Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

O polskim smogu milczy się jak o katastrofie w Czarnobylu

(11)
Zaniedbania poprzednich władz, jeśli w ogóle są odwracalne w najbliższym czasie, wymagają wielu działań. I to radykalnych.
  • 2017-01-30 18:21 | AOlsztynski

Smog jak smok

Odetchnąłem. Myślałem, iż winni znowu będą PiS, katolicy i prezes...
  • 2017-01-30 18:21 | Jannn

Dość dołujący artykuł...

wolałbym przeczytać coś o konkretach, faktach i działaniach poprawiających środowisko. Wygląda, że zależy Wam głównie by ,,dowalać" rządowi, Pis-owi, Rydzykowi, itp. Czy to az tak ciekawe??
  • 2017-01-30 18:30 | Mauro Rossi

Polski smog

Jak było do przewidzenia, mimo że problem narastał od kilkudziesięciu lat, co Autor sam przyznaje już na początku, to jednak personalnie zaatakował za to, co w sprawie smogu zrobili lub powiedzieli: prezydenta Dudę, panią premier Szydło, min. Szyszkę, min. Błaszczaka, min. Radziwiłła, min. Jakiego (przy okazji nie odmówił sobie mało eleganckiej drwiny z nazwiska) oraz J.Kaczyńskiego ― za to czego nie powiedział. Innych nazwisk Autor nie pamięta. A gdyby przypadkiem Autor nie zaniedbał wcześniejszego sięgnięcia do źródeł i zapoznał się z komunikatami Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB) z ostatnich 8 lat na temat smogu i zanieczyszczenia powietrza, to by dowiedział się, kto jeszcze jest personalnie (i o wiele bardziej) odpowiedzialny za to czym dzisiaj oddychamy. Dotarcie do komunikatów RCB nie powinno Autorowi nastręczać trudności w ramach ustawowo zagwarantowanego dostępu do informacji publicznej.
  • 2017-01-30 19:01 | blackley

Re:O polskim smogu milczy się jak o katastrofie w Czarnobylu

Widziałem onegdaj xięcia pana w telewizorze jak nadjechałbył motocyklem.''Ubrał'' był tak kretyńską czapkę z lisim sic! ogonem do której nikt ze znanych mi ludzi dobrowolnie by się nawet nie zblizył ....

A węgiel ....cóż, dużo nierobów związkowych ma interes by było jak jest.Nic się nie zmieni.
  • 2017-01-30 19:13 | SŁOWIANIN STANISŁAW

Oczywiście smog to prowokacja.Czym różni się spalanie plastiku od palenia rodzimym miałem.Z uwagi na skalę plastik jest mniej grożny od masowego palenia w piecach węglowych popłuczynami z kopalń. Czy nie można certyfikować opału puszczanego z dymem.Tak sobie myślę,że problem przypomina ściganie pojedynczych narkomanów choć obok w milionach zdrowie tracą chorzy alkoholicy,palacze i inny wskutek nadwagi.Akcyza i głosy wyborcze zbyt korcą aby bezwzględnie zlikwidować problem.
  • 2017-01-30 19:52 | snazy

To milczenie jest rzeczywiście zadziwiające. Na co dzień tyle znanych osób (z tzw. prawa i z tzw. lewa - bez różnicy) wypowiada się na dziesiątki tematów, które z punktu widzenia zwykłego obywatela nie mają żadnego znaczenia. Politycy gardłują w telewizji i radiu o sprawach, o których za kilka miesięcy nikt nie będzie pamiętał. Natomiast w sprawie, w której front powinien być powszechny i jednolity (skoro wszyscy oddychamy takim samym powietrzem) panuje cisza. Ostatnio co prawda coś się ruszyło ale jak słyszy się brednie ministra zdrowia i środowiska to trudno mieć nadzieję, że będzie lepiej - jeszcze robią niektórym wodę z mózgu przez co ci którzy kopcą myślą sobie "skoro minister mówi, że nie ma się czym przejmować to się nie będę przejmował". Marzy mi się premier, który będzie wyrzucać ministrów za głupotę ale na marzeniach się pewnie skończy.
  • 2017-01-31 08:47 | Withold

"Lubimy mówić o zagrożeniach troszkę bardziej teoretycznych, w sytuacji kiedy styl życia, jaki przyjmujemy, jest wielokrotnie bardziej szkodliwy. […] "

Oczywiście! Nam "tylko k.. wódka, papierosy i dziwki w głowie."

• 2017-01-31 12:33 | wolenski

Tym razem zbiorczo:
    1. Czernobyl: ja tylko wspomniałem o Czarnobylu, to redakcja zrobiła z tego idee przewodnią
    2.AOlsztyński: owszem, doktryna katolicka jest niezbyt zainteresowana ekologią, no chyba, ze chodzi o wyciąganie pieniedzy na geotermię; nie pamietam encykliki czy listu Episkopatu Polski w kwestii zanieczyszczeń;
    3.Jannn, prosze się zwrócić do specjalistów od zanieczszczeń, a nie do prostego filozofa;
    4. Mauro Rossi: a. słusznie przecież wszystkie wymienione osoby celują w trosce o zwalczanie smogu; b. słusznie, bo przecież napisałem, ze ich poprzednicy uważali walkę ze smogiem za pierwszoplanowe zadanie.
    Ergo, przewidywania Mauro Rossiego są trafne;c.p. Rossi przeoczył, że mój tekst zajmuje się tym, co opowiadają obecni politycy a nie, że są winni; d. może Pan zmieni pseudonim, bo ten jest zbyt lewacki - to wstyd mienić się Czerwonym Maurem, tj. kims obcym kulturowo i politycznie.
  • 2017-01-31 17:00 | Mauro Rossi

O polskim smogu milczy się

"Rossi przeoczył, że mój tekst zajmuje się tym, co opowiadają obecni politycy a nie, że są winni".

Gdyby istotnie Autorowi o coś poważnego chodziło, to by sięgnął do źródeł i przytoczył dane. Najwyraźniej jednak nie o to chodziło i Autor tylko się przekomarza udając, że nie uprawia propagandy, dość natarczywej.

"może Pan zmieni pseudonim, bo ten jest zbyt lewacki - to wstyd mienić się Czerwonym Maurem, tj. kims obcym kulturowo i politycznie".

Widocznie jestem otwarty ponad polityczny gust Autora ― to znaczy gust obecny, by już nie wracać do przeszłości. Mauro to imię dość popularne we Włoszech, Hiszpanii, Brazylii, a Rossi ... cóż, nawet w Polsce istnieje firma Gino Rossi; buty produkuje oraz sprzedaje, polecam.
  • 2017-01-31 17:40 | axiom1

Potrzebne sa konkretne dzialania, cele i terminy ich osiagniecia. Ze strony rzadu sa osoby oodpowiedzialne, te osoby trzeba regularnie i publicznie rozliczac za walke ze smogogiem. To jest zadaniem mediow.

Niestety media sa pospolice skurwione i nie wypelniaja nawet 1% swych obowiazkow wobec obywateli.
  • 2017-02-01 16:47 | wolenski

@mauro rossi
    44 tys. przypadków śmierci z powodu smogu, to nie dane, wypowiedzi polityków to też nie dane, sposób informowania o smogu, j. w. Faktyczne Mauro Rossi jest otwarty, ale inaczej i na pewno ponad mój polityczny gust. A o jego otwartości, świadczy popularność imiania Mauro i istnienie firmy Gino Rossi. Wzmocniłbym to obserwacją, ze kilku wybitnych sportowców nosi(ło) nazwisko Rossi.