Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

(11)
Zaraz po świętach „Wiadomości” TVP nadały program o „radykalnej opozycji”. TVP pod kontrolą polityczną PiS uprawia propagandę w stylu „postprawdy”.
 • 2016-12-28 17:13 | Jacek, NH

  Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz Szczujnia codzienna

  Posłowie PO przeszukiwali rzeczy posłów PiS pozostawione na sali sejmowej. Czym w ławach sejmowych zajmował się Sławomir Nitras. Poseł Platformy pod nieobecność polityków PiS, plądrował w ich rzeczach, dokopując się nawet kilku książek, co uznał za wielki sukces
 • 2016-12-28 18:27 | kasjodor

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  O nie, brak reakcji na to co mówią w Dzienniku Telewizyjnym [zbieżność nazw nieprzypadkowa] i pokrewnych programach „informacyjnych” to chyba najgorsze z możliwych rozwiązań. Jakkolwiek by to nie było męczące, wręcz – przepraszam za słowo – upierdliwe, jest koniecznością.
  Jednym z największych błędów środowisk demokratycznych przed 2015 r. była właśnie taktyka nieodpowiadania na potop kłamstw i oszczerstw serwowanych konsekwentnie miesiąc po miesiącu i rok po roku przez PiSowską propagandę. Pomijając już usilne starania PO o własną klęskę, ta propaganda to jedna z przyczyn wygranej PiSu i główna przyczyna tego, że dziś spora część wyborców kupuje PiSowską narrację o tym, co trzeba w Polsce zrobić, nawet jeśli nie do końca popiera środki prowadzące do tego celu. Powinno się konsekwentnie stawiać czoła tej fali informacyjnego szamba, nawet jeśli to kosztuje masę nerwów i przyprawia chwilami o poczucie dotykalnego obcowania z czymś skrajnie nieprzyjemnym. No i – na drugą nóżkę – równie konsekwentnie i uparcie trzeba edukować, jak działa nowoczesne, demokratyczne państwo i czemu służą jego instytucje, jakie korzyści daje sprawne działanie takiego państwa w długiej perspektywie. Bo z wiedzą o tym jest dosłownie tragicznie, i to kolejna 'zasługa' poprzednich ekip, nie tylko PO. Teraz właśnie robią swoje lata zaniedbań i taktyki 'nie bijmy się z g.....m bo się pobrudzimy'. Albo chce się mieszkać w cywilizowanym państwie, albo...
 • 2016-12-28 22:02 | ggry

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  'Narracja' już się trochę osłuchała, więc pora na 'postprawdę'.
  Ktoś to wymyślił parę tygodni temu, i zaczęła się rywalizacja
  w częstotliwości powtarzania tego nonsensu. To o czym pan pisze to
  zwykłe, pospolite, stare jak świat kłamstwa, zmyślenia i oszczerstwa,
  a nie żadne postprawdy. Tvpis robi dokładnie to samo co miesiąc czy dwa temu i to samo co za Gomółki, i jakoś dawało się to opisać bez tego obrzydłego nowotworu. Co się raptem zmieniło? Chwała bogu, że 'jakby' wyszło jakby z mody, bo doprowadzało mnie do białej gorączki.
 • 2016-12-28 22:27 | gramin

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  @ kasjodor
  W zupełności się z Panem zgadzam. Niestety redaktor Adam Szostkiewicz niczego się nie nauczył z wydarzeń ostatnich lat. Kiedy PiS wytrwale sączył swoje kłamstwa na temat katastrofy smoleńskiej prawie nikt z tzw. głównego nurtu nie był zainteresowany systematycznym prostowaniem tych kłamstw, bo "elity" myślały, że insynuacje Macierewicza są tak absurdalne, iż nawet nie warto je komentować. Efekt. Prawie 30% Polaków uwierzyło w zamach, a koleje kilkanaście procent miało wątpliwości co to przyczyny i przebiegu katastrofy.
  Smutna prawda jest niestety taka, że prości ludzie nie potrafią wyciągać logicznych wniosków i są bardzo podatni, nawet na najbardziej prymitywną propagandę, jeżeli odwołuje się do emocji. Dokładnie to robią propagandyści z Dziennika Telewizyjnego, grają na emocjach.
  Spędziłem kilka dni świąt u moich rodziców i byłem zaszokowany z jaką łatwością kupują wszelkie brednie serwowane przez reżimową TV. Najciekawsze - z psychologicznego czy psychiatrycznego punktu widzenia - jest to, że np. moja mama uważa Macierewicza za osobę upośledzoną (eufemistycznie rzecz ujmując), a Kaczyńskiego za nieudacznika i w najmniejszym stopniu nie przeszkadza jej to codziennie oglądać w TD pisowskiej propagandy i absolutnie wszystko przyjmować za dobrą monetę. Nie widzi w tym żadnej sprzeczności.
  Ten propagandowy przekaz skierowany jest w dużej mierze do takich ludzi jak moi rodzice. Nie są fanatycznymi zwolennikami PiS. Widzą niektóre niegodziwości partii rządzącej, ale dali sobie wmówić, że opozycja jest jeszcze gorsza i nie mam wątpliwości, że w następnych wyborach raczej też zagłosują na PiS, jako zdecydowanie mniejsze zło.
  Propaganda Kurskiego niestety działa. Intelektualiści nie mogą udawać, że tak nie jest. Do prostych ludzi nie dotrą też zawiłymi analizami intelektualnymi. Do nich trzeba przemawiać na poziomie emocji, bo jedynie tą drogą można ich wyrwać ze szponów pisowskiej propagandy.
 • 2016-12-29 01:12 | antónio

