Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Na co KOD wydawał pieniądze?

(24)
KOD po zakończeniu zbiórki publicznej przedstawił 31 października 2016 r. sprawozdanie finansowe. Nie było w nim nic na temat usług informatycznych ani przelewów na konto Mateusza Kijowskiego.
  • 2017-01-05 13:36 | turpin

Że zacytuję:

(tyle, że dotyczy to KOD-u):

To nie jest koniec początku, to jest początek końca.

Kijowski kompletnie stracił te resztki wiarygodności jakie posiadał. To co zrobił jest przejawem głupoty tak monstrualnej, że wręcz trudnej do wyobrażenia, mimo, że historia Umęczonego Narodu Polskiego dostarcza licznych konkurencyjnych przykładów.

Osoba skłonna wierzyć w teorie spiskowe mogłaby wręcz pomyśleć, że Kod/Kijowski to twór Jarosława Niewielkiego, i że właśnie nastąpił moment, gdy skradziony Księżyc spieniężono w lombardzie.

W takich chwilach żałuje, że z tego narodu nie można się po prostu wypisać.
  • 2017-01-05 15:02 | inder

Re:Na co KOD wydawał pieniądze?

Na razie bym nie tragizował. Na razie... Jeśli KOD-owcy wyciągną wnioski z tej lekcji - myślę, że się wyliżą. Ale jeśli nie wyciągną - to po nich.
    Żeby KOD był tworem Jarosława - wątpię. Natomiast wielce prawdopodobnym wydaje mi się, że siedzi tam jakiś ruski agent (albo nawet kilku), który ma za zadanie pomagać PiS-owi poprzez szkodzenie KOD-owi.
  • 2017-01-05 15:45 | belfrzyca

I jak tam się pan Żakowski czuje z jego inteligentnym inaczej tłumaczeniem alimentacyjnych wpadek pana Kijowskiego? Czy pan Kijowski chociaż spłacał zaległości z wypłaconych mu pieniędzy ze zbiórek? Pan Żakowski wyszedł na... (proszę sobie samemu dopisać) i może sobie poadć rękę z miłą panią Lubnauer. Ale cóż, nie szkoda róż, gdy płoną lasy, hehe. Nie szkoda kasy, gdy trza dofinansować lydera. Nawet kasy ze zbiórek naiwnych ludków. Fuj.
  • 2017-01-05 15:58 | rs_

Ponoć jaki rząd, taki naród.
    Wygląda, że jaki naród, taka opozycja.
    Ech.
  • 2017-01-05 16:54 | Jacek, NH

Głupia sprawa – kolejny motor, wyjazdy, ciuchy warte więcej niż roczna pensja. I to wszystko u bezrobotnego faceta z alimentami i kolejną żoną z dzieckiem na głowie – napisała na Facebooku była koordynatorka KOD-u z Warmii i Mazur.
  • 2017-01-05 16:56 | Jacek, NH

"Odchodząc z Zarządu KOD w lutym 2016, na ostatnim zarządzie powiedziałem obecnym wtedy członkom,że człowiek, który za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł i laptopa za drugie tyle nigdy nie będzie myślał inaczej niż w kategoriach małego geszefciarza. Pomyliłem się. Żaden mały" - Były działacz KOD, Jacek Parol
  • 2017-01-05 18:36 | Jacek, NH

"Odchodząc z Zarządu KOD w lutym 2016, na ostatnim zarządzie powiedziałem obecnym wtedy członkom,że człowiek, który za pierwsze uzbierane do puszek KOD pieniądze kupił sobie najnowszego iPhone za 4500 zł i laptopa za drugie tyle nigdy nie będzie myślał inaczej niż w kategoriach małego geszefciarza. Pomyliłem się. Żaden mały"
  • 2017-01-05 20:41 | Jacek, NH

Ciekawe, ile pieniędzy zbieranych przez KOD do puszek, nie zostało zaksięgowanych, a trafiło "bokiem" do kieszeni Kijowskiego? Sporo?
  • 2017-01-05 23:51 | Jan Bohynski

