Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

(7)
„Warunki członkostwa w UE tylko przebrały nieliberalne społeczeństwa w kostiumy demokratów. Teraz widzimy tego skutki” – pisze amerykański wpływowy dwumiesięcznik poświęcony polityce zagranicznej.
 • 2017-01-04 16:00 | snakeinweb

  Zdanie odrębne

  To że demokracja w Polsce nigdy się nie "zakorzeniła" a raczej nie została w ogóle wprowadzona to ja mówię od lat. Natomiast autorzy się mylą, że nie zawiodły instytucje, a tylko idee nieliberalne się ostały. Otóż w pierwszej linii zawiodły instytucje zwłaszcza na poziomie centralnym, które zostały tylko pozornie lub bardzo powierzchownie "zdekomunizowane/zdenazyfikowane".

  Dyktatura "partii politycznych", a raczej mafii gangsterskich, brak wolnych powszechnych i równych wyborów do Sejmu z systemowym wykluczeniem obywateli bezpartyjnych i zrzeszonych lokalnie, stalinowska organizacja politycznej prokuratury, pozorna niezależność wymiaru sprawiedliwości, całkowite postawienie się władzy (partyjnych sitw) ponad prawem, gadzinowate media publiczne (i wtórujące im media prywatne) uniemożliwiające jakąkolwiek racjonalną debatę publiczną, całkowita fasadowość konstytucji i brak szacunku dla prawa i zasad konstytucyjnych.

  To wszystko to był standard ostatnich 27 lat a faszystowskie państwo jest tylko tego ostatecznym rezultatem i wyrazem. Kaczyzm to nie przyczyna, tylko naga prawda o systemie pseudodemokracji oraz kropka nad i.
 • 2017-01-04 17:56 | abchaz

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  Nie tylko "Foreign" to zauważa .
  "Politico" wyróżnia J.Kaczyńskiego zaniedbując Orbana.

  http://www.politico.eu/article/dirty-dozen-kaczynski-vestager-flynn-sarkozy-barnier-eu-2017-selmayr-beppe-grillo/
 • 2017-01-04 23:32 | Aspiryna

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  To nie pierwszy glos krytyczny plynacy z Zachodu i pewnie nie ostatni.
  Podejrzewam jednak, ze na posle Jaroslawie K. nie robi to wrazenia
  i nie ostudzi jego dyktatorskich zapedow!
 • 2017-01-05 08:05 | Martin L

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  Spotkalem pewnego emerytowanego profesora. Zadal mnie pytanie, co sie dzieje w Polsce?
  Nie chcialem odpowiadac, ale on kontynuowal. "Wy wszyscy mislicie (chodzi o europe wschodnia), ze demokracja jest celem, nie jest, jest srodkiem do realizacji celow"
 • 2017-01-05 15:06 | woytek

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  Czy w Polsce jest demokracja? Nie ma demokracji , ani tej zachodniej , ani tej tel ludowej demokracji jaka była w PRL. W Polsce jest demokracja chazarska . Polska została dana w zastaw globalnemu kapitałowi bez zgody narodu. Polska została zadłużona do niewyobrażalnych rozmiarów bez zgody narodu. Decyzje polityczne istotne dla Polski podejmowane są poza granicami Polski. Zakupy militarne / rakiety dalekiego zasięg / robione są na kredyt, zaciągany w obcych bankach. Wszystkie istotne decyzje podejmowane są poza granicami Polski. Polski rząd okupuje się również wyborcom , przykład / 500+ /.
  Polska jest wasalem globalizmu. Wasal nigdy nie wprowadzi demokracji w kraju gdzie rządzi z łaski bankierskiej.
 • 2017-01-06 01:10 | kruk

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  @ Martin L
  "Demokracja jest srodkiem do realizacji celow". Mozna dodac, ze do realizacji pewnych celow demokracja jest jedynym srodkiem, chocby z tego wzgledu, ze spoleczenstwo a nie dyktator wyznacza owe cele.
 • 2017-01-06 15:12 | Negortin

  Re:„Foreign Policy” krytycznie o Polsce i Węgrzech

  @snakeinweb:

  standard ostatnich 27 lat??
  zaryzykuję twierdzenie, że Polska nigdy nie była demokratycznym krajem.
  W sensie takim jak obecna Francja, USA, Kanada czy powojenna BRD.