Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

(26)
Margarita Simonian, redaktor naczelna rosyjskiej telewizji informacyjnej Russia Today (RT), ogłosiła, że brytyjski bank zamroził konta stacji.
 • 2016-10-17 19:40 | mr.off

  Tragedia Syrii/Aleppo to konsekwencja napasci na Irak USA G.W.Bush'a (w ktorej uczestniczyla m.in Polska)

  Elementarne informacje pokazujace przyczyny podpalenia Bliskiego Wschodu przez Zachod sa m.in. tu:

  Untold History of United States Bush & Obama Age of Terror - Special Documentary
  https://youtu.be/Kc-Xp2DVBjo
  *
  War Party : Documentary on the Neoconservative War Party
  https://youtu.be/h2uMC-XEhX4
  *
  The world was right about Iraq– though Israel got its ‘Clean Break’
  http://mondoweiss.net/2014/06/about-though-israel/

  It'd.

  PS.
  Dlaczego RT jest niewygodna dla matadorow polityki USA/Zachodu jest m.in. tu:
  https://youtu.be/S9674pRBm6g

  It'd.

 • 2016-10-17 20:08 | Tanaka

  wszyscy w sprawieBlisiego Wschodu mają brudne łapy i dusze. A najbardziej ci, co rozważają sankcje przeciw Rosji

  Sztuczny, przeciwny tradycjom narodowym, plemiennym, kulturowym, gospodarczym, podział wielu państw Bliskiego Wschodu, jest w wielkiej mierze skutkiem długotrwałego działania europejskich państw kolonialnych, oraz, w czasach bardziej współczesnych, Stanów Zjednoczonych.
  Rosja także się wdała w bliskowschod nie stosunki, można ją więc w znaczej mierze widzieć podobnie jak wymienione państwa.

  Polska miała, drobne, możliwości wypominania, wszystkim wymienionym, złych działań, jednak ustawiła się po jednej stronie i wzięła udział w przestępczych, oraz w zbrodniczych dzialaniach po sronie USA, zwłaszcza w Iraku.

  Zbrodnie USA w Iraku, zabicie około 100 tysięcy cywilów, oraz doprowadzenie do śmierci i ciężkich chorów kolejnych setek tysięcy osób, to efekt ideologicznej decyzji rezydenta USA Buska juniora, który posłużył się kłamstwem, by napaść na Irak. Z wszystkimi dalszymi konsekwencjami: rozbity Irak nie był siedzibą Al Kaidy, ale stał się matecznikiem "Państwa Islamskiego". Które USA tak zwalczało, że realnie wzmacniało.

  Turcja - panstwo NATO i główny sojusznik USA w tym rejonie świata, przez całe dekady zajmowała się mordowaniem Kurdów, którzy zostali podzieleni gdy decydowano o grabicach państw w czasach kolonialnych. Wielka częśc narodu kurdyjakiego znalazła się w Turcji, a Turcja traktuje ich jak podludzi i terrorystów.
  Ani USA ani ich sojusznicy, włącznie z Polską nie protestuja przeciw temu, nie nakładają sankcji.

  Asad to kawał drania, jak wszyscy inni na Bliskim Wschodzie. Jest to drań legalny, państwowy, wybrany w wyborach. Rozwalanie legalnych władz i atak na państwo bez rezolucji Rady Bezpieczeństwa ONZ - to jest akt wojenny lub terrorystyczny. To własnie robi USA i kilku jej sojuszników. Nie ma ani sankcji Rady Bezpieczeństwa, ani zgody rządu Syrii na to, by ja bombardować.
  USA sądzi, że zrobi coś, co się nigdy i nigdzie jej nie udalo z dobrym skutkiem: rozbije komuś panstwo, zabije legalny rząd i prezydenta, zainstaluje innych drani w miejsce dotychczasowych i będzie poprzez tych nowych drani rządzić w regionie.