Osoba obdarzona zaufaniem publicznym musi byc nieposzlakowanej ucziwosci. To co sie stalo, uczciwe nie jest. Panowie bohaterowie ostatnich skandali, powinni odejsc z polityki. Niestety po tamtej stronie plotu nawet o przyzwoitosci nie ma mowy, a ze secny nikt nie znika, a nawet powraca. Pytanie " co z ta Polska ? " staje sie bardzo aktualne, ale odpowiedzi moga byc bardzo smutne. Panie ' trupinie ' mozna sie wypisac. Ja jestem z tych wypisanych. JB.
  • 2017-01-06 10:06 | jakowalski

Na Kijowskiego.
  • 2017-01-06 10:18 | observer

Prawie 700 tys wydano na na puszki?
    Jak Owsiak to robi że jest na plusie?
  • 2017-01-06 13:15 | Jacek, NH

I nie udało się ukryć! Gdzie Schetyna był podczas protestu? W Austrii na nartach. Ta miejscowość w Austrii w ktorej G. Schetyna jezdził na nartach przed Sylwestrem to Schladming
  • 2017-01-06 13:44 | eljar

Oczywiście mamy do czynienia z konfliktem interesów i taka sytuacja nie powinna się zdarzyć i mam nadzieję że wszyscy w KOD czegoś się z tego nauczyli.
    A jednak:
    Moja „kobieca intuicja” podpowiada mi, że najgłośniej oburzają się osoby które nigdy nie dały ani złotówki na działalność KOD-u, a wręcz przeciwnie - utopiłyby p. Kijowskiego i cały „gorszy sort” w łyżce wody. Ewentualne, moralnie uzasadnione pretensje (nie mówię o stronie prawnej) mogą mieć tylko ludzie, którzy DOBROWOLNIE coś przelali albo wrzucili do puszki z napisem „KOD” (pan Rachtan proszę bardzo, a marny troll "Jacek, NH" niech spada). TO JEST NASZA WEWNĘTRZNA SPRAWA, koderek/koderów i sympatyków, a nie typów lejących krokodyle łzy nad naszym losem. Dla mnie osobiście, co do MOICH „datków”, jeżeli są faktury (a ufam ONET-owi że je ma), nie ma sprawy, dalej będę wspierał - z p.Kijowskim na czele lub kimś innym!!! Proszę więc następnych ciężko oburzonych krytykantów o dołączenie do wpisu kopii przelewu(-ów) albo dane dwóch osób które poświadczyłyby że wrzucili przed sierpniem 2016 co najmniej 2 PLN do puszki KOD.

Od strony formalnoprawnej, zgodnie z tym co czytam w artykułach POLITYKI, rzecz w szczegółowych sprawozdaniach ma się ukazać do listopada 2017, czyli chyba ciągle jest OK.

Wszystkim moralnie wzmożonym doradzałbym by się raczej zajęli OBOWIĄZKOWYM haraczem na rzecz fałszującej rzeczywistość TVP, starającej się codziennie robić wodę z mózgu „ciemnemu ludowi”, a nie dobrowolnymi datkami sympatyków KOD-u.

Witek Kulas

PS.
    @observer: Odczytać/przeszacować kwotę 1000 razy?? Sugerowałbym powrót do szkoły, chyba że do "teamu" v-premiera Morawieckiego
  • 2017-01-06 14:51 | jakowalski

Pan Blikle niech się lepiej zajmie pączkami.
  • 2017-01-06 19:28 | axiom1

Dlaczego nie bylo przetargu ? Dlaczego KoDziarze nie potrzegaja swietych zasad wolnego rynku i globalizacji ?
  • 2017-01-06 22:34 | otago

