Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

(41)
Dlaczego zamożny kurort nie może zaopiekować się sierotami?
 • 2017-02-03 19:47 | snakeinweb

  Faszyzm

  III RP ma ustrój faszystowski. A my bezpartyjni obywatele oraz środowiska lokalne nie mając prawa udziału w wyborach do Sejmu nie mamy możliwości tego zmienić.

  Taki mamy klimat. Biedne syryjskie i polskie dzieci.
 • 2017-02-03 20:38 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Mamy dość naszych polskich sierot i ubogich dzieci. Od roku 1989 mamy przecież w Polsce permanentny kryzys gospodarczo-społeczny. Realna stopa bezrobocia wynosi obecnie w Polsce co najmniej 30%, jako że do bezrobotnych zarejestrowanych (statystyki Ministerstwa Bezrobocia) czy też wykazanych w statystykach GUS-u (metoda BAEL czyli ILO-MOP) należy dodać osoby nie mające pracy, ale nie zarejestrowane jako bezrobotne, gdyż nie przysługują im ani zasiłki ani też świadczenia zdrowotne (np. osoby ubezpieczone na współmałżonka czy też przebywające w Polsce nielegalnie), osoby poszukujące pracy, ale nie mogące jej natychmiast podjąć, a więc wypadające ze statystyk GUS-u, podobnie jak osoby zniechęcone tym, że choć szukały one długo pracy, to z powodu chronicznego bezrobocia strukturalnego panującego w Polsce od roku 1990, tejże pracy nie znalazły i tym samym przestały jej szukać. Z kolei dług zagraniczny Polski to jest obecnie ponad 231 miliardów dolarów USA (ponad 10 razy tyle co za Gierka, ponad 5 tysięcy dolarów per capita - jakieś 20 tys. USD na rodzinę i prawie 40% PKB), zaś dług publiczny Polski to jest około 256 miliardów dolarów i około 50% PKB
 • 2017-02-03 21:33 | born in the prl

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Zastanawiam się,jaki jeszcze inny kraj odmówił by pomocy sierotom wojennym.Jak GŁĘBOKO WIERZĄCYM KATOLIKIEM trzeba być,żeby na taką podłość się zdobyć.Dlaczego społeczeństwo w takich kwestiach milczy.Jak taki"decydent" idzie do spowiedzi w kościele i jak co rano patrzy w lusterko.Co tam widzi.Co na to kościół i biskupi przed którymi non stop klęczą rządzący,deklarując swoją religijność.Cóż to na koniec za religia,tak wroga dla dzieci doświadczonych straszliwą tragedią?
 • 2017-02-03 23:23 | Aspiryna

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  "Mamy dość naszych polskich sierot i ubogich dzieci"

  Coz... nie kazdy jest az tak wielkim egoista jak pan doktor!
 • 2017-02-04 00:19 | tombrol

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Obecny rzad jest najbardziej parszywym rzadem nie tylko w skali kraju ale i Europy... Blaszczak odmowia pomocy dzieciom, ktore pochodza z kraju, gdzie dominuje islam. a to tylko dzieci, kilkoro... sieroty, ktore potrzebuja wsparcia i pomocy... Za cene poparcia przez narodowo-katolickie omamione i kupione pospolstwo, zaprzecza chrzescijasnkim wartosciom wlasnie.. to rzad obludny i ohydny... posrod nie-katolikow i nie -narodowcow jest wiecej morlanosci, etyki, wpsolczucia i checi pomocy niz posrod tych wszystkich katolikow narodowcow... Polski katolik utozsamia mi sie z pelnym obludy i hipokryzji draniem, pzrpelnionym chamstwem,zwiscia, agresja...
  gdzie rozum spi tam rzadza demony.. decydenci w rzadzie pisu nie nie ucza sie na historii im podobnych...
 • 2017-02-04 00:21 | Slawomirski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Szanowna Pani Joanno

  Uzywanie syryjskich sierot do polskich rozgrywek politycznych jest nie do przyjecia dla zwyklego czlowieka. Zastanawiam sie co pania sklonilo do zabrania glosu. Jesli jest to czysty altruizm to dlaczego pani sam nie zaadoptuje sieroty z Syrii. Jesli robi to pani z powodow politycznych to powinna sie pani tego postepowania wstydzic. A moze sa to inne powody o ktorych nie wiem...

