Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

(8)
Michał Myck z Centrum Analiz Ekonomicznych CenEA tłumaczy, jak zreformować sztandarowy program PiS.
 • 2017-02-09 10:03 | azur

  Jak zmienić 500+?

  Można zmienić na 500-, jeżeli dane małżeństwo nie zdecyduje się na następne dziecko.
 • 2017-02-10 13:20 | antónio

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  ''Wygląda bowiem na to, że sztandarowy program redystrybucyjny rządu Prawa i Sprawiedliwości przyjął się nadspodziewanie dobrze''

  Proszę postawić sobie nieco ambitniejsze zadanie i próbować wytłumaczyć dlaczego
  dawanie ludziskom pięć stów do ręki co miesiąc, mogłoby spotkać się ze sprzeciwem.
 • 2017-02-10 16:25 | janekwisniewski

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  witam.
  nie moge sluchac takiego badziewia.
  "zostal pozytywnie przyjety " to dopiero szok. czy ktos zna kogos kto dostaje cos za nic i mowi ze to nie jest pozytywne?
  Jesli Pan ekspert mowi o przykladach z zagranicy to dlaczego nie mowi tez jak sie to wypacza tam? w UK sa rodziny trzypokoleniowe w ktorych nikt nie pracuje. Zona odchodzi od meza , bo jej sie bardziej oplaca byc samotnie wychowujacą. 17 letnie dziewczyny zachodza w ciaze bo chcą sie "usamodzielnic" tzn dostac dole od panstwa. Pomimo minimalnej placy Sainsbury zatrudnia tylko kogos kto dostaje zapomoge od panstwa, a pozniej tlumaczy ze wystarczajaco zarabia, bo przeciez dostaje dodatkowo od panstwa no nie? itd itp.
  raz wejdzesz w subsydiowanie twojego zycia przez Panstwo, bardzo trudno jest sie od tego uwolnic. Az do momentu ze zauwazasz ze bardziej oplaca ci sie siedziec w domu i nic nie robic niz wstawac z rana i walczyc za takie same pieniadze jak bardziej zmotywowani , w naszym przypadku, Ukraincy.
  Nedza moralna a w dluzszej perspektywie moralna i gospodarcza . Panstwo subsydiuje twoja prace dla prywatnych firm.
 • 2017-02-10 17:52 | anastazja

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  Nie wiem czy jest za czy przeciw. Właśnie była u mnie wnuczka sąsiadki, której ojciec siedzi w więzieniu, mama siedzi z konkubenem, ma z nim dziecko. On ma już troje z innymi konkubinami. Dostaje, jako samotna matka 1000zł. Dziecko w większości siedzi u babci, które ma 800 zł renty,a mama pojechała robić sobie tipsy, bo paznokcie maja być długie, żeby było na czym robić malowidła. Do pracy nie pójdzie, bo po co. Tam na okrągło libacje. Co z tego mają dzieci? Czy to sa pieniądze na dzieci?
 • 2017-02-11 20:12 | Patagon

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  2017-02-10 17:52 | anastazja

  to tylko jednostkowy wypadek tak sie zdarz wszedzie w swiecie, wiekszosc przytlaczajaca jednak dobrze odbrala to koncepcje PiS, jesli ruszy na dobre program mieszkanie plus to PiS wygra nastepna kadencje. Tego bardzo potrzeba spoleczenstwu bardzo biednemu spoleczenstwu. Nie mow ze pracujac na kasie w sklepie dostajesz $12 za godzine co jest tylko $2 powyzej minimum placowego i ze za te $12 moesz kupic prawie 4 galony benzyny ponad 15 litrow.

  nawiasem mowiac dlaczego w tle slychac rozpraszajaca kpiarska muzyke?
 • 2017-02-12 15:32 | anastazja

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  To nie jest jednostkowy przykład. Ta dziewczynka mieszka w w bloku socjalnym nieopodal mojego bloku. Tam prawie wszyscy nie pracują i balują. Można było inaczej pomóc dzieciom.To są zmarnowane pieniądze.
 • 2017-02-12 15:34 | anastazja

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  Przecież to emeryci wzięli te dzieci na utrzymanie. Waloryzacja w marcu 0,44 proc.
 • 2017-02-18 14:23 | Martin L

  Re:Jak zmienić program 500+? Tłumaczy ekspert

  Patagon
  " Tego bardzo potrzeba spoleczenstwu bardzo biednemu spoleczenstwu. " z tym biednym społeczeństwem to pan odleciał. Za pierwsze biedni górale z Podhala też otrzymują "pinceta", sami żyją z turystyki a akurat "pinceta" przyda się na kieszonkowe ich dzieciom, podobnie bogatym ludziom. Owszem czasami dostanie się mniej zamożnym. Za drugie pani Anastazja ze swym ostatnim wpisem oddała istotę problemu, że 500+ nie wyrównuje szans mniej zarabiającym i na prawdę potrzebującym, czyli inaczej ja musiałbym płacić wysokie podatki by mój były szef, który ma auto za jakie 200 tys. i on też dostał 500+ , albo robić na kieszonkowe dzieci bogatych rodziców np z Podhala. Za trzecie bezmyślnie zadłuża państwo w myśl ludowego powiedzenia "naraz wół potem gówna pół" , co w konsekwencji i tak zapłacą najubożsi, choćby dostępem do opieki zdrowotnej.
  Prawdziwym celem "pinceta" jest zyskanie czasu by wszelkiego typu "misiewicze" i inni karierowicze mogli dorobić się ogromnych fortun. Dla pisu Polska jest krajem podbitym z którego można "wydoić" ile się da, zostawiając zbankrutowane i zrujnowane państwo.