"Niech rzuci kamień kto jest bez winy" - uważam że jest to niezręczność M Kijowskiego . 91.000,-zł brzmi sporo .
    Pieniądze wzięła spółka z o.o. która musi zapłacić 19% podatku od zysku i jeżeli M.K. wziął te pieniądze jako dywidendę to jest kolejne 19 % podatku.
    Reasumując 91.000,- zł to netto 73.984,-
    Nadto zostały poniesione koszty - wykonywał usługę IT.
    Zakładam 25 % zysku wtedy koszty wyniosłyby 51.789,- zł
    Zysk do opodatkowania 22.195,- zł
    podatek spółki 19% 4.217,- zł
    pozostały zysk po opodatkowaniu spółki 17.978,- zł
    opodatkowanie dywidendy 19% 3.416,- zł

Dywidenda do wypłaty 14.562,- zł
    za wiele miesięcy pracy
    wychodzi w granicach minimalnej płacy / miesiąc
    ( kwoty zaokrąglałem do pełnego zł )

I to by było na tyle .....
  • 2017-01-07 02:24 | edan

Gratulacje dla 'Polityki', która trochę atramentu wylała promując na swoich stronach takiego --hmmm-- "charyzmatycznego" lidera.
    p.s. Nie wiem kto wymyślił pana Kijowskiego, ale uczynił to w akcie desperacji.
  • 2017-01-07 08:34 | azur

KOD i tak działa za małe pieniądze, o wiele więcej kosztuje ochrona prezesa przed ludźmi, którzy wcześniej na niego zagłosowali.
  • 2017-01-07 13:16 | Hans und Lotte

Jest jeszcze jedna nieciekawa dla bohatera Kijowskiego sytuacja, o której mało kto wie. W czasie czarnego marszu, kiedy demonstrujący mokli i marzli na ulicach Warszawy, bohater Kijowski popijał sobie winko i zajadał frykasy na bankiecie w ambasadzie Niemiec, między innymi w towarzystwie Magdy Jethon , byłej naczelnej radiowej Trójki Są zdjęcia z tego wydarzenia. A działo to się o sto metrów od ulicy Wiejskiej na której w tym samym czasie zmoknięte aktywistki i aktywiści Kodu wciąż jeszcze demonstrowali.
  • 2017-01-07 13:32 | maksymilian

Nie będę komentował poczynań pana Kijowskiego - bo "koń jaki jest każdy widzi" i w tej sytuacji można co najwyżej splunąć z obrzydzenia, bo szkoda słów.
    Ja jednak w kwestii formalnej.
    Suma zebranych pieniędzy podczas zbiórki publicznej – 1 094 754,70 zł
    Koszty organizacji zbiórki ogółem – 787,61 zł, a w tym:
    – koszty związane z organizacją zbiórki (skarbony, puszki, identyfikatory): 689,49 zł
    – koszty kampanii informacyjnej: 18,76 zł
    – koszty administracyjne: 35,20 zł
    – pozostałe koszty: 44,16 zł
    Więc jeśli jakiś młodociany rachmistrz wypisuje takie głupoty, bo nie odróżnia złotówek od tysięcy złotych - to może ktoś z redaktorów raczyłby zauważyć, że coś tu jest nie tak.
  • 2017-01-07 14:34 | Ted 51

...i tak 90 tys. na ojca rodziny Kijowskich przykryło miliony na ojca rodziny Radia M. (i tajne poprawki do budżetu).
  • 2017-01-08 00:29 | konstancjap

observer

przeczytałam,ze na puszki poszło 689 zl z groszami. Nie 700 tysięcy.
    700.000 to tak wygląda w zapisie księgowym, po tych zegar dodaje się przecinek i pisze grosze.Nie będę już przynudzać, masz widać kłopot z czytaniem kwot.
    Nie dziwię się. Matematyka w szkołach od kilku lat w odwrocie
  • 2017-01-10 04:29 | observer

Faktycznie mam kłopot. Uczyłem się że kropka oddziela nominały, np zł od groszy, natomiast przed przecinkiem są tysiące. Zwracam honor.
  • 2017-01-10 04:36 | observer

Jak jest rozwiązany problem pensji liderów w innych partiach?, np z czego żyje Kłamczyński?. Z czego żył Wałęsa?