Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak rodził się król? Poród w czasach Matki Bożej i naszych prababek

(2)
Przez wieki narodzinom królewskiego potomka towarzyszyły rytuały, które podkreślały polityczną i społeczną wagę wydarzenia, ale także miały chronić królową i dziecko w tym szczególnie niebezpiecznym dla obojga momencie.
  • 2016-12-25 12:08 | mopus11

    Jak się rodził król?

    Są dwie narracje o narodzeniu Jezusa, różniące się od siebie zasadniczo, ale kościół wykorzystując nieznajomość przez wiernych Ewangelii w manipulatorski sposób łączy te dwie opowieści. Pastuszkowie, stajenka, trzech magów przy żłóbku - to się wzajemnie wyklucza. Pierwsza narracja to autorstwo ewangelisty Łukasza. Anioł objawia się Miriam i zapowiada poczęcie. Po czym oboje z Józefem udają się do Betlejem na spis powszechny - pomińmy tu rozważania dotyczące historyczności spisu.Tam w betlejemskiej stajence rodzi się Jezus, gdzie przybywają do niego pastuszkowie. Po miesiącu wracają do Nazaretu. Druga opowieść jest autorstwa ewangelisty Mateusza. Anioł objawia się nie Miriam ale Józefowi a Jezus rodzi się w domu, w którym mieszkali jego rodzice czyli w Betlejem, o żadnej podróży, stajence czy jaskini nie ma u Mateusza mowy. Po roku lub później przybywa do Betlejem trzech magów, zwanych królami prowadzonych przez gwiazdę. Kiedy Herod dowiaduje się o narodzeniu przyszłego króla każe wymordować chłopców w wieku do lat dwóch. Ostrzeżony przez anioła Józef ucieka do Egiptu, gdzie przebywa kilka lat. (Dlaczego miłosierny Jahwe, ani nie powstrzymał Heroda, ani nie kazał ostrzec innych rodziców, nie ostrzegli ich też Józef z Miriam?) We śnie Józef otrzymuje wiadomość, że może wracać do domu w Betlejem, ale gdy dowiaduje się, że rządzący Judeą Archelaos, jest jeszcze gorszy niż jego ojciec Herod, postanawia nie wracać do domu, ale udać się do Nazaretu w Galilei. Tak więc według Mateusza rodzina pierwotnie mieszkała w Betlejem, lecz przenieśli się do Nazaretu gdy Jezus był chłopcem. Jeden i drugi wiedzie Jezusa do Nazaretu, ale zupełnie innymi drogami.
  • 2016-12-25 13:14 | SŁOWIANIN STANISŁAW

    Re:Jak rodził się król? Poród w czasach Matki Bożej i naszych prababek

    Według IPN Jezus został poczęty in vitro dlatego innym KK w Polsce zabrania metody bo to prawo bogów.Tak sobie myślę,że to nie jest chrześcijańskie pojmowanie świata bo dzieli na lepszych i sort.