Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Onet: KOD zapłacił firmie Kijowskiego ponad 90 tys. zł. Pieniądze pochodziły ze zbiórek publicznych

(18)
Jak podaje Onet, sześć faktur o łącznej kwocie ponad 91 tys. 143,5 zł trafiło do firmy Mateusza Kijowskiego i jego żony.
  • 2017-01-05 09:30 | gragos

Panie Kijowski - Adieu!

Kolejna ważna społecznie inicjatywa topiona przez prywatne interesy człowieka, który stał się jej twarzą. Obrzydliwość! Stowarzyszenie miało ustalić wynagrodzenie dla osób wykonujących statutowe obowiązki i nikt nie miałby o to pretensji. Kijowski w żadnym przypadku, ani osobiście, ani poprzez powiązane z sobą firmy, nie miał prawa świadczyć usług informatycznych(???) dla KOD-u, gdyż jest to klasyczny przykład konfliktu interesów. Zlecanie usług powinno być dokonywane na podstawie klarownych zasad zatwierdzonych przez stowarzyszenie. Cokolwiek mówią dziś na ten temat Kijowski, jego żona, czy prawnik, nie ma już znaczenia. Wiarygodność Kijowskiego legła w gruzach. To już nie jest tylko problem z alimentami, ale elementarnej uczciwości. Panie Kijowski - Adieu!
  • 2017-01-05 09:36 | inder

Re:Onet: KOD zapłacił firmie Kijowskiego ponad 90 tys. zł. Pieniądze pochodziły ze zbiórek publicznych

Coś mi tu pachnie agentami Putina, mającymi za zadanie skompromitować KOD, a tym samym wspomóc PiS. Ale jest to zarazem nauczka dla Kijowskiego, że coś w polityce finansowej KOD-u trzeba zmienić, żeby takich wpadek nie zaliczać. Ruscy agenci nie śpią i nie przepuszczą żadnej okazji, żeby skompromitować tych, którzy bronią teraz przed PiS-em polskiej wolności. Mam nadzieję, że przywódcy KOD-u wyciągną wnioski z tej lekcji.
  • 2017-01-05 09:39 | _sens

Re:Onet: KOD zapłacił firmie Kijowskiego ponad 90 tys. zł. Pieniądze pochodziły ze zbiórek publicznych

No i szach mat.KOD jest tak wiarygodny jak i Pan Kijowski. To koniec i poczatek KODu, przynajmniej w oczach przyszłych, niesalonowych, wyborców.
  • 2017-01-05 10:02 | mp/ww

jak nieskończenie brzmi Szekspir
    Mrożek, Fredro, czy Czechow...
    i jak skończenie brzmi wszystko...
    znaczone już Polit-krechą.

Gdy ostatnimi czasy myślę o wolności, a i czytając różne wypowiedzi z mocno zdeklarowanych wszak politycznie stron (niekiedy są to wypowiedzi, jak dla mnie przynajmniej, wciąż dość mocno kuriozalne, aktor np. gdy mówi tekstem własnym... cóż magia już gdzieś niejednokrotnie ulatuje...) przypomina mi się również i drogowskaz Josifa Brodskiego. A mianowicie, jaka jest różnica pomiędzy człowiekiem wolnym a zniewolonym. Drogowskaz, myślę, że zawsze cenny. I nie tylko nawet "w warunkach ekstremalnych". Cenny był i za rządów Tuska. Cenny jest za rządów ekipy Kaczyńskiego. Może więc czas już przestać tak bardzo "walczyć o tę moją wolność" (nawiasem - arcyciekawe, że za rządów Tuska to się co rusz "w kraju raju" tu słyszało – "dziś to nic nie kosztuje") i może po prostu czas uczyć się wciąż i wciąż tej wolności. A naukę zacząć najlepiej od siebie. m
  • 2017-01-05 10:09 | mzak