  Slawomirski
 • 2017-02-04 02:26 | Hmm?

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Och, proszę przestać opowiadać bajędy. Te "dzieci z Aleppo" często są z Afganistanu i mają sporo powyżej 20-tu lat. Zresztą... jeśli jest ich tylko dziesięciu (bo jakoś dziewczynki do Europy docierają nieczęsto), to z pewnością znajdzie się dziesięcioro niekatolików z KODu, którzy owych młodzieńców przyjmą pod swój dach? Bo łatwo być wielkodusznym na koszt innych prawda?
  Zresztą coś czuję, że jak zwykle nie o sierotki i wielkoduszność chodzi, tylko następny kopniak w zęby katolom i patriarchalizmowi...
 • 2017-02-04 04:35 | zyta2003

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Jeszcze Trump odmowil, bo trudno powiedziec, ze zrobila to Ameryka
 • 2017-02-04 07:04 | vandermerwe

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Pomijajac aspekt calkiem ludzki pomocy ludziom, mozna zauwazyc jak bardzo upolitycznione zostaly tragedie spoleczenstw. Jak Syria to Aleppo, a w Aleppo sieroty. Nalezy zapytac, dlaczego tylko Aleppo (chyba z racji sztandarowego acz nieprawdziwego stwierdzenia "zaglada Aleppo"), czyzby w innych regionach Syrii nie trwal krwawy konflikt? Czy w innych miastach Syrii nie ma sierot, kalek, chorych i rannych? Czy tylko w Syrii trwa wojna? Co z Jemenem, gdzie rowniez trwa wojna i bezceremonialnie tzw koalicja Saudyjsko - jaks tam bombarduje obiekty cywilne a spoleczenstwo jemenske zostalo odciete od jakiejkolwiek pomocy? Co z ludnoscia Iraku, ktora od 2003 roku doswiadcza "dobrodziejstw" permanentnego konfliktu zbrojnego. Jest jeszcze Afganistan i niektore regiony Pakistanu, jest Libia ......

  Pozdrawiam
 • 2017-02-04 09:27 | leniuch102

  Mając w pamięci wcześniejsze doniesienia mediów o "sierotach z Calais"...

  Mając w pamięci wcześniejsze doniesienia mediów o sierotach z Calais, przed przyjęciem sierot do Sopotu należałoby sprawdzić, czy czasem nie mają po 27 lat i służby w ISIS za sobą.
  W sumie zresztą... i tak w trzy dni wyjadą do Niemiec względnie Szwecji.

  Na marginesie... Świat to straszne miejsce, którym rządzą przemoc i bieda, często wspólnie.
  Pomysł, że uda się rozwiązać jego problemy ściągając Afrykę i pół Azji do Europy jest po prostu słaby.
 • 2017-02-04 11:04 | lukald

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Czytam Wasze komentarze i mogę powiedzieć jedno.
  Jak to dobrze, że na bliskim wschodzie dwa tysiące lat temu nie było polskich chrześcijan.
  Gdyby tam byli, to Chrystus z rodziną zgnili by utopieni w rzece przez Heroda, a na wszystko to z radością patrzyli by katolicy ;)
  I w ten sposób Chrześcijaństwo by nie powstało.
 • 2017-02-04 11:57 | TyberiusMazur

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Sorry praso dopóki nie wiem co „Sopot” rozumie przez pojęcie „sierota” nie wiem co o tym sądzić. Może to być, to co widzimy jak słyszymy sierota kilkuletnie dziecko tak jak na zdjęciu, albo 20+ letni młodzieniec(przykłady z Europy zachodniej, masowe przykłady) . Co dalej, „dzieci” pójdą do sierocińca , czy znalazły się rodziny które je adoptują i podejmą trud integracji? Zostaną Polakami czy po 18stce dostaną bilet do Syrii? Jeżeli się rodzina dalsza lub bliższa znajdzie to potem wrócą do Syrii , czy w ramach łączenia rodzin, rodzina zostanie sprowadzona do Polski? Bez odpowiedzi na te pytania nie można racjonalnie oceniać, a na dobrych chęciach jest droga do piekła zbudowana.
  Rozumiem ze zdjęcia sierot lub klasy z małymi dziećmi ( chłopcy i dziewczynki bez chust( w jakimś artykule o imigracji ostatnio było) ma nas pozytywnie nastawić , zaapelować do naszej moralności. Nie wiem jak w Polsce ale na zachodzie prasa przesadziła, puszczali zdjęcia kobiet i dzieci na okrągło , jak szło to kobiety bez chust, jeżeli chodziło o uchodźców, prawda była inna. Teraz jak takie zdjęcia przy artykule widzę, to moja pierwsza myśl jest niestety „ co za kit mi chcą tu znowu wcisnąć”.
 • 2017-02-04 12:00 | velvetvic

