Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

(5)
Unia Europejska i Kanada podpisały w niedzielę w Brukseli umowę gospodarczo-handlową CETA.
 • 2016-10-30 21:59 | woytek

  Re:UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

  Koniec roku 2016 przejdzie do historii globalizmu. Dwa wydarzenie, które mają miejsce na przełomie października i listopada, określą pozycję światowego globalizmu, który podporządkował sobie rządy mocarstw i wielu bezsilnych krajów, będących w podobnym położeniu, w jakim znalazła się Polska. Te dwa wydarzenia, to podpisanie umowy CETA między ogromną, kilkuset milionową Unią Europejską, a 35 milionową Kanadą oraz wybory prezydenckie w Stanach Zjednoczonych. Gdyby globaliści mieli poczucie humoru, to powinni umowę "CETA" podpisać między Unią Europejską a rajem podatkowym na Cyprze. Efekt by osiągnęli podobny, ponieważ w tej umowie chodzi o dalsze podporządkowanie państw narodowych globalnemu porządkowi prawnemu. Umowę CETA dopchnięto do podpisania kolanem, po przekupieniu oponentów. Co ofiarowano oponentom, nie wie nawet pani premier, ani pan prezydent, ani opinia publiczna, ponieważ w czasie pośpiesznego przekonywania oponentów nie było czasu na konsultacje z krajami członkowskimi UE. Śpieszono się bardzo, żeby umowę podpisać ze "słupem", czyli z Kanadą, przed wyborami w Stanach. Teraz przez Kanadę, ale tylko formalnie, "przepłyną" towary prosto z Azji. W Kanadzie zainstalują się przedstawicielstwa globalnych firm i wszystko będzie zgodnie z prawem CETA. Towar będzie dostarczany z Azji czy Ameryki południowej, ale Firmy będą zarejestrowane w Kanadzie. Globalne apetyty przemysłowych mocarstw europejskich także zostaną zaspokojone, co potwierdza umowa zawarta wcześniej między firmą Bayer, a Monsanto. Po podpisaniu tej umowy Unia staje się ramieniem Globalnego, nieformalnego rządu, który za nic ma opinię narodów, które podporządkowuje ekonomicznie. Wielka Brytania niby wyszła z UE, ale globalizm przekuje Brexit w Enter. Zobaczycie sami, jak oni to zrobią. Niby wyszli, ale zostaną. Po raz kolejny potwierdza się, że Globalizm jest karykaturą komunizmu, tylko Biuro Polityczne Globalistów ma anonimowych członków /towarzyszy/ z ponadnarodowych instytucji finansowych typu Export-Import. Globalizm nie dba o żaden kraj, nawet o wielkie mocarstwa, które zazwyczaj najpóźniej budzą się ze snu, uśpione zadufaniem we własną wielkość. Polska bez targu, jak zawsze, podpisała umowę CETA. Polska w roku 2016 staje się tworem wirtualnym, całkowicie podporządkowanym globalizmowi.
 • 2016-10-30 23:18 | jakowalski

  Re:UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

  Tak więc Premier Trudeau, którym się „Polityka” tak niedawno zachwycała, okazał się być agentem wielkiego zachodniego kapitału i niczym więcej. :-( A teraz PiS będzie musiał pokazać swoje prawdziwe barwy, ratyfikując ten, jakże dla nas Polaków niekorzystny traktat. :-(
 • 2016-10-31 07:06 | axiom1

  Re:UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

  Ceta jest aktem hanby dla cywilizacji, Europy i Kanady.
  Uklad negocjowany w tajemnicy przed europejczykami, bez konsultacji, przepchniety przez parlamenty ktorych europejczycy ani nie wybieraja ani nie rozliczaja. W szczgolnosci zadnego auturytetu ani manadatu nie posiadaja komisja i rada europejska.

  To 'Uklad' stawiajacy miedzynarodowe korporacje ponad prawo krajow czlonkowskich UE dla benefitu wylacznie akcjonariuszy miedzynarodowych korporacji.
  Europa i Kanada zaplaca za to strata miejsc pracy, dlugiem publicznym dlugami gospodarstw domowych i zdrowiem obywateli.
 • 2016-10-31 21:21 | kaesjot

  Re:UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

  Pozostaje tylko wymuszenie na Sejmie odrzucenie ratyfikacji tego układu.
  A jak ratyfikują to kosy na sztorc i ich przegnać!
 • 2016-11-01 10:23 | Jerzy zO.

  Re:UE i Kanada podpisały umowę gospodarczo-handlową CETA

  Wreszcie jakaś dobra wiadomość. Duży, osobisty sukces Donalda Tuska.