Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

(15)
Krótki przegląd chwytów i manipulacji, przerabiających program informacyjny na narzędzie propagandy.
 • 2017-01-17 16:41 | ecres

  tvp

  Czy te zimowity nie wiedza ,że oni i ich rodziny ,będą wytykani paluchami meneli.A są młodzi.Powinni te 3 lata jeździć na taksówkach a potem do końca dzennikarzyć a nie odwrotnie.
 • 2017-01-17 17:16 | Archer100

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Wszystko prawda ale o co chodzi?
  Gdy PO byla u wladzy media manipulowaly niemniej chamsko.
  Taki mamy klimat.
  Zreszta grupa agresywnych, bezczelnych i swietnie wyszczekanych dziennikarzy salonowego chowu, z Olejnik i Zakowskim na czele, wciaz bardzo skutecznie manipuluje ta czescia spoleczenstwa, do ktorej nie dotarlo jeszcze ze klamstwo padajace z ich ust poznaje sie po tym, ze wogole poruszaja ustami a media w ktorych pracuja niewiele, albo zgola wogole, nie roznia sie od 'Konsomolskiej Prawdy'.
 • 2017-01-17 18:02 | Caramba

  Pytanie

  W przeszłości ktoś nazwał Jerzego Urbana, Goebbelsem stanu wojennego. Urban wygrał proces w sądzie i został przeproszony.
  Ciekawe czy ktoś zapyta kto jest Goebbelsem TVPiS?
 • 2017-01-17 20:51 | Jerzy zO.

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości...a ty Archer 100 w czyjej ?

  @ Archer 100
  A poważnie, bo tak sobie trochę żartujemy, to po ile dzisiaj dolar w Moskwie. Wiesz w tym kantorze koło Ciebie.
 • 2017-01-17 21:45 | antónio

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Caramba

  Urban ten proces przegrał.
 • 2017-01-17 22:09 | antónio

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości


  To wszystko co Pan opisał to nic w porównaniu do gnojenia Doroty Wellman ,nie pamiętam
  już z jakiej okazji.Przez trzy dni Wiadomości ją szarpały za pracę dla Niemca w Lidlu.
  Niekorzystne zdjęcia , na zmianę z informacją ,że sprzedała się wrogowi Polski za 300
  tys. Szmata po prostu.Słusznie liczyli na niewiedzę pisdzielskigo widza i nie poinformowali o takim drobiazgu ,jak przekazanie tych pieniędzy na cel charytatywny.

  Tylko za to ,cała redakcja,po nowym rozdaniu, powinna być hurtem wywalona na zbitą mordę.
  Nawet gdyby miało to spowodować zamknięcie tv na jakiś czas, z powodu braku personelu.
 • 2017-01-17 23:46 | Aspiryna

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Panie "Archer"... i znowu te klamstwa? Telewizja w wydaniu PiS-owskim prezentuje tak nedzna propagande i tak szmatlawy poziom, ze nawet audycje J. Urbana w TV za czasow PRL-u wydaja sie byc bardziej obiektywne i bardziej kulturalne!

  Taki (niestety) mamy klimat.
 • 2017-01-18 03:08 | Tamira Pol

  w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Wnioski, jakie nasuwają się po przeczytaniu tekstu, są dość przygnębiające…
  Czy to znaczy, że ludzie „Solidarności” (myślę o Marzenie Paczuskiej), poddani długotrwałej opresji, nie potrafią się wyzwolić z tamtego świata? Znają tylko czarno-biały sposób myślenia o otaczającej rzeczywistości - po jednej stronie „my”, a po drugiej „oni” (= autorytarna partia i zdolna do wszystkiego bezpieka) i nawet po niemal 30 latach wszystko wpychają w ten sam schemat? Czy to długofalowe skutki ich bagażu doświadczeń (więzienia, obozy internowania, prześladowania ze strony bezpieki) i wynikającego z nich straumatyzowania?

  Najbardziej przerażające są efekty przyswojenia sobie metod stosowanych w PRL-u (= zniszczyć wroga nie przebierając w środkach, byle „nasze” było na wierzchu), a do tego nieprzyjmowanie do wiadomości, że jesteśmy już od dawna gdzie indziej, a manipulacje, paszkwile, prymitywna propaganda nie przestaną nimi być, tylko dlatego, że teraz posługuje się nimi inaczej nazywająca się partia… nic to nie zmienia nawet gdyby założyć, że ktoś posługuje się nimi (w swoim mniemaniu) w zbożnym celu…

  Aż nie chce się wierzyć, że dzisiaj, przynajmniej część „dobrozmianowców”, to ludzie, którzy nie godząc się na PRL, zapłacili za to wysoką cenę, a dzisiaj sami PRL restytuują … To zaślepienie, ciągotki do fundamentalizmu, partyjniactwo, nepotyzm i klientelizm. W PRL-u kluczowym kryterium była „dojrzałość ideologiczna”, ważniejsza niż wszelkie kompetencje, wiedza, doświadczenie. Dzisiaj to znowu kardynalna cnota: odkurzona i wypolerowana – jak nowa!
 • 2017-01-18 13:36 | trip

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Po praniu mozgow w "uczelni" Rydzyka wszyscy maja zapewniona prace w mediach narodowych i dlatego to juz tak leci.
 • 2017-01-18 14:09 | Gama

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  A mnie si podoba. Ładnie czytają. A że co do treści nie maja nic o powiedzenia, to sprawka bKaczyńskiego
 • 2017-01-18 19:11 | AOlsztynski

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  W "Faktach" też z góry wiadomo co powiedzą. I rozmowy zawsze z tymi samymi "ekspertami". Można wybrać to, co się chce usłyszeć :)
 • 2017-01-18 21:29 | Martin L

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  AOlsztynski
  Szanowny panie, pis wlewa szambo do pańskiego domu, nawet pływa już pan w nim a pan naiwnie się pociesza, że ktoś też gdzieś puścił "bonka", który przecież też śmierdzi.Szanowny panie każdy z nas czasami puszcza "bonka" nawet jeśli w pewnych okolicznościach jest to nie bardzo ładne to nie jest to żaden powód do dramatyzowania.
 • 2017-01-18 23:21 | Aspiryna

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  Sadze, ze posel Kaczynski zawsze czerpal wzorce z PRL-u.
  Takze i sposoby uprawiania propagandy!
 • 2017-01-21 19:25 | AOlsztynski

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  @Martin L

  Z szambem w domu radzę sobie sam (choć mam tylko mieszkanie). W żaden sposób też nie dramatyzuję. Raczej robią to ci, co stracili monopol na swój, jedyny przekaz.
 • 2017-01-23 20:47 | Martin L

  Re:„Wiadomości” w służbie Prawa i Sprawiedliwości

  AOlsztynski
  Szanowny panie do tej pory myślałem ze pan nie rozróżnia przekazu informacyjnego, który możne zawierać błędy od propagandy która te błędy wprowadza celowo na własny użytek.
  W takim razie zastanawia mnie dlaczego się pan tak bardzo wstydzi przyznać, ze pan ślepo wierzy we wszystko co wygaduje propaganda pis.
  Die Deutsche Wochenschau jeszcze w 45r, na którym mógłby się nauczyć wiele pis, przestawiało same zwycięstwa na froncie i sukcesy III Rzeszy. Podobnie jak pan, i wtedy znajdowali się ludzie, którzy woleli taki przekaz od rzeczywistości.