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  @ leniuch. Swiat jest strasznym miejscem, masz racje, nie uda nam sie rozwiazac tez wszystkich problemow, ale moglibysmy zmienic swiat tych dzieci i rozwiazac choc czesc problemow z ktorymi one sie boryakaja. Koszt dla panstwa bylby znikomy (biorac pod uwage publiczne wydatki).
 • 2017-02-04 12:23 | snakeinweb

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Ten przykład pokazuje naocznie, że gdyby Polscy mieli w ogóle możliwość wybierania swoich rzeczywistych przedstawicieli do Sejmu w Polsce nie byłoby żadnego problemu z przyjęciem 10 syryjskich sierot czy nawet 100.000 muzułmańskich uchodźców (z milionem byłby problem, ale natury obiektywnej, z milionem mają problem nawet państwa o silnie rozbudowanej kulturze, polityce i infrastrukturze imigracyjnej)

  Ale że Polska ma ustrój bolszewicko-nazistowski monopolizujący władzę w rękach mafii i gangów partyjnych, a obywatele Polscy nie mają w Polsce absolutnie nic do powiedzenia, to oczywiście z woli naziolskiego cyngla i urzędasa nawet dla 10 syryjskich sierot nie ma w Polsce miejsca.

  Szkoda, że redakcja Polityki tego bolszewickiego-naziolskiego systemu politycznego w Polsce broni. Broni jak niepodległości. Wolicie całą Polskę oddać na prywatną własność jakimś kaczystowskim naziolom, niźli dopuścić obywateli polskich do politycznego głosu.

  Redakcja Polityki może sobie spokojnie zapisać bestialstwo wobec tych syryjskich dzieci na swoje konto.
 • 2017-02-04 12:29 | mopus11

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Diagnoza jest znana od dawna; brak uczuć wyższych.
 • 2017-02-04 12:48 | micor

  Wiwat chrześcijańskie miłosierdzie.

  "Sierotki mają po 25 lat i służbę w ISIS"
  Kogo chcecie przekonać oprócz siebie samych. Był taki czas kiedy to polskie dzieci były sierotami wojennymi i tułały się po świecie. Zdziwicie się ale część z nich trafiła do Iranu, Palestyny, Indii a nawet Tanzanii. W Iranie nasza wojna nie była ich wojną, nasza religia nie była ich religią a mimo to udzielono im schronienia. Na jakiej podstawie czujecie się lepsi od tych pogardzanych przez was Arabów? W późnych latach czterdziestych kilka tysięcy Greków którzy uciekli z kraju targanego wojną domową osiadło w Aleppo.
  P.S. I proszę oszczędzić sobie uwag że mogę adoptować Syryjczyka, a wam dać spokój.
 • 2017-02-04 15:28 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Aspieyna
  Zwalczmy najpierw biedę w Polsce, a dopiero po tym pomagajmy biednym z innych krajów.
 • 2017-02-04 15:30 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  leniuch102
  Zgoda!
 • 2017-02-04 15:31 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Uważam także, ze przyjmowanie uchodźców z terenów ogarniętych wojną domową jest wielkim błędem, jako że w takiej wojnie nikt nie ma czystych rąk, a wojna taka demoralizuje - jeśli się widzi, że wokół ludzie masowo giną i że często jedynym sposobem na przetrwanie jest zabijanie, to później nie jest się już w stanie funkcjonować normalnie w normalnym społeczeństwie, ale tego, to politycy na ogół nie zauważają albo też nie chcą zauważyć.
 • 2017-02-04 18:52 | azur

