Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

(20)
Rzucenie w obieg publiczny kolejnej porcji oskarżeń wobec tak znanej postaci jak Wałęsa znakomicie odwraca społeczną uwagę od kluczowej dla przyszłości ustrojowej kraju sprawy.
 • 2017-01-31 19:36 | Jacek, NH

  Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na podstawie art. 304 k.p.k. w związku z art. 233 k.k. i 234 k.k. zawiadamiam o popełnieniu przestępstw przez Pana Lecha Wałęsę vel „Bolek”, polegających na świadomym składaniu fałszywych zeznań i stawianiu fałszywych oskarżeń
 • 2017-01-31 20:13 | woytek

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty przez globalnych graczy manipulującymi polską polityką

  Na kariery polityków składają się różne ich osobiste słabości, jednak najważniejszy jest zbieg okoliczności , na który oni nie mają żadnego wpływu.
  Na karierę Wałęsy trzeba patrzeć przez "okulary", którymi musimy przyjrzeć się losowi robotników , po których plecach on wspiął się do prezydentury.
  Przez dwadzieścia lat to była droga przez mękę. Jeżeli przyjrzymy się likwidacji polskiego przemysłu i przejęcia polskich banków przez obcy kapitał, to wynik będzie jeszcze gorszy. A gdy dodamy okupację Polski przez obce wojska strzegące interesów obcych banków, to wynik będzie wręcz tragiczny.
  Summa summarum , czas Wałęsy to współdziałanie przy upadku Polski , a nie budowanie pozycji kandydata na męża opatrznościowego. Resztę życiorysu można zbyć milczeniem.
  Sukces finansowy kilku procent Polaków nie jest żadnym sukcesem Polski.
 • 2017-01-31 22:32 | jakowalski

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Faktem jest, że L. Wałęsa donosił na kolegów z pracy.
 • 2017-01-31 23:57 | Jacek, NH

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Na podstawie art. 304 k.p.k. w związku z art. 233 k.k. i 234 k.k. zawiadamiam o popełnieniu przestępstw przez Pana Lecha Wałęsę vel „Bolek”, polegających na świadomym składaniu fałszywych zeznań i stawianiu fałszywych oskarżeń
 • 2017-02-01 00:29 | antónio

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Z wypowiedzi pełnomocnika LW wynika ,że utrudniają mu wgląd w treść tej opinii.
 • 2017-02-01 04:58 | mr.off

  Za Lechem Walesa stoi historyczny fakt; zimny trup komuny

  To On i Giganci solidarnosciowej Konspiry dali nam WOLNOSC.

  Reszta to historyczne didaskalia.
 • 2017-02-01 05:59 | mteodor

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  "Obrzydliwe są sugestie..." - Ten artykuł składa się z takich właśnie sugestii. Zabrakło argumentów?
 • 2017-02-01 06:18 | Andrzej Falicz

  Tylko..opinia? BZDURA!

  Wynik ekspertyzy akredytowanego Instytutu Ekspertyz Sądowych nie jest tylko opinia.
  Takie ekspertyzy sa uzywane jako material dowodowy w sadzie.
 • 2017-02-01 06:46 | Andrzej Falicz

  Dowody kazdy widzi - sa jak na dloni

  Kazdy moze sam ocenic specyfike polskiej transformacji przeprowadzanej pod sztandarem Walesy.

  Jak nigdzie...
  w Polsce "czlowiekiem honoru" zostaje byly general bezpieki komunistycznej a dyktatorowi stanu wojennego nie spadl przez cwierc wieku wlos z glowy.
  Slynna nocna zmiana pod wodza Walesy , ktora obala rzad chcacy powszechnej lustracji.(?)

  Natomiast inni "przegrani"...w pojedynku z Walesa
  towarzysze gladko przesiedli sie z sluzbowych Wolg do wypasionych Mercedesow.

  A Pan Urban mogl sie pochwalic publicznie kapiela w wannie wypelniona francuskim szampanem.

  Moze to mial na mysli Pan Szarek?...

  To co jest oczywiste dla wszystkich tylko nie dla redaktorow bylego organu prasowego PZPR
 • 2017-02-01 08:45 | Archer100

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  „Ekspertyza krakowskich biegłych to tylko opinia”
  Nieprawda. Ekspertyza krakowskich biegłych to ekspertyza.

