Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

OPEC ogranicza wydobycie. Ceny ropy szybują w górę

(4)
OPEC ogranicza wydobycie ropy, a Rosja chętnie mu wtóruje. Ekonomiczna strategia czy polityczna zagrywa? I ile zapłacimy za baryłkę ropy?
 • 2016-12-01 17:44 | tryputznick

  Obama odchodzi, OPEC ogranicza, Rosja złapie oddech.

  To jest ostateczne pożegnanie Obamy. Ciekawe kiedy dowiemy się, jak w szczegółach wyglądał jego nadzór nad niską ceną, wprowadzony wraz z sankcjami na Rosję. Była administracja od razu puści farbę czy znowu za 20 lat?
 • 2016-12-01 21:24 | annov7500

  Re:OPEC ogranicza wydobycie. Ceny ropy szybują w górę

  Mam nadzieję że ropa Bedzie po 300$ a ludzie przrsiqd się na rowery...beda żreć mniej i mniej chcieć...No i może nie podusimy się od tych spalin.. .
 • 2016-12-01 22:50 | woytek

  Re:OPEC ogranicza wydobycie. Ceny ropy szybują w górę, a złotówka w dół

  A gdzie polskie inwestycje przemysłowe , zapowiadane przez PiS ?
  Jak ropa przekroczy $ 100 za baryłkę , a złotówka będzie w przeliczniku podwójnym w stosunku do tego, jaki ją zastał PiS, to naród dozna iluminacji i da czerwoną kartkę tym gardłującym politykierom , których gadulstwo o własnych obsesjach i urojonych zagrożeniach doprowadzi Polskę do katastrofy ekonomicznej.
 • 2016-12-02 00:48 | kruk

  Re:OPEC ogranicza wydobycie. Ceny ropy szybują w górę

  Uzaleznienie sie kraju od eksportu ropy musi miec zle skutki. Meksyk przezyl to na poczatku lat 80. i wyciagnal wnioski z kryzysu. Obecnie jest eksporterem dobr przemyslowych i pod wzgledem zlozonosci produkcji zajmuje 20. miejsce na swiecie.
  Putin moglby sie czegos od Meksykanow nauczyc. Powinien byl wykorzystac lata dobrej koniunktury na surowce dla modernizacji kraju. Zamiast tego wdal sie w imperialne awantury. Teraz Rosja zaplaci wysoka cene za te beztroske.Ceny ropy nie wzrosna trwale z powodu kolejnych ograniczen OPEC. Ludzie, ktorym przyjdzie modernizowac Rosje, beda miec utrudnione zadanie.
  @ tryputznik
  Tak, mozesz sobie myslec, ze ceny ropy nadzoruje prezydent USA. Nie wiem tylko jaka to dla Ciebie pociecha. Wiazesz nadzieje z nowym prezydentem USA?