Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

(12)
Czym ujął komisję 62-letni Morawski, którego największym artystycznym osiągnięciem jest rola Karola Wojtyły?
 • 2016-08-23 11:19 | Zdzichuł

  Niestety będzie jak w przypadku pozostałych mediów przejmowanych przez rządzących

  Mierni, ale wierni. Niech te 3 lata jak najszybciej zlecą, bo już człowieka krew zalewa.
 • 2016-08-23 11:55 | Withold

  Wrocławski Teatr ma nowego dyrektora

  Trochę to śmieszne przeciwstawianie sobie ludzi, gdzie jeden grał JPII, a drugi Konrada z "Dziadów" i podawanie w wątpliwość, czy ten co grał JPII, może zostać dyrektorem teatru. W naszych czasach w orzeciwieństwie może do komuny, aktor to robota jak każda inna. Nie jestem specjalistą od gry aktorskiej, ale rozumiem, że JPII zagrałby każdy amator, co innego Konrada, który musi cierpieć za miliony, chociaż JPII miał podobno cały świat na głowie. Na szczęście żaden nie grał psychopatycznego, seryjnego mordercy.
  Mieszkowski (jak słychać bez wyższego wykształcenia) był na tyle sprytny, że poszedł w politykę, ale jak miałby dalej kierować teatrem? Nie znam się, ale na państwowej robocie widać, że to możliwe. PiS mówi twardo, że bierze wszystko co państwowe i to realizuje. Jeśli aładzę przejmie opozycja to wiadomo, że wszyscy pójdą precz i dlatego PiS robi wszystko, aby tę władzę utrwalać gdzie się da. Moja spóźniona rada? Trzeba było wszystko co się da prywatyzować.
 • 2016-08-23 12:05 | znafca in spe

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  ...Czym ujął komisję 62-letni Morawski, którego największym artystycznym osiągnięciem jest rola Karola Wojtyły?...
  Wlasnie tym!
 • 2016-08-23 15:24 | woytek

  Re: Wybór budzi kontrowersje, aktorzy pozostający na utrzymaniu podatnika się buntują,

  Trzeba wybierać , albo jest się posłem Nowoczesnej , albo artystą. Gdyby to był teatr prywatny , to by aktorzy pracowali na umowie śmieciowej albo bez umowy i by chwalili właściciela pod niebiosa , że mogą grać w przedstawieniach bulwarowych.
  Łączenie przez ambitnych artystów dwóch etatów płaconych z pieniędzy podatnika jest niemoralne.
 • 2016-08-23 15:42 | Irek Kersak

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  Sami przecież chcieli być we własnym domu,he he.
 • 2016-08-23 15:52 | malpa-z-paryza

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  my Polacy mamy wielkie zdolnosc do niszczenia naszych osiagniec, suksecow.. i to w kazdej dziedzinie.
  amen.
 • 2016-08-23 16:03 | takei-butei

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  A któż to, a któż to zaalarmował o erotycznej scenie w sztuce, jeśli nie radni PO?

  I czyżby w sejmiku Dolnego Śląska nie rządził Dolnośląski Klub Porozumienie - PO, PSL, SLD?
 • 2016-08-24 06:57 | __

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  Dyrektor na państwowym+poseł to jednak przegięcie pały...
  Inna sprawa że posłem jest się z wyboru
  ludu więc skoro elity (bo zwolennicy partii pana posła zdaje się za takowych się uważają) są tak głupie że wybierają kogoś takiego, no to cóż--koszty demokracji...
 • 2016-08-24 10:34 | azur

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  Niech się pobuntują. Potem będą grać w sztukach o zamachu w Smoleńsku.
 • 2016-08-24 11:53 | ziomekp.1

