. Znałem Czeczenów, którzy woleli wracać do ogarniętego wojną swego kraju niz korzystać z polskiej gościnności. Terroryzm zachodni nam nie grozi. Polska nie wojowała z krajami arabskimi, muzułmańskimi jak od 3 wieków Francja, ciut krócej Belgia, Niemcy. Wojska francuskie walczą dzisiaj w kilku muzułmańskich, afrykańskich krajach.Większym zagrożenie może być rodzimy szaleniec, a problemy psychiczne ma już 20 proc Polaków. Chodzą po ulicach i nie wiadomo, co takiemu roi się w główce. Mój znajomy schizofrenik pobił przypadkowe dwie kobiety, bo wydawało mu się że się z niego nabijają. Gdy brał leki- było ok. Gdy je odstawił, telewizor rozmawiał z nim, wydawał mu polecenia, nabijał się. On żył w zupełnie innym, nieprzewidywalnym świecie. Kocha atrybuty wojskowe. Czy może zabić? Tak. Nie wiadomo, co mu glosy nakażą. Nie jest na tyle szkodliwy by być izolowanym, o ile bierze leki.
  Co do rozmowy Papieża z młodymi. Problem w tym, ze oni też dorosną!
 • 2016-07-31 12:02 | Andrzej Falicz

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  A sądząc po ilość nowonarodzonych chrześcijan wśród dziennikarzy GW i Polityki jest to niezwykle udana wizyta ewangielizacyjna.
 • 2016-07-31 16:29 | Alrus

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Z daleka,
  nie wiem, jak z daleka piszesz, ale że nie bliżej niż z obrzeży wiedzy przyrodniczej i zdrowego rozsądku, widać wyraźnie.
  Zwierzę to nie człowiek, choć człowiek jest w dużym stopniu zwierzęciem. Różnica między człowiekiem a jakimkolwiek zwierzęciem jest jednak na tyle duża, że próby równego traktowania czyni śmiesznym, ale i groźnym, bo stawiającym znak równości pomiędzy życiem ludzkim a zwierzęcym, i świadczy, delikatnie powiem, o dużej naiwności.
  Poza tym nie można wymagać tego samego dla różnych gatunków czy form, ponieważ egzystują na różnych poziomach, jedne żyją dzięki lub kosztem innych, a wszystko tworzy naturalny obieg zamknięty niczym łańcuch bez końca, gdzie ogniwo ostatnie w rzeczywistości jest pierwszym. Każde ogniwo czerpie sens istnienia tak od wpływu pozytywnego jak i negatywnego na inne ogniwa, co więcej, warunkuje tym zarówno swoje jak i ich trwanie.
  Nie rozróżniasz też roli jednostek od tworzonych przez nie gatunków.
 • 2016-08-02 03:24 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Czyzby? To co Pan/Pani Arius opisuje to polityczny i wyrachowany skrot, skrot ktory ma usprawiedliwisc okrucienstwo, ktore nieustannie zadaja Ci silniejsi tym slabszym, W zaden sposob bowiem nie da sie uzasadnic moralnie lekcewazenie cierpien jakichkolwiek zywych istot. Cierpienie liczy sie tak samo -zpraszam na katolicka tasme wspolczucia do rzeni, do zabudowanych labaratoriow, wszelkich ferm hodowlanych oraz do tzw. przemyslowej "hodowli" zwierzat jak sie to eufeministycznie okresla by nie zranic uczuc wspolczesnych Ubermenschow .Wlasnie zdolnosc odczuwania cierpienia stanowi prawo zwierzat i to by respektowac ich interesy. Jakie inne cechy mielibysmy wybrac, inteligencje, a moze kolor skory? rasisci lamia ta zasade nadajac najwyzsze znaczenie interesom wlasnej rasy, seksisci faworyzujac przedstawicieli wlasnej plci a szowinisci gatunkowi podobnie jak nazisci przyznajac interesm czlonkow wlasnego gatunku pierszenstwo i prawo do wykorzystywania innych. A wiec Arius Welcome in the club
 • 2016-08-02 21:24 | Alrus

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Z daleka,
  rozumiem, że gdyby na torach przed rozpędzonym pociągiem znalazł się pies, kot oraz Twoje dziecko, stanąłbyś na wysokości zadania, nie stoczył się do poziomu gatunkowego szowinisty i odrzucając bohatersko pokusę faworyzowania własnego gatunku, uratowałbyś biednego kotka albo pieska..?
 • 2016-08-03 10:33 | z daleka

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Wielkie dzieki, to doskonaly argument ze niby "czlowiek ma pierszenstwo" i jakze typowy, bo sluzy zazwyczaj jako usprawiedliwienie by nie robic nic zarowno ani dla ludzi ani dla zwierzat. 500 lat zbralo bialej rasie by zrozumiec, ze trzymanie czarnych niewolnikow i zabijanie i z byle powodu jest czyms niecnym, nieetycznym i okrutnym. 200 lat temu ktos moglby ci zadac podobne pytanie gdyby przed rozpedzonym powozem znalazl sie Twoj ukochany pies i kot oraz czarnuch to kogo bys uratowal?
 • 2016-08-04 05:20 | Alrus

  Re:Politycy chcieliby, żeby papież przestał już mówić. Na szczęście wciąż słuchają go młodzi

  Z daleka,
  chyba nie zrozumiałeś. Człowiek, to człowiek, a kolor skóry, oczu czy włosów nie ma znaczenia.
  Co do niewolnictwa, to istniało wśród ludzi od tysięcy lat, niezależnie od ich koloru i tak się składa, że to akurat biali chrześcijanie znieśli niewolnictwo najwcześniej. Dla przykładu porównaj sobie kiedy zrobili to Arabowie, czy w ogóle muzułmanie. No i ile lat oni tym się zajmowali i na jaką skalę. Radziłbym też dowiedzieć się skąd brali się niewolnicy, kto na nich polował i sprzedawał jak bydło. Wtedy dowiesz się, że wkład "białej rasy" to nieznaczny procent całego procederu, który zresztą ciągnie się do dziś.
  Aha, niewolnicy na plantacjach byli zbyt potrzebni, a płaciło się za nich za dużo, aby móc pozwolić sobie na ich zabijanie z byle powodu. Ale jak ktoś ma skłonność do bajek...