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Gdzie są teraz ci gorliwi katolicy, klęczący w kościołach przed kamerami TVP? Przypomina się wiersz biskupa Ignacego Krasickiego o dewotce.
 • 2017-02-04 20:30 | wojtek_ab

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  "Jak podaje Radio ZET, MSWiA nie zgodziło się, by Sopot przyjął do siebie dziesięcioro sierot z Aleppo. " Zwykle klamstwo poatarzane bez wstydu przez Polityke.
 • 2017-02-04 20:34 | Withold

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  O zakazie sprowadzania sierot z Syrii przeczytalem najpierw na onecie. Postanowilem przebrnac przez komentarze chociaz tego tam z zasady nie robie, zeby sprawdzic jak tam sie glosy rozkladaja. Okazalo sie, ze przebijajac sie przez to morze g... nie znalazlem ani jednego, powtarzam ani jednego glosu poparcia dla tej idei. Byly to podobne brednie jak u tego hmmm!, Jakowalskiego czy leniucha102 w jeszce bardziej rynsztokowym wydaniu.
  Na szczescie jest tutaj pare glosow rozsadnych jak born in the prl, ktore widza w jakim juz szambie Polska jest zanurzona.
  Podziwiam wlodarzy Trojmiasta, ze wystapili z ta inicjatywa, bo przeciez musza wiedziec, ze te s...syny pisowskie (bo jak mozna opisac ludzi, ktorzy nawet dla sierot nie chca otworzyc drzwi w tym kraju) beda rozsiewc klamstwa, np. wladze Sopotu chca sprowadzic terrorystow i co najgorzej jest duze prawdopodobienstwo, ze trafi to na podatny i zaczna im za te szlachetna inicjatywe slupki popularnosci opadac w dol. Tym bardziej nalezy im sie za to szacunek, ze jest dla nich gdzies granica, gdzie cele uswiecaja srodki.

  grunt.
 • 2017-02-04 22:49 | Tomek1972

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  A nawet jak majà jakäs przeszlosc w Isis leniu102-to co z tego?Czy powojenne Niemcy braly pod uwagé przeszlosc mlodych obywateli ,np.w Hitlerjugend?Jest sporo programöw pomocowych dla dzieci i mlodziezy zmuszonych do walki w oddzialach rozmaitych militarnych formacji w Afryce,lub Ameryce Pd.Pomagalem tej zbieraninie uchodzcöw w osrodku Wiedenskim.A co Ty zrobiles Leniu na 102 aby im ulzyc? W kazdej Polskiej rodzinie jest ktos kto wylàdowal w Jakis sposöb na zachodzie.Jest nas tutaj miliony.Myslisz,ze nikt nam tu nie pomagal?Tym zlobom w Polsce u koryta tez-srodki z Unii cieknà prosto do ich portfeli.A co sié przeleje to skapnà moze takim Lenion 102 jak Ty.-Wstyd..
 • 2017-02-05 01:05 | Andrzej Falicz

  PiS nienawidzi małych chorych sierot ofiar Putina

  To
  obrzydliwa szyta grubymi nićmi prowokacja. Całe PO.
  Nagła miłość do chorych sierot i oburzenie na nieludzkie PiS.
  To to samo jak:
  "gdyby PO doszło do władzy to byłoby 500 zlp na każde dziecko a nie tylko od drugiego"
  Czyli PiS
  "zabija chore dzieci będące jedynakami oraz dziećmi samotnych chorych matek..."
 • 2017-02-05 01:21 | kruk

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Ile to waznych powodow mozna znalezc, zeby odmowic przyjecia kilkorga sierot! Mozna nawet podeprzec sie faktem, ze sieroty obfituja nie tylko w Syrii ale rowniez w Iraku. Wiadomo, sieroty z Syrii rzucaja cien na Putina (Aleppo!), choc pani Gierak-Onoszko ani slowa o tym. Natomiast winnego losu sierot w Iraku nie trzeba wskazywac. I tak ze sprawy humanitarnej robi sie problem geopolityczny. Wobec takiego majstersztyku bledna argumenty zwyczajnych polskich sobkow.
 • 2017-02-05 02:25 | edan

