Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jared Kushner – zięć Trumpa szarą eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

(8)
To już oficjalne: 35-letni miliarder, nowojorski kamienicznik i wnuk polskich Żydów, ale przede wszystkim mąż Ivanki Trump i ojciec jej trójki dzieci będzie doradcy ds. umów handlowych i Bliskiego Wschodu.
 • 2016-11-18 12:12 | k1harper

  to głowy do interesów młodemu Kushnerowi odmówić nie można.

  a Pan redaktor da przyklad interesow, czy sobie a muzom chlapie pochwaly???
 • 2016-11-18 20:22 | woytek

  Re:Jared Kushner – zięć Trumpa eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

  Ten tekst ma jednak nieciekawy podtekst. Zamiarem autora jest odczuwalne wprowadzenie fermentu i podsycanie niezgody w ekipie Trumpa.
  Tak to się odczytuje. Miejmy nadzieję, że autor się myli, przepisując plotki z tekstów wrogów politycznych Trumpa.
 • 2016-11-20 07:07 | woytek

  Re: Zwycięstwo Trumpa ,czy to jest przypadek


  Wybór Donalda Trumpa jest pierwszą próbą korekty polityki globalnej w XXI wieku, która ukształtowała się po zakończeniu II wojny światowej. To właśnie ta wojna podzieliła świat na strefy wpływów, które utrwaliły się w głowach polityków i komentatorów politycznych. W drugiej połowie XX wieku NATO ścigało się w wyścigu zbrojeń z Układem Warszawskim i ten układ równowagi zagwarantował pół wieku pokoju w Europie. Lokalne wojny na innych kontynentach również nie zmieniały tego obrazu, do dnia, kiedy w przypływie niepohamowanej chciwości ponadnarodowe korporacje przeniosły własne fabryki i technologie do Azji. Od tego dnia zachodni miliarderzy zaczęli budować potęgę azjatyckich mocarstw. Siła militarna azjatyckich potęg rosła proporcjonalnie do rozwoju ich przemysłu. Gwałtowny rozwój gospodarczy Azji miał przynieść zmiany polityczne i współpracę polityczną tych państw z zachodem, ale ten plan okazał chybiony. Azja w XXI wieku zmieniła się szybciej niż zakładano i uwolniła się spod kontroli politycznej i militarnej mocarstw dyktujących w XX wieku warunki współpracy i charakter istniejących sojuszy. Świat się gwałtownie zmieniał, tylko komentatorzy polityczni i doradcy podtrzymywali polityków w ułudzie trwałości dawnego podziału świata. Sztucznie wywoływane rewolucje w Afryce północnej i Azji mniejszej nie odmieniły tego procesu rozpadu dawnych struktur i jeszcze bardziej pogłębiły rozłamy między dawnymi i nowymi mocarstwami. Zadłużenie zachodnich mocarstw rosło, a poziom życia klasy średniej gwałtownie się obniżał. Zachodnie media, tak zwanego głównego nurtu, w poziomie indoktrynacji wyborców prześcigały się nawzajem.
  Taki, uproszczony stan świata, był przedmiotem rywalizacji wyborczej między Hillary Clinton a Donaldem Trumpem. Wybory miały być tylko formalnością, a jednak wyborcy wskazali innego zwycieżcę od zaplanowanego przez media. Czy to jest przypadek?
  Zwycięstwo Donalda Trumpa w większości stanów jest zdecydowane. Tylko wielkie ośrodki miejskie dały przewagę Hillary Clinton w kilku stanach. Program pani Clinton był kontynuacją polityki prezydenta Obamy. Program Donalda Trumpa to przywrócenie wielkości Ameryce, powrót fabryk do Ameryki, przegląd istniejących umów handlowych, ograniczeni nielegalnej imigracji oraz zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańcom wielkich miast. Program Donalda Trumpa jest spójny, logiczny, więc ten program zdobył poparcie wyborców. Jednak media głównego nurtu, które są własnością wielkich instytucji finansowych nie pogodziły się z wynikami wyborów. W kilku wielkich miastach nadal mają miejsce lokalne protesty przeciwko wynikowi legalnych wyborów. Protesty te są skrupulatnie odnotowywane w mediach, które podgrzewają atmosferę strachu i niepewności. Wcześniej, te media, zapowiadały krach na giełdzie i spadek wartości dolara, a stało się dokładnie odwrotnie. Chciejstwo jest złym doradcą dla mediów. Ta czwarta władza okazuje się ślepa i głucha. W komunizmie media wysługiwały się ideologom, a w demokracji prawdopodobnie wysługują się "global-logom". Kontakt z rzeczywistością media utraciły wraz z ekspansją globalizmu. Przebieg wyborów i samotne zwycięstwo Donalda Trumpa okazało się silnym wstrząsem dla elit politycznych wszystkich formacji politycznych. Miejmy nadzieje, że będzie to wstrząs uzdrawiający.

