Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Urodziła dziecko z wadą rozwojową, bo lekarz podjął decyzję za nią. Takich przypadków jest więcej

(4)
Jak okrutny był lekarz, który za rodziców podjął decyzję o życiu: ich dziecka i ich samych.
 • 2016-10-10 09:01 | koyt

  dt

  Dopóki takich lekarzy nie będzie się podawać do sądu, nie będzie pewności czy czegoś przed nami nie ukrywają. Ci obrońcy życia nie rozumieją, że ich świętym obowiązkiem jest poinformować o wszelkich dostępnych danych dt badania. Nie poinformowanie kobiety o widocznych wadach zarodka czy płodu, bo może przerwie ciążę, to tak jakby zobaczyć w badaniu osoby dorosłej raka i niepowiedzenie o tym, bo może popełnić samobójstwo. Po pierwsze to lekarz nie ma żadnego prawa, żeby kogoś o to podejrzewać, po drugie każdy ma prawo do korzystania z obowiązujących przepisów lub ich braku. Jeśli są przepisy dt prawa do aborcji ze względu na nieodwracalne wady płodu, to kobieta ma prawo z nich skorzystać, podobnie jak to, że każdy z dowolnych powodów może popełnić samobójstwo, bo nie jest to zakazane. Mnie jako pacjentkę nie interesuje w co wierzy lekarz, tylko jego obiektywna wiedza medyczna. Niestety wielu lekarzy przedkłada własne przekonania "moralne" nad wiedzę, badania i dowody. Znam lekarza, który na wieść o badaniu usg dt bioder dziecka stwierdził, że usg jest szkodliwe. Idąc do lekarza w ciąży oczekuje się tylko dobrych wieści. To oczywiste - każdy chce mieć zdrowe dziecko. Jednak gdy są jakieś wady czy podejrzenia pacjentka musi o tym wiedzieć choćby po to by mentalnie się przygotować, by był mniejszy szok. Szczególnie gdy wada jest widoczna gołym okiem. Nie wyobrażam sobie jak lekarz może nie powiedzieć, że dziecko nie ma kończyn - zdarzały się takie przypadki. Przecież szok po urodzeniu takiego dziecka jest niewyobrażalny. To nie błąd w sztuce, tylko arbitralna decyzja lekarza, że własne przekonania przedkłada ponad prawo pacjenta do informacje o stanie zdrowia i wynikach badań. Moim zdaniem taki lekarz powinien mieć cofnięte prawo wykonywania zawodu.
 • 2016-10-10 13:31 | jo52

  Re:Urodziła dziecko z wadą rozwojową, bo lekarz podjął decyzję za nią. Takich przypadków jest więcej

  Bardzo chciałabym aby więcej mówiono i dyskutowano właśnie o sytuacji tych uszkodzonych dzieci. Nie tylko o pomocy dla matek. Pani premier Szydło chce przeprowadzić całkowity zakaz aborcji zasłaniając się pomocą dla matek. A czy zastanowiła się nad życiem i śmiercią tych nieszczęsnych istot. Czy ktokolwiek ze zdrowych próbował żyć tak jak oni żyją, cierpieć tak jak oni cierpią. Czy po takiej próbie też chcieliby przyjść na świat i cierpieć tak aż do ciężkiej śmierci ???
 • 2016-10-11 07:32 | Martin L

  Re:Urodziła dziecko z wadą rozwojową, bo lekarz podjął decyzję za nią. Takich przypadków jest więcej

  450 tys. zadeklarowalo wszelaka pomoc, adopcje, osobista opieke, placenie alimentow. Kosciol z radoscia powola "komisje majatkowa" i przekaze pieniadze takim rodzinom, nie sa hipokrytami tylko "obroncami zycia". Pani Szydlo zrezygnuje z urzedu premiera i osobiscie przez nastepne lata bedzie opiekowac sie taka osoba, dajac przyklad jak "obroncy zycia" maja postepowac.
 • 2016-11-01 09:39 | kimi1952

  Re:Urodziła dziecko z wadą rozwojową, bo lekarz podjął decyzję za nią. Takich przypadków jest więcej

  Ja sama urodziłam dziecko z wadą rozwojową. Niby niewielką, bo "tylko" rozszczep wargi i podniebienia. Od urodzenia walka o przeżycie: kilkukrotne zachłystowe zapalenia płuc, karmienie sondą, potem operacje w Polanicy. Wyobrażam sobie jak to dziecko cierpiało. Córka w sumie przeszła 14 operacji, potem pojawiły się kłopoty ze słuchem:całkowita utrata słuchu w jednym uchu. W szkole oczywiście dokuczano jej z powodu wyglądu. Na koniec studia na Politechnice okupione wielkim wysiłkiem. Potem doszedł, nie stwierdzony wcześniej, rozszczep kręgosłupa. Córka ma stwierdzony stopień niepełnosprawności, ale pracy dla niej nie ma. Teraz nikt nie myśli o dorosłych niepełnosprawnych. Ważne, żeby dzieci się rodziły.......