Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Po „Czarnym Poniedziałku" coś pękło i już się nie sklei

(23)
Kobiety, dziewuchy (obydwu płci) pokazały siłę, godność i odwagę niesamowitą. Tego się nie da już zawrócić, wypchnąć na margines, uznać za nieważne, choć takie próby widać.
  • 2016-10-03 17:46 | jakowalski

Kto po Prezesie?

Kaczyński okazał się więc marnym strategiem, skoro nie był on przygotowany na taką ewentualność. Pewnie popełnił on błąd swoich poprzedników, a szczególnie Gomułki, czyli nie chciał słyszeć innych wiadomości niż te, które potwierdzały słuszność jego decyzji. Ciekawe, kto przejmie więc władzę po Kaczyńskim, bo przecież nie Macierewicz ani Ziobro, a tym bardziej ktoś z PO czy też Nowoczesnej?
  • 2016-10-03 17:49 | stok

Po „Czarnym Poniedziałku"

Tak zwane ruchy 'pro life' i Kościół od co najmniej 25 lat zapowiadają pomoc dzieciom kalekim. Ja jestem kaleką od dzieciństwa. Nigdy nie doświadczyłem z tamtej strony pomocy. Nikt nawet nie zapobiega kpinom, których jestem ofiarą. Te sprawy nie interesują również obecnego rządu, tak samo jak nie interesowały Tuska, Komorowskiego i Kamysza.
  • 2016-10-03 17:55 | azur

Re:Po „Czarnym Poniedziałku

Faktycznie pęka i trzeszczy gmach poparcia społecznego dla PiS-u.
  • 2016-10-03 18:09 | Laclos

Oby pańskie słowa zamieniły się w złoto!
  • 2016-10-03 18:51 | Claudio

Im gorzej, tym lepiej czyli jak za komuny.
    Im więcej nierząd PiS popełnia błędów, tym lepiej dla Polski!
    Ladowanie będzie bolesne, ale przy tym poziomie debilizmu nie moze być lekko.
    Obywatelki i obywatele musza sie w końcu obudzić z totalnego uśpienia.
    PiS i Kukiz tak trzymać dalej, az zostaniecie po wsze czasy pogrzebani na śmietniku antyhistorii!
    Tam jest wasze miejsce!
  • 2016-10-03 19:14 | agrycola

...bo z kobietami trzeba rozmawiać !? Przecież ten zamordyzm kościelny dotyczy również mężczyzn! Prawo do niekontynuowania ciąży jest dziś w rozwiniętych moralnie i etycznie krajach Europy podstawowym prawem człowieka ! Dyskutowalna linia kompromisu dotyczy tylko tygodnia (zwykle 12-ty), do którego przerwanie ciąży jest prawnie dopuszczalne. Niekiedy dodaje się też obowiązek konsultacji i np. w Niemczech - upływu 3 dni na przeanalizowanie decyzji. Uzurpacja biskupów kk i tzw. katolików zawodowych do pozbawiania obywateli (przecież nie tylko kobiet) ich praw w decydowaniu o sobie jest porażająca. Jeśli dla jakiegoś fundamentalisty religijnego plemnik to połowa człowieka, to niech te swoje miliony "półludzi" czci i niech uznaje ich świętość. Ale wara od pokusy wykorzystania instrumentów państwa do trzymania za twarz społeczeństwa obywatelskiego.
  • 2016-10-03 20:14 | Withold

Trochę to ryzykowne, posiłkować się w zasadzie starym "coś pękło coś się skończyło" zdaniem Jacka Żakowskiego.
  • 2016-10-03 20:41 | kocinka

Pan Schetyna ma dziś piękny powód, aby oddać ster władzy w PO, jeszcze tydzień temu dał skręt na prawo i nie przewidział "czarnego poniedziałku". Może i powinien udać się do wypasionych i strojnych panów hierarchów na ble, ble. Jeżeli tego nie zrobi, to pogrąży PO ze szkodą dla Polski. Oprócz PIS i Kościoła, to on jest największym przegranym i bardzo dobrze. Mam nadzieję, że Nowoczesna będzie wiedziała, jak pomóc naszym Paniom i nam wszystkim. Oby Panie Redaktorze, to się nigdy nie skleiło jak dawniej.
  • 2016-10-03 20:44 | BaronH

Gratulacje dla Uczestniczek i Uczestników!!!
  • 2016-10-03 20:54 | rationalist-from-bloodlands

