Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

(14)
Tegoroczna kampania prezydencka uważana jest za jedną z najgorszych, a może najgorszą w nowszej historii politycznej USA.
 • 2016-11-04 11:44 | axiom1

  Autor absolutnie nie ma pojecia o czym pisze.

  Absolutnie zadnego pojecia.
 • 2016-11-04 14:23 | woytek

  Re: Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Wygrana Trumpa to nadzieja na powrót fabryk do USA . W wielu małych miastach amerykańskich hale fabryczne przerobiono na magazyny imortowanych towarów.
  Zamiast setek zatrudnionych pracowników w tych magazynach zatrudnia się kilkunastu ludzi obsługujacych magazyny. Powiększanie strefy ludzi pozostających na zasiłkach , albo zatrudnionych na etatach wymyślonych przez admistrację to powiększanie długu. Nie można w nieskończonośc powiększać podatków.
  Wygrana Clinton to kontynuacja złudzeń , że można kontynuować utopię globalizmu sprowadzającego do powiększania długu wewnętrznego i zewnętrznego. Elity zgromadzone wokół rodziny Clinton utraciły zdolność racjonalnego myślenia i zdolność przewidywania przyszłości .
 • 2016-11-04 14:25 | cccamel

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Elity nie dopuszczą, żeby Trump wygrał, natomiast Amerykanie są za nim z dużą przewagą nad Clintonową. Te wybory będą o tyle ciekawe, że zobaczymy wreszcie, iż demokracja to wydmuszka dla naiwnych. Zobaczymy, bo elity będą musiały się nieco bardziej wysilić, by przewalić tym razem. Ale przewalą.
 • 2016-11-04 15:36 | roman17

  Polskie elity chcą wybierać prezydenta USA

  Polskie "elity" wolą na stanowisku prezydenta USA osobę, która jest skorumpowana, nieudolna i bez żadnych osiągnięć. Mieszkam w USA i wiem, że Trump jest kontrowersyjny, ale w porównaniu do H.Clinton mimo wszystko jest "aniołem". Jeżeli H.Clinton zostanie wybrana to znaczy, że Amerykanie chcą unicestwienia swojego kraju i będzie to najczarniejszy mój dzień w USA.
 • 2016-11-04 16:16 | vandermerwe

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  "Clinton należy do tradycji liberalnego interwencjonizmu w obronie praw człowieka, "

  Jeden z autorow nazwal to "humanitarnym imperializmem", gdyz sa to dzialania imperialne pod inna przykrywka - dawniej mowiono o cywilizacyjnej misji, dzisiaj o prawach czlowieka. Skutki zas sa dobrze widoczne w Libii czy tez na Bliskim Wschodzie. Szkoda, ze autorzy i wykonawcy "liberalnego interwencjonizmu" nie doswiadczaja skutkow dzialan na wlasnej skorze.

  Pozdrawiam

  Pozdrawiam
 • 2016-11-04 16:21 | Slawomirski

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  nic na temat medialnego zamachu na Trumpa
 • 2016-11-04 21:58 | MartinHansen

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Nawet jeśli Donald Trump przegra te wybory, to zjawisko które już nazwano trumpizmem pozostanie w amerykanskiej polityce na wiele lat. Do tej pory dwupartyjny system jakby z definicji eliminował skrajności i to zarówno prawicowe jak i lewicowe. Ale w czasie tej kampanii coś pękło. Trumpisci wprawdzie od dawna działali w partii republikańskiej, ale nigdy nie mieli szans aby ją zdominować. Tym razem pojawił się jednak facet z własnymi pieniędzmi, niezależny od aparatu partyjnego, który, mimo absurdalności wielu swoich obietnic dość łatwo trafił do niezadowolonych i sfrustrowanych wyborców...Bo chyba mało kto zdaje sobie sprawę, że 20 milionów białych amerykanów żyje poniżej minimum socjalnego. To prawie tyle samo co będących w podobnej sytuacji afro-amerykanów i latynosów razem wziętych. Mam nadzieje, że wygra jednak Clinton, nikomu nie jest potrzebna rewolucja w największym, nuklearnym super mocarstwie, świat odetchnie z ulgą, ale niestety, jeśli nie zmieni się tam polityka społeczna, jeśli Ameryka będzie coraz słabsza to za cztery lata pojawi się jakiś Trump 2.0 tyle że jeszcze gorszy..
 • 2016-11-05 00:52 | Herstoryk

