Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Hungary First

(11)
Orbán ma w nosie nasze ambicje i nasze lęki. Dąży do zbliżenia z Rosją, kiedy my staramy się od Rosji i rosyjskiego gazu odciąć.
 • 2017-02-03 08:53 | azur

  Węgry idą własną drogą

  Podążanie za Węgrami w kierunku Rosji nie jest w interesie Polski. Węgry chcą przy pomocy Putina rozsadzić istniejący ład w Europie, a docelowo odzyskać utracone po I wojnie światowej terytoria, należące obecnie do Rumunii i Słowacji. W interesie Polski jest dalsza integracja Europejska, a nie popieranie Węgier.
 • 2017-02-03 09:19 | janadam48

  Re:Hungary First

  Bo my panie będziemy kupować gaz i energię z Węgier. Z Rosji, nigdy. Takie jest rozumowanie ludu pisowskiego.
 • 2017-02-03 11:38 | lubat

  Re:Hungary First

  Jak się czyta takiego rodzaju tekst, to ręce opadają. On wyraża, niestety, powszechną u nas opinię, a sprowadza się ona do postawy kmiotka z dowcipu, któremu Pan Bóg oferuje spełnienie dowolnej prośby, a ten prosi by sąsiadowi zdechła krowa. Co nam do tego, że Węgrzy chcą się "uzależnić" od rosyjskiego gazu, skoro oni uważają, że robią na tym doskonały interes, co jest prawdą.

  "Cała Grupa Wyszehradzka staje się polityczną atrapą" m.in. dlatego, że pozostałe państwa nie pozwalają sobie narzucić polskiej zasady: "niech będą straty, niech państwo nie zarobi, ale sprzeciwiamy się Ruskim". Jeśli polscy politycy deklarują, że będziemy zaopatrywać cały region, w tym także Węgry w gaz z Kataru, to Węgrzy, Czesi czy Słowacy mogą tylko dyskretnie zakreślić kółko na czole. Bo to niepoważne. Kto dzisiaj, gdzie na rynkach światowych decydują ułamki centa czy euro, gotów płacić o połowę drożej za gaz, byle uniknąć wrażego putinowskiego.

  Nawiasem mówiąc: jak długo by pożyła Grupa Azoty, gdyby była skazana na gaz katarski z terminali im. Największego Prezydenta W Historii?
 • 2017-02-03 14:19 | z daleka

  Re:Hungary First

  Orban jest pragmatykiem,mowi po angielsku, jest premierem, i jest czlonkiem UE, i uprawia to co okresla sie mianem realpolitik wlasnie dlatego za wczasu znormalizowal nielatwe przeciez relacje wegiersko-rosyjskie co przynioslo mu tylko korzysci, nasz kraj wybral natomiast role mecenasa sprawy ukrainskiej i role antyrosyjskiego harcownika i teraz kiedy nastapilo nowe rozdanie polityczne przez nowego prezydenta usa polscy politycy sa jak dzieci we mgle - nie jest to pierwszy raz realpolitik zawsze byla slaba strona polskiej polityki zagranicznej o mlodyc dyszacych zadza odwetu na Ruskich za Katyn, Smolensk, powstanie warszawskie, rozbiory itd nie wspominajac.
 • 2017-02-03 17:13 | Aspiryna

  Re:Hungary First

  "America first", a teraz "Hungary first"? W sumie, przypomina mi to glosno wykrzykiwane kiedys haslo "Deutschland uber Alles"!
 • 2017-02-03 19:02 | sławek.m