Re:Po „Czarnym Poniedziałku - Kazdemu wolno marzyc

1. Pan Wladyka chyba czegos nie zrozumial. Tak naprawde cos peklo w czasie ostatnich wyborow parlamentarnych. Bo po raz pierwszy wielu takich jak ja zrozumialo ze krol jest nagi, ze tzw srodowiska centrowych intelektualistow potrafia o opowiesciach pana Sikorskiego o "tym co Polacy robia Amerykanom" napisac ze to byla wartosciowa rozmowa (opinia z GW).
    2. I to ze dzis sie ubralem na czarno nie oznacza ze biore powaznie rojenia Wyborczej o rzezi na Wolyniu czy opluwanie Pileckiego przez Zakowskiego. Z braku kandydatow oddalem moj kraj w zarzad dziwnym ludziom bo ci niby mniej dziwni okazali sie byc banda gangsterow-amatorow a ci ktorym dlugo ufalem w mediach probowali ich usprawiedliwiac. Jak ci nowi zarzadzajacy robia dziwne rzeczy to im daje znak ostrzegawczy. Jak beda dalej szalec to znajde sposob zeby im wymowic umowe o prace. Ale to nie znaczy ze bede znowu bral Sierakowskiego czy Wolenskiego powaznie. Jak Zoll nie mial czasu protestowac gdy PO lamalo konstytucje to nie chce mu juz czasu zabierac. Jak Zoll chce protestowac jak PIS ja lamie - tym lepiej - ale z tego ze komus koniunkturalnie ze mna po drodze nie wynika ze jest dla mnie autorytetem.
    3. I nie jestem zadna dziewucha plci meskiej. Tak jak Bacewicz, Sklodowska czy fantastycznie odwazne dziewczyn z Kedywy i Solidarnosci nie byly chlopakami plci meskiej.
  • 2016-10-03 21:28 | andrzej52

Coś mi se wydaje, że PiS przekroczyło już szczyt sinusoidy i zacznie sie zjazd w dół.
    Brawo Panie, pokazałyście kto w tym kraju nosi spodnie.
  • 2016-10-03 21:36 | Lily12

Brawo dla kobiet, które uczestniczyły w protestach.
    Jednak jest to zenujace, że elementarne prawa kobiet są w tym kraju gwałcone i jeszcze nazywane sztucznym problemem przez jedną z katolickich person z rzadu (powinna natychmiast z niego wylecieć i to z hukiem).
    Niestety jestem przekonana, że protesty są na nic, ten rząd tak jak poprzednie to grupa chamow, urządzających życie sobie i innym wg własnych prowincjonalnych i zasciankowych pogladow. Lata zaborow, okupacji, sowjetyzmu sprawily, że rządzący robią, co chca, są oderwani od problemów zwykłego czlowieka a ludzie zwyczajnie zagonieni próbując przeżyć w tym kraju z trzeciego świata nie umieją upomnieć się o swoje, godzą się na ten nierówny uklad, wierzą, że nic nie mogą zmienic.
  • 2016-10-04 01:21 | Andrzej Falicz

To był projekt obywatelski a projekt liberalizujacy został poparty do dalszego procedowania przez Kaczynskiego,który przecież jest według POLITYKI tozsamy z PiS...
  • 2016-10-04 03:10 | Jan Bohynski

Racja. Cos sie przelamalo i juz sie nie sklei. Kosciol i PiS, a takze inne sily polityczne i " moralne " nie docenily kobiet. Checia zapedzenia kobiety w niewole przepisu, obudzily drzemiaca furie. Z kobietami nie wygraja. Mezczyzni to przy zdeterminowanych kobietach, jedynie " cieple kluski ". Wydaje sie, ze ' babay " obala wykluwajaca sie tyranie " Tronu z Oltarzem ". JB.
  • 2016-10-04 03:11 | kruk

Bardzo mi sie podobaja slowa, ktorych Pan uzyl, jak zwykle w samo sedno sprawy. I cieszy mnie Panska ocena sytuacji, bo daje nadzieje na przelom w postawach obywatelskich.
  • 2016-10-04 05:59 | Bamse

No i czas na to najwyższy!
  • 2016-10-04 10:34 | Jerzy zO.

Re:Po „Czarnym Poniedziałku".... PIS liczony na stojąco !

