Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wyciek danych z bazy PESEL podważa zaufanie do państwa. A koszty będziemy ponosić wszyscy

(15)
Najbardziej niepokoi fakt, że proceder trwał zapewne kilka miesięcy, zanim śledczy wpadli na jego trop.
  • 2016-08-29 16:52 | Henryk

Dziurawy pesel

Cbś,abw ,policja itp. instytucji opresyjnego państwa ,gnębiącego obywateli bez liku! Ale aby zabezpieczyć obywatela to ich nie ma ! jak mówił mecenas w tv , jeżeli my coś podejrzewamy , to powinniśmy wystąpić do prokuratury o status pokrzywdzonego!To ma zrobić kilka milionów Polaków, których dane wyciekły! Od czego jest państwo - zapytał przytomnie redaktor!
  • 2016-08-29 17:52 | SŁOWIANIN STANISŁAW

Re:Wyciek danych z bazy PESEL podważa zaufanie do państwa. A koszty będziemy ponosić wszyscy

Dziwne bo z okazji wizyty papieża był wprowadzony elektroniczny stan wyjątkowy.Ktoś spieprzył w służbach Błaszczaka i Kamińskiego? Wyciek danych przypomina najazd od zadka uchodzców na granice NATO bez uzbrojenia kiedy kopano okopy z Rosją.Tak sobie myślę,że kolejna komisja śledcza wyjaśni do kogo trafiły dane i czy to początek totalnej inwigilacji w ramach wojny hybrydowej.Nie ma odpowiedzialnego ?!
  • 2016-08-29 18:11 | jakowalski

Re:Wyciek danych z bazy PESEL podważa zaufanie do państwa. A koszty będziemy ponosić wszyscy

Cytuję: shark_ik
    czy w tym Panstwie wszyscy powariowali?!? To ja mam sie martwic tym, ze jakies dane wyciekly na ktorych przechowywanie nie mam zadnego wplywu?? Chyba zwariowaliscie, jesli moje dane dostana sie w niepowolane rece i bede misl z tego tytulu problemy to zloze pozew przeciwko Skarbowi Panstwa i beda za to odpowiadac (bedzie wiecej takich to i pozew zbiorowy moze bedzie). A jak pseudo instytucje finansowe maja takie procedury, ze wszystko zrobia za wirtualne dane to problem ich procedur lub pazernosci!
    http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114871,20613758,wyciek-danych-pesel-dotyczy-nawet-polowy-polakow-sprawdz-co.html#MT
  • 2016-08-29 18:12 | szpic ostrowłosy

Panie redaktorze! Jest pan niepoprawnym optymistą. Właśnie próbowałem zarejestrować się w BIK. Po pierwsze to cała ta baza jest podejrzana. Kolejny raz mam podawać pesel,skan dowodu osobistego i na dodatek podać z jakiego konta dokonam wpłaty rejestracyjnej. To przecież czyste zaproszenie na moje konto. Okazuje się jednak,że nie mogę dokonać wpłaty rejestracyjnej bo mam wspólne konto a z takowego nie można dokonać przelewu. Więc albo albo mam założyć konto albo jestem obatelem drugiego sortu?!
    Po drugie ,to uważam, że skoro zostałem okradziony z bazy państwowej to właśnie to państwo powinno mnie powiadomic czy zostałem okradziony. Wszelkie rady specjalistów polecających mi rejestrację w BIK jest obrażaniem i nie szanowaniem obateli! Dlaczego odpowiedzialność za brak zabezpieczeń mam odpowiadać ja ? W dodatku mając wspólne konto bankowe nie mogę tego uczynić?
    Po trzecie, cała ta afera wygląda mi na jakąś zmowę pomiędzy MSW, Ministerstwem Cyfryzacji i Ministrem Finansów. Chyba brakuje kasy na pińcet plus albo trzeba dofinansować BIK.
    Inna sprawa, że w ramach dojnej zmiany zatrudnia się ludzi którzy z bezpieczeństwem baz danych mają tyle wspólnego co Prezes Wszystkich Prezesów z ekonomią!
    Przy okazji chcę pogratulować opozycji za zaprzepaszczenie okazji do zdobycia paru punktów. Głąby robią grila zamiast polityki! Róbcie tak dalej politykę a po wyborach możecie zgłosić się do pośredniaka!
  • 2016-08-29 18:28 | Caramba

Polacy są bezpieczni, powiedziała pani premier.

Mijała się z prawdą o mile.

Śmieszne i straszne, państwowi urzędnicy ostrzegają, że możemy spłacać kredyty które zaciągnie ktoś inny używając skradzionych danych. No prawo i sprawiedliwość, zaiste.
    To nie Temida jest ślepa ale ABW i inni podkomendni Kamińskiego. Jak szykuje się prowokacje, to brakuje czasu na rzetelną pracę.
  • 2016-08-29 20:04 | Tichy62

Jak zwykle Autor i reszta widzi drzewa nie widzi lasu ....

"nasze" państwo traktuje obywatela jak wroga, jak podwładnego. Jak istotę niższego rzędu, która ciągle musi się z czegoś tłumaczyć, z którą mozna zrobić wszystko co się urzędnikowi podoba.

Przykład? Ot, chociażby tak zwany "sąd elektroniczny" który nie jest żadnym sądem, tylko maszynką do robienia pieniędzy dla korporacji i oszustów.