Facet jest idiotą! Beznadziejnym. Wiadomo było, ze każda taka sytuacja zostanie rozdmuchana. Nawet jeśli wykonali te prace i pieniądze się należały to powinny być podparte dokumentami, ze ludzie z KOD wiedzieli, akceptowali. Jeśli Kijowski działa społecznie nie ma przeciwwskazań aby zarobił na życie po warunkiem że jest tańszy, lepszy, bezpieczniejszy, np połowę zadań wykonał za darmo. A, i to postrzegany by był przez wielu jako złodziej. Znam ludzi z organizacji charytatywnych zarabiających na tym rocznie setki tysięcy złotych. Ale chodzą, jako ci "ą" "ę". Polacy nie rozumieją pewnych zjawisk w działaniach, które są na zachodzie standardem.
  • 2017-01-05 10:16 | jakowalski

KOniec KODu?
  • 2017-01-05 11:08 | kalder

Dajecie się wciągnąć w mechanizm pisowskiej propagandy - to kwoty ogromne z punktu widzenia biedującego emeryta ale małe z punktu widzenia obsługi informatycznej ruchu kikudziesięciu tysięcy ludzi.

Kijowski powinien żywić się odpadkami ze śmietnika? działac w KODzie po po pracy w czasie wolnym po pracy, mając przeciw sobie ogromną machine propagandową pisu opłacana z publicznych pieniędzy?

• 2017-01-05 11:10 | kalder

90% komentujących to pisowskie płatne trolle - płatne z publicznych pieniędzy.
    Ja nie zaglądam na strony wsieci i tym podobnych przybytków.
  • 2017-01-05 11:14 | AOlsztynski

Ciekawe, czy to otrzeźwi redakcję, żeby bardziej obiektywnie spojrzeć na polską politykę? Bez włączania "agentów Putina" :)
  • 2017-01-05 11:19 | vandermerwe

Kiedys bylem uczestnikiem (tzn tym dajacym pieniadze) imprezy, z ktorej dochod mialy byc przeznaczone na cele dobroczynne. Po rozliczeniu okazalo sie, ze na cele dobroczynne pieniedzy nie starczylo. Znajomy organizujacy tego typu "rzeczy" powiedzial, ze to tak dziala, kazdy zaangazowany dostaje swoja dzialke (czasami znaczna) a jak cos zostanie to wtedy idzie dla "biednych". W konkretnej sprawie zarowno KOD jak i p. Kijowski winni byli zrobic jedyna sluszna rzecz to jest zatrudnic, jesli byla taka potrzeba, przedsiebiorstwo nie majace zadnego zwiazku z KOD-em, by uniknac konfliktu interesu.

Pozdrawiam
  • 2017-01-05 12:09 | Jerzy zO.

@inder
    Jakob Sievers za doprowadzenie do II rozbioru Polski, otrzymał w 1793 roku Order Orła Białego. Ciekawe jak PIS wynagrodzi swojego oficera prowadzącego po wygraniu kolejnych wyborów parlamentarnych. Bo, że władzy raz zdobytej nie "oddadzą nigdy" to widać gołym okiem, i codziennie bardziej. Lawinowy przyrost pożytecznych idiotów i frajerów we wszystkich środowiskach, mediach i gazetach, jest imponujący !.
  • 2017-01-05 12:39 | andrzej52

Z alimentami PiS-owi nie wyszlo, znaleźli nastepne haki.
    Z drugiej strony Kijowski powinien byc jak żona cesara.
    Kali-PiS niech spojrzy na siebie, milny dla Belzebuba z Torunia, miliony na ochronę Malego, miliony na wyciskarke do soków z Wilanowa.
    Przekrety ze SKOK Biereckiego, spółki Kaczyńskiego (sprzed lat).
  • 2017-01-05 13:20 | scrambler

Re:Onet: KOD zapłacił .... i się zaKODował jeszcze bardziej

ciśnie się na usta magiczne słowo awruQ...