  Bez różnicy

  kto wygra wybory. Kolor i ton bzyczenia muchy siedzącej na czubku substancji organicznej nie zmieni jej natury i zapachu.
  Wybór jest pomiędzy błaznem i sprzedajną aferzystką. Każdy naród ma elity i polityków na jakich zasługuje. 'Nough said!
 • 2016-11-05 08:46 | Klopfer

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Wybory wygra Trump, ale prezydentem będzie H.Clinton.
  "Kto ma uszy niechaj słucha!"
 • 2016-11-05 12:26 | jacek2

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Trump jest kontrowersyjny......! Przeciez to JEST : buc , cham , oszust ktory bez mydla wydymal podwykonawcow jak i polskich w nich pracownikow...
 • 2016-11-05 23:25 | alta

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Amerykanie głosują przez pryzmat książeczki czekowej, a 1-go listopada dostali "pozdrowienia" od firm ubezpieczeniowych, które podwyższają składki na ubezpieczenia zdrowotne nawet o 300% w ramach Obamacare. Taki przypadek dotyczy milionów rodzin. Tylko chory na umyśle chce mieć kontynuatora błędnej polityki w Białym Domu. To wystarczy, nie wspominając o przekrętach Clintonów związanych z ich fundacją itp.
 • 2016-11-07 06:01 | Jan Bohynski

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Zeby pisac o USA to trzeba toche pozyc w tym kraju. Pojedzic autobusem po srodku. NY i LA to nie Ameryka. Ameryka to zapadle dziury, gdzie ludzie zamawiaja w barze goraca wode, bo ich na wiecej nie stac. Wielu z nich nie ma rak i nog, straconych na wojnach. Nie pisze bzdur. Bylem tam i widzialem tych ludzi. Moze T nie jest aniolem, ale daje tym ludziom nadzieje, ze ktos ich dostrzega. C. to chora na wladze osoba. Media ja foruja. Media polskie rowniez. Dlaczego ? Nie wiem. Ona nawet nie wie gdzie jest Polska. D. z reszta tez. Moze powinnismy w Polsce zajac sie Polska, bo jest jakis problem z tym, a nie Ameryka, ktora sobie poradzi bez nas. JB.
 • 2016-11-08 12:18 | inder

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Najbardziej trafny wydaje mi się komentarz Herstoryka: "Wybór jest pomiędzy błaznem i sprzedajną aferzystką." Ja - stawiałbym jednak na aferzystkę. W dziejach świata niejeden mąż stanu miał na swoim sumieniu jakąś mniejszą lub większą aferę - a mimo to przechodził do historii jako osoba zasłużona dla swojego kraju. Natomiast męża stanu-błazna - nie przypominam sobie ani jednego. Z tego względu ci, którzy - jak pisze Jan Bohynski - "zamawiaja w barze goraca wode, bo ich na wiecej nie stac", jeśli zagłosują na Trumpa, popełnią ten sam błąd, który popełnili biedni wyborcy PiS. Jedni i drudzy wybierając sobie takich rządzących, wpadną tylko z deszczu pod rynnę i tyle.
  Poza tym wybory prezydenta USA to nie to samo, co wybory prezydenta Kongo, Peru czy Polski. Tu ważą się losy świata! A dla świata lepsza jest dyplomatyczna wyga Clinton (choćby i nie do końca uczciwa, ale jakimś tam fachowcem jednak jest) niż mizdrzący się do Putina Trampek.
 • 2016-11-09 07:54 | jdtraveller

  Re:Wybory w USA. Co będzie oznaczać wygrana Clinton, a co wygrana Trumpa?

  Co da nam Polakom wygrana jednego z dwu kandydatów?,nic,dalej będziemy dziesiątą wodą po kisielu,dalej nie będziemy partnerem,a obecna polityka rządu,czy jak kto woli ,dobrej zmiany pogłębi niechęć mocarstw i państw liczących się w świecie do Polski.W USA zmieniali się prezydenci,jednak znaczących zmian na lepsze dla Polski i państw Europy wschodniej nie widać.Co zmieni się w polityce światowej?,przewrotu nie będzie ,a mocarstwa,USA-Rosja zawsze się jakoś dogadają,mówiąc niegrzecznie ,olewając resztę świata.Czyli w dalszym ciągu będzie przeciąganie liny między tymi potęgami.Świat będzie żył w stałym napięciu,a Putin-Clinton,lub Trump,będą się bawić kosztem nas wszystkich.