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  Obserwuję programy informacyjne TVP od momentu przejęcia telewizji przez PIS.
  Na początku propaganda nie była aż tak prymitywna.Chyba mieli ambicję podbić serca szerszego elektoratu.Czas pokazał ,że umizgiwanie się do niepisowskich wyborców
  z ekranu, podparte 500+ nie przyniosło żadnych pozytywnych efektów.
  Notowania są mniej więcej takie, jak przy wyborach.To jest dla kierownictwa PIS powodem
  do wielkiej frustracji.Mówią o tym w wywiadach dla swoich.
  Gorzej ,że od czasu parasolek pojawiło się niebezpieczeństwo ,że ten wyborczy elektorat
  może zacząć odpływać.
  I dlatego przekaz z TVP zaczął zawężać się wyłącznie do swoich .Ratują to co jest.
  Stąd ten język który nas dźga ,a dla nich jest jak miód na serce.
  Szczególnie po 16.12 stali się bardziej radykalni aby wspólnota nie czuła się opuszczona.Mam obok siebie panią która jest twardym elektoratem PIS i ona własnie tak to
  odbiera.
  Patrzę więc na tą tępą agitkę z boku ,tylko po to aby dowiedzieć się co tam słychać w obozie nieprzyjaciela.Wiem ,że do mnie nie mówią.A nawet można się uśmiać podczas
  wymiany poglądów między Karnowskim,Semką i Sakiewiczem.


 • 2016-12-29 08:53 | Withold

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  OK. No comment. :)
 • 2016-12-29 11:59 | slima11

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  Szmatława publiczna oszukuje, łże ,napuszcza .Jak te sługi ,kiedyś będą się tłumaczyć za branie udziału w tym kabareci bredni.A wszystkich przebija niejaka Ogórek ,hańba dla Millera.SLD wrooi do swoich 5%,jak wyrzuca tego członka Samoobrony z partii.
 • 2016-12-29 12:22 | trip

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  To co widac i slychac W TVPis to efekt prania mozgow tych mlodych ludzi w szkole Rydzyka.Prosto z tej "uczelni" trafiaja do telewizji narodowej i nadaja na czestotliwosci PiS-u.
 • 2016-12-29 12:37 | mickor

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  Podpisuję się pod tym co pisze @ggry
  To maglowanie nowego hasełka o "postprawdzie" ma wszelkie znamiona kompletnego debilizmu. Oto bierze się jawne kłamstwo i nadaje mu nazwę sugerującą, że oto mamy do czynienia z czymś pokrewnym prawdzie, różniącym się od niej jedynie szpanerskim przedimkiem. No bo jak się napisze "post", to każe się domyślać czytającemu że autor liznął trochę łaciny... taki snobistyczny szpan. Posthumanizm, postmodernizm, postprawda, postodpowiedzialność... Pal licho fakt, że zakłamanej propagandzie przypięło się niechcący seksowną metkę, na które widnieje jak byk słowo "prawda".
  Jak można robić tak kretyńskie błędy ??
 • 2016-12-29 16:21 | naltar

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  "Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz"
  Ja przepraszam, ale nie rozumiem - jak można nawoływać "nie reagujmy" i "nie zasługuje na komentarz" - tym nagłówkiem zachęcając do przeczytania tekstu, który jest reakcją i komentarzem?!
 • 2016-12-31 19:02 | azur

  Re:Nie reagujmy na materiały w „Wiadomościach”. Pisowska postprawda nie zasługuje na komentarz

  TVP nie oglądam i dobrze się czuję. Polecam innym.