Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

(14)
Gimnazja do likwidacji. Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawy wprowadzające zmiany w systemie oświaty.
 • 2017-01-09 18:47 | snakeinweb

  Obawa

  Najbardziej się obawiam momentu, w którym Andrzej D. zawetuje coś dla picu albo podprowadzi coś do równie pisowatego Trybunału Konstytucyjnego, a zgraje pożytecznych idiotów zaczną krzyczeć, że to przełom, początek upadku PiS-u, bohaterska postawa niezależnego D. itd. itp.

  Potwierdzi się tylko zasada, że ciemny lud wszystko kupi.
 • 2017-01-09 19:07 | czaro

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Jake spoleczenstwo tacy przedstawiciele. Mozna miec szacunek do takiego spoleczenstwa ?
 • 2017-01-09 19:20 | Zdzich49

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Każdemu, kto ma jeszcze wciąż wątpliwości w ocenie naszego nominalnie najwyższego funkcjonariusza państwowego przypominam bardzo aktualny znowu tekst kabaretu "Elita":
  Oj, naiwny, naiwny, naiwny,
  Jak dziecko we mgle,
  Jak goliat na pchle,
  Mól w otchłani wód,
  Który liczy wciąż na cud.
 • 2017-01-09 19:37 | _sens

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  @snake chciałbym Ci przypomnieć, że Kandydata Platformy Obywatelskiej na prezydenta RP zgubiło uznanie Polaków za stado baranów.

  Jak wiadomo, generałowie zawsze przygotowują się do minionych wojen. Tak właśnie zachowała się Platforma Obywatelska przed wyborami prezydenckimi. Jej liderzy, doradcy i sztabowcy uznali, że wystarczy kilka sprawdzonych w poprzednich kampaniach prostych sztuczek socjotechnicznych, aby odwrócić wynik głosowania po przegranej I turze.Pierwszą błędną teorią było uznanie, że młodzi nie będą głosować na PiS, bo to partia kojarząca się z „wiochą i żenadą”. Tymczasem to młody, gładki i energiczny Andrzej Duda jawił się jako człowiek nowoczesny, przy nim „wujek Bronek” był uosobieniem wszystkiego, co kompromitujące. Błędy ortograficzne, wchodzenie z butami na podest w japońskim parlamencie, pokrzykiwanie do gen. Stanisława Kozieja: „Chodź, szogunie!”, wygrażanie pięściami i złorzeczenie przeciwnikom – wszystko to spowodowało, że Bronisław Komorowski wydał się młodym kimś równie obleśnym jak kiedyś Jarosław Kaczyński.

  Drugim niewłaściwym założeniem było uznanie, że Komorowskiemu sprzyjać będzie wysoka frekwencja. Postawiono tezę, że Andrzej Duda jako kandydat PiS nie będzie miał szans zdobyć więcej głosów niż zazwyczaj jego partia ograniczona przez słynny „szklany sufit”. Ta teoria także okazałą się błędna: wkurzenie bylejakością rządów PO okazało się znacznie potężniejsze niż obawa przed rządami PiS. A może nawet inaczej: na tle rządów Platformy (też wchodzą do domów o 6 nad ranem, podsłuchują znacznie więcej niż poprzednicy, a korupcji zwalczyć nie potrafią…) czasy władzy pisowskiej jawią się jako zupełnie przyzwoite i znośne.

  Trzeci błąd jest efektem popełnienia poprzedniego. Przyjęto, że wystarczy wrócić do konfrontacyjnej retoryki antypisowskiej, aby zniechęcić Polaków do Andrzeja Dudy. Uważano, że jeśli po raz kolejny „poszczuje się” kandydata PiS „zaprzyjaźnionymi telewizjami” (jak kiedyś uroczo to określił Andrzej Wajda), to wyborcy natychmiast poczują do niego obrzydzenie. Miało to zadziałać jak wciśnięcie na pilocie przycisku, po którym następuje wzmożenie antyprawicowej aktywności.