  Rosja działa za zgodą rządu Syrii i jej prezydenta, więc działa legalnie, cokolwiek sądzimy o skutkach jej działań. USA działaja nielegalnie, wbrew prawu i realnie prowadzą w Syrii wojne z Syrią.
  Włączenie się Rosji do konfliktu wojennnego nastapiło dopiero wtedy, gdy po kilku latach wojennych działań USA w Syrii doszło do takiej degrengolady, chaosu i taiego kryzysu, gdy Panstwo Islamskie zajęło większą część Iraku i Syrii, a nierządowi dranie w Syrii dodali do tego kolejne rejony wojny, zniszczenia i śmierci. Zaś perspektywy powrotu do jakiej takiej normalności były żadne. Tucja zaś - 2-gie największe panstwo NATO i jego siła zbrojna, zajmowała się zbieraniem miliardowych korzyści z handlu towarami kradzionymi przez Państwo Islamskie, czyi realnie Turcja, jako kraj NATO, pomagała terrorystom islamskim.

  Wściekość USA wywołują nie sprawy moralne i troska o życie cywilów. To Amerki nigdy nie przejmowało. Są wściekli, bo Rosja zawiązała skuteczą koalicję z Iranem, Irakiem i Syrią, oraz w uzgdnieniu z Syrią rozmieściła systemy rakietowe odcinające USA, Turcji i innym nieuprawnionym panstwom do dokywania dzialań wojennych w Syrii.
  Drugi raz Rosja nie pozwoli Turcji zestrzelić własnego samolotu.

  jak się pisze taki artykuł, panie redaktorze, to dobrze o tym pamiętać.
 • 2016-10-17 20:12 | mały fizyk

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Autor zapomnial(?), ze Europa Zachodnia (a szczegolnie Niemcy) przyjeli setki tysiecy (a moze juz milion) uciekinierow z Syrii. Uwazam to za bardzo cenna i konkretna pomoc. Czy sankcje wobec Rosji bylyby bardziej pozyteczne? Watpie, vide Wschodnia Ukraina. Tak samo bezuzyteczna byla pomoc militarna USA w Syrii. Wiec co ma Zachod zrobic? A moze by tak Srodkowa i Wschodnia Europa cos pozytecznego zrobila?
 • 2016-10-17 20:14 | woytek

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? To jest tytuł na miarę oszołomów smoleńskich

  Czy panowie lekko świrują pod wpływem smoleńskiego oszołomstwa?
  Czy czytelnicy nie znają inspiratorów "pomarańczowej" rewolucji, która zdestabilizowała kraje posiadające ropę naftową?
  Efekty tej rewolucji są zgodne z oczekiwaniami organizatorów, czyli ropa potaniała. Sukces tych "rewolucji" jest niekwestionowany.
  Ale co z tym ma wspólnego Rosja? Czy ten kraj organizował te festyny "pomarańczowe" ? Trochę rozsądku panowie redaktorzy.
 • 2016-10-17 20:35 | Irek Kersak

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Rosyjskie zbrodnie na przemalowanych amerykańskich samolotach. Hahaha
 • 2016-10-17 20:58 | sztubak

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Proszę sobie zadać pytanie, kto zbroi rebeliantów, bojowników o wolność czy terrorystów.
  To jedni i ci sami.
 • 2016-10-17 21:13 | Andrzej Falicz

  Aleppo = Mosul

  Amerykanie wraz z siłami sojuszniczymi i irackimi marionetkami właśnie rozpoczęli masowe bombardowania Mosulu w Iraku. Przebywa tam około miliona cywili. Na próżno czekać na migawki w TV pokazujących małe dziewczynki i chłopców rozerwanych amerykańskimi bombami czy oburzenia "światowej" opinii w tym POLITYKI
 • 2016-10-17 22:08 | czaro

