Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

(11)
To nie Ameryka, ale jej najsłabsi partnerzy ucierpią najbardziej.
 • 2016-11-10 11:42 | observer

  Świat durnieje.

  Nie powinniśmy krytykować Amerykanów, Polacy też głosowali na Kukiza.
 • 2016-11-10 12:18 | dewes

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Tak z ciekawości muszę zadać to pytanie. Zwłaszcza p. Ostrowskiemu: Jezus powiedział "Po owocach ich poznacie". Jakie są owoce międzynarodowej polityki USA? Kolejne wojny wywoływane w ramach niesienia wartości demokratycznych (coś jak uprawianie seksu dla zachowania dziewictwa), wywoływanie spięć, finansowanie prawicowych junt, traktaty o wolnym handlu, na których korzystają wyłącznie silniejsze państwa, manipulowanie instytucjami międzynarodowymi... Czy naprawdę tego pragnie dusza humanisty? Czy nie lepsza już polityka izolacjonizmu? Na jakiś czas chociaż, żeby świat odpoczął od skutków owych wartości niesionych przez USA.

  PS. Nie jestem fanem p. Trumpa ani prawicowców, co przypominają karpie radośnie oczekujące wigilii. Nie jestem jednak przekonany, że USA to jest wytrawny gracz. Raczej przypomina pijanego sołtysa, co to grozi każdemu, co go nie lubi a i przypier*** lubi bez wyraźnej przyczyny.
 • 2016-11-10 13:33 | axiom1

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Bosze co za tragedia, ne bedzie tzw tarczy, za krzyzackie wojska bedzie trza placic. Nie bedzie mozna sie chowac za noga najjasniejszego pana z bialego domu i szczekac na Rosje. Co za tragedia,..... ale stan napiecia sie obnizy, kapital przestanie uciekac, rozwoj ekonomiczy przyspieszy, umeczony budzet odetchnie.
  Nie bedzie ani Cety and TTIP,.... polski konsumer nie beedzie zatruwany GMO.
  Nie nalezy plakac.
 • 2016-11-10 15:11 | z daleka

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Drogi Panie nie tylko Pan sie pomylil, pomylily sie prawie cale mass-media w USA i w Polsce tez, ktore cala para pracowaly na chwale Hilary Clinton, nie zauwazajac tego co tak naprawde dzialo sie w Ameryce co wiecej redaktorzy z kolumn obok nadal sie mysla, wmawiajac nam, ze te wybory zalatwil Trumpowi Wladimir Putin-car imperium zla,z ktorym trzeba walczyc nawet rozancami co od lat jest ideologia calego post-solidarnisciowego establishmentu, owo nieprofesjonalne podejscie nazywa sie brakiem realizmu politycznego. Nie pomylil sie natomiast Victor Orban, ktory potrafil znormalizowac nielatwe przeciez relacje wegiersko-rosyjskie i obecnie w przeciwienstwie do calej rzeszy " geniuszy z nad Wisly" nie musi sie martwic zielonym swiatlem oraz innymi fikolkami nowego Prezydenta USA, ktory przeciez z Rosja o Europe, szczegolniue ta wschodnia nie bedzie sie potykal.
 • 2016-11-10 15:24 | woytek

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska Anotniego M. niekoniecznie

  Po oczekiwanym zwycięstwie Trumpa czekamy na nowego Sekretarza Stanu .
  Ta nominacja będzie niezwykle ważna . Do czasu zaprzysiężenia nowego prezydenta i poznania składu jego gabinetu nic nie wiemy o polityce nowego prezydenta. Miejmy jednak nadzieje , że będzie ona zdecydowanie inna , otwarta na świat i dostrzegająca zmiany jakie dzieją się na świecie w tempie imponującym. Świat się zmienia więc muszą się również zmieniać prezydenci.
  Tylko w Polsce od 27 lat rządzą kombatanci i wykreowani przez media bohaterowie przegranej transformacji własnościowej.
 • 2016-11-10 15:47 | azur

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Grunt, że Putin sobie poradzi.
 • 2016-11-10 17:37 | Aspiryna

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  Ciekaw jestem, czy teraz (po wyborach) Trump wreszcie zdecyduje sie, by pokazac swoje zeznania podatkowe!
 • 2016-11-11 06:52 | SŁOWIANIN STANISŁAW

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  A jednak.Wynik wyborów potwierdził plotki medialne i polityków o sile sprawczej Putina.Nawet Kaczyński kojarzy Smoleńsk z Putinem. A w kampanii wyborczej wręcz sugerowano namaszczenie Trumpa przez Kreml i udział KGB sztabie wyborczym. Tak sobie myślę,że teraz Kempa napisze odę na podobieństwo hołdu Rydzykowi.
 • 2016-11-11 20:31 | Aspiryna

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  "Tak sobie myślę,że teraz Kempa napisze odę na podobieństwo hołdu Rydzykowi."

  Niestety, Trump nie jest katolikiem!
 • 2016-11-12 00:08 | alta

  Re:Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, ale Polska niekoniecznie

  pewnie nie ostatni raz p. Redaktor źle odczytał nastroje Amerykanów. Trzeba mieszkać w USA, aby własciwie rozumieć elektorat i nie żyć w kokonie elit ze Wschodniego Wybrzeża oraz czytać wyłącznie NYT i WP. Określenie dużej części elektoratu "deplorable" spowodowało, że nawet nie było Trumpa stickerów na samochodach, co jest zwyczajem przedwyborczym w Ameryce. Wyborca amerykański pokazał czerwoną kartkę dopiero wrzucając kartę do urny wyborczej. Trump miał intuicję i potrafił prawidłowo odczytać nastroje Amerykanów. Dlatego wygrał!!
 • 2016-11-12 01:16 | Mauro Rossi

  Ameryka z nowym prezydentem sobie poradzi, Polska też

  "Europa, a zwłaszcza Polska, nie jest na to ani finansowo, ani społecznie, ani psychologicznie przygotowana".

  Czy Pan Redaktor jest psychicznie przygotowywany, że będzie utrzymywał kilku swoich sąsiadów?

  Polska wydaje 2 proc. PKB na obronę. Nie wie Pan o tym?