Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

(8)
Pięć powodów, dla których w wigilię warto spotkać się pod Sejmem i protestować przeciw polityce PiS.
 • 2016-12-24 11:31 | Westka

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  Pani Agato, kłamie PiS - notorycznie i bezczelnie - nie stenogram. Stenogram jest zapisem tego, co SŁYCHAĆ na sali, gdzie są obrady (nawet nie wszystkiego, co zostało powiedziane, bo w harmidrze niektóre wypowiedzi się po prostu nie przebijają). Proszę do niego zajrzeć: marszałek kochany mówi, że WYZNACZA do liczenia głosów takich to a takich posłów. Tak powiedział i stenogram to wiernie zanotował. Nie ma w nim odpowiedzi żadnego z nieobecnych posłów: "Marszałku (kochany) już liczę!" Czy PiS może sfałszować stenogram? Uważam, ze tak. Skoro może rozjechać TK, wielokrotnie łamiąc Konstytucję, to dlaczego nie sfałszować stenogram? Ale nie widzę dowodów na to, że ten konkretny stenogram został sfałszowany. Proszę zauważyć, że jest szalenie niewygodny dla PiS.
 • 2016-12-24 13:15 | Sylabariusz

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  Wbrew temu, co zawarła Pani w tytule, wcale nie przedstawiła Pani jakichkolwiek, sensownych powodów, dla których należy protestować w tak wyjątkowy dzień, jakim jest Wigilia.
 • 2016-12-24 16:38 | jakowalski

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  Sylabariusz
  Racja!
 • 2016-12-25 09:49 | AOlsztynski

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  Opozycja potrzebuje cierpiętnictwa. A tu Błaszczak zrobił niespodziankę zapowiadając iż siłą nie zostaną usunięci. Brzydki prezent pod choinkę :)
 • 2016-12-25 11:10 | azur

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  W Wigilię warto protestować, byle nie za długo, bo można się wykręcić od prac domowych, które zabijają wszelką radość ze świętowania.
 • 2016-12-25 18:25 | Mauro Rossi

  5 powodów

  Autorka: 1. Media powinny być w Sejmie.

  Rzetelność dziennikarska nakazywałby, zanim cokolwiek napisze się na ten temat, najpierw zapoznać się z projektem zmian zaproponowanych przez Kuchcińskiego. Projekt ten (pdf 11 - stron) jest do znalezienia na: sejm.gov.pl w zakładce media, "Informacja na temat zmian w organizacji pracy mediów w Parlamencie". W projekcie wyjaśnione jest również jak kwestia obecności mediów w parlamencie wygląda w innych krajach UE. Nawet po tej zmianie, którą zaproponował Kuchciński (już nieaktualnej jako zbyt "zamordystycznej" ) polski wariant obecności mediów w Sejmie byłby czymś niesłychanie liberalnym na tle innych krajów UE (Niemcy, Czechy, Francja, Włochy, Węgry, UK, Europarlament).

  Autorka: 2. Arbitralne wykluczenie posła z obrad

  Znów zaniedbuje Pani powszechnie dostępne fakty. Poseł Szczerba wszedł na mównicę z przygotowanym banerem protestacyjnym ("wolne media"). Inni posłowie opozycji też je mieli pod siedzeniami. Zamiast, jak przewidywał porządek obrad, zadać pytanie na temat ustawy budżetowej poseł Szczerba zaczął żartować z Kuchcińskiego. Po dwukrotnym upomnieniu został wykluczony z obrad. Jeśli klub PO i opozycja miały zastrzeżenia do powodów tej decyzji powinny poprosić o zwołanie prezydium Sejmu, ale rozpoczęły, co zaplanowane było wcześniej, okupację sali posiedzeń. To oznacza, że poseł Szczerba pełnił tylko rolę "zająca" i przypisywaniu mu statusu ofiary jest nieporozumieniem.

  Autorka: 3. Nieprawidłowo uchwalony budżet

  Po roku 1989 r. stosowanie bloków poprawek wielokrotnie było stosowane przy przyjmowaniu budżetu. Powód zawsze był ten sam: ograniczyć posłom możliwość lansowania się i "ścigania w dobroci" oraz przyjąć najważniejszą ustawę w danym roku w jakimś rozsądnym terminie.

  Autorka: 4. Sfałszowanie stenogramu

  Pisze Pani na tyle ogólnikowo i bez podania cienia dowodu, że pozostaje mi odesłanie do źródła, czyli naocznego świadka.

  Ilu nas było i jak liczyliśmy głosy jako sekretarze obrad sejmu?
  http://lukasz-schreiber.salon24.pl/741325,ilu-nas-bylo-i-jak-liczylismy-glosy-jako-sekretarze-obrad-sejmu

  Autorka: 5. PiS coraz gorzej reaguje na protesty.

  Tu zgoda. Rząd PiS powinien spałować, zwłaszcza posłów. A byłym ubekom w ramach rewanżu może nawet urządzić ścieżki zdrowia. :) Byłby to wymarzony powód do skarg w Brukseli i międzynarodowego lamentu. Niestety, modus operandi opozycji polegający na prowokacji jest dziecinnie przejrzysty, a rząd rząd pisowski postanowił nie dać się sprowokować. Chyba opozycja powinna zacząć myśleć i działać jak opozycja w kraju demokratycznym, ale czy jest w stanie?
 • 2016-12-26 13:33 | znafca in spe

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  Mauro Rossi
  ...A byłym ubekom w ramach rewanżu może nawet urządzić ścieżki zdrowia....
  Urząd Bezpieczeństwa (UB)(1944–1956).
  Przypuszczam ze wiekszosc tzw "ubekow" wacha kwiatki od dolu.
 • 2016-12-27 16:32 | wiwada

  Re:Spotkajmy się pod Sejmem. 5 powodów, dlaczego warto protestować w wigilię

  pis brnie i to jest zapowiedź jego końca. Będzie jeszcze jakiś czas się miotał, pokazywał swoje "ja", ale już jest tak zmieszany, że sam nie wie, co chce osiągnąć. Nam wypada teraz poczekać i być czujnym, by jego drgawki nie narobiły zbyt dużych szkód.