A do tego dwie uwagi:
    1. nie mam pretensji,że p. Kijowski nie pracował za darmo, tylko że zapomniał dla KOGO pracuje. Dlaczego oficjalna strona KOD, jak się okazało kosztująca przecież niemało, nie zawierała i nadal nie zawiera ŻADNYCH informacji (ale może nie umiem szukać?- tylko dlaczego SZUKAĆ?) dot. własnych finansów? Wystarczyłoby uzupełnić jej treść. Również z szacunku dla tych, którzy przekazują swoje środki na KOD i POWINNI wiedzieć, gdzie one trafią i na co.

2. (początek jw.), że jedna z osób firmujących swoją twarzą ważny ruch SPOŁECZNY bierze za to pieniądze. Problem, że jak dotąd nie widzi w tym nic zdrożnego. Nie widzi problemu (albo jeszcze udaje) w sytuacji co najmniej klasycznego konfliktu interesów. Swoich prywatnych (tutaj pieniądze - nawet jeśli zgodnie z prawem) ze SPOŁECZNYMI. A było dość czasu, żeby odpowiednio zadbać choćby o właściwy WIZERUNEK sekwencji zdarzeń.

Nie wiem, czy na podstawie ujawnionych faktów można oczekiwać, że KOD zamieści na swojej stronie / ujawni wszelkie kluczowe informacje (a najlepiej opublikuje dokumenty) dot. ogółu swoich finansów i zobowiązań prawnych. Może lepiej byłoby, gdyby inni członkowie zarządu uprzednio zrobili remanent / audyt. Oczywiście mam nadzieję, że są tam osoby nie mające problemu z "mieszaniem G.. z kompotem" oraz przewidzenia tego skutków.
  • 2017-01-05 14:10 | eljar

Moja „kobieca intuicja” podpowiada mi, że najgłośniej oburzają się osoby które nigdy nie dały ani złotówki na działalność KOD-u, a wręcz przeciwnie - utopiłyby p. Kijowskiego i cały „gorszy sort” w łyżce wody. Ewentualne, moralnie uzasadnione pretensje (nie mówię o stronie prawnej) mogą mieć tylko ludzie, którzy DOBROWOLNIE coś przelali albo wrzucili do puszki z napisem „KOD”. TO JEST NASZA WEWNĘTRZNA SPRAWA, koderek/koderów i sympatyków, a nie typów lejących krokodyle łzy nad naszym losem. Dla mnie osobiście, co do moich „datków”, jeżeli są faktury (a ufam ONET-owi że je ma), nie ma sprawy!!! Proszę więc następnych ciężko oburzonych krytykantów o dołączenie do wpisu kopii przelewu(-ów) albo dane dwóch osób które poświadczyłyby że wrzucili przed sierpniem 2016 co najmniej 2 PLN do puszki KOD.

Od strony formalnoprawnej, zgodnie z tym co czytam w artykułach POLITYKI, rzecz w szczegółowych sprawozdaniach ma się ukazać do listopada 2017, czyli chyba ciągle jest OK.

Wszystkim moralnie wzmożonym doradzałbym by się raczej zajęli OBOWIĄZKOWYM haraczem na rzecz fałszującej rzeczywistość TVP, starającej się codziennie robić wodę z mózgu „ciemnemu ludowi”, a nie dobrowolnymi datkami sympatyków na KOD.

Witold Kulas

PS. Mam pytanie do podekscytowanego autora artykułu POLITYKI: jak rozumieć: „...o łącznej kwocie ponad 91 tys. 143,5 zł.”. Czy to było 91143 zł 51 gr czy też aż 91143 zł 59 gr ?
  • 2017-01-05 14:25 | Już_były_sympatyk

A mnie najbardziej zadziwia fakt, że do tej pory na stronie KOD nie pojawiło się ani słowo na temat całej tej afery. To po prosu nieprzyzwoite!
    Nota bene sama strona jest prowadzona beznadziejnie - zawsze sobie to tłumaczyłem tym, że robią to wolontariusze-amatorzy...
  • 2017-01-05 15:18 | _sens

No niestety żegnamy KOD i cała opozycję ...witamy PIS jako lidera w kolejnych wyborach. NIe istnieje wiarygodna opozycja więc i notowania PISu nie pójda w dół.
  • 2017-01-05 16:49 | scrambler

do 2017-01-05 14:10 | eljar
    piszesz:
    "(...) którzy DOBROWOLNIE coś przelali albo wrzucili do puszki z napisem „KOD”. TO JEST NASZA WEWNĘTRZNA SPRAWA, koderek/koderów i sympatyków, a nie typów lejących krokodyle łzy nad naszym losem (...)".

