Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

(15)
Świat interesuje nasz kryzys parlamentarny, a nie promowanie marginalnej przecież skali pomocy, jakiej udzielamy rzekomo uchodźców w Syrii.
 • 2016-12-30 17:33 | zly

  Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Pani redaktor,myli sie Pani, czytajac wylacznie 'zagraniczne komentarze'. Otoz spora czesc,jesli nie wiekszosc Europejczykow jest przeciwna przyjmowaniu Syryjczykow i bedzie juz w przyszlym roku glosowac na politykow odpowiadajacym ich pogladom. Moze Szydlo nie jest popularna wsrod obecnych elit europejskich,ale jej slowa z pewnoscia zyskaja jej sympatie wsrod Marine Le Pen (przyszlej prezydent Francji),Geerta Wildersa,Frauke Petry.Dla nich obecny rzad w Warszawie bedzie cenionym partnerem. I mowie to z zalem,jako przeciwnik PiS.
 • 2016-12-30 17:46 | snakeinweb

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Najgorsze, że Pani nie ma racji.

  Zaklinanie rzeczywistości, to dziś najskuteczniejszy sposób na jej kontrolę i wpływanie. Kaczyzm jest tego najlepszym przykładem. Ale Brexit i Trumpizm są z tej samej działki.
 • 2016-12-30 22:00 | azur

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  P. Szydło świeci oczami za Kaczyńskiego, który unika odpowiedzialności.
 • 2016-12-31 10:22 | antymat

  Korekta wyszła na lunch.

  No bo co to ma być: "bezpłatnym leki". Kto jest bezpłatny? I dlaczego akurat to bezpłatni mają dostać leki?
  Albo to: "pomocy, jakiej udzielamy rzekomo uchodźców w Syrii". Po jakiemu to?
  "odciążyć Włochy i Grecję i zapewnić" - "zakaz" stawiania przecinka przed "i" to bujda.

  Może to poprawcie?
 • 2016-12-31 12:14 | Hipopotam

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Przecież to takie pisowskie. Rozpirzyć i krzyczeć, że się naprawia. Póki co: ciemny lud to kupuje. Krótko: dobra zmiana, ale na gorsze...
 • 2016-12-31 13:44 | AOlsztynski

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia

  Petru powiedział:

  "Zrobimy wszystko, by przyszły rok był czasem dialogu".

  Jest nadzieja :)
 • 2016-12-31 15:59 | mwas

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  BRAK jakiejkolwiek pomocy rządu polskiego dla Syrii jest niewyobrażalnym skandalem! Nie ma też nic do gadania Kościół (jakoś w tej kwestii łatwo ustąpił). Honor ratują prywatne wpłaty Polaków na rzecz organizacji pomocowych np.PAH. Wizerunkowo zapłacimy za ten cynizm wszyscy jako naród.Obyśmy nie musieli w przyszłości prosić o pomoc.....
 • 2016-12-31 17:57 | Aspiryna

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  "Szydlo nie jest popularna wsrod obecnych elit europejskich,ale jej slowa z pewnoscia zyskaja jej sympatie wsrod Marine Le Pen (przyszlej prezydent Francji),Geerta Wildersa,Frauke Petry (...)"

  Ci ludzie (patrz powyzej) krzycza glosno, graja na nutach populizmu, rasizmu i ksenofobii. Maja swoich zwolennikow ale wciaz nie jest to wiekszosc spoleczenstwa w ich krajach. I mam nadzieje, ze nie bedzie!
 • 2016-12-31 18:14 | Gama

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Szydło z dziką rozkoszą realizuje idiotyczne pomysły Kaczyńskiego. Ona gotowa dla kariery nie tylko wykonywać jego polecenia, ale jeszcze na rekach go nosić Dla niej nic to, ę łamie konstytucje, że wywołuje nienawiść. Oszołomił ją sukces 500+, szczyci się tym przy każdej okazji. Zobaczę jak długo Szydło pociągnie te sukcesy. Znów mówiła, że pieniędzy ma bez liku. Tylko coś te inwestycje kulawo się wloką.
 • 2016-12-31 18:17 | Gama

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Mój lekarz, gdy poprosiłem go o receptę na jakieś bezpłatne leki, odpowiedział. Mam pana wyleczyć, czy przepisać bezpłatne leki.
 • 2017-01-01 06:30 | woytek

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia

  Limeryk ... wasali króla Ubu

  Za parę lat nikt nie uwierzy
  nie będzie świadków tej grabieży
  gdzie Polska panie - co pan plecie
  została tylko spłata długów
  i po sprzedawcach smród nieświeży
 • 2017-01-01 13:40 | zly

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  @Aspiryna
  Jak juz napisano w tytule,zaklinanie rzeczywistosci jej nie odmieni.Takze twoja nadzieja. Nastroje spoleczne sa, jakie sa. Europejczycy nie chca przyjmowac 'uchodzcow' i beda glosowac na politykow, ktorzy ich niechec podzielaja.
 • 2017-01-02 16:13 | azur

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  Pani Szydło mija się z prawdą od rana do wieczora i nic tu nie pomoże klękanie na pokaz w kościele.
 • 2017-01-02 17:07 | jakowalski

