Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump zaczyna realizować obietnice przedwyborcze. Ale ta sielanka długo nie potrwa

(4)
Najnowsze dekrety mają potwierdzić, że Trump spełnia obietnice wyborcze, i to natychmiast, bo jest „głosem ludu”. I że sprawi, że pociągi będą przyjeżdżały na czas.
 • 2017-01-27 06:30 | woytek

  Trump się śpieszy - bo świat się śpieszy i zmienia

  Trzeba tworzyć dekrety, które zmienią się potem obowiązujące prawo po korektach jakie wymusi na nich życie.
  Najgroźniejszym wrogiem rozwoju technologii i produkcji w każdym kraju są importerzy gotowych produktów , według zasady, po co produkować, jak można kupić to za granicą. To właśnie ci "importerzy" zarabiają fortuny , a naród gnuśnieje i przechodzi na utrzymanie podatnika. Każdy kraj po kilkudziesięciu latach przebywania pod opieką "importerów" zmienia się w towarzystwo oglądaczy telewizji, która trzyma go w chocholim tańcu. Niezrównoważony budżet każdego roku jest "równoważony" wirtualnym pieniądzem , akceptowanym przez posłusznych posłów i kraj upada. Trump próbuje to zmienić, ale "importerzy" mooga są okazać silniejszym przeciwnikiem, od reformatorów.
 • 2017-01-27 14:16 | kaesjot

  Re:Trump zaczyna realizować obietnice przedwyborcze. Ale ta sielanka długo nie potrwa

  @woytek - dokładnie tak !!!
  Gospodarka to nie kupowanie gdzie taniej lecz wytwarzanie i wzajemna wymiana między wytwórcami.
  Na dodatek ta wymiana powinna się bilansować - kupuję cudzych produktów za tyle, za ile sam sprzedam wytworzonych przez siebie.
  Teraz jest tak, że wytwarzaniem zajmują się przysłowiowi Chińczycy a za swe produkty dostają "wydrukowane papierki". A jak zaczynają się buntować to parę bombek czy jakaś wojenka przywołuje ich do posłuszeństwa.
  Ja długo jeszcze tak można ?
 • 2017-01-28 22:59 | alta

  Re:Trump zaczyna realizować obietnice przedwyborcze. Ale ta sielanka długo nie potrwa

  A propos "dekretów". W doktrynie prawa konstytucyjnego dekretem określa się drugi po ustawie akt prawny, wydany tym razem przez władzę wykonawczą, wymagający później zatwierdzenia przez parlament. W przypadku executive orders prezydenta USA korzysta on z prawa dyskrecjonalnego do odpowiedniej egzekucji - wykonania istniejących przepisów ustawowych uchwalonych przez Kongres. Nie wymagają one zatwierdzenia przez Kongres i mogą być uchylone przez tego samego lub następnego prezydenta. Stąd właściwa nazwa executive orders to rozporządzenia wykonawcze prezydenta.
 • 2017-02-03 09:44 | AOlsztynski

  Re:Trump zaczyna realizować obietnice przedwyborcze. Ale ta sielanka długo nie potrwa

  "Trump zaczyna realizować obietnice przedwyborcze"

  To straszne. Drugi PiS! Nie to co gremia lewicowo-liberalne. Tylko obiecanki cacanki :)