Czy naprawdę tak trudno jest to ogarnąć?
    Nie mam zamiaru nikogo ewangelizować, ale skąd pewność, że WSZYSTKIM którzy DOBROWOLNIE coś na rzecz KOD przekazali jest ZUPEŁNIE obojętne, kto, jak i na co te środki wydaje? Czy środki na KOD przekazuje się DOBROWOLNIE ze względu np. na atrakcyjną nazwę, czy może innych względów estetycznych? Czy raczej ze względu na publiczne prezentowanie określonych wartości, odpowiadających potrzebom nie tylko tych,"którzy DOBROWOLNIE coś przelali"?
    Skąd masz przyjacielu przekonanie, że jest nam obojętne to, w jaki sposób "aktyw" KOD traktuje określenie SPOŁECZNE POPARCIE, którego przecież NIEODPŁATNIE używa / chce używać? Innymi słowy - opisana przeze mnie poprzednio "niezręczność" (?) sytuacji nie jest może niczym destrukcyjnym dla KOD (zwłaszcza w opinii jego aktywistów), ale skutecznie demoluje zaufanie do bezinteresownego wykorzystywania społecznego poparcia. Czy jest jakaś przesada w dążeniu do zachowania czystości intencji, realnego, często wizerunkowego, ale wciąż w zgodzie z prezentowanymi ideami?
    Jeżeli faktycznie aktywiści KOD nie widzą w zaistniałej sytuacji żadnego dysonansu - mają problem. Ktoś powinien im to powiedzieć. Szkoda, że zabrakło - tylko czego? zdolności przewidywania?, czasu? Czy będzie miało to jakiekolwiek znaczenie jak znowu zostanie "ino sznur'?

• 2017-01-05 18:07 | mzak

ma rację vandermerwe, na temat zbiórek publicznych. Mnóstwo organizacji charytatywnych o wybitnie szlachetnych celach, to wybitne finansowe bagno! Właśnie podpatrywałem przygotowanie sprawozdania finansowego na ponad 1,2 mln zł., takiej fundacji, robione przez dwie panie nie mające zielonego pojęcia o księgowości.Autor prawidłowo opisuje zbiórki publiczne na szlachetne cele. Koniec świątecznej zbiórki żywności wyglądał mniej-więcej tak: najlepsze produkty- zarząd stowarzyszenia.Dalej- przyjaciele zarządu, znajomi, wolontariusze, resztki- ubodzy.Taka mentalność taki naród. Nie dziwię się że Mateusz K postąpił tak, jak postąpił bo to normalka.Dlaczego miał zarobić obcy, jak może swój/ja/? Takie postawy mamy na co dzień i są akceptowane.Fundusze UE. Są konkursy ale na pierwszy rzut oka widać kto weźmie kasę/jedynie słuszny, swój/. PO/PSL przynajmniej robiło pozory.Takie postawy są ogólnie akceptowane. Współpracowałem kiedyś z lokalną fundacją z Holandii. Zbierali ciuchy m.in. do Polski. Ale mieli zapisane w regulaminie że robią to odpłatnie. Symbolicznie: 4 euro za paczkę, na koszty zbiórki, magazynowania. Z transportem była faktura. tyle rzeczy za darmo, tyle odpłatnie.Przyjechali skontrolować co z ich darami/towarem dzieje się w Polsce. Umowy-faktury-rozliczenia. Przejrzyście. Nam daaaleko do standardów. MK jest odpryskiem nawyków wiochy.