Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Wypadek z udziałem Beaty Szydło w Oświęcimiu. Premier z potłuczeniami

(25)
Auto wjechało w kolumnę rządową z drogi podporządkowanej.
  • 2017-02-10 20:53 | Jan Bohynski

wypadek z udzialem beaty szyydlo

Czy kierowca Fiata rowniez doznal obrazen, czy dopiero ich dozna ? JB.
  • 2017-02-10 22:16 | andrzej52

Re:Wypadek z udziałem Beaty Szydło w Oświęcimiu. Premier z potłuczeniami

Szkoda tego młodego Patrioty z fiacika. Teraz bedą Go gnebic az do konca pisich rządów, podejrzewając go o zamach.
    A z drugej strony, z jaka predkościa Szydlino gnala do chałupy, że z A8 , czyli ospowiednika S-klasse, mało co zostało, dlaczego jest poobijana, jak byly pasy bezpieczenstwa i poduszek wiecej niż w moim calym domu.
  • 2017-02-10 23:42 | woytek

Re:Wypadek z udziałem Beaty Szydło w Oświęcimiu.

"premier jest transportowana śmigłowcem do Wojskowego Instytutu Medycznego w Warszawie przy ul. Szaserów. W trakcie podróży ma dojść do międzylądowania w Kielcach, celem uzupełnienia zapasów paliwa. (http://www.tvn24.pl)"
    Silni, sprawni , gotowi do międzylądowania helikoptera wiozącego ofiarę wypadku
    z pękniętą śledzioną i krwawieniem wewnętrznym.
    Komisja do spraw wypadku pod Oświęcimiem, powinna wystąpić do mocarstw ościennych o przekazanie zdjęć satelitarnych wskazujących na udział osób trzecich w tym burdelu organizacyjnym.
  • 2017-02-11 06:55 | andrzej52

proponuję, żeby jakaś fundacja zaczęła zbiórkę na prawnika dla tego młodego Patrioty.
    Pisie sa zdolne każda zbrodnię mu przypisać. Chociaz wg. najnowszych ustaleń, wine ponosi kolumna rządowa.
    Wyprzedzanie w mieście na ciąglej linii, na skrzyżowaniu, jazda bez sygnałow.
    Nawet karetka czy straz w akcji ratowania życia stosują sie do przepisów drogowych, a na skrzyżowaniu zachowuja szczególna uwagę.
    A tutaj kolumna wiozla tylek Szydlinyj do domu.
    Nie pamiętam żadnego wypadku kolumny rządowej za czasów SLD czy PO.
    A gdyby sie zdarzył, pisie by tego nie przepuścily.
  • 2017-02-11 08:17 | janadam48

Bo my som pany,nom wszyćko wolno! Tak kończy się tumiwisizm i brak przestrzegania procedur. Róbcie tak dalej a sami się wyeliminujecie. Durnie za kółkiem i na stołkach ministerialnych!
  • 2017-02-11 08:27 | dementi

Nie wiem czy to pechowa seria, czy coś więcej, ale władzy, która nie potrafi poradzić sobie z ochroną swoich najważniejszych dostojników, trudno uwierzyć, że jest w stanie zadbać o bezpieczeństwo całego społeczeństwa i szerzej państwa. Każde tego typu zdarzenie, ale również działania i wypowiedzi przedstawicieli tej władzy niestety tylko to potwierdzają.
  • 2017-02-11 09:13 | marlena

Rany boskie, Redakcjo!

W podtytule " samochód wyjechał z drogi podporządkowanej". Dalej w tekście opis prawidłowy - samochód był wyprzedzany przez kolumnę.

