Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Pożegnalne przemówienie Obamy to pochwała demokracji i ostrzeżenia dla Trumpa

(5)
Barack Obama pożegnał się w Chicago z Ameryką, której był prezydentem przez dwie kadencje, pochwałą demokracji obywatelskiej.
  • 2017-01-11 15:36 | ecres

pożegnanie

Oglądałem i płakałem ze ze wzruszenia.Pytałem niebiosa ,dlaczego oni mają takiego prezydenta a my nie?I wyłem wściekle ,gdy przypomniałem,że przyboczny naszego paranoika, z mównicy sejmowej obsobaczał Amerykanów za wybranie prezydentem.czarnego.A Obama mówił do Polaków- szanujcie demokrację ,bo to podstawa waszego dalszego bytu.A działo się to w czasie sabatu czarownic,na Wiejskiej, pod wodzą chorego człowieka.
  • 2017-01-11 16:11 | SŁOWIANIN STANISŁAW

Re:Pożegnalne przemówienie Obamy to pochwała demokracji i ostrzeżenia dla Trumpa

Guantanamo miało być zlikwidowane za co dostał Nobla na wyrost.Tak sobie myślę,że laureat nie rozwiązał żadnego globalnego problemu a USA mają nadal ambicje światowego żandarma.Na tym tle Białoruś zyskuje nawet w oczach Kaczyńskiego czyli wracamy do słowiańskich korzeni bo nie obowiązują wizy między krajami o zbliżonym poziomie demokracji ludu zwanego suwerenem.
  • 2017-01-12 11:14 | lubat

Re:Pożegnalne przemówienie Obamy to pochwała demokracji i ostrzeżenia dla Trumpa

Obama ma niewątpliwie talent retoryczny, który dodatkowo dostaje wiatru w żagle, gdy słuchacze reagują wręcz frenetycznie. A w tym pożegnalnym spotkaniu wzięli udział ludzie, którzy stali całą noc na mrozie, by dostać darmową wejściówkę, a na czarnym rynku kosztowała 3 tys. dolarów (podaję za "Die Welt").
    Samo przemówienie to była taka mieszanka z przemowy oscarowej i kazania nawiedzonego kaznodziei: demokracja, równość, sprawiedliwość, miłość itp., itd.
    Pełna ocena dwóch kadencji Obamy będzie możliwa dopiero po jakimś czasie. Ale już teraz widać, że sukcesem to nie było. W polityce zagranicznej tyle konfliktów zbrojnych i para-wojennych, ile nie było od czasów II WŚ. Państwo Islamskie to też owoc polityki amerykańskiej. Nawet rzekomy sukces polityki Obamy, czyli Obamacare, jest realizowany kosztem zwiększonych wydatków klasy średniej, która nie załapuje się na jego dobrodziejstwa, ale musi go finansować. Jest wprawdzie niskie bezrobocie, tylko poziom życia pracujących systematycznie się obniża.
    Ale najlepszą cenzurkę rządom Obamy wystawił wczoraj na przesłuchaniach Rex Tillerson, który po rytualnych potępieniach Rosji, powiedział, że mogła ona sobie na tyle pozwolić, bo Ameryka jest na tyle słaba, wytworzyła taką próżnię, że Rosja bez trudu ją zajęła.
  • 2017-01-12 11:28 | Herstoryk

Idealnym podkładem muzycznym do całej kadencji Obamy i wszystkich jego przemówień, łącznie z tym ostatnim, jest stary przebój Alain Delona i Dalidy "Paroles, paroles". Polecam, nostalgicznie - https://www.youtube.com/watch?v=_ifJapuqYiU

Albo anglosaskie powiedzenie o "talking the talk and (not) walking the walk".
  • 2017-01-13 00:06 | Patagon

obamacare jest skierowana dla niepracujacych, czyli wiekszosci czarnych. jesli masz prace jakakolwiek za jakiekolwiek pieniadze musisz placic obamacare doplaci ci 50% reszte placisz sam ale jesli chcesz byc leczony w dobrej klinice i prze dobrego lekarza to placisz setki i tysiace na miesiac a tak przedtem nie bylo. dzis moje ubezpieczenie w harken health kosztuje okolo $900/mc a drugie tyle placi moj pracocadca na dwie osoby ale mamy najlepsze kliniki i profesorow lekarzy.