Dla mnie, "sąd elektroniczny" + PESEL + awizo z poczty to symbole porządku prawnego III RP.

Mam gdzieś takie "państwo"

• 2016-08-29 21:09 | Laclos

@szpic ostrowłosy

Dokładnie odniosłam takie samo wrazenie. Nakrecanie dochodów BIK-owi:))) I to wyciąganie danych tez wielce podejrzane. Zreszta i tak nie zdołałam się zarejestrować, bo serwery padły:))
  • 2016-08-29 21:10 | Indoor prawdziwy

"Wyciek danych z bazy PESEL podważa zaufanie do państwa."
    Nie podważa. Podważyć można tylko coś, co istnieje.
  • 2016-08-30 02:23 | z daleka

Panstwo nadalo nam nr PESEL bez pytania nas o zgode bo dla tego panstwa jestesmy niewolnikami, ciemna masa, ktora nie ma potrzeby pytania o zdanie,kazdy to zyl w normalnie uporzadkowanym kraju,doskonale zdaje sobie sprawe, ze to panstwo bierze na siebie odpowiedzialnosc rozwiazania tego problemu i powiadomienia obywateli o mogacych ich czekac zagrozeniach. wszelkie sugestie zebysmy my sami biegali, dopytywali sie,rejstrowali sie gdzies tam jest dowodem, ze zyjemy w epoce feudalnej, ludzie moga sie z tego smiac, ale mentalnie tak jestesmy traktowani, jako ciemna masa.
  • 2016-08-30 02:29 | woytek

Re:Wyciek danych z bazy PESEL ? a może nie było wycieku ?

Brak wiarygodnych informacji na ten temat. A może to jest medialny wyciek plotek , żeby sobie pogawędzić o zagrożeniach przed którymi nas obroni prawo i sprawiedliwość ?
  • 2016-08-30 11:02 | SŁOWIANIN STANISŁAW

PESEL to sposób kolczykowania Polaków ułatwiający rządzenie.W KL nadawano numer obozowy a hodowcy wypalali na skórze zwierząt swój znak o innych sposobach piętnowania nie wspomnę.Czy nie jest obowiązkiem znakujących z urzędu ochrona znakowanych aby ochronić ich od zgubnych skutków gromadzenia danych za pomocą wytrycha czy dziurki od klucza.Tak sobie myślę,że to afera pokazująca zgubne skutki inwigilacji w stylu ACTA również wyborców jako narzędzie sprawowania władzy.
  • 2016-08-30 11:25 | janadam48

Po wczorajszej nieudanej próbie wpisu do BIK w dniu dzisiejszym postanowiłem zastrzec DO w moim banku. Owszem, mogę to zrobić ale tym samym pozbawiam się dokonywania transakcji przy pomocy tego zastrzeżonego dokumentu. Nie ma możliwości odwołania tej czynności. Aby to robić muszę wyrobić nowy dowód.Oczywiście odpłatnie. Cały ten zgiełk utwierdza mnie w przekonaniu, że państwo ze swoimi agendami ma mnie podatnika w d...pie. Chodzi tylko o to aby napchać kieszenie członkom różnych instytucji chcących mi zrobić dobrze. Tak więc mam dupie takie państwo. Pytanie czy ono istnieje.
  • 2016-08-30 13:22 | mzak

Proponuję wejść do Krajowego Rejestru Sadowego ems.ms.gov.pl i wpisać dowolną organizację/firmę. Wyświetla się osobowy skład zarządu, organu nadzoru, z PESEL,rzecz jasna. Te dane krążą w internecie w tysiącach konfiguracji, powiązań. Na swój temat znalazłem powiązania o których nie wiedziałem, że są możliwe. Nazwisko + PESEL jest podstawą do przekrętu. Nikomu ten stan nie przeszkadza!
  • 2016-08-30 15:43 | ZMI

Dzień dobry, bardzo mi przykro, ale artykuł ogranicza zaufanie do prasy. Co do większości prasy moje zaufanie jest mniejsze niż zero. W Polsce zostaje Polityka, ale ten tekst niestety jest katastrofalny. Autor nie zadał sobie ani odrobiny trudu po co to wszystko? Jak to możliwe? Czy w tych kancelariach komorniczych pracują kretyni? Po co komu dane osobowe(przecież nie po to by zaciągać na kogoś zobowiązania - co za bzdura)? Sprawa jest do końca co prawda niewyjaśniona, ale z tego co mi wiadomo odpowiedź na pytanie po co to wszystko jest bardzo prosta. Jeżeli jest Pan - autor jest zainteresowany służę (kontakt proszę na maila), ale jest straszne, że nawet Polityka dezinformuje, straszy i opowiada głupoty. Pozdrawiam
  • 2016-08-30 17:09 | znafca in spe

2016-08-30 11:02 | SŁOWIANIN STANISŁAW

Przypomnij sobie co robiles jak urodzilo sie dziecko. /oczywiscie jezeli miales w zyciu taki przypadek/. A jezeli nie to napisze; udajesz sie do urzedu aby zarejestrowac narodziny potomka. To samo robi wczesniej szpital. Wiekszosc pnastw przynajmniej europejskich ma cos takiego pod roznymi nazwami.