Seicento to Fiat, a nie Seat, jak piszecie. Wstyd :-(

• 2017-02-11 09:31 | axiom1

Sprowadzic tanich i dobrych kierowcow z Azji i Afryki. Politykow rowniez.
  • 2017-02-11 11:20 | znafca in spe

marlena

nie "wyprzedzany" tylko omijany. Kierowca Fiata mial zamiar skrecic w lewo, gdy na dwukierunkowej ulicy z wyraznie zaznaczona podwojna linia przed skrzyzowaniem usilowala wyminac go kolumna pojazdow. Ciekawe, czy jechali na sygnale?
  • 2017-02-11 11:22 | znafca in spe

marlena

PS ciekawe rowniez ile mieli w MIESCIE /teren zabudowany/ na "licznku" ? Podejrzewam ze bardzo duzo sadzac po uszkodzeniach Audi.
  • 2017-02-11 12:49 | o_Onufry

Po zamachu na prezydenta Dudę (co mu pękniętą oponę wstawili), zamachu na Macierewicza - co mu mgłę wypuścili, premierkę w Izraelu co miała problem z hamulcami - kolejny zamach...
    W świątyniach ruszyły modlitwy, żeby święty Krzysztof, patron kierowców otoczył premier Szydło większa opieką. Ale w takiej sytuacji nawet święty jest bezradny.
    ++++++++++
    Media pro PiS-owskie przesądziły:
    Kolumna jechała drogą główną. Z drogi podporządkowanej wyjechał inny samochód.
    Nie prawda.

Fiat jechał w tym samym kierunku, nie z podporządkowanej drogi i skręcał w lewo. Borowik wyprzedzał na podwójnej linii ciągłej i skrzyżowaniu z lewej strony.
    +++++++++++
    Wyprzedzanie pojazdu lub uczestnika ruchu, który sygnalizuje zamiar
    skręcenia w lewo, może odbywać się tylko z jego prawej strony.
    I po temacie.
    [url=https://naforum.zapodaj.net/3895bbb9cd47.jpg.html][img]https://naforum.zapodaj.net/thumbs/3895bbb9cd47.jpg[/img][/url]
    Miejsce wypadku samochodu pani premier. Oświęcim, skrzyżowanie Powstańców Śląskich z Orzeszkowej. Drzewo. Nie będę drwił, że pancerne, bo lud smoleński zakrzyknie, że hejtuję.
    Czarna strzałka pokazuje ruch samochodu pani premier, czerwona – fiata. który chciał skręcić w Orzeszkową.
    Skrzyżowanie, podwójna ciągła. Krzyżówka w sam raz do rozwiązywania na testach egzaminacyjnych na prawo jazdy. Mnie się wydaje, ze nawet interwencja świętego Krzysztofa na nic by się tu zdała
  • 2017-02-11 13:11 | Withold

Jeszcze raz drodzy przyjaciele i przyjaciółki w smutku, ale na szczęście nie w żałobie, a więc Fiat Seicento staranował pancerne Audi A8 za milion dolarów, Pasażerka doszczętnie zniszczonego A8 zamiast na miesięcznicę musiała lecieć helikopterem do szpitala. Fiat seicento (produkcja seryjna) oraz kierowca tegoż auta wyszli z tego zderzenia bez szwanku. Po przesłuchaniu kierowca seicento udał się swoim samochodem do domu.
  • 2017-02-11 13:20 | audikom

Potwierdzam zauważenie błędu jakoby Fiat wyjechał z drogi podporządkowanej .
    Według wypowiedzi policji podjął próbę skrętu w lewo a to zmienia całkowicie obraz stłuczki.
    Moim zdaniem brak czy marne umiejętności kierowcy doprowadziły do tak poważnych uszkodzeń jak i uszczerbku na zdrowiu.
    Kierowca jadący tak dużym masywnym autem powinien po prostu takie maleństwo jak Fiat zepchnąć bokiem auta z powrotem na prawy pas ruchu a nie odbijać w lewo próbując omijać, kasując przy tym to potężne i drogie auto narażając pasażerów .
    Skończyło by się wtedy na przerysowanym boku tak w Audi jak i w Fiacie .
    Miałem podobną sytuację przy większej szybkości i z większym autem.
    Jadąc Audi 100 jeszcze C2 z szybkością ok.80/90 wyprzedzałem kolumnę aut.
    Nagle jeden z nich Polonez podjął próbę wyjazdu z kolumny próbując wyprzedzać .
    Nie odbijałem nigdzie gwałtownie w lewo tylko bokiem wrzuciłem Poloneza z powrotem do kolumny, obyło się bez lądowanie w rowie czy na drzewie po lewej stronie i nie policzalnych stratach .
    Efekty to u mnie przetarty prawy bok a w Polonezie uszkodzony lewy błotnik i zderzak
    Jak widać straty nie wielkie i tylko materialne .
    Kogo oni tam zatrudniają czyżby znajomego ciotki , kolegę wujka różowiutkiego misiaczka .
  • 2017-02-11 13:38 | MonikaAC