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Unia jest skonczona jako jednosc w obecnym ksztalcie. pelna frazesow przez jajoglowych urzedasow, nie jest zdolna do niczego. Podzielona i bez wspolnych celow czy wspolnej armii, nic nie zrobi poza kilkoma frazesami. 20 lat temu, stara unia miala silnie strzezone granice, trudo bylo sie przedostac na zachod, dzisiaj dziecko moze latwo pokonac te nieistniejace granice. Wkrotce ruszy na zachod kolejna fala uciekinierow z Syrii. Ruscy na to graja, Europa sama sie rozwala. Wydaje sie, ze jedynym sensownym wyjsciem jest powrot do starej Europy, wywalenie na pysk takich bekartow jak Polska i budowa rzeczysistej wspolnej armmi, uni monetarnej i silnego wspolnego rzadu. Pytaniem jest czy ktorykolwiek kraj tego chce ?Otoz nie, wszyscy boja sie Niemiec ale niestety Niemcy byly, sa i znow beda jedyna dominujaca gospodarka w Europie.
 • 2016-10-17 23:54 | daaas-65

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Panie Redaktorze, tragedia syryjska jest bardziej skomplikowana niz Pan pisze.
  W Alepo gina przeciwniy Assada od rakiet rzadowych a po drugiej stronie miasta gina zwolennicy Assada od rakiet wystrzelonych przez jego przeciwnikow.
  Rosjanie zaangazowali sie po jednej stronie, my po drugiej...Kasa dzwoni, obie strony prezentuja nowe systemy bojowe live, podpisuje sie kontrakty, liczy hinduskie dolary, Israel jest bezpieczny ...jest " okejowato ". A politycy???...no coz, oni maja dosyc klopotow z dietami, rozliczeniami, zjazdami partyjnymi i stanowiskami w radach nadzorczych. Co im mamy jeszcze glowe suszyc jakimis protestami i marudzeniem o zabijaniu ludzi...niech odpoczywaja po trudach rzadzenia i wydawania diet.
  W tym duchu zycze wszystkim spokojnego zarcia, tycia i myslenia o dupie Maryni....
 • 2016-10-18 00:25 | szalwia

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Niestety, przykrą prawdą jest, że jedyną szansą na skończenie wojny w Syrii i rozlewu krwi, jest wsparcie Asada przez USA i Unię. Ale to oznaczało by, że Unia, a przede wszystkim USA, musieliby przyznać się głośno do fiaska prób pozbycia się Asada. W końcu wprowadzanie demokracji cudzymi rękami i ofiarami w ludności cywilnej, wspieranie "umiarkowanie islamistycznej" partyzantki, szkolenia oraz pieniądze i broń przekazane w ostatnich 5 latach poszły by na marne, gdyby przyznali się do fiaska. USA i Unia straciliby twarz. Dlatego nie można wesprzeć Asada i zakończyć ta wojnę. Trzeba nadal udawać, że się coś robi, wywiera presję. Wprowadzanie demokracji rękami "umiarkowanej" partyzantki (oksymoron, prawda?) jest ważniejsze niż kilkaset tysięcy martwych i kilka milionów uchodźców.
  Jak to jest, że USA nie wyciąga wniosków ze swoich interwencji wojskowych w ostatnich 15 latach? Nigdzie nie wprowadzili demokracji, ale za to wszędzie pogorszyli warunki życia dla zwykłej ludności. Swoją drogą USA do nawracania na demokrację Arabii Saudyjskiej - największego swojego sojusznika w regionie, jedno z najbardziej represyjnych państw - raczej sięnie kwapią. Jednak pragmatyzm górą? To dlaczego w przypadku Syrii pragmatyzm nie może wygrać?
 • 2016-10-18 01:16 | mmla

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
  "Aleppo jest w sytuacji powstańczej Warszawy." Tak, ale są poważne różnice: W Syrii jest wojna domowa.
  "O wysyłaniu wojsk na front syryjski nawet nie ma co wspominać." Pan redaktor chyba śni. Gdzie jest front syryjski?
  Wojska już wysyłaliśmy na 'front afgański, irakijski i libijski'. I co? Jeżeli jest coś pewne, to to, że zginęłoby znacznie mniej ludzi, gdybyśmy żadnych wojsk nigdzie nie wysyłali.
  Nie negując zbrodni rosyjskich - może by ktoś w 'Polityce' napisał coś o zbrodniach amerykańskich, saudyjskich etc.? Krytykowanie Rosji to łatwizna.
 • 2016-10-18 08:06 | azur