  Nieoczekiwanie jednak okazało się, że ten mechanizm już nie działa. Że prasowe, telewizyjne i celebryckie autorytety, choćby nie wiem jak się wysilały, nie urobią większości. Polacy stali się bardziej odporni na tego typu prostacką propagandę, stali się asertywni, wewnątrzsterowni. Najwyraźniej wzmagające społeczną nienawiść baterie w pilocie się wyczerpały.
 • 2017-01-09 22:21 | Jan Bohynski

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  snakeinweb - Nie obawiaj sie. To zbyt wyrafinowana gra dla obywatela prezydenta. Podpisze wszystko. " Skazano - Zdielano, jak melduja pionierzy ". Pozostaje uczyc dzieci w domu, tak jak nas rodzice w domu uczyli histori w latach PRL. JB.
 • 2017-01-09 23:54 | woytek

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Takiego cyrku dawno nie było w Rzeczypospolitej. Ostatni taki cyrk był w XVIII wieku przed rozbiorami. Dług rośnie , a prezydent wyraża zgodę na utrzymanie obcego wojska przez polskiego podatnika . Obce wojska , obce banki, obce biznesy - tylko własne "elity" i obce wojska na utrzymaniu podatnika. Dług zbliża się 1000 miliardów złotych.
  To jest panowie "elita" kolonializm . To jest polityka Konfederacji Żoliborskiej , która sprywatyzowała politykę polska.
 • 2017-01-10 02:04 | Aspiryna

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  "Dlugopis prezesa" podpisze wszystko co mu prezes zleci. I tyle...

  P.S. Likwidacja gimnazjow to zagranie majace wprowadzic dodatkowy
  balagan we wladzach samorzadowych. A samorzady to ostatnia
  juz ostoja demokracji i PiS chce je przejac, lub "zneutralizowac"!
 • 2017-01-10 11:37 | _sens

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Jak wiadomo, ludzie nie są zainteresowani żadnym rozwojem, a jedynie robieniem kasy i to jest główna przyczyna obecnych problemów nie tylko w Polsce.Szkolnictwo polskie jest na niskim poziomie, ponieważ ideologię/idealizm zastąpiono materializmem. Żaden uczeń nie chce już być „kosmonautą” czy „lekarzem w Afryce i pomagać biednym”, lecz każdy uczeń chce być bogaty. Czyli wspiąć się po plecach słabszych i przy pomocy ich pracy osiągnąć majątek.
  Jakość ludzi jest niska i nie pomoże żaden super program nauczania. Rodzice nie są już żadnym autorytetem dla dzieci, szkoła jest złem koniecznym, perspektywy rozwoju w życiu dorosłym nie istnieją a do spędzania czasu w supermarketach na zakupach nie potrzebna żadna wyższa edukacja.

  Gdzie szukać winnych? Nigdzie! Winni – jeżeli już – to jesteśmy wszyscy. Pozwoliliśmy, by zło się szerzyło i teraz mamy tego efekty.Polskie elity są przyzwyczajone do przywilejów nie popartych żadną pracą, żadnym wysiłkiem. Tymczasem kraj nasz został zrujnowany właśnie samych głupim gadaniem, nie popartym rzetelną pracą.
  Polaków w obecnej sytuacji należało by raczej uczyć budowy ziemianek i kopania studni, a nie pchać ich na siłę do kształcenia na wysokim poziomie, który w życiu praktycznym nic im nie da.
  Droga z ziemianki na studia byłaby dla każdego Polaka korzystna.
  W odwrotną stronę – ze studiów do ziemianki oznaczała by koniec naszego narodu.
  Nie po to nam Niemcy wycięli lasy, byśmy mieli drewno dla siebie na opał.
  Nie po to nam Niemcy zlikwidowali kopalnie, byśmy mieli węgiel na zimę, by ogrzać nasze domy.
  Nie po to nam Niemcy rozwalili stocznie i zlikwidowali polskie rybołówstwo, byśmy mieli własne ryby do jedzenia.
  Nie po to nam Niemcy rozwalili polskie rolnictwo, byśmy mieli nasze zboże i zwierzęta użytkowe do jedzenia.
  Nie po to dopłatami nam Niemcy zdemoralizowali polskich rolników, byśmy mogli mieć bioróżnorodność, czyli szansę na zachowanie gatunków roślin i zwierząt dostosowanych do hodowli i uprawy na naszej ziemi.