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Trudno mi dociekać dlaczego szanowna autorka nie dochowała staranności pisząc o – ‘aferze o syryjskie dzieci-sieroty’ . Dotarcie do biura pana Karnowskiego i zapoznanie się z pismem oszczędziłoby problemów związanych z treścią. Okazuje się bowiem, że w piśmie nie ma mowy o liczbie. Podane jest ogólne sformułowanie o „osieroconych dzieciach i ich rodzinach”, które mieszkańcy Spotu chcą sprowadzić do siebie. Sam list jest ogólnikowy w treści, nie zawierający żadnych szczegółów i został ogólnikowo potraktowany przez stronę rządową. Standardowa, sucha korespondencja między urzędami. Poza tym Aleppo jest w tej chwili pod kontrolą syryjskiego rządu w Damaszku i nie wiadomo jakie są kontakty Warszawy z Asadem. Polska jest sojusznikiem USA, które chciały się Asada pozbyć, dlatego wymiana informacji o osobach może być jeszcze trudniejsza. Papiery – jednak są ważne w momencie sprowadzania osób dorosłych (przypominam – w liście jest mowa nie tylko o dzieciach). I jeszcze odnośnie pana Karnowskiego. Nie, że czepiam się szczegółów, ale o ile dobrze pamiętam to prezydent Sopotu wypowiedział ‘posłuszeństwo władzy’ (http://koduj24.pl/odezwa-do-wszystkich-polakow/), cokolwiek to znaczy. Łącząc ten fakt z tym listem wychodzi, że „syryjskie dzieci sieroty” zostały włączone do ‘opozycji totalnej’. Jak jeszcze przypomnę sobie panią Pomaskę wrzeszczącą do mikrofonu, że ona się domaga, to odnoszę wrażenie, że ta afera może odnieść skutek odwrotny do zamierzonego.
  p.s. Pani Janina Ochojska powiedziała kilka ważnych słów na temat tej „afery”. Warto słuchać ludzi, którzy znają się lepiej na pomaganiu niż pan Karnowski.
 • 2017-02-05 07:46 | SAXOFON

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Słusznie!Mamy wiele problemów w Polsce,które powodują,że Nasze społeczeństwo jest spychane na margines ochronny praw człowieka.Zatem również możemy przedstawić sytuację polskiego społeczeństwa na światowych forach i arenach.W wielu regionach Polski panuje bieda,która w połączeniu z niskimi świadczeniami i zerowym dostępem do lekarzy może zostać określona mianem polskiego Aleppo.Tak na marginesie.Za komuny ukrywano polskiemu społeczeństwu rzeczywisty obraz życia na zachodzie.Teraz,dla odmiany ukrywa się na zachodzie jakość życia w Polsce.Jak tak dalej będzie kierowana polityka Polski,to niebawem Polaków znajdziemy wyłącznie na cmentarzach.Możemy i powinniśmy wysłać jakiekolwiek dary,nikt na tym nie zbiednieje,natomiast uprawianie własnej polityki do tego typu celów jest świństwem.Niech zwolennicy sami przyjmą sieroty,na własne zaproszenie,deklarując pełny wikt i opierunek.
 • 2017-02-05 11:34 | SAXOFON

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Słusznie!Mamy wiele problemów w Polsce,które powodują,że Nasze społeczeństwo jest spychane na margines ochronny praw człowieka.Zatem również możemy przedstawić sytuację polskiego społeczeństwa na światowych forach i arenach.W wielu regionach Polski panuje bieda,która w połączeniu z niskimi świadczeniami i zerowym dostępem do lekarzy może zostać określona mianem polskiego Aleppo.Tak na marginesie.Za komuny ukrywano polskiemu społeczeństwu rzeczywisty obraz życia na zachodzie.Teraz,dla odmiany ukrywa się na zachodzie jakość życia w Polsce.Jak tak dalej będzie kierowana polityka Polski,to niebawem Polaków znajdziemy wyłącznie na cmentarzach.Możemy i powinniśmy wysłać jakiekolwiek dary,nikt na tym nie zbiednieje,natomiast uprawianie własnej polityki do tego typu celów jest świństwem.Niech zwolennicy sami przyjmą sieroty,na własne zaproszenie,deklarując pełny wikt i opierunek.
 • 2017-02-05 16:47 | woytek

  Re: Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo.

