Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

(20)
Wizja, że amerykański prezydent jest prowadzony przez Rosję, sterowany przez Putina, brzmi jak wątek powieści szpiegowskiej. Ale Trump uczciwie zapracował, by w ogóle ciągnęły się za nim podobne podejrzenia.
 • 2017-01-11 19:25 | Hmm?

  Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  "Amerykanie zafundowali sobie (i nam) prezydenta nieobliczalnego, narcyza i łgarza. " - zgadzam się jak najgoręcej, ale to tylko parę dni i on odejdzie na zawsze, po ośmiu latach tragicznej niekompetencji, wzniecania nienawiści rasowej i rozniecania konfliktów na świecie.
 • 2017-01-11 21:23 | Aspiryna

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Zwolennicy D. Trumpa przypominaja mi mocno zwolennikow posla J. Kaczynskiego - wierza tylko i wylacznie w slowa swojego "wodza"!
 • 2017-01-11 23:07 | woytek

  Re:To jest kolejny atak na Trumpa w wykonaniu dziennikarza Polityki

  Jeszcze Trump nie zaczął prezydentury, a kolejny dziennikarz używa epitetów pod jego adresem.
  A to jest gość z jajami, który w porównaniu do jego odpowiedników w Europie jest nadzieją na zmiany idiotycznego systemu politycznego zwanego globalizmem. Efekty globalnego zniewolenia widzimy w Europie doświadczanej terroryzmem i brakiem wzrostu gospodarczego.
 • 2017-01-12 01:35 | zyta2003

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Widziales, czy tak sobie p.....?
 • 2017-01-12 05:01 | vandermerwe

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  " Ale Trump uczciwie zapracował, by w ogóle ciągnęły się za nim podobne podejrzenia, także te najbardziej nieprawdopodobne."

  Moze wyjasni Pan w jaki sposob Trump "uczciwie zapracowal" by stac sie obiektem pomowien, ktore duzo zlego mowia o ich autorach natomiast nieiwle o Trumpie? Jesli juz, nalezaloby rozwinac temat i wykazac a nie liczyc na "dobra wiare czzytelnikow". Moim zdaniem nie wykazali sie odrobina przyzwoitosci ani przeciwnicy polityczni Trumpa (tez majacy wiele na sumieniu), ani media glownego nurtu ani Pan piszac takie rzeczy - na pocieszenie dodam, ze na lamach "Polityki" nie jest Pan odosobniony. Jest inna sprawa warta zastanowienia fakt, ze supermocarstwo, kraj najlepszych uniwersytetow i 300 mln ludzi wylonil na prezydenckich kandydatow dwie watpliwe osobowosci oraz zaprezntowantowal zalosne widowisko wyborcze.


  Pozdrawiam
 • 2017-01-12 05:27 | wespera

  Re: woytek

  Powiedzialabym nawet tylko z jajami...
 • 2017-01-12 09:04 | vandermerwe

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Jako dodatek do moeje wczesniejszej wypowiedzi polecam lekture dwoch artykulow:

  1. The Nation: How Decades of Disappointment Won the Election for Donald Trum; Andrew J.Bacevich.

  Autor jest bylym wojskowym ( absolwent West Point )a obecnie profesorem Boston University.

  2. The Atlantic: The Trouble with Publishing the Trump DOssier.; David A.Graham.

  W innym stylu i sensownie.

  Pozdrawiam
 • 2017-01-12 09:33 | habitus

  Globalne zniewolenie to bujda

  Nie ma "systemu politycznego zwanego globalizmem". Politycy są coraz mniej potrzebni. Ludzie gromadzą się wokół wartości dla nich ważnych bez pośrednictwa polityki. Trump jest jak wykopalisko, jak prehistoryczny gad w świecie rozwiniętej inteligencji. Populizm to ostatnie podrygi starego podziału świata. Widocznie potrzebny, jako ostatnia "przypominająca" dawka szczepionki...
 • 2017-01-12 15:16 | Tanaka

  to jest tekst z gatunku humoru politycznego

  Podsumowując: nie wiadomo, ponoć, może.
  Jedyny pewny argument: Trump to narcyz i łgarz. Więc sobie zasłużył na podejrzenia. Bo Trupa nie lubimy.
  Chętnie zobaczę wreszcie jakiegoś prezydenta USA co nie jest łgarzem, ani nawet narcyzem. Jak to się stanie, za tysiąc lat, będzie pewność, że przed tysiącem lat Trump szedł na pasku Putina i Rosja zdecydowała że został prezydentem USA.
 • 2017-01-12 15:17 | Kamili