Komendant Główny Policji w TV: pojawili sie różni świadkowie, ale zawsze są ludzie, którzy pragną wystąpić przed kamerą. Na podstawwe zeznań BOR-owców wiemy (!), że mieli włączone sygnały świetlne i dźwiękowe. Niewiarygodny i żenujący brak obiektywizmu, nawet nie starają się stworzyć wrażenia. Popieram sugestię ze strony andrzej52 "proponuję, żeby jakaś fundacja zaczęła zbiórkę na prawnika dla tego młodego Patrioty". Kogo i jak tym zainteresować?
  • 2017-02-11 15:38 | Simon5555

Jeszcze przed tym jak zobaczyłem zdjęcia, pomyślałem że to wyreżyserowany przez PiS wypadek :)
    Jak rozpędzone, kilkutonowe opancerzone BMW, kierowane przez profesjonalnego kierowcę może zostać wypchnięte przez Seicento (niech w nim siedzi nawet 4 grubasów) z drogi?
    Teraz sytuacja jest taka że pani premier może zostać na chorobowym dowolnie długo i nikt jej złego słowa nie powie. Nikt jej nie będzie indagował bo jest: raz - niedysponowana, dwa - nie wypada męczyć poturbowanej pani premier pytaniami o Polskę :)
    Dodatkowo, Pani premier może w dowolnym momencie ustąpić ze stanowiska ze względu na zły stan zdrowia po wypadku i nikt nawet nie będzie miał podstaw do insynuacji że to Jarosław się jej pozbywa :)
  • 2017-02-11 15:53 | andrzej52

Doczytalem się, że Giertych zalożył fundacje zajmująca sie takimi sprawami.
  • 2017-02-11 16:08 | kamyk_wj

Na sygnale?

Czy samochody kolumny poruszały się na sygnale? Tak twierdzi autor artykułu.
    Wczoraj jeszcze pisano, że pani Szydło nie chciała niepokoić mieszkańców miasta, więc kolumna jechała bez sygnału. Tak też twierdzą świadkowie zdarzenia (poza borowcami, oczywiście; ci w zaparte obstają, że jechali na sygnale).
    To jest sprawa dość ważna, bo zmienia stan prawny.
    Swoją drogą, widziałem parę razy przyjazd króla Belgii na publiczną uroczystość. Bez kolumny, bez sygnału, bez pancernego auta... No ale to w pierwszym świecie się działo, tak bez fantazji.
  • 2017-02-11 16:33 | jakowalski

Dlaczego w kraju demokratycznym, jakim podobno jest Polska, premier jeździ do domu w eskorcie policji? Kto za to płaci i dlaczego znów są ”równi i równiejsi”, dlaczego rządzący są ponad prawem? Co by się stało gdyby pani premier wróciła do domu 5 minut później a minister Macierewicz pojechał do Torunia pociągiem?
    Poza tym, to kierujący pojazdem uprzywilejowanym jest zawsze odpowiedzialny z wypadek z jego udziałem, jako że prowadzenie takiego pojazdu nie zwalnia przecież od obowiązku dostosowywania szybkości do panujących na drodze warunków, a często to nawet 50 km/h jest za szybko.
  • 2017-02-11 20:12 | AOlsztynski

Życzę p. Premier dużo zdrowia i siły rządzenia w niełatwych warunkach.