  „Zawsze mogą pojawić się inne – w tym takie, które zawierać będą argumenty świadczące o tym, że przynajmniej niektóre z badanych materiałów zostały sfałszowane.”
  Oczywiscie. Przy ewentualnym przejeciu wladzy przez Nowoczesna tudziez odzyskaniejej przez PO, takie ‘inne’opinie niezwloczbnie sie pojawia.

  „Chodzi realia PRL-u, a w tym zwłaszcza metod ówczesnej policji politycznej (...)”
  Na poczatku lat ’70 SB nie stosowala tortur celem zmuszenia do wspolpracy. A juz z pewnoscia nie, w stosunku do zwyklego elektryka na jednym z wielu wydzialow duzej stoczni. Wystarczyla marchewka w postaci wygranych w totolotka. Walesa mogl byc przez SBecje nagabywany, straszony i kuszony, jednak nie ma zadnych dowodow na to, ze byl torturowany.

  „Szarek za wzór naukowej rzetelności (...) stała się obiektem krytyki ze strony wielu historyków.”
  To tak jak z tymi ekspertyzami. Bez watpienia znajdzie sie niejeden historyk, nawet autorytet moralny, ktoremu wystarczy pokazac jego stara lojalke, aby wydal opinie pod dyktando swojego oficera prowadzacego. Ksiazka Gontarczyka i Cenckiewicza to opis procesu poszlakowego, gdyz w tamtym czasie dysponowali oni tylko odpisami kilku donosow kapusia. Zasadnicze materialy wciaz znajdowaly sie w szafie Kiszczaka.

  „Obrzydliwe są też sugestie prezesa IPN (...)”
  Latem 1992, w czasie ‘nocnej zmiany’ Walesa bez watpienia wciaz byl kierowany.

  „Wystarczy – któryż to już raz? – przypomnieć choćby niezłomną postawę Wałęsy w czasie samotnego, co też ważne, internowania.”
  Hitler albo Stalin tez siedzieli w wiezieniu. Lenin byl zeslany na Syberie...
  Bolek spedzil internowanie w stosunkowo lagodnych warunkach w poronaniu np. z czlonkami gierkowskiego biura politycznego (Z. Grudzien zmarl na internowaniu)

  „Chodzi o narzucenie nowej wersji historii – zwłaszcza z własnymi jej bohaterami”
  Chodzi o odklamanie zalganej historii (w wersji okraglostolowej).

  „Z kolei groźby prokuratury, (...) są już, po czwarte, zwyczajnie żałosne.”
  I tu sie zgadzamy. Na poczatku lat ’70 Walesa byl zalosnym, szeregowym kapusiem jakich tysiace. I takim by pozostal gdyby nie zostal, kaprysem dziejow, wyniesiony na sam szczyt fali historii, a woparciu o niego nie zostala stworzona legenda ‘historycznego porozumienia narodowego ponad podzialami’.

  „(...)przyczynił się do obalenia komunizmu.”
  Jak sie przyczynil? Czy wtedy gdy SBecja przywiozla go motorowka do strajkujacej stoczni? Czy wtedy gdy przeskakiwal przez nieistniejacy, wirtualny mur? Czy wtedy gdy probowal zgasic sierpniowy strajk? A moze pozniej, w roku 1992, gdy. W obliczu grozby ujawnienia nazwisk Sbeckich konfidentow, obalal rzad Jana Olszewskiego konserwujac w ten sposob zawarte przy okraglym stole ‘historyczne porozumienie’ kapusiow ze swoimi oficerami prowadzacymi?

  „Wtedy zwyciężył.”
  Tak. Prawda. Wtedy zwyciezyl on i konserwowany przez niego komunistyczny uklad. Dzis ta legenda sie wali. Walesa odlecial wlasnie do Kolumbii i mam szczera nadzieje, ze stamtad nie wroci. Hitlerowscy zbrodniarze rowniez uciekali do Ameryki Poludniowej.
 • 2017-02-01 09:08 | megakrolik

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Ciekawe, że lewicowi dziennikarze rozdzierający szaty nad "post prawdą", która rzekomo zapanowała np. w pisowskiej Polsce albo trumpowskiej Ameryce, sami przy okazji sprawy Wałęsy w gruncie rzeczy twierdzą, że prawda o Wałęsie jest bez znaczenia, że ważniejszy jest mit.
 • 2017-02-01 13:04 | Archer100