  Zachodnia prasa nie kłamie, oni tylko nie mają pojęcia o świecie

  Po kilkuletnim nie czytaniu Polityki i innych polskich gazet otwieram dziś ten artykuł i wydaje mi się że cofnąłem się w czasie i pojęcie dziennikarzy Polityki o świecie utknęło na poziomie gimnazjum.

  Czytam m. in. "Putin, sekundują mu w tym m.in. Chińczycy, stara się, by porządek międzynarodowy odszedł od bronienia szlachetnych idei, a wrócił do starego koncertu mocarstw, do stylu sprzed dwóch wojen światowych."

  Bronienie szlachetnych idei - otóż narracja taka prowadzona była przed napadem Ameryki i Europy na Irak, która jak wiadomo przeprowadzona była pod pretekstem szerzenia wolności i demokracji i uwolnienia go od strasznego 'dyktatora' posiadającego broń chemiczną i łamiącego prawa człowieka. Taką wiadomość dostała prasa i tym samym rozpowszechniona była masowo.

  Okazało się jednak, że pretekst był sfałszowany, zbrodnie Amerykanów i wojna pochłonęła 200 tys. ofiar, celem wojny było podporządkowanie kraju komercyjnym interesom Stanów. Najprawdopodobniej prawdziwym powodem wojny była chęć uwolnienia się Iraku od petrodolara i sprzedawanie ropy po bardziej korzystnym dla tego kraju przeliczniku. Pomysł taki przy $19 000 000 000 000 długu publicznego USA musiał zostać przykładnie ukarany, by odstraszyć też i innych. Skutkiem wojny były fale uchodźców, niezliczone ludzkie cierpienie, powstanie IS i terroryzmu i kryzys w Europie.

  Wniosek dla mnie z tej sytuacji płynie jeden. Demokracja się skompromitowała i straciła moralną legitymację powtarzając tą samą sytuację później w Libii i Syrii. Zastanawia mnie jeszcze jak ktokolwiek, a tym bardziej dziennikarz, może myśleć, że współczesna demokracja staje w obronie szlachetnych ideii i widzieć Rosję w negatywnym świetle, kiedy to właśnie ona wskazuje na te niechlubne fakty. ""
 • 2017-01-12 15:27 | woytek

  Re:Jest kolejny raport.To bujda

  @ habitus
  Nie ma "systemu politycznego zwanego globalizmem". Czy my żyjemy w dwóch innych światach?
  Ten kołchoz, jakim stał świat destabilizowany "kolorowymi rewolucjami" należy do do świata pani "habitus" w którym politycy są coraz mniej potrzebni? Czy ten kołchoz globalny , który spływa krwią niewinnych ludzi jest światem "ludzi którzy gromadzą się wokół wartości dla nich ważnych" ?
  Naiwność pani "habitus" jest nie z tego świata. Proszę szanownej pani. Ten kołchoz globalny jaki politycy kierowani przez ponadnarodowe korporacje stworzyli w drugiej połowie XX wieku jest nie do zaakceptowania. Świat się podzielił na rasę panów miliarderów i politycznych wasali realizujących ich polecenia.
  Jednym z takich wasali jest "nasz prezes" sprowadzający wojska okupacyjne do baz opuszczonych przez inne wojska, które okupywały Polskę po II wojnie światowej.
  Polityka szantażu jednego mocarstwa przez drugie mocarstwo przy pomocy wysługujących się wasali , nie jest "gromadzeniem się ludzi wokół wartości dla nich ważnych bez pośrednictwa polityki" , o której pani pisze.
 • 2017-01-12 15:51 | Milutek