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  1. Morawski zły i uwikłany w politykę bo popiera go PSL, PO, organizacja związkowa w teatrze i minister z PIS.
  2. Mieszkowski dobry bo nikt go nie popiera i nie jest uwikłany politycznie -- oprócz tego iż jest CZYNNYM posłem u faceta który bardzo chętnie by sprywatyzował lub wyleasingował cały ten jego teatr, jest też bardzo aktywnym działaczem KOD, KOD to też twór polityczny.
  3. Morawski jest zły bo tak zdecydowało paru twórców z towarzystwa wzajemnej adoracji którym śni się sytuacja iż powinni być wiecznie hołubieni i nieusuwalni z Olimpów na których siedzą.
  4. Mieszkowski jest dobry bo miał gdzieś publiczne środki którymi karmił go samorząd i stwierdzenie z artykułu " Był wielokrotnie ganiony przez władzę PO, PSL czy SLD za naruszanie dyscypliny finansowej" jest naprawdę delikatne, pan dyrektor winien zapytać swego guru Petru jak rozporządzać cudzymi pieniędzmi.
  5. Morawski jest zły bo grał tylko w lekkim repertuarze i serialach (Starsi Panowie czy Olga Lipińska to też pośledni sort? Też lekki repertuar).
  6. Mieszkowski jest dobry na dyrektora bo dysponuje świetnym wykształceniem -- niestety tylko średnim, ukończył LO, dyrektor tak zacnej placówki nie winien mieć wyższego?

  Cała ta afera śmierdzi polityką na kilometr!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 • 2016-08-24 23:29 | gramin

  Re:Wrocławski Teatr Polski ma nowego dyrektora. Wybór budzi kontrowersje, aktorzy się buntują

  Czytając komentarze wyraźnie widać, że ludzie albo niczego nie rozumieją, albo wszystko kojarzy im się z polityką. Nic dziwnego, że Polska pod "światłym przewodem" PiS szybkim tempem zmierza na manowce, a obywatele są zachwyceni i rządzącej partii ciągle rosną notowania.

  Autorka przecież wyraźnie sugeruje, że jeżeli obecny dyrektor podpadł samorządowcom swoją niesubordynacją, to mogli na jego miejsce wybrać chociażby Daniela Przastka, osobę dająca szansę na utrzymanie wysokiego poziomu Teatru. Wybrali natomiast osobę bez dorobku i doświadczenia, wyłącznie z klucza partyjnego.
  Fakt, że w 1981 zagrał Wojtyłę nie jest tu zarzutem. Zarzutem jest to, że była to jedyna znacząca rola w jego całym artystycznym dorobku. Jak na prawie 40-letnią obecność na scenie to naprawdę żenująco mało.
  Nie chodzi tu o politykę, nie chodzi o granie lub nie "właściwych osób". Chodzi wyłącznie o dorobek artystyczny i wizję rozwoju teatru, a tego pan Morawski nie posiada. Po prostu, po raz kolejny, polityka zabija sztukę.
 • 2016-08-25 03:49 | Andrzej Falicz

  POLITYKO

  Obudz sie!
  To poslowie PO i PSL chcieli zmienic dyrektora.
  Nie mozna wszystkiego zwalac...na Kaczynskiego bo to sie robi groteskowe.
  http://wpolityce.pl/kultura/305804-symboliczne-posel-nowoczesnej-przestaje-byc-decyzja-pis-psl-i-po-dyrektorem-teatru-gw-oburzona-aktorzy-zapowiadaja-strajk-okupacyjny

  Nowego dyrektora jedynie poparl - Glinski

  Jeszce raz zeby nie uszlo uwadze...:
  Nie tylko politycy PiS, ale także PO i PSL.

  Cezarego Morawskiego, kandydata forsowanego przez reprezentantów zarządu województwa z PSL, Dolnośląskich Samorządowców i PO, poparł PiS-owski wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Jego przedstawiciele w komisji (gwarantuje ich ministrowi ustawa o prowadzeniu działalności kulturalnej) zagłosowali na Morawskiego