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  @jakowalski
  Faktem jest ze Lech Walesa donosil na kolegow z pracy, bral za to pieniadze, rowniez w formie totolotkowych wygranych organizowanych sztucznie przez bezpieke, pil wodke z Kiszczakiem oraz ze w 1992 bral czynny (chyba najwazniejszy) udzial w obaleniu rzadu Jana Olszewskiego po sejmowej uchwale dotyczacej ujawnienia nazwisk SBeckich agentow na urzedach od wojewody w gore. Jak pamietamy uchwale zglosil posel UPR Janusz Korwin - Mikke a wykonywal A. Macierewicz. Aby do tego nie dopuscic czerwoni posluzyli sie wlasnie Bolkiem.
  Dziwne, ze o tym, Janie, nie slyszales bo w Australii otwarcie posali o tam w prasie polonijnej. W Polsce malo kto dawal wtedy temu wiare, ale tak powoli, powoli, z roku na rok, z dekady na dekade wychodzi ze to jednak byla prawda. Wychodzi powoli, jak przy zatwardzeniu, ale jednak wychodzi.
 • 2017-02-01 14:12 | Martin L

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Jest prawda, półprawda i pisowska prawda.

  Wszystko tylko po to by wcisnąć na wawel kogoś takiego którego jedyna zasługą w życiu było lądowanie w Smoleńsku i nie wiadomo do końca dlaczego się na to uparł, być może dla kariery misiewiczów i piotrowiczów i innych oportunistów i karierowiczów podjął to ryzyko, oczywiście nie uświadamiając sobie do końca ryzyka.
 • 2017-02-01 16:37 | Jarek16

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  @Archer100 Piszesz "legenda "historycznego porozumienia narodowego ponad podzialami"" Rozumiem, że Twoja żądza krwi nie została wtedy zaspokojona? O to chodzi? Marzyła Ci się krwawa łaźnia? Chciałeś powiesić na drzewie któregoś z sąsiadów? Biedny miś. Nie mógł zatopić kiełków w bratniej krwi. To nie żadna "legenda" tylko wielki narodowy sukces. A każdy komu się marzyła wojna domowa to degenerat i zdrajca.
 • 2017-02-01 18:46 | Lena1512

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Panie Prezydencie L.Walesa dla mnie i wielu Polaków jest Pan Bohaterem, ci którzy dziś z Panem walczą mogli stanąć na Pańskim miejscu i walczyć o demokracje!!! Dziś potrafią tylko oceniac a teraz właśnie mogliby się wykazać!!!. Kiedy słysze jak przez lata całe lata Pana poniewieraja,To płakać się chce. Co za naród... Jest wielu Polaków, którzy są Panu wdzieczni. Za ogromne poświęcenie w walce o demokracje- Panu dziękujemy. Z całym szacunkiem dla Pana i Pańskiej rodziny.""
 • 2017-02-02 09:48 | Andrzej Falicz

  Komunizm upadł wszędzie bo musiał

  Ale tylko w Polsce komunizm upadł tak korzystnie dla "przegranych" komunistow.
  Upadku sowietów nic nie mogło zatrzymać a najlepiej wiedzieli o tym ludzie aparatu i tovdzięki Wałęsie upadek funkcjonariuszy był niezwykle komfortowy i już po paru latach prezydentem został były członek KC a człowiekiem honoru generał komunistycznej bezpieki. To oczywista "zasługa" Walesy. Trudno uwierzyć w przypadek tej polskiej specyfiki upadku komunizmu.
 • 2017-02-02 10:59 | neospasmin

  co dalej?

  1. sprawa "Bolka" jest kluczowa tylko dla elit III RP.
  Dla ludzi ktorym wydawalo sie ze byl taki czas ze to oni decydowali, nie decydowano za nich. To oni nagle odkryli ze Polska lat `80, `90 kierowaly nie porywy patriotyczne, nie wspolna wola na rzecz poprawy sytuacji Polski,nie sprawna dystrybucja prasy podziemnej, ale madre poczynania panow z SB.

