Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

(10)
Drogą jest likwidowanie przyczyn i struktur takiej agresji – tłumaczy prof. Jerzy Kochanowski.
 • 2016-09-10 08:59 | Henryk

  Prof. Kochanowski . dzisiaj agresję budzi wszystko..

  Wczoraj tv pokazywała jak to dwa radiowozy policji, pod budynkiem mon interweniowały , na wezwanie bratniej żandarmerii wojskowej, wobec dziennikarki tvn, kruchej osoby , - legitymując ją.Ale jak napadnięty został prof, Kochanowski to policji Błaszczaka w pobliżu nie było , ponieważ oni muszą interweniować pod monem!!!
 • 2016-09-10 10:01 | annov7500

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Czekam na trzech muszkieterow co pojechali do Londka....Czy pojada odwiedzic pana profesora?
 • 2016-09-10 11:12 | wladimirz

  Ileś lat temu ludzie by zareagowali, ale nasz "wymiar niesprawiedliwości" skutecznie ich tego oduczył!

  Wiadomo, że jak reagujący jest słabszy to dostanie, a potem wszystkie "służby" umyją ręce. Jeśli będzie/będą silniejsi - to te same służby będą miały pretensję i sprawią ogrooomnie dużo kłopotów oskarżając o samosąd ... ;-)
 • 2016-09-10 12:25 | Obserwer

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Pisząc i ostrzegając tu na tym forum, o siewcach wszelkich "izmów", mając doświadczenia i obrazy tego typu działań słownych siewców "religizmów, nacjonalizmów,demagogizmów " w krajach Bliskiego Wschodu i Afryce czy w byłej Jugosławii. Nie było moim zamiarem opisywanie przypuszczeń, że takie sytuacje, tak szybko wydarzą się tu w kraju, tak bardzo opartym na zasadach chrześcijańskiej miłości bliźniego.
  Niestety efekt odziaływania słów polityków, jak widać jest piorunujący na religizmie czyli tradycyjnego wykorzystywania religii do celów politycznych. Schemat demagogizmów sianych na bazie tradycjonalizmu religijnego przez polityków w sutannach i politycznego demagogizmu daje błyskawiczny efekt.

  Rozbudzone demony przemocy słownej przeszły szybko w czyny.
  Jest to zjawisko niezwykle niebezpieczne i trudno nawet sobie wyobrazić do czego jeszcze może doprowadzić ta "ideologia" w postaci upatrywania winnego w tych , którzy korzystają ze swoich praw do przebywania tu czy tam, uczestnictwa w różnych imprezach, rozmowie w takim czy innym języku, gdy odpowiedzialny człowiek za stan bezpieczeństwa i zobligowany do strzeżenia podstawowych wolności mówi , iż to obywatel , który ośmiela się korzystać z podstawowych swoich praw i wolności jest odpowiedzialny za zachowanie demonicznie uzależnionego, zwiedzonego osobnika lub osobników.

  Każdy rodzaj zła jaki sieje się uderzy też w siewce. To jest tylko kwestia czasu. Nie bez znaczenia jest zawarta mądrość w powiedzeniach: co zasiejesz to to zbierzesz czy nosił wilk razy kilka poniosą i wilka.

  Efekt zaplanowanej i wcielanej polityki zastraszania społeczeństw europejskich oraz rodzimych "izmów" daje efekty doraźnego zwycięstwa, bo na szczęście w zdecydowanej większości społeczeństwo europejskie i polskie brzydzi się przemocą.

  Przemoc jest cechą charakterystyczną nieudaczników, frustratów, niespełnionych w różnych obszarach d..... ,chorych jednostek niecierpiących ludzi, którzy mają wyższe standardy postaw życiowych poza ich chorymi urojeniami oraz potężną chęciom dorównania lub zaistnienia. A , że to nie jest łatwe być wielojęzycznym obywatelem , profesorem z kontaktami międzynarodowymi, ze znajomością i doświadczeniem paru czy kilkunastu dziedzin to rekompensuje te swoje braki czym ???? Prymitywnym zachowaniem, agresją, na którą mają przyzwolenie w postaci wieloletnich przykładów tzw. wybrańców narodu.

  Za sprawą polityków i politycznego stylu w Europie mamy efekty specjalne wypracowane w oparciu o siewców kłamstw na każdy temat, doprowadzenie do demontażu wspólnot każdego rodzaju, wypracowywaniu własnej pozycji politycznej na spreparowanych obietnicach i przyzwoleniu na rozwój tzw. patriotyzmu na wykoślawionych pojęciach dobra, znaczeniu i wzbudzaniu oraz bytu narodowego nacjonalizmu. Jednym słowem wysyp różnej maści "izmów" w krótkim okresie czasu jest "imponującym osiągnięciem" politycznym polityków, które niestety biją w sensie dosłownym w ludzi, doprowadzają do mordów na tle narodowościowym, do dyskryminacji używania ojczystego lub obcego języka.

