Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Powstanie warszawskie: nieprzepracowana trauma

(4)
Rozmowa z Marcinem Napiórkowskim, semiotykiem kultury, o tym, dlaczego wciąż się spieramy o powstanie warszawskie.
 • 2016-09-29 19:20 | annov7500

  Mity?

  Czy Sanacyjne rządy nie trzymały nas w podobnym głupim micie za jesteśmy przygotowani do wojny...ze mamy sojuszników...za Matka Boska na sztandarach nas obroni??
  Finlandia czy Węgry, Romunia postąpił inaczej...Nie znam szczegółów...Może jakiś historyk to obejmie?
 • 2016-09-30 01:10 | kruk

  Re:Powstanie warszawskie: nieprzepracowana trauma

  Bardzo ciekawa teza na temat powstania. Tlumienie pamieci nie dokonuje sie bez skutkow. Hipoteza o przyczynach odradzania sie ruchu narodowego moze byc przyczynkiem do dyskusji. Mozna jej przeciwstawic fakt, ze ruchy nacjonalistyczne odradzaja sie w calej Europie.
 • 2016-09-30 01:15 | kruk

  Re:Powstanie warszawskie: nieprzepracowana trauma

  @ annov7500
  Sadzisz, ze Polska mogla uniknac inwazji hitlerowskiej? Nic nie slyszales o "Mein Kampf"?
 • 2016-09-30 20:54 | jakowalski

  Re:Powstanie warszawskie: nieprzepracowana trauma

  Powstanie Warszawskie było walką o władzę w Polsce dla tzw. rządu londyńskiego, walką z góry przegraną, jako że to powstanie było politycznie skierowane przeciwko Aliantom a nie przeciwko III Rzeszy. Wychodzi więc na to, że Warszawiacy walczyli w tym Powstaniu po to, aby do władzy w Polsce doszli zdrajcy i oszuści z tzw. rządu londyńskiego. Powstanie to nie tylko że doprowadziło więc do zniszczenia stolicy Polski i śmierci setek tysięcy Warszawiaków, ale także do utraty przez Polskę Wilna i Lwowa, jako że ponieważ było ono politycznie skierowane przeciwko ZSRR, to zachodni alianci przestał najpierw de facto a później nawet i de jure uznawać ów „rząd” londyński.