  To podobnie jak ze stosunkiem do stanu wojennego: ten kto sie mu przeciwstawial byl w istocie za interwencja sowiecka w Polsce.
  Ale taka narracja nie jest dopuszczalna: stan wojenny byl zlem absolutnym i koniec dyskusji. Inaczej runie fundament III RP- "wolnosc" wlasna krwia, nie intelektem panow z SB, wywalczona.

  2.Opowiadanie o heroicznosc walki Walesy w latach `70 i `80 ma racje bytu gdy przyjmiemy za prawdziwa narracje samego bohatera.
  Gdy natomiast kazde z zatrzyman potraktujemy jako okazje do spotkania i zlozenia donosu nie bedzie juz tak heroicznie.
  Gdy internowanie Walesy uznamy za przechowanie go do uzycia w odpowiednim momencie, a gdy taki moment nie nadszedl, wypuszczenie go jako "osoby prywatnej", to z heroizmu zostaje juz tylko nadwaga zlapana w Arlamowie.

  3. Dokumenty ktorych ekspertyze komentujemy.
  Gdybym byl po stronie p.Kiszczaka i Jaruzelskiego i mial JAKIKOLWIEK problem z lojalnoscia Walesy tobym tych dokumentow uzyl.
  Bylyby one publiczne jeszcze w drugiej polowie lat `70, w latach 80 czy 90.
  Patrzac na skladane przez lata wyjasnenia samego Walesy nie ma watpliwosci ze bal sie on tych papierow.
  Jesli dokumenty te nie byly znane do zeszlego roku znaczy to ze Walesa sluzyl PRL jeszcze dlugo po upadku tej ostatniej.
  Tertium non datur.

  4.Az sie prosi by wziac chocby Historie Solidarnosci Holzera i opowiedziec ja od nowa. Z teczka Kiszczaka w glowie.
  Opowiedziec o czerwonym nie jako o krwiozerczej bestii, tylko jako o swiatlych ludziach starajacych sie przeprowadzic Polakow sucha noga w ich czasie wzmozenia przez wszelkie wiry historii. Udalo im sie to bez dwoch zdan.

  marcin.lazarowicz
  neospasmin.blox.pl
 • 2017-02-02 12:21 | tuciu

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Dowodem na samodzielnosc Walesy i nieprawdziwosc idotycznych teorii ukladowych jest jego los i fakt, ze na przemianach dorobili sie ludzie z kontaktami w opozycji solidarnosciowej a nie w bylych sluzbach. Jesli Archery, A.Falicz, Jacek z Jackowa i inne buraki spojrza na to kto wyciagnal kase z np. SKOSK-ow, to staje sie to dosyc jasne. No ale trzeba nie tylko patrzec, ale i widziec coss poza swoimi uprzedzeniami i propaganda swoich ukochanych politykow.
 • 2017-02-02 13:58 | Martin L

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Warto przypomnieć że tzw. rewelacje już były raz użyte przez służby komunistyczne, gdy wiadomo było że Lechowi Wałęsie zostanie mu wręczona nagroda nobla. Komuniści starali się skompromitować Wałęsę jako agenta bezpieki. Są to stare odgrzewane "kotlety". Dziś w buty komunistów weszli działacze pis. Pan Szarek wykazał by się większą rzetelnością i wiarygodnością , gdyby ogłosił w imieniu IPN-u, że np. Pamela Anderson jest dziewicą.
  Pis stosuje zasadę "bycie miernotą jest cnotą". Kaczyńscy zaistnieli w polityce dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie a nie bycie lepszym od innych. Jeden zlekceważył zasady bezpieczeństwa powodując śmierć niewinnych ludzi. Drugi mianował się "człowiekiem wolności" a w stanie wojennym był dekownikiem , który chował się za "spódnicą mamusi". To jest przykład "bohatera" z pisu, taki "bohater" może zaistnieć tylko dzięki "opluwaniu" lepszych od siebie.
 • 2017-02-11 03:19 | AZ

  Re:Lech Wałęsa kolejny już raz został użyty jako narzędzie trwającej w Polsce wojny

  Martin. Podpisuje sie w ciemno.To są argumenty.Ale Pisowcy wola wierzyć ze dokumenty nabrały mocy przy okazji kiszenia kapusty przez Kiszczakowa.Przeciez te dokumenty były wcześniej zrobione do Oslo.""