Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polacy po roku rządów PiS

(15)
Rok minął jak z bicza strzelił. Dokładnie 25 października 2015 r. Polacy dokonali wyboru, który zmienił wszystko, ale wciąż zmienił nie dość wielu.
 • 2016-10-18 20:30 | Bolesław Bonczol

  Polacy po roku rządów PiS

  Prezes PiS (jak mi się wydaje) jest wpatrzony w Marszałka i chce go "naśladować".Pamiętajmy,że wtedy śpiewano:"Księżyc na Maderze świeci tej cholerze.."Obyśmy nie musieli tak śpiewać naszemu "prezesowi".
 • 2016-10-18 20:37 | ptr002

  Re: Ruina w budowie

  Znamienne, że druk sejmowy z numerem 1 to nie było 500+ czy nawet podatek handlowy, ale pierwsza z ustaw "naprawiających" Trybunał. Wtedy naprawdę się wystraszyłem. Boję się do dziś, ale jakby mniej. Przez ten rok zobaczyłem nie raz, jak miernie radzi sobie PiS w zarządzaniu per se, i głęboko wierzę, że widowiskowo swoją szansę sp...dolą.
 • 2016-10-19 22:35 | Aspiryna

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  "Znamienne, że druk sejmowy z numerem 1 to nie było 500+ czy nawet podatek handlowy, ale pierwsza z ustaw "naprawiających" Trybunał."

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  PiS-owski nad-prezes zapowiadal zniszczenie TK jeszcze podczas okresu swoich wczesniejszych nie-rzadow (2005 - 2007).

  P.S. PiS zdazy jeszcze narobic wiele szkod... problem w tym, ze niektore
  moga byc (dla Polski) nieodwracalne!
 • 2016-10-20 00:34 | antónio

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Nie rozumiem dlaczego PIS pana tak zaskoczył.Przecież to pan jest współautorem
  ich sukcesu.Czy to nie pan Żakowski powiedział,że bardziej boi się Siemoniaka
  niż Macierewicza.
  Teraz nie pozostaje Panu nic innego jak być konsekwentnym i trzymać kciuki
  za AM i żeby go nie wywalili z rządu,bo wtedy PIS skoczy na 50%
  Irytuje mnie niedostrzeganie różnic między PIS a PO.
  Nie chcę tu wdawać się w głęboką analizę, a tylko radzę żeby Pan spojrzał i
  porównał twarze.
 • 2016-10-20 02:26 | kruk

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Moje uznanie dla talentu dziennikarskiego red.Zakowskiego. Oto mamy trzezwe spojrzenie na nasza rzeczywistosc oddane w pieknej stylistycznie narracji.
 • 2016-10-25 09:56 | popan

  Księżyc na Maderze

  @Bolesław Bonczol
  Śpiewajmy, śpiewajmy!
  Cały tekst brzmiał:
  "Księżyc na Maderze złotą lampą lśni
  Świeci tej cholerze już ostatnie dni"
 • 2016-10-25 15:35 | żyga

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  A sytuacja wywołana przez paranoję ,nie może być oceniana nie paranoicznie.?Będzie tak ,jak mówi F Kiepski.-są sprawy o których fizjologom nie śniło.?Ulica nie da rady.Rewolucja pałacowa tak.
 • 2016-10-25 16:34 | Laclos

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Polskie społeczeństwo pląsa w Chocholim Tańcu, o czym świadczą choćby bezdennie niemądre wypowiedzi na forach internetowych. Gorzej, ze podobnie zachowuje się opozycja nie robiąc nic, aby przynajmniej kontrować propagandowo tę przestępczą władze. Bo żeby spróbować ja odsunąć - nawet nie smiem pomyslec.
 • 2016-10-25 16:36 | Laclos

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  @Antonio

  Uwaga w sprawie "twarzy" - w punkt:)))
 • 2016-10-25 17:06 | Mauro Rossi

  Po roku rządów PiS

  Rok temu Polacy wybrali PiS. Sytuacja jest gorsza, niż większość się spodziewała - pisze Żakowski.

  Tyle nieoceniony pan Żakowski. A co pisze o tym „Die Welt”, cytowany przez portal „Deutsche Welle”. Pisze, że sytuacja jest dobra, ale PiS zawdzięcza to .... rządom PO.

  "Rok po wyborczym zwycięstwie PiS, dynamika gospodarcza Polski jest imponująca, lecz naród jest podzielony – pisze opiniotwórczy niemiecki dziennik Gazeta odnotowuje sukcesy PiS podczas pierwszego roku rządów. Te partia Jarosława Kaczyńskiego ma jednak nie zawdzięczać sobie, ale poprzednikom".
 • 2016-10-25 20:37 | Jerzy zO.