  Awanturę wojenną w Syrii rozpętał wojujący globalizm, którego centrala mieści się tuz obok Syrii. To globalizm wymusił bombardowanie Syrii i Libii. Samoloty startowały z krajów, które powinny się czuć odpowiedzialne za tragedię syryjską. Piloci - mordercy piją teraz kawę w kafejkach europejskich. Co z tym wspólnego ma Polska ? Tragedią tych niewinnych dzieci manipulują media.
 • 2017-02-05 20:11 | Aspiryna

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Och, proszę przestać opowiadać bajędy. Te "dzieci z Aleppo" często są z Afganistanu i mają sporo powyżej 20-tu lat.

  ````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
  To pan/pani bajdurzy i, po prostu, zmysla!
 • 2017-02-05 20:16 | Aspiryna

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Aspieyna
  Zwalczmy najpierw biedę w Polsce, a dopiero po tym pomagajmy biednym z innych krajów.
  ```````````````````````````````````````````````````````````````````````````````````

  To jest pospolity egoizm i calkowity brak empatii... Dziekuje!
 • 2017-02-05 23:06 | zly

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  @Aspiryna
  Niekoniecznie bajdurzy. W Londynie spotkalem sie z przypadkiem falszywego 'uchodzcy' z Afganistanu.Twierdzil,ze ma 17 lat-z siwiejaca broda.
  List prezydenta Sopotu dotyczyl bardzo ogolnikowej rezolucji rady miasta z grudnia zeszlego roku, ktora pragnela zaprosic do Sopotu 'rodziny z dziecmi okaleczone przez wojne'.Szydlo rownie ogolnikowo odpowiedziala,ze nie ma kontaktow w Aleppo, ktorzy mogliby sciagnac te rodziny.Jestem przeciwnikiem PiS,ale dezinformacja nie przysluzy sie sprawie opozycji.
 • 2017-02-05 23:29 | stycznikbis

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Ale jest nieźle. Do tej pory wyborcy i sympatycy PiS, kulawo to kulawo ale jakoś tłumaczyli się z rozbieżności pomiędzy deklaracjami, a postępowaniem. Teraz ich kompletnie zatkało. Kościół zresztą też.
 • 2017-02-06 08:30 | Hmm?

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  @Aspiryna - "To pan/pani bajdurzy i, po prostu, zmysla!"

  Szeroko znanymi faktami są, że "uchodźcy z Syrii" wcale nieczęsto są z Syrii a także, że wydatki na maszynki do golenia "dzieci syryjskich" są poważnym kawałkiem budżetu "ochronek dziecięcych" w UK.

  Dokładnie widać, że lewica toczy wojnę z PiS za pomocą "sierotek z Aleppo". Wojnę na brudnym, podłym poziomie. Rozumiem, że panią Aspitynę boli serduszko i najchętniej wrzuciła by polskiemu podatnikowi na łeb każde nieszczęśliwe dzieciątko świata, ale nie ma pani moralnego prawa do takiego współczucia na czyjś koszt. Tylko i wyłącznie na własny. Ale przecież wiemy, że pani Aspirynie nie o sierotki chodzi, tylko o virtue signaling i poczucie wyższości moralnej.
 • 2017-02-06 10:58 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Sierotom z Syrii niech pomagają ci, którzy zdestabilizowali Syrię, a szczególnie zaś sąsiedni Izrael - ta podobno jedyna demokracja na Bliskim Wschodzie, który od wielu lat nielegalnie okupuje część Syrii (Wzgórza Golan). Tam by się zmieściło sporo syryjskich sierot. Nie muszą więc one w poszukiwaniu I świata jechać (lecieć) aż Polski czy Kanady.
 • 2017-02-06 11:02 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  A gdzie byliście, zwolennicy sprowadzania do Polski Syryjczyków, kiedy PO-wska mafia kradła od państwa kamienice? Przecież w samej Warszawie wyrzucili oni na bruk jakieś 40 tysięcy ludzi, w tym też i dzieci. A teraz nagle zamartwia się Pan Redaktor tą dziesiątką małych Syryjczyków, którzy przecież, jak to w społeczeństwie muzułmańskim, mają licznych wujków i liczne ciocie, także pewnie i w Ameryce.
 • 2017-02-06 11:03 | jakowalski