Jak to powiedział stary dobry Winston:"to jeszcze nie koniec, to nawet nie jest początek końca, ale to jest koniec początku." Co to PIS planował na jesień, ostateczną rozprawę z opozycją i demokracją w Polsce?. W ciągu 2 tygodni dostał dwa ciosy w splot słoneczny, i jest liczony na stojąco. Co rano podtykać Waszczykowskiemu sitko mikrofonu, a będzie dobrze.
  • 2016-10-04 11:08 | rationalist-from-bloodlands

Re:Po „Czarnym Poniedziałku- sztuka "delikatnej" manipulacji

OK. To moze wyjasnijmy to prosto i lopatologicznie:
    1. wielu uczestnikow protestu, podobnie jak ja, protestowalo przeciw projektowi ustawy ktory NIE JEST AUTORSTWA PIS i ktory ma poparcie konserwatywnego skrzydla opozycji.
    2. z tego ze w protescie wziely udzial "europejki" typu Jolanty K. ktora wie ze bezy trzeba jesc lyzeczka a nie wie co to subjonctif, nie wynika ze popieram tezy pani Jolanty K ani ze nie wiem co to subjonctif.
    3. jezeli pan Wladyka i jemu podobni chca zebym poszedl na nastepny protest - prosze zeby Celinski, Wolenski, Sierakowski nie pouczali mnie za czym jestem. Protest polega na mowieniu PRZECIW CZEMU JESTEM.
    4. ze PIS robi rzeczy zle to inny temat. WCZORAJ PROTESTOWALISMY PRZECIW PEWNEJ USTAWIE a nie za prawem pana Sikorskiego do dyskusji z panem Belka o seksie przy obiedzie na nasz koszt.
  • 2016-10-04 12:09 | mad50

A pamiętacie Państwo sejmowy protest kobiet opiekujących się kalekimi dziećmi? Przecież to było tak niedawno... Chodziło o zwiększenie pomocy materialnej dla tych ludzi (tych rodzin). Jestem już emerytem, ale przez całe życie byłem takim kalekim dzieckiem i z ogromną czułością wspominam moją śp. Mamę, która była w bardzo podobnej sytuacji. Kościoła wtedy też nie było...
  • 2016-10-04 12:20 | artur702

Barbarzyńcy partii bezprawia i niesprawiedliwości popełnili wiele zbrodni przeciwko Polsce i Polakom. Tym razem nic nie ujdzie im na sucho i za wszystkie przestępstwa skierowane przeciwko państwu polskiemu będą musieli odpowiedzieć przed niezawisłymi sądami powszechnymi. Wielokrotne łamanie Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej przez premier Szydło i prezydenta Dudę też nie ujdzie im bezkarnie. Staną przed Trybunałem Stanu oskarżeni za zdradę Ojczyzny. A wyroki Trybunału Stanu zaciążą już na resztę życia zarówno im samym jak i ich najbliższym. Życzę im wszystkiego najgorszego, bo zdradzili Polskę. Moją ukochaną Ojczyznę.
  • 2016-10-04 23:40 | lalecznik

Władza, władza, i jeszcze raz władza. Władza nad drugim. Prawo procedowane by rządzić, a nie by pomagać. Wolności ma się tyle, ile się wywalczy.
  • 2016-10-05 14:10 | turpin

Nic nie 'pękło' i nic póki co się nie zmieni. Mimo wszystkich głupot, szalbierstw, bezeceństw i błazeństw PiS ma nadal wysokie poparcie wśród Ludu Polskiego. Jest najsilniejszy, żadnej sensownej opozycji nie widać.

I poparcie tego starczy, póki starczy 500+.

Jedyny realny scenariusz upadku tej formacji, to załamanie budżetu (bo na 500+ pójdzie około 10% tegoż), rozpoczęcie drukowania pieniędzy - co robą wszelkie bęcwały w takiej sytuacji - i hiperinflacja. Wtedy Lud Polski może (ewentualnie, choć niekoniecznie) przyjść po resztki rozumu do skołtunionej głowy.
  • 2016-10-09 10:41 | frugopij

@rationalist...

To, że projekt nie był autorstwa PiS ma znikome znaczenie. W poprzednich kadencjach odbywały się głosowania nad podobnymi projektami. W ostatnich dwóch wypadkach 100% posłów PiS głosowało za zaostrzeniem ustawy. Teraz, jeszcze tydzień czy dwa przed czarnym protestem też nie było słychać w PiS głosów projekt krytykujących. Inicjatorzy mieli pełne prawo oczekiwać, że PiS ten projekt poprze, skoro popierał go dwa czy cztery lata temu. I pewnie dlatego znów ten projekt zgłosili.