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Uwielbiam gdy Polityka, udając pierwszą naiwną, pyta jak Raskolnikow śledczego:"zatem, kto zabił?". Otóż redakcjo mojego najukochańszego, od 46 lat, tytułu, Wy jesteście jednym z bardziej zasłużonych instalatorów wszechwaładzy PIS. Od 2002 roku i tzw afery Rywina, aż do mlaskania z zachwytu nad Zandbergiem i partią Razem, tuż przed wyborami 2015, konsekwentnie zwalczaliście SLD. Jakież to zagrożenia dla polskiego ładu demokratycznego, moralności, uczciwości i patriotyzmu nie groziły od tych postkomuchów. Po prostu strach się było bać, nie to co teraz !.
 • 2016-10-25 20:56 | Claudio

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Zgadzam sie z Panem Redaktorem, ze przytłaczająca cześć polskiego społeczeństwa jest bierna.
  Jaki kontrast w porównaniu z czasami komuny!
  Teraz podział nie jest taki czarno-biały jak wtedy.
  Z jednej strony mamy karne legiony KK i jego partii PiS a z drugiej strony chaotyczne i pluralistyczne pospolite ruszenie bez ogólnie uznawanych autorytetow i liderów. Co gorsza, po stronie pluralistycznej jest wielu niezdecydowanych jak np "letnich" katolików.
 • 2016-10-26 07:44 | Archer100

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  Jak jest?
  Dobrze jest.
  Nikt nie rozkrada kilometrowek, nie wydurnia sie mowiac ze "tylko idiota lub zlodziej zarabia ponizej 6 tys zl", przestaja rozkradac warszawskie nieruchomosci i dobieraja sie do sprzedajnych jak ostatnie ***** sedziow i prokuratorow z PRLowskim rodowodem. Nowa wladza nie pozwala lamac konstytucyjnych praw wyboru sedziow TK, ujawnila papiery Bolka i powywalala usluzne **** telewizyjne pokroju Lisa czy Kraski, przynajmniej z telewizji publicznej. Nikt juz nam w twarz nie mowi ze Polska to '****, dupa i kamieni kupa' ani ze 'polskosc to nienormalnosc'.
  Slowem, dobrze jest. Na pewno lepiej niz bylo.
 • 2016-10-26 18:21 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Polacy po roku rządów PiS

  To katolicy głosowali z obawy przed gniewem proboszcza w rocznicę chrztu zbiorowego pod germańskim naporem.Dzięki srebrnikom 500+ i innej postaci katolicy wyparli się świeckiego państwa inicjując powstanie narodu watykańskiego pod Kaczyńskiego przewodem.Może to prowadzić do zmiany siedziby Stolicy Apostolskiej z widokiem na Wisłę.Bo sponsor Mussolini nie brzmi dumnie.Tak sobie myślę na podobieństwo Pawłowicz czy katolicy to jeszcze Polacy.
 • 2016-10-27 07:15 | Andrzej Falicz

  Redaktor w bojowym zapale

  Pan Redaktor tak sie zagalopowal, ze wydaje sie pisac felieton kopytem zachwycony ze swojej elokwencji...

  Misiewicz powtorzony kilkanascie razy nie robi wrazeniajako "argument"... gdy blyskawicznie go usunieto i schowano do gabinetu Antoniego.

  Mamy stawiac na mlodych... ale najlepiej tych z zyciorysem wyrzezbionym w styropianie czyli na I-sza Brygade Okraglego Stolu - a to juz ponad swierc wieku temu...

  Piotrowicz zly bo PRL-owski prokurator ale były sekretarz POP w Instytucie Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji UW przez 10 lat...Rzeplinski to niewinna lelija...
  Ale tu nie chodzi o logike i konsekwencje ale pisanie dla dodania animuszu rozumiem.

  Alarmistycznej i emocjonalnej publicystyce odzanczonego przez Komorowskiego za zaslugi...
  Redaktora
  przecza fakty -
  Polska skacze o jedno miejsce w latwosci robienia biznesu
  Zaskakujaco rowniez skacze sciagalnosc podatkow
  deficyt w 3/4 roku notuje jedynie 30% planowanego poziomu
  Morawiecki otwiera jedna zagraniczna fabryke za druga
  a "holota"...
  pierwszy raz w zyciu od poczatku "najlepszych czasow dla Polski" mogla pojechac nad Baltyk gdzie popsula humor Panu Redaktorowi i jasniepani Mlynarskiej.

  Spodziewalbym sie po Panu Zakowskim wiecej faktow a mniej popisow typu Misiewicz i osly.
  Moze czas wychynac nos poza sofe w willi na Saskiej Kepie.