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  – Kiedy przyszli uchodźcy nie protestowałem – to przecież biedni uchodźcy.
  – Kiedy stawiali meczety nie protestowałem – mają prawo się modlić.
  – Kiedy wprowadzali żywność halal w szkołach nie protestowałem – mogą jeść tylko to, na co pozwala im Koran.
  – Kiedy robili zamachy nie protestowałem – to tylko nieliczna grupa, musimy zaakceptować ich kulturę, oni tylko tak wyrażają samego siebie.
  – Kiedy gwałcili kobiety nie protestowałem – taką mają kulturę, Europejki muszą się dostosować.
  – Kiedy zażądali eksterytorialnych stref z prawem szariatu nie protestowałem – muszą mieć własne terytorium, mieszkamy przecież w wolnym kraju.
  – Kiedy prowadzali swoich posłów do rządu nie protestowałem – są już prawie połową społeczeństwa, mają prawo do współrządzenia krajem.
  – Kiedy wprowadzili prawo szariatu nie mogłem już protestować.
 • 2017-02-06 21:20 | Aspiryna

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  "Na świecie jest tyle zła i krzywdy, że jeśli znaleźli się ludzie, którzy chcą pomóc akurat dzieciom z Syrii, to trzeba im pomóc, a nie przeszkadzać - mówi Rzecznik Praw Dziecka, Marek Michalak."

  Tyle, ze ma do czynienia z ludzmi, ktorzy w swojej wiekszosci uwazaja sie za "katolikow"!
 • 2017-02-06 21:22 | Aspiryna

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  "A gdzie byliście, zwolennicy sprowadzania do Polski Syryjczyków, kiedy PO-wska mafia kradła od państwa kamienice?"

  Zabraklo lepszych argumentow? Panskie wpisy (i "rozdzieranie szat") na tym forum to wstyd, jeden wielki wstyd!
 • 2017-02-06 22:10 | Martin L

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  Na początek przypomnę losy polskich sierot z armii gen. Andersa które skończyły z Hanką Ordonówną w Bejrucie na bliskim wschodzie. Świat i wtedy miał dość własnych sierot żeby przyjmować jeszcze cudze. Przypomnę historię Nikolasea Wintona. który zorganizował z własnej prywatnej inicjatywy pomoc dla dzieci żydowskich z terenu protektoratu Czech a Moraw wysyłając je do Wielkiej Brytanii, 669 ocalałych tzw. "rodzina Nickygo"
  Zastanawia mnie jak łatwo przychodzi ludziom przyjmowanie polityki genocide za swoją. Żołnierz wermachtu katolik z Austrii, który operował na tzw. polskiej i sowieckiej Białorusi , napisał w liście do żony że najtrudniej przychodzi mu zabijanie dzieci żydowskich, ale kiedy mu wyjaśniono że mogli by stanowić zagrożenie dla jego własnej rodziny, przyszło mu to już lepiej, z czasem nie robiło mu różnicy czy to jest Polak czy Białorusin, nie wykazywał słabości.
  Panie jakowalski, pan się naprawdę nadaje na promowanie polityki genocide jest pan w tym świetny, umie pan przekonać tzw. słabeuszy by nie kierowali się swoim przyrodzonym człowieczeństwem, byli ponad to. Ostatni pański też jest dobry odwraca uwagę od faktycznego zagrożenia jakim jest pis, kościół, pan Duda którzy chcą nas wepchać w mroki średniowiecza, inkwizycji,polowania na czarownice i heretyków. To w końcu pan Duda nazywany prezydentem jest za tolerancją lekkiego bicia kobiet a nie jakieś sieroty.
 • 2017-02-07 17:25 | Milutek

  Re:Polska nie chce przyjąć 10 sierot z Aleppo. Powody są absurdalne

  @born in the prl

  Polski katolicyzm przestal wyznawac idee chrzescijanskie.
  Czas chyba juz nadszedl, aby polski episkopat formalnie odlaczyl sie od Watykanu i przestal ludzi mamic ,ze kontunuuje ponad 1000letnia tradycje kosciola chrystusowego.

  Czytajac komentarze rodakow, ich roznorodne pomysly, komu "podrzucic" kilka sierot,czort zaczal do ucha mi szeptac......Rydzyk ma duze komnaty i sporo szmalu z datkow...wiec moze by tak uwielbiany "ojciec" sierotami sie zaopiekowal?