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  @ Hmm?
  Hmmmmm???? Czy poza rzucaniem epitetow (nieobliczalnego,narcyza,lgarza....TRAGICZNEJ !!!niekompetencji...itd)moglbys wysilic sie na podanie rzeczowych argumentow...kilka faktow , ktore potwierdzilyby twoja "opinie" ;)
 • 2017-01-12 16:13 | Milutek

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  @Aspiryna
  Pelna zgoda.
  Dodam, ze zwolennicy Trumpa, po obydwu stronach oceanu, dorownuja mu w poziomie inteligencji. Wystarczy obejrzec wczorajsza konferencje prasowa Trumpa, aby zrozumiec, ze jego wyjatkowo niewyrafinowane slownictwo i brak spojnosci mysli miedzy poczatkiem i koncem zdania, trafic moze tylko do jemu podobnych.
  Wszyscy inni zachodza w glowe, jak to jest mozliwe, ze Trumpa przepchnieto do szostej klasy?
 • 2017-01-12 16:20 | Milutek

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  @woytek
  Zgadzam sie - Trump to "gosc z jajami"...olbrzymimi, ciezkimi, wiszacymi gdzies pomiedzy kolanami, z przerosnieta prostata i ...krotkimi paluszkami.
 • 2017-01-12 17:29 | Aspiryna

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Wiekszy problem z Trumpem (nizli jego notoryczne klamstwa i biznesowe oszustwa) jest taki, iz ten osobnik regularnie zmienia zdanie. Jednego dnia cos powie, a kilka tygodni pozniej twierdzi, ze tego nigdy nie powiedzial!
 • 2017-01-12 17:34 | Aspiryna

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  A to jest gość z jajami, który w porównaniu do jego odpowiedników w Europie jest nadzieją na zmiany idiotycznego systemu politycznego zwanego globalizmem.

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Szczegolnie jezeli jedna z najwazniejszych postaci w rzadzie Trumpa ma byc
  prezes wielkiego, globalnego koncernu naftowego Exxon-Mobil!

  P.S. Trump przez cale swoje zycie dbal tylko i wylacznie o swoje wlasne interesy.
  Naiwnosc wielu jego zwolennikow jest jednak wyjatkowo duza!
 • 2017-01-12 23:58 | Martin L

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Mam przyjaciela Anglika, on uwazal, ze Brexit to glupota a Anglicy okazali sie glupcami, ktorzy nie pomysleli o wszelkiego rodzaju konsekwencjach takiej decyzji.
  Jak go spotkalem po wyborach w USA byl usmiechniety, tryskal humorem, jakby wygral los na loterii. Spytal mnie czy wiem kto wygral a dalej kontynuowal to jest najwspanialsza wiadomosc. Nim spytalem dlaczego, powiedzal, do tej pory myslalem ze to Anglicy okazali sie glupcami, ale Amerykanie okazali sie jeszcze wiekszymi.
 • 2017-01-13 11:14 | bodan

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Ciekawe, to sie wpisuje w ciag durnych i prawicowych wyborow ostatnich lat. Erdogan, Orban, Kaczynski, zobaczymy co z Francja. Sinusojda wedrowek politycznych nastrojow. Czyzby faktycznie zmeczenie demokracja, liberalizmem i czas na zamordystow? Za dobrze nam? Prawda, nieprawda - Putin sie cieszy. Zamieszanie na arenie politycznej to dla niego realne korzysci. Wezmy ale pod uwage, ze prezydent USA tak sam nie rzadzi. Moze gadac co chce ale Kongres funkcjonuje tam jeszcze troche inaczej niz polski Parlament. I nie wszystkie jego pomysly zostana zaakceptowane. Bedzie ciekawie. Szacun
 • 2017-01-13 18:30 | Aspiryna

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Byl juz czas na zamordystow - czas, w ktorym do wladzy dochodzili Stalin, Hitler, Mussolini, Franco, Salazar... Wszyscy dobrze wiedza jak to sie skonczylo!
 • 2017-01-19 19:20 | Aspiryna

  Re:Jest kolejny raport. Rosja i Trump: To bujda

  Trump to cyniczny demagog - mam jednak nadzieje, ze USA nie skreci w strone faszyzmu.