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość

  W Syrii trwa przecież od kilku już lat wojna domowa pomiędzy legalnym rządem prezydenta Assada popieranym głównie przez Rosję oraz islamskimi ekstremistami popieranymi głównie przez USA, przy czym owi islamscy ekstremiści są podzieleni pomiędzy tzw. demokratyczną opozycję, popieraną oficjalnie przez Zachód, w tym USA i NATO i na otwarcie fundamentalistyczne organizacje typu tzw. Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie (Organizacja Państwa Islamskiego, ISIS, Daesz etc.), oficjalnie zwalczane przez Zachód, ale popierane przez sojuszników Zachodu takich jak np. Arabia Saudyjska, ta znana bliskowschodnia „demokracja”. Więcej informacji na ten temat znajdziemy np. w „Le Monde Diplomatique” (edycja polska) z listopada b.r. na stronach 9-11, łącznie z mapką pokazująca kto co kontroluje na obszarze Syrii i w pobliżu jej granic. W Syrii trwa przecież od kilku już lat wojna domowa pomiędzy legalnym rządem prezydenta Assada popieranym głównie przez Rosję oraz islamskimi ekstremistami popieranymi głównie przez USA, przy czym owi islamscy ekstremiści są podzieleni pomiedzy tzw. demokratyczną opozycję, popieraną oficjalnie przez Zachód, w tym USA i NATO i na otwarcie fundamentalistyczne organizacje typu tzw. Państwa Islamskiego na Bliskim Wschodzie (Organizacja Państwa Islamskiego, ISIS, Daesz etc.), oficjalnie zwalczane przez Zachód, ale popierane przez sojuszników Zachodu takich jak np. Arabia Saudyjska, ta znana bliskowschodnia „demokracja”. Więcej informacji na ten temat znajdziemy np. w „Le Monde Diplomatique” (edycja polska) z listopada b.r. na stronach 9-11, łącznie z mapką pokazująca kto co kontroluje na obszarze Syrii i w pobliżu jej granic.
 • 2017-01-18 03:37 | Tomek1972

  Re:Poradnik pozytywnego myślenia premier Szydło kontra rzeczywistość???

  Jesienià 2015 trafilem z Pragi busem do Wiednia,glupie 100 metröw od dwöch obiektöw sportowych (sposröd wielu innych)przeznaczonych jako schronienie dla uchodzcöw.Postanowilem pomöc i po godzinie dostalem zöltà kamizelké.Praca moja polegala na sprzàtaniu,doradztwie,praniu brudnych ciuchöw w dosc dobrze zaopatrzonych 2 miejscach.Na jednym obiekcie,ktöry wczesniej byl kortami do tenisa ziemnego i ping-ponga byly rodziny ,kobiety i dzieci,drugi ,tzw.Ferry Jessica Stadion,to obiekt zdaje sié do pilki récznej.200 metröw od Dunaju.Ludzie dowozeni codziennie 1,lub 3ma autobusami spod granicy wégierskiej.Zméczeni,ale zwykle juz spokojni.Trzeba przygotowac posilki.Bar czynny prawie calà dobé.2-3 razy dziennie przyjezdzaly wojskowe ciézaröwki z bulkami,wojsowym gulaszem i wodà pitnà w malych i duzych butelkach.Smialem sié z chlopcöw w beretacg,z takim samym orzelkiem jak nasz,ze Szwejkowe,CK-wojsko.Ale chlopcy bardzo porzàdni-nie mogé slowa zlego powiedziec.Najgorzej zal dzieci.Placzà po nocach.Mlodzi muzulmanie z bliskiego i dalekiego wschodu(Afganistan,Tadzykistan)trzymajà sié zwykle razem narodowosciowo,ale to jest normalne.W Anglii wielu ludzi zyje w ghettach,nie mieszajàc sié z innymi i to jest ich wybör.Tak wolà.Czujà sié bezpieczni.Starsi wiedzà juz ze stracili wszystko.Pokazujà na telefonach ruiny domöw w Syrii.Zresztà nie tylko tam.Ktos z Iraku pokazuje mi poharatanà nogé ,ktos z pölnocnej Afryki przesdtrzelone cialo,ktos inny,dawniej policjant chyba z Syrii-nsgrsanà na necie masowà egzekucjé.Dokladnie jak w Katyniu-tylko to nie piwnice,a wysoki brzeg morza,przepiékny i cudny widok,jakas platforma i stojàcy na niej zakapturzony typ z gunem w lapie.Co kilka sekund dostaje w lapska mlodego chlopca-strzal w potylicé i zepchniécie ciala do morza.Tego sié nie da zapomniec.Nie da sié zapomniec wizyt polityköw przy fleszach kamer ,nie da sié zapomnioec ofiarnosci zwyklych mieszkancöw Wiednia.Nie wstyd mi ze jestem drugim sortem.Plujé na ten tzw.Polski rzàd.Juz mi za niego nie wstyd.Po prostu myslé za siebie.Mozna przyjàc dwie,lub nawet trzy postawy w obliczu ludzkiego cierpienia:postarac sié jakos pomöc,Nie robic nic,i udawac ze sié cos robi,czyli zwyczajnie krétaczyc.Od tego czasu dajé sobie w Alpach jakos radé.Polakiem chyba czujé sié coraz mniej.Jest to miejsce mojego urodzenia.Bylem i jestem i pewnie zostané do konca zycia antyfaszystà przeciwnym wszelkiej tyranii.Malej,czy duzej.Pozdrawiam Wszystkich uczestniköw blogu.