  Edukacja to mały pikuś. Nikt się dyplomem nie naje, nikt się dyplomem nie ogrzeje.

  Najpierw należy zorganizować akcję przywrócenia właściwej roli rodzinie, stosunkom w rodzinie, roli rodziców z ich obowiązkami i prawami. Należy także jasno określić nie tylko prawa, ale głównie obowiązki dzieci wobec rodziców, społeczeństwa i kraju. Bez tego ani rusz i żadne świadectwo ukończenia szkoły tego nie zastąpi.

  Zdemoralizowano nam społeczeństwo. Rozwalono rodziny. A to skutkuje osłabieniem naszego kraju i jego destabilizacją.Przywrócić należy służbę wojskową, obowiązkową. Dyscyplina nabyta w wojsku procentuje u mężczyzn całe życie.
 • 2017-01-10 15:31 | bd75

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  O co tyle szumu? Zrobił, co zapowiedział już przed wyborami. Za TVP Info z 28.02.2015:
  "W umowie programowej Duda proponuje m.in. cofnięcie reformy emerytalnej podnoszącej wiek emerytalny do 67 lat, likwidację NFZ, powstanie przy prezydencie ciał doradczych: narodowej rady rozwoju i rady przedsiębiorczości, a także powrót do 8-letniej szkoły podstawowej i 4-letniego liceum. "

  ( źródło: www.tvp.info/19061980/duda-podpisuje-umowe-z-wyborcami-stawia-na-rodzine-prace-bezpieczenstwo-i-dialog )
 • 2017-01-10 15:36 | azur

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Można by się jeszcze spierać, czy podpis lewą ręką jest ważny.
 • 2017-01-10 17:25 | ecres

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Wczoraj dowiedziałem się ,że tysiące absolwentów gimnazjum znalazło się w 2 sorcie ,jako nieuki i głąby.A w przyszłości odbiorą im dyplomy uczelni ,i emerytury aby zakopać dziurę 500 plus.Absolweni nowych 8 klas ,po praniu mózgów, w ramach programów narodowo socjalistycznych ,będą piać z zachwytu i chwalić zbawcę Polski.Dlaczego nie wyjecie ze złości ,że tu tylko chodzi o program szkolny a nie liczbe klas?
 • 2017-01-10 17:32 | Aspiryna

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  Nie, edukacja to nie jest "maly pikus", to podstawa istnienia wszystkich wysoko-rozwinietych, cywilizowanych krajow (to do sz. pana "bez-sens")!
 • 2017-01-10 17:35 | Aspiryna

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  "Andrzej Duda ma taki charakter, że kiedy przyjdzie mu o czymś rozstrzygać, woli komuś ustąpić, nie chce lub nie umie wiązać się odpowiedzialnością. Czy taki ktoś może być prezydentem? Dobrym prezydentem? Nie – mówi o swoim wieloletnim asystencie, profesor Jan Zimmermann, profesor nauk prawnych z UJ i promotor pracy doktorskiej Andrzeja Dudy."

  I to powinno wystarczyc za caly komentarz...

 • 2017-01-10 17:37 | Aspiryna

  Re:Prezydent podpisał reformę edukacji. Jeszcze jeden dowód „samodzielności” Andrzeja Dudy

  "Przywrócić należy służbę wojskową, obowiązkową"

  Czy jest pan gotow zaplacic za to z wlasnej kieszeni?

  p.S. A z wojskowego punktu widzenia - propozycja bez
  sensu!