  Koszmary, demony zła jakie szybko ujawniły się na tej pożywce politycznej, na tym podłożu piekielnym stanowią dowód, iż rozbudzenie chęci dewastacji, niszczenia człowieka przez człowieka, politykom różnej maści wychodzi nad podziw dobrze. Są w nich autentyczne i niezaprzeczalne ku temu umiejętności. Szkoda wielka , że jest to wszystko co im wychodzi.
 • 2016-09-10 14:11 | rademen

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Jeśli ktoś dziwił się dlaczego miliony ludzi mordowały ku chwale Hitlera czy Stalina, to chyba już nie ma złudzeń. Ludzkość jest prymitywna jak w czasach jaskiniowców. Wystarczy dać im motyw, narzędzie, przepis prawny, ideologię, kilka słów zgodnych z ich rozumowaniem, albo zaproszenie dla narodowców na uroczystość państwową. Wystarczy pstryknąć palcami i zaczną bić "wroga".
 • 2016-09-10 14:36 | woytek

  Re: Dziś agresję budzi wszystko, nawet niechlujny wygląd profesora

  Na załączonym w Polityce zdjęciu,trudno rozpoznać w Kochanowskim, profesora? Być może niechlujny wygląd sprowokował menela do ataku na profesora. Wypadek jest incydentem pospolitym, ale medialna wrzawa jest nieproporcjonalna do wydarzenia.
 • 2016-09-10 15:29 | Andrzej Falicz

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Jeszcze raz spróbuję przeskoczyć "ETYKE " POLITYKI.
  Setki tysięcy przybyszów z całego świata nie miało najmniejszych problemów z insynuowana przez POLITYKĘ pisowska...wrogościa do obcych parę miesięcy temu.
  To nieudolna próba dorabiania gęby na siłę
 • 2016-09-10 17:23 | daaas-65

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Prosze Panstwa,

  w 1984 roku dostalem z tzw " banki " pod palacem kultury od menela...do dzis nie wiem dlaczego,...w Otmuchowie w 1987 roku stawialismy czolo w trzech przewazajacym silom miejscowych osilkow na dyskotece,...w 1988 dostalem po buzi za zwrocenie uwagi wywiadowcy S. w komisariscie w Krakowie na Krowodrzy na 23 bledy ortograficzne, ktore zrobil spisujac protokol przesluchania...w Bordoux zostalem okradziony i musialem walczyc " o swoje " na oczach rodziny, efekt! portfel odzyskany, zadrapania zagojone...Drodzy Panstwo, chamstwo jest agresywne i gotowe do przemocy...nie dorabiajmy do tego ideologii....nie nobilitujmy w ten sposob chamstwa.
  Zapewniam, ze gdy jestem w Polsce czesto rozmawiam w roznych sytuacjach po niemiecku lub angielsu i nigdy , powtarzam nigdy nie dostalem za to po buzi...po prostu nie trafilem na chama....ot rozwiazanie zagadki.
  Polityko...nie judz prosze!...
 • 2016-09-11 12:09 | Książka

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Od kilku lat przebywam za granicą, ale do Polski przyjeżdżam często. Ostatnio podczas spaceru Nowym Światem byłem świadkiem demonstracji/mitingu, jakkolwiek by to nazwać, młodych ludzi z różnymi czarnymi emblematami...Dookoła pełno policji...Niewielu mieli słuchaczy, natomiast zapamiętałem komentarz przechodzących obok mężczyzny i kobiety (również młodzi, na szczęście): nigdy nie myślałem, że dożyję czasów, kiedy faszyści będą mogli w Polsce demonstrować, i będą chronieni przez policję.
 • 2016-09-12 18:08 | Aspiryna

  Re:Prof. Kochanowski: Nie tylko hidżab czy ciemny kolor skóry. Dziś agresję budzi wszystko

  Wczoraj tv pokazywała jak to dwa radiowozy policji, pod budynkiem mon interweniowały , na wezwanie bratniej żandarmerii wojskowej, wobec dziennikarki tvn, kruchej osoby , - legitymując ją.Ale jak napadnięty został prof, Kochanowski to policji Błaszczaka w pobliżu nie było , ponieważ oni muszą interweniować pod monem!!!

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Przecie PiS-owscy aparatczycy coraz jawniej wspolpracuja z "brunatnymi"
  i wielu z nich przezentuje poglady zblizone do nacjonalistyczno-faszystowskich!