Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

(8)
Dwunastoletnia Romka raczej nie spotka na swojej drodze mądrego dorosłego, który pomoże jej jakoś się w tym odnaleźć.
 • 2016-09-21 20:47 | ziomekp.1

  Dwunastoletnia matka

  Może czas zerwać z "głupią" poprawnością polityczną ("mądra" poprawność jest ok) i nazywać rzeczy po imieniu:
  1. Ciąże wśród romskich czy arabskich dziewczynek nie są niczym rzadkim, jako Europejczycy winniśmy przeciwko temu protestować i nie oglądać się na gadaninę iż "to jest w ich kulturze a nam od tego wara", pamiętam jak Rumunia wchodziła do Unii i był problem z rumuńskimi Romami którzy tak twierdzili.
  2. Nie brońmy hidżabów bo 99% arabskich kobiet nosi je wbrew swojej woli, burkę narzuca "samczy islam" który chciałby zrobić z kobiety przedmiot, w Iranie czy Iraku sprzed 30-40 lat ten problem nie występował (pracowałem tam, wiem co piszę).
  3. Mówmy głośno jak obrzydliwe jest wydawanie za mąż kilkunastoletnich dzieci w "kulturze" romskiej czy arabskiej, jak obrzydliwe w tych "kulturach" są inscenizowane małżeństwa, jak obrzydliwie jest obrzezanie kilkuletnich dziewczynek, jak masowo kobiety wykorzystuje się li tylko do roli "inkubatora" produkującego od b. młodego wieku dzieci w ilościach hurtowych i spełniającego seksualne zachcianki samca.

  Może miast zajmować się "Talibo-Terlikiem" redakcja zadała by pytanie o matkę, ojca, wujka, ciotkę, braci, siostry, sąsiadów, przyjaciół, znajomych i diabli wiedzą kogo jeszcze którzy nie pytali po co 29 letni byczek "chodził" z 12 letnim dzieckiem (o gwałcie nie informowano), nie reagowali na owe I LOVE, dziewczynka żyła w próżni? A może nie reagowali bo "taki u nich klimat, takie u nich zwyczaje, po prostu taka kultura i ich swojski koloryt!!".
  Pozdrawiam redakcję.
 • 2016-09-21 22:51 | kruk

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  Czytanie takiej historii,jak ta, nie jest dla mnie tania rozrywka, raczej jezy wlos na glowie. Czy ktos moze ja tak traktowac? Nie przyszlo mi do glowy, ze tak tragiczne wypadki moga dostarczac komus zabawy dajac pretekst do gloszenia swych idees fixes. Ale moze tak jest.
 • 2016-09-22 00:55 | Slawomirski

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  Dzieci rodzace dzieci w kraju pozbawionym doroslych. Dobre zdanie autorki.

  Slawomirski
 • 2016-09-22 12:29 | J.E. Baka

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  A ja bym zapytał pana Ziobrę, który jest podobno taki wzmożony prawnie, czy prokuratura rozpoczęła już dochodzenie w sprawie współżycia z osobą nieletnią poniżej 15 roku życia? Art. 200. § 1. Kto obcuje płciowo z małoletnim poniżej lat 15 lub dopuszcza się wobec takiej osoby innej czynności seksualnej lub doprowadza ją do poddania się takim czynnościom albo do ich wykonania,
  podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.
 • 2016-09-22 14:37 | kuradomowa1

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  a gdzie byli wlasnie ci dorosli w poczatkach ciazy tej dziewczynki? czy ktos wtedy zareagowal? chyba nie i to wlasnie jest najgorsze. czy lekarz/e nie mieli obowiazku zawiadomic prokuratury? o co tu chodzi. czy w tym kraju juz wszystkich zaslepilo.
 • 2016-09-22 15:07 | ziomekp.1

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  Ad. 2016-09-22 12:29 | J.E. Baka
  Prokuratura rozpoczęła dochodzenie i z tego co wiem przedstawiła już zarzuty 29 letniej mendzie czyli byczkowi obcującemu z dzieckiem.
  Napiszę jeszcze raz -- czy owo "chodzenie" a następnie obcowanie fizyczne odbywało się na Marsie, wszak nikt nie pisze o gwałcie a więc "Love Story" odbywało się na oczach publiki tj. bliskich dziewczynki czy wspomnianej mendy, nikt nie reagował? Czyżby Romowie uważali to za normę? Czyżby Romowie wyznawali "wartości" bydlaków z pod znaku ISIS którzy kilkuletnie dziewczynki porywają, sprzedają i współżyją z nimi? Pozdrawiam.
 • 2016-09-22 16:05 | Alice_

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  To prawda. Brak dorosłych, dojrzałych ludzi daje się coraz bardziej we znaki. Dzieci, nie tylko metrykalne, rodzą dzieci i zupełnie nie potrafią ich wychować, przygotować do przyszłego życia, do funkcjonowania w społeczeństwie. Albo wychowują "za bardzo", wydaje im się, że to zabawa lalkami, że można wszystko z dzieckiem zrobić i zadają dzieciom psychiczne cierpienia. To wszystko nie nastraja optymistycznie...
  Mam tylko nadzieję, że tą dwójką romskich dzieci, skoro już sprawa nagłośniona, ktoś się zajmie i pomoże im w przyszłości prowadzić normalne życie.
 • 2016-09-24 08:15 | cccamel

  Re:Dwunastoletnia matka – atrakcja dla poszukiwaczy taniej rozrywki, zwolenników i przeciwników aborcji

  To dziecko to nie "Romka" tylko Cyganka. Niebezpiecznie jest pozwolić sobie dyktować co wolno a czego nie wolno powiedzieć. Na końcu tej drogi jest USA ze swoim "cultural appropriation". Lewicowe tłumaczenia, że słowo "Cygan" ma ...ehem ...konotacje, powinny być odrzucone z pogardą (a każdy przyzwoity człowiek powinien zaraz potem wsadzić palec w oko najbliższego lewicowca). Termin ów posiada swój odcień i znaczenie kulturowe, na które to sami Cyganie pracowali wiekami z wielkim poświęceniem. Wielokulturowość, droga lewico!

  BTW - Cyganie są fajni, samym swoim istnieniem pokazują wielkiego faka lewicy całego świata i jej mrzonkom o wzajemnym współistnieniu i dostosowaniu się ludzi obcych kulturowo. Lewica usiłuje ich wykorzystać w ten sam sposób, w jaki lewica amerykańska wykorzystała Murzynów przeciwko Amerykanom. Stąd między innymi ta "Romka". Ale Cyganów jest zbyt mało, by się to powiodło. A jest się czego bać. Amerykańscy Murzyni palą opanowane przez siebie miasta, poduszczeni przez lewicę. Choć obawiam się, że europejska lewica ma teraz bardziej przyszłościową zabawkę społeczną pod postacią milionów osadników z krajów trzeciego świata.