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Obecnie Rosjanie działają na rzecz Izraela, bo dewastują Syrię, czyli kraj arabski. Czyli wracają do swojej polityki z lat 40. ubiegłego wieku, kiedy to popierali Izrael.
 • 2016-10-18 08:29 | znafca in spe

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Dzwoni zachodnia dziennikarka do rosyjskiego generała:
  - Jak odróżniacie w Syrii umiarkowanych terrorystów od dżihadystów?
  - To proste. Mamy amunicję umiarkowaną i zwykłą.
  - A czym się ta amunicja różni?
  - Różni się tym, czym umiarkowany terrorysta różni się od zwykłego.
 • 2016-10-18 10:18 | zly

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  'Aleppo jest w sytuacji powstańczej Warszawy.'
  A coz to za idiotyczne okreslenie,panie redaktorze?Aleppo nie walczy z okupantami,w Aleppo trwa wojna domowa,w ktorej po obu stronach walcza Syryjczycy.Obie strony maja takie samo 'moralne prawo' do miasta.Z tym ze wspierana przez Amerykanow opozycja ma w swoich szeregach takze zacieklych islamistow oraz zwolennikow ISIS. Jak w Afganistanie,Amerykanie wspieraja fanatykow,ktorzy po zwyciestwie obroca sie przeciwko nim.
 • 2016-10-18 10:28 | zly

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  @szalwia
  'Jak to jest, że USA nie wyciąga wniosków ze swoich interwencji wojskowych w ostatnich 15 latach?'
  Nawet wczesniej,bo to samo USA uczynilo wczesniej w Afganistanie.Nawet w Wietnamie Amerykanie postawili na niewlasciwego konia.Osobiscie skladam to na karb ignorancji i braku zainteresowania swiatem: Bush junior rozpoczynajac wojne w 2003 roku nie odroznial Iraku od Iranu...
 • 2016-10-18 10:48 | cccamel

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Cieszy, że pomimo powolnej zamiany "Polityki" z tygodnika opinii w gazetkę propagandową, czytelnicy się nie dają i nie łykają bezmyślnie wypracowań publikowanych jako "artykuły". Swoją drogą media głównego nurtu kopią zawzięcie swój grób. Spadek widowni głównych programów informacyjnych w USA jest katastrofalny. The New York Times czy The Washington Post zaliczają kolejne dna, kwitnie dziennikarstwo obywatelskie. Osobiście nie będę tęsknił. Polityki Rakowskiego już nie dostanę a to, co mam w zamian jest ...
 • 2016-10-18 12:56 | mały fizyk

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Jak zwykle przy trodnch tematach wiekszosc blogowiczow urzadza polowania na czarownice, czyli szukania winnych a nie rozwiazan.

  Z braku dobrych rozwiazan dla Syrii proponuje aby kazdy blogowicz przynajmniej doraznie przekazal troche swoich pieniedzy dla wsparcia ludnosci cywilnej i uciekinierow.
 • 2016-10-18 13:16 | zly

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  @szalwia
  ' Jednak pragmatyzm górą? To dlaczego w przypadku Syrii pragmatyzm nie może wygrać?'
  Poniewaz obecni politycy zachodni nie kieruja sie juz zadna logika ani pragmatyzmem,a raczej kaprysami, wplywem lobbystow czy tez osobistymi uprzedzeniami (Bush podobno zdecydowal sie na wojne w Iraku tylko dlatego,ze Saddam probowal zorganizowac zamach na jego ojca-niewazne,ze Bush senior wcale nie chcial obalenia Saddama..).Saudowie sa cacy, Saddam i Kaddafi byli be, wiec trzeba bylo ich obalic, nie baczac ze byli jedynymi ktorzy trzymali w swoich krajach jaki taki porzadek,teraz znowu Assad jest be, choc nastapi po nim wylacznie chaos i ISIS..Nie ma w tym zadnej logiki,zadnego dlugoplanowego dzialania,tylko jakies chaotyczne akcje od kryzysu do kryzysu,a po nas chocby potop..
 • 2016-10-18 18:29 | lubat

