Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Marsz ONR w rocznicę powstania to bezczeszczenie historii

(11)
W kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w stolicy manifestowali narodowcy spod znaku ONR. Absurd gonił absurd. Co gorsza, w wizji historii sekunduje im Andrzej Duda.
  • 2016-08-02 10:46 | Andrzej Falicz

Każdy świętuje po swojemu

A jest jakiś oficjalnie obowiązujący sposób świętowania rocznicy.
    I czy ma go określać akurat środowisko,które robiło wszystko by pamięć o Powstaniu zohydzic?
    Ci często prości wytatatuowani chłopcy to prawdopodobnie jedynie,którzy w potrzebie stanęli i zaryzykować życie w obronie Polski w tym również Panów...Redaktorow.
  • 2016-08-02 10:58 | 4vvard

=== w 50. rocznicę Powstania Warszawskiego Gazeta Wyborcza zaatakowała

żołnierzy Armii Krajowej i Narodowych Sił Zbrojnych oskarżając ich o mordowanie Żydów w czasie walk z 1944 roku. Autorem jednego z najdłuższych w historii „GW” tekstów, który dotyczył tej sprawy był Michał Cichy. Wstęp do jego artykułu napisał _Adam Michnik._

Co obraża Powstańców: takie pomyje jak w GW czy "kibole" oddający Powstańcom cześć ?
  • 2016-08-02 12:07 | suwer

Re:Marsz ONR w rocznicę powstania to bezczeszczenie historii

Uprzejmie zwracam uwagę Panu Redaktorowi, że chyba zniekształcił zacytowane, pochodzące sprzed wojny hasło - otóż brzmiało ono, wydaje mi się "wasze ulice, nasze kamienice". Przyzna Pan chyba, że sens i wydźwięk jest tu nieco inny...
  • 2016-08-02 12:17 | m_malgorzata

Mniej dziwi mnie postawa Andrzeja Dudy - bo jest to facet, który ma takie a nie inne poglądy.
    Dziwi mnie natomiast reakcja, a raczej brak reakcji mediów i opinii publicznej na częste i niepokojące aluzje oraz deklaracje z jego strony. Ten człowiek nazwał kiboli współczesnymi bohaterami, zrównał ich z ludźmi ginącymi w walce z faszystami i faszyzmem.
    Ale najbardziej znamienne było milczenie ze strony prowadzących tzw. debatę przed wyborami prezydenckimi. Mnie przeszedł zimny dreszcz i poczułam grozę, gdy pan Duda zapowiedział rozprawienie się z "kłamstwem" dotyczącym zbrodni w Jedwabnem. Nikt nie tylko nie podjął tematu, ale nawet nikomu z obecnych nie drgnęła twarz - ani prowadzącym, ani ówczesnemu prezydentowi Bronisławowi Komorowskiemu.
    Dlaczego więc dzisiaj jesteśmy tak zdziwieni?
  • 2016-08-02 15:57 | Alrus

Czytam i oczom nie wierzę. Chyba autorowi artykułu coś się pomyliło. W powstaniu brali udział wszyscy bez względu na przynależność polityczną, która przy takich okazjach nie ma znaczenia. I owszem, również narodowcy wszelkiej maści, także z ONR. I nie ma co kłócić się, czyje było Powstanie, bo należy do wszystkich Polaków.
    A skierowane było przeciw Niemcom i nie jest ważne, że przypomnienie tego komuś się jakoś kojarzy.
  • 2016-08-02 16:33 | lukald

Niestety na naszych oczach sprawdza się wszystko to o czym pisał Orwell.
    W równym stopniu dotyka to teraźniejszości, jak również przeszłości.
    Każdej dacie, każdemu człowiekowi,w każdej chwili można nadać nowe znaczenie, nowy sens, stworzyć nową historię.
    Polityka historyczna istniała wprawdzie zawsze pozwalając nam zagłuszyć sumienia. I tak, gdy to nasze wojska atakowały jasnym było, że Polski wojak nie gwałcił, nie mordował, zawsze witany był kwiatami i uśmiechami niczym w gebelsowkich kronikach żołnierz Wermachtu. Nie ważne czy dotyczyło to Chrobrego, Kazimierza Wielkiego, Litwy czy Ukrainy.
    Podobnie wiedza ma się na temat niewolnictwa, które istniało w Polsce przez kilka stuleci. Ilu z Polaków rozumie, że piękny eufemizm "pańszczyzna" oznacza to samo co niewolnictwo ?

Obecnie jednak dzieje się coś przedziwnego, że nowe znaczenia i nowe fakty tworzy się w odniesieniu do najnowszej historii, gdy żyją jeszcze świadkowie wydarzeń.
    Na naszych oczach przemieniana jest historia II WŚ, historia opozycji w PRL, łącznie z najważniejszymi osobami.
    I ludzie to wierzą, niczym w słynnej scenie na placu defilad tuż przed egzekucją jeńców w "1982". Orwell to przewidział ?
  • 2016-08-02 17:01 | Aspiryna

ONR to, po prostu, polscy faszysci... Przed wojna zostali dosyc szybko zdelegalizowani.
    Dlaczego wiec pozwala sie im teraz na zupelnie swobodna egzystencje?
  • 2016-08-02 17:46 | dekan56

Trudno się dziwić, że "chłopaki" świętowali, wszak w powstaniu to ich opcja wygrała.
  • 2016-08-02 23:18 | Stachu39

Niestety megalomania popowstańcza przekracza wszelkie granice . Zatrzymaliśmy Armię Czerwoną (walcząc z Niemcami ), ocalilišmy Francję i Niemcy przed komunizmem, nie staliśmy się 17 Republiką. Ocaliliście Polskę - to dzisiaj p.Pochanke w rozmowie z kombatantką .Nie kwestionuję bohaterstwa powstańców czy ludności cywilnej, ani poparcia ludności dla Powstania, entuzjazmu. Byłem tam i trochę pamiętam. Niestety skutki tego zrywu były tragiczne, a te przytoczone wyżej wypowiedzi Kuchcińskiego i innych to poprostu bzdura. A że znajdują się rozmaici chętni podczepienia się pod to , to nic dziwnego. Ja też bardzo żałowałem, że nie mogę być powstańcem ,bo miałem tylko 6 lat.No ,ale byłem dzieckiem .Niektórzy nie wyrośli i wyobrażają sobie jak to stoją z VISem na barykadzie a wokół morowe panny.
  • 2016-08-03 22:09 | trip

A.Macierewiczowi za zaslugi dla Powstania Warszawskiego zostanie przyznany stopien" generala broni honoris causa"
  • 2016-08-06 00:04 | Alrus

Aspiryna
    cyt." ONR to, po prostu, polscy faszysci... Przed wojna zostali dosyc szybko zdelegalizowani.
    Dlaczego wiec pozwala sie im teraz na zupelnie swobodna egzystencje?"
    Raczej "faszyzujący", bo faszystami nie byli, a nazistami wcale. Zdelegalizowani zostali za radykalizm, ale także ze względu na wrogość wobec obozu rządzącego. Polski antysemityzm to nie to samo, co niemiecki, nie był absolutnie oparty o rasizm, a miał podłoże ekonomiczne, warto o tym pamiętać. Nie my budowaliśmy obozy dla Żydów, w naszych siedzieli antysemici - Bereza gościła ich jako pierwszych. W ideologii przedwojennego ONR nie nawoływano do eksterminacji, w obecnej tym bardziej. Niedawno Rzecznik Praw Obywatelskich ubolewał, że nie ma ich o co oskarżyć... Smutne, prawda..? ;-)