Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

(7)
Członkowie zarządu KOD żądają ustąpienia Mateusza Kijowskiego. Do dymisji podał się skarbnik Komitetu Piotr Chabora.
 • 2017-01-17 22:37 | Rodz

  Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  firma MKM Studio nie zwróciła pieniędzy, które miała otrzymać za świadczenie usług informatycznych

  Ja juz sie w tym gubie albo komentarz redakcyjny jest, delikatnie mowiac, "nieprecyzyjny". Czy firma MKM Studio (nie wazne kto jest jej wlascicielem) swiadczyla uslugi informacyjne dla KODu czy nie? czy nie wywiazala sie z tych uslug? czy wziela pieniadze za darmo?

  Jesli wywiazala sie ze zlecenia to po co jest ten artykul i dlaczego zada sie dymisji? Jesli nie, to jest to sprawa dla prokuratora (niestety, wiadomo kogo).

 • 2017-01-17 22:49 | edan

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  Tak, teraz trzeba wymyślić nowego lidera KOD. I wykreować. Faktem jest, że zdecydowana większość mediów zamiast opisywać rzeczywistość bardziej jest zainteresowana w jej kreowaniu, więc nie będzie to trudne. Problemem będzie to czy ludzie To kupią ...
 • 2017-01-18 10:29 | naltar

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  a Kijowski na to - niemożliwe!
 • 2017-01-18 10:54 | Jacek, NH

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  Ciekawe, ile pieniędzy zbieranych przez KOD do puszek, nie zostało zaksięgowanych, a trafiło "bokiem" do kieszeni Kijowskiego? Sporo? No kto by się spodziewał, że złodziej, który okrada swoje dzieci, unikając płacenia alimentów, okaże się złodziejem, Według źródeł w KOD, prace informatyczne wykonywali wolontariusze, a nie MKM

 • 2017-01-18 11:45 | belfrzyca

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  A ja bym bardzo poprosiła redakcję Polityki o poproszenie pana Żakowskiego komentarz do sprawy. Czy nadal podtrzymuje swoje tezy sprzed roku. Czy nadal uważa, że nie szkoda dzieci, gdy demokracji czas bronić. Innymi słowy, czy nadal uważa, że bzdury, które wtedy wygłaszał powinny by ć podtrzymywane. I proszę, żeby nie zawstydzał nas zwrotami w stylu "czuję się zawiedziony..." , bo nie trzeba być publicystą w miesięczniku opinii, by zdawać sobie sprawę z tego, ze kłamca to kłamca, a oszust to oszust. Proszę o sensowniejsze wypowiedzi.
 • 2017-01-18 16:36 | litwos8

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  To raczej Zarząd powinien podać do dymisji. Obowiązkiem Zarządu było opracowanie przejrzystych reguł działania ruchu. Po to chyba powołano zarząd, by p. Kijowski mógł zająć się pracą "organiczną" Popieram ten ruch, i jest mi wstyd za taki Zarząd co daje się rozgrywać pisowskimi metodami walki. Zapomnieli albo nie wiedzą, że insynuacje "dziadek z Wermachtu",bezpodstawne oskarżenia (np. sprawa P. Blidy", dalej "złe pochodzenie" rodziców, dziadków i wiele podobnych to metody walki PIS. Najgorsze jest to, że dają się wpuszczać w maliny niby "niezależne" stacje telewizyjne, niezależni dziennikarze o dużym dorobku publicystycznym, piszący w Polityce, Newsweeku, a ostatnio do nich przyłączył się znany publicysta Pan. S. Sierakowski. Nie są on są raczej zwolennikami PIS. Panowie wstyd mi za Was. Dajecie rozgrywać się właśnie jak dzieci jak to ujął pan Sierakowski, zapomniał dopisać, że mówi o sobie.
 • 2017-01-19 08:48 | mzak

  Re:Zarząd KOD domaga się dymisji Kijowskiego

  Szacowni dziennikarze, tudzież profesorowie! Stowarzyszenie a tym jest KOD, działa na podstawie prawa o stowarzyszeniach oraz Statutu. Proponuję wziąć i przeczytać oba dokumenty, nie opowiadać bzdur Podstawą jest ustawa Dz.U. 1989 nr 20 poz. 104. Ustawa z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o stowarzyszeniach. czytając dzieło pn Statut twierdzę że KOD ma tyle wspólnego z demokracją, co przeciętna świnia /zwierzę/ z kosmonautyką. ile jest demokracji ma pkt 6 par 22 Statutu? Do władz Stowarzyszenia nie może kandydować, ani być członkiem tych władz osoba,  która:  a) jest członkiem partii politycznej,  b) jest członkiem takiego stowarzyszenia, które tworzy lub popiera komitety wyborcze,  c) jest we władzach samorządu terytorialnego,  d) pełni funkcje w administracji publicznej  e) jest posłem, senatorem lub radnym." Zapisać można wiele, co zatwierdzi sąd rejestrowy. Ale tak wygląda demokracja? Podobnych bzdur w tym opasłym, jak na statut jest mnóstwo.Ktoś głupoty pisał, ktoś je zatwierdzał. Można było opracować dokument prosty, przejrzysty, pomagający w pracy. A powstał Statut mętny w myśl zasady, w mętnej wodzie można łowić mętne i grube ryby. Inna sprawa, kilka zapisów 6-10 lat temu KRS by ie zarejestrował. Jeszcze jedno: W Polsce działa ok 40 tyś stowarzyszeń. Wszystkie starają się działać zgodnie z literą prawa. Obrońcy demokracji są ponad nim?