Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Odwrócony podatek VAT na towary

(1)
2016-11-03 16:40 | Kazimierz K
Wiele ekonomistów wskazuje, że wprowadzanie tak zwanego odwróconego podatku VAT na wszystkie towary, przerwałoby proces wycieku tego podatku z budżetu na szacowaną wartość 40-50 miliardów rocznie. Rząd jednak słucha byłych doradców którzy wprowadzali w Polsce obowiązujące przepisy i nadal utrzymuje obowiązujący zasady. Zapowiadane zmiany od nowego roku nie spowodują poprawę sytuacji a tylko rozszerzą możliwe dalsze restrykcje wobec uczciwych firm. Wprowadzenie odwróconego podatku na wszystkie towary spowodowało by, iż pomiędzy przedsiębiorcami stawka byłaby zerowa, tak jak to jest obecnie w sprzedaży wewnątrz wspólnotowej oraz w wielu krajach UE. Jednak to co jest najważniejsze spowodowałoby przerwanie wystawiania przez niektóre firmy zarejestrowanych zagranicą faktur z 23% podatkiem Vat, zamiast obowiązującą zerową stawką.
Wiele firm handlowych w Polsce działając w dobrej wierze w tym funkcjonując na bardzo konkurencyjnym rynku, nie zdaje sobie sprawę, że kupując lub sprzedając legalnie towary, może brać udział w tak zwanej karuzeli, co od razu jest traktowane przez fiskusa jako udział w zorganizowanej grupie przestępczej.