  Re:Hungary First

  „Orbán ma w nosie nasze ambicje i nasze lęki. Dąży do zbliżenia z Rosją, kiedy my staramy się od Rosji i rosyjskiego gazu odciąć.”
  A dlaczego Orban czy ktokolwiek na świecie musi przejmować się naszymi fobiami i lękami? To rzeczywiście straszne, że rozmawiał z Putinem o interesach a nie o 17 września, Katyniu a to że nawet nie zająknął się o zamachu smoleńskim to doprawdy oburzające, prawda?
  „zbudowali Nord Stream 1, a po nim Nord Stream 2. To gazociąg, który polski rząd uważa za największe zagrożenie dla bezpieczeństwa nie tylko Polski, ale całej Unii Europejskiej. Bije na alarm i gdzie tylko można próbuje blokować jego powstanie”
  Jednym z powodów zbudowania rury po dnie Bałtyku był fakt, że Polska przez rusofobię stała się, jako kraj tranzytowy nieprzewidywalna. Jakoś Niemcy nie przejmują się Nord Streamem, potrafią sobie ułożyć dobre relacje z Rosją. My oczywiście nie bo przecież 17 września, Katyń, zamach smoleński.
  „America First, Europe First, Poland First”
  Dla Orbana Hungary First i dla Putina też Russia First, to chyba oczywiste? Ale jak wszyscy są first to nikt nie jest.
  Z geografii wynika, że Amerykanom ze swoim LNG bliżej będzie do terminali we Francji i Niemczech. I dobrze, bo polski rząd byłby w stanie sprzedawać go poniżej kosztów na Ukrainę, tak na złość Rosji.
 • 2017-02-03 23:29 | steve118

  Re:Hungary First

  Trudno przeczytać tekst do końca gdy już na początku mamy mądrość z przed trzech miesięcy, dawno już uznaną za kłamliwą "Nikt mu tu nie wypomina zagłady Aleppo".
  Czego tu wymagać od "ciemnego ludu" skoro redaktor Polityki też uprawia propagandę w stylu "Trybuny Ludu" do kwadratu. Tak proszę Pana, nie tylko Węgrzy mają pragmatycznego, normalnego premiera ale i Węgrzy nie są skażeni rusofobią bo mają normalniejsze media. Gdyby nasz kraj nie był obłąkany rosyjską chorobą, teraz siedzielibyśmy na dwóch rurach i odcinali kupony z tranzytu, jednocześnie grzali tanim gazem. Coś takiego jak rury na dnie Bałtyku, nigdy by nawet nie zaistniały w umysłach niemieckich i rosyjskich. Głupiego sąsiada omija się dużym łukiem tak w życiu prywatnym jak i narodów. Czasami się udaje że go nie widzimy, lub odwracamy się tyłem. Tak zachowują się nasi sąsiedzi(wszyscy) bo są normalni.
  Redaktorowi tymczasem zalecam więcej czytać Ludwika Stomme jako odtrutkę na ruskie powikłania. Szkoda że tylko Stomme, jedna jaskółka wiosny w Polityce nie uczyni.
 • 2017-02-04 02:31 | Hmm?

  Re:Hungary First

  @Aspiryno, sklejanie kogokolwiek i czegokolwiek z faszyzmem mówi tylko jedno "nie mam argumentów, więc będę wrzeszczeć o Hitlerze", postaci zresztą bardzo popularnej na Bliskim Wschodzie. Następne wydanie Mein Kampf tylko dlatego nie ma szansy na entuzjastycznych czytelników, że nie nauczą się oni czytać po niemiecku prędko, jeśli wogóle.
 • 2017-02-04 12:48 | mopus11

  Re:Hungary First

  Rusofobia w Polsce ma się dobrze, podobnie jak antysemityzm, w tych sprawach Polacy idą ramię w ramię, bez względu na podziały. Antysemityzm jest nieco skrywany zaś rusofobia stała się w Polsce cnotą. Orban jest pragmatykiem, myśli i działa mając na względzie interes swoich obywateli, a nasze elity wprost przeciwnie, kompletnie nie obchodzi ich jakie koszty ponoszą Polacy z tytułu rodzimych politycznych szaleństw, rachunek ekonomiczny jest im zupełnie obcy, wykorzystują wszystkie okazje tylko po to by "dowalić Rosji". Tak było za poprzednich rządów, tak jest i teraz.
 • 2017-02-04 18:42 | &

  Re:Hungary First

  To jest inteligetne.Tylko Polacy sa glupi nawet po szkodzie i jak barany wszystkich malpuja. Niech ci co sankcjonuja Rosje sami beda w porzadku.I to cale zamieszanie wywolane jest w obronie faszystowskich Banderowcow z Kijowa i skorumpowanego Poroszenki.
 • 2017-02-05 20:26 | Aspiryna

  Re:Hungary First

  @Aspiryno, sklejanie kogokolwiek i czegokolwiek z faszyzmem mówi tylko jedno "nie mam argumentów, więc będę wrzeszczeć o Hitlerze"

  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  Ja tylko skromnie zauwazam, ze wiekszosc politykow o ciagotach autorytarnych
  posluguje sie bardzo podobnie brzmiacymi haslami...