No cóż, 3 poważne wypadki to faktycznie zbyt dużo. Cos chyba nie tak ze służbami (mundurowymi).
  • 2017-02-11 23:23 | woytek

Re:Wypadek z udziałem Beaty Szydło w Oświęcimiu. Nie ma przypadków - to są zanaki.

Nie ma przypadków,to są znaki. ostrzeżenie przychodzi kolejny raz dla tych, co zakłamują opinię publiczną kolejnymi miesięcznicami.
    W karierowiczów, których zbieg okoliczności, wyniósł do władzy wstępuje husarska fantazja.
    Ich rządowe limuzyny powinny mieć przyprawione husarskie skrzydła do nadwozi i szumem wiatru w te skrzydła powinny odganiać intruzów korzystających w tym czasie z drogi publicznej.
    Najważniejsi, tacy jak „minister” Misiewicz powinni przemierzać Polskę w czołgu, który uzbrojony w rakiety ziemia -ziemia mógłby usuwać przeszkody drogowe, takie jak małe fiaty próbujące zmienić pas ruchu.
    Pani premier jechała prawdopodobnie na weekend do domu, co powinni być związane z wyłączeniem możliwości poruszania się innych użytkowników dróg w tym czasie.
    W każdy piątek po "fariancie' , drogi publiczne powinny być zamknięte na kilka godzin, aby arystokracja władzy w Polsce, powracająca do swych rezydencji, nie była niepokojona przez ćmę wyborców.
    Demokracja w Polsce ma husarski i „smoleński” wymiar.
  • 2017-02-12 07:30 | marlena

Sądząc po zdjęciach z googlestreet auto Szydło musiało jechać dużo szybciej niż 50km/h. Przy takiej prędkosci droga hamowania wynosi ca.20m, tymczasem odległość od osi jezdni drogi podporządkowanej, w którą zamierzał skręcić chłopak, do feralnego drzewa wynosi ponad 20m.
    Zatem albo borowiec wcale nie hamował, albo jechał znacznie szybciej. D..a nie kierowca. A ponadto ponieważ nikt nie mówi, jakoby z przeciwka coś jechało, potrzeby uciekania na chodnik zupełnie nie było. Miejsca było dosyć.

Wniosek - to borowik zamachnął się na Szydło. Nieskutecznie zresztą.

• 2017-02-12 09:39 | azur

Kolejne poważne ostrzeżenie, następnym razem może być gorzej.
  • 2017-02-12 11:03 | andrzej52

2017-02-12 07:30 | marlena
    Potwierdzam, też sprawdziłem to na google, a moje przypuszczenia potwierdził właśnie bratanek, który tamtędy dzisiaj przejeżdżał.
    przy 50 km/h miejsca i czasu (2,5-3 sek) było dość na każdy manewr.
    Prawdopodobna wersja jest taka : pierwszego borowika fiacik przepuścił, jak zaczął skrecać w lewo, najechał drugi borowik z Szydlo, którego kierowca fiacika mógł nie zauważyć, gdyż Audi wyjechalo z ronda i po gazie. To nie była kolumna, a trzy luźno pędzące samochody.
    gdyby to była kolumna, fiacik nie miałby miejsca na skręt w lewo.
    Mieszkańcy Oswięcimia zaczęli stawiać znicze pod feralnym drzewem.
  • 2017-02-12 11:31 | Jerzy zO.

Re:Okazja do rezygnacji ze względu na stan zdrowia !.

Wyjątkowa okazja do złożenia rezygnacji ze względu na stan zdrowia. Większość Polaków, jak Pani lubi mówić, tę decyzję poprze.
  • 2017-02-14 20:37 | Aspiryna

Kolejny przyklad buty, pychy oraz arogancji jaka cechuje sie PiS-owska wladza!