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Nóż się w kieszeni otwiera, kiedy czytam o "rosyjskich zbrodniach w Syrii". Jak wobec tego określić to, co robią wykonawcy i sponsorzy tych wszystkich wojen i kolorowych rewolucji, które rozbiły stabilne przedtem i w dużym stopniu świeckie państwa, wprowadzając tam śmierć, głód i terror? Słowo "zbrodnia" brzmi tu wręcz banalnie.
 • 2016-10-19 04:21 | z daleka

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Nieprawdopodobny tekst Slowa o amerykanskiej odpowiedzialnosci za ten kryzys, slowa o machinacja amerykanskiej polityki by wypchac ruskich z Syrii no i slowa o amerykanskich zbrodniach na tym terenie, wspieranie wszelkiej masci terrorystow, ktorzy tradycyjnie pokazuja po jakims czasie srodkowy palec swoim mocodawca i dzialaja na wlasna reke. Upadek dziennikarstwa w "Polityce" jest porazajacy!
 • 2016-10-19 10:49 | &

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  A zbrodnie amerytanskie i kundelkow USA ? Morze krwi przelanej przez pseudodemokracje w Palestynie, w Iraku, w Libii, w Syrii, w Jugoslawii, organizowanie i finansowanie eskadry smierci na Ukrainie, obozy koncentracyjne jak Guantanamo, eliminacja ludnosci indianskiej i palistynskiej. Hypokryzja politycznie do zaakceptowania.
 • 2016-10-19 15:31 | maciekplacek

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  "Jest to drań legalny, państwowy, wybrany w wyborach."- autor; Tanaka.

  Krotka historia wizyt "wybranych w wyborach" Drani Kraju Rad.
  Rok 1919 na zaproszenie jeszcze nie utworzonej Polskiej Republiki Rad, Rosja bolszewicka (jeszcze nie CCCP) w ramach operacji "Cel Wisla" zaprosila sie do od kilku m-cy niepodleglej Rz. P. Dostali kopa.
  Rok 1936, Stalin (legalny Dran) zaprasza sie do Hiszpanii. Bolszewizm na Polwyspie Iberyskim to kontrola Morza Srodziemnego.
  Nie udala sie "rewolucja", ale sie udala niemal pelna eksterminacja kleru.
  Rok 1939...wiemy, wiemy. Na zaproszenie ludow Bialorusi i Ukrainy,...
  Lata 1939-40 legalny Dran idzie na "pomoc" Finom.
  Mikroskopijny narod osmiesza bolszewicka "potege militarna".
  Rok 1945 legalny Dran tworzy "oboz socjalistyczny".
  Rok 1950, zniecierpliwiony brakiem zaproszenia, legalny Dran wraz z innymi Draniami (Kim II-sung i Mao) idzie "z pomoca" Korei Poludniowej.
  Rezultat: milion zabitych Pld. Koreanczykow plus 2 miliony
  Chinczykow i tych z "polnocy".
  Lata 1950-1975 Wietnam. Ten sam scenariusz; kilka milionow zabitych.
  Na Kremlu, legalnie wybrany Dran w ramach wewnatrz-obozowych wizyt wpada z krotkimi wizytami na Wegry (1956) i do Czechoslowacji (1968). A na swiecie?
  Legalnie wybrany Dran rozdaje A47 w Indonezji - kilka milionow zabitych, w Afryce (Angola, Kongo)- kolejne miliony, Ameryka Pld.;legalne Dranie bracia Castro, Che, etc.- nastepne miliony.
  Rok 1979 Afganistan. Legalnie wybrany tow. I Dran przybywa do Afganistanu na zaproszenie innego Drania tow. Babraka K. (pelne nazwisko; Polbabraka zza Krzaka). Rezultat wizyty? Afganie nie moga sie doliczyc 3 milionow swoich.
  Rok 1989 tow. I Dran zegnany kwiatami i lzami opuszcza niewdzieczny Afganistan. On i jego CCCP jest juz na "ostatniej prostej".
  Grudzien 25/1991 CCCP – ceased to exist. Rozpacz w Tanaka Republice Rad.
  Rok 1992, kolejny wykop z Polski- ostateczny.
  Dzisiaj; jak podaje AP, BBC, CNN, etc. ale nie "sputnik" plk. KGB, legalnie wybrany Dran FR zapowiedzial, ze bedzie bombardowal ISIS uciekajacych z Mosulu. Mosul jest w Iraku, kto go tam zaprosil? Tanaka wie.
  Teraz Tanaka napisze o frufajacych panienkach, scyzorykach i serach, bo tak Tanaka zwykle pisze. Albo tak: "Wściekość USA wywołują nie sprawy moralne i troska o życie cywilów." Zdanie niedokonczone.
  Tanaka, nie mysl cyrylica jak "piszesz po polsku". Proponuje by w Polityce byl choc jeden blog dla myslacych cyrylica. Potrzeby sa wielkie.
 • 2016-10-19 18:38 | azur