 • 2016-11-20 19:16 | Aspiryna

  Re:Jared Kushner – zięć Trumpa szarą eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

  Czy szanowny "woytek" jest w stanie powiedziec kiedy Trump wreszcie ujawni swoje zeznania podatkowe?

  P.S. Ugoda (25 mln. dolarow) z ludzmi oszukanymi przez tzw. "Trump University" to takze - faktycznie - przyznanie sie do winy. Sam Trump
  twierdzi co wrecz przeciwnego... ale skoro czuje sie niewinny, to
  pewnie istnieja mocne podstawy do wygrania przez niego procesu.
  Dlaczego wiec zdecydowal sie, by poszkodowanym zaplacic?

  P.S. Czy sadzi pan, ze zadufany w sobie pieniacz (setki procesow
  na swoim i jego firm koncie) jest w stanie zmienic swiat na lepsze??
 • 2016-11-21 03:56 | woytek

  Re: zasługą i "odkryciem" Trumpa jest to , że uświadomił wyborcom , że świat się zmienił ...

  Trump , samotny w tym wyścigu do fotela prezydenckiego , odkrył Amerykę na nowo, przy zupełnie niezrozumiałym sprzeciwie zakłamanych mediów.
  Przyszedł czas na zmiany, ale nie było chętnych i odważnych by ten proces rozpocząć.
 • 2016-11-21 18:16 | Aspiryna

  Re:Jared Kushner – zięć Trumpa szarą eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

  Trump , samotny w tym wyścigu do fotela prezydenckiego , odkrył Amerykę na nowo, przy zupełnie niezrozumiałym sprzeciwie zakłamanych mediów.

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Przepraszam, ale nie jestem w stanie uwierzyc w "samotnosc" Trumpa.
  A do tego - on swietnie zna media amerykanskie oraz to jak sie
  robi "reality show".

  P.S. Przed wyborami glosno krzyczal, ze wybory beda "ustawione"
  (rigged). Po wyborach, natychmiast przestal. To nie jest
  czlowiek godny zaufania (przynajmniej mojego)!
 • 2017-01-20 15:18 | Mad Marx

  Re:Jared Kushner – zięć Trumpa szarą eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

  Ciekawe w jaki sposób Trump, który jest produktem amerykańskiego systemu i należy do establishmentu (gospodarczego a nie politycznego) ma zmienić system, który dał mu majątek i wyniósł do władzy ??? Oczywiście naobiecywał mnóstwo na zasadzie "nikt wam nie obieca tyle co ja " ale wątpię , żeby miał rzeczywiście zamiar spełnić więcej niż 10% swoich obietnic , nawiasem mówiąc ze sobą sprzecznych (jak pogodzić wielkość Ameryki z gospodarczym i politycznym izolacjonizmem ?)Prezydent USA ma co prawda dość dużą władzę w sensie politycznym, ale nie dysponuje swobodnie państwową kasą, mało zaś prawdopodobne jest, by zechciał angażować w działania stricte polityczne własny kapitał.
 • 2019-02-14 12:23 | gorwojek79

  Re:Jared Kushner – zięć Trumpa szarą eminencją w najbliższym otoczeniu nowego prezydenta USA

  nieszczęsne głupki jaki dostęp Trumpa do świata jewish!!!!! jaki dostęp??? toż to jego 1 wife Ivana jest jewish jak się patrzy i w związku z tym jej córka tyz. nic nie rozumiecie i nie wiecie.