Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pablopavo śpiewa o śmierci Jolanty Brzeskiej

(2)
„To jest piosenka o różnych rzeczach” opowiada o najtragiczniejszym spośród tysięcy dramatów wywołanych odbywającą się w Warszawie od ponad dekady dziką reprywatyzacją.
 • 2016-09-16 03:13 | echidna

  Pablopavo śpiewa o śmierci Jolanty Brzeskiej

  Czego nie rozumiałam, nie rozumiem i zapewnie nigdy nie zrozumiem to, że do reprywatyzacji w ogóle doszło. Fakt ten nie ma, moim zdaniem, logicznego i realnego uzasadnienia. Kamienice, domy, budynki jakie wybudowano, odbudowano, przywrócono do stanu używalności po wojnie, powstały dzięki społeczeństwu i państwu (niezależnie co kto myśli o PRL, żyliśmy w tym ustroju). Mieszkańcy wnosili opłaty za użytkowanie lokalów, spółdzielnie ponosiły koszty remontów. To tak w olbrzymim skrócie.
  I nagle trzeba oddać, wynosić się bo znaleźli się spadkobiercy właścicieli placów, domów.
  Jeśli politycy są tak łaskawi i sprawiedliwi i w imię tejże sprawiedliwości chcą zrekompensować straty tych ostatnich, efekty były, są i niestety śmiem przypuszczać, będą tragiczne. Jeśli już oddawać - dobrze, ale inaczej. Przez 50+ lat ktoś utrzymywał budynki. Mieszkańcy dokonywali przeróbek, unowocześnień. A to niebagatelne pieniądze. Jeśli ktoś twierdzi, że to spadek po rodzinie i jest jego własnością, sposób na przywrócenie własności prosty - niechaj wypłaci ekwiwalent poniesionych przez wszystkie lata kosztów. Podejrzewam, że suma spokojnie wystarczyłaby na nowe mieszkania dla wyrzucanych lokatorów. I jeszcze by zostało. Wnoszący o zwrot dostałby swoje, mieszkańcy nie straciliby dachu nad głową, a budżet miasta wzbogaciłby się.
  Naiwność? Oczywiście, ale niewielu przychodzi do głowy, że to całe społeczeństwo przez lata ustroju w jakim żyliśmy po II WŚ, płaciło. Mieszkania kwaterunkowe, muzea, teatry, renowacja, odbudowa utrzymanie obiektów pałacowych... Lista olbrzymia.
  Forma reprywatyzacji to nie sprawiedliwość, to ROZBÓJ. Usankcjonowany przez państwo. I należy położyć temu kres.
 • 2016-09-16 23:42 | woytek

  Re:Pablopavo śpiewa o śmierci Jolanty Brzeskiej

  Czy o taką przyszłość walczyła Solidarność ? To jest nieprawdopodobny przekręt wykonany za zgodą skundlownych "elit" bez sumienia, bez twarzy, oraz przy pełnej aprobacie kościoła katolickiego w Polsce .
  To święci kościoła delegowani przez polityków na ołtarze, firmowali ten przekręt. Kościół powinien zabronić wchodzenia do kościoła tym politykom , którzy swoimi nazwiskami firmowali tę złodziejską transformację własnościową.,