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  @amp - pomieszanie z poplątaniem, Indian z Ukraińcami i kogo tam jeszcze. Jak mówi poeta: "gromadę błaznów wokół siebie mając, na pomieszanie dobrego i złego".
 • 2016-10-20 06:49 | vandermerwe

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Ciekawe jak wiele uwagi poswieca sie konfliktowi w Syrii a jak niewiele konfliktowi w Jemenie. Poza tym jak bardzo jednostronne jest pokrzykiwanie o zbrodniach. I tu dochodzimy do sprawy bezstronosci przekazu. Pisze Pan, iz RT prezentuje punkt widzenia Moskwy, patrzac na inne sewisy informacyjne trudno oprzec sie wrazeniu, ze dosyc poslusznie reprezentuja oglad swiata zgodny z pogladami i polityka wlasnych rzadow. Ma to miejsce obecnie, gdy w gre wchodza stosunki a wlasciwi konflikt Wschod-Zachod (Syria jest jednym tego przejawow)czy wydarzenia minione jak Irak czy Libia. Pisanie o wydarzeniach w Syrii jako "najwiekszym kryzysie humanitarnym od czasow II wojny swiatowej" jest zwyklym wytworem propagandy, majacym na celu usunac w niepamiec wiele konfliktow i otwartych wojen miedzy 1945 rokiem a dniem dzisiejszym. Cel jest prosty, "my" jestesmy dobrzy i wspaniali a "oni" - zli i zbrodniczy. Tyle tylko, ze nie da sie tego wcisnac w tak proste ramy. Pobiezny przeglad wydarzen minionych jak i obecnych pokazuje, ze "my" potrafimy byc rownie, jak nie bardziej, zbrodniczy jak i "oni". Szkoda, ze w ramach obiektywnego przekazu nie potrafi wyartykulowac tego ani Pan, ani "Polityka" ani tak bardzo "obiektywne" media zachodnie.

  Pozdrawiam
 • 2016-10-20 15:25 | *1705*

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Artykul jest typowym przedstawieniem problemu tak jak widzi go Miedzynarodowa Spolecznosci Hipokrytow.
 • 2016-10-21 14:18 | vandermerwe

  Re:Rosyjskie zbrodnie w Syrii? Zachód stać tylko na prztyczki bez znaczenia

  Przy okazji dyskusji o zbrodniach polecam Autorowi lekture dwoch ciekawych ksiazek:

  1. J.Bricmont: "Humanitarian Imperialism"
  2. C.Hitchens: "The Trial of Henry Kissinger"

  Pozdrawiam