Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

(22)
Wypowiedzi i zapowiedzi ministrów Waszczykowskiego i Szczerskiego, prezydenta Dudy i... Donalda Trumpa.
 • 2017-02-13 18:26 | Malgorzata777

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Resort kierowany przez p. Rafalską uważa, iż jest to spowodowane tym, że prawo syryjskie nie przewiduje aborcji? Profesorze - chyba miało być "adopcji"......? Bo wyszło jeszcze bardziej absurdalnie, a sprawa poważna i nieśmieszna.
 • 2017-02-13 21:29 | Andrzej Falicz

  Utrata wiarygodności

  POLITYKA już dawno straciła wiarygodność. Za rządów PO gdy mnożyly sie absurdy zajmowała się opozycją...dziś dla odmiany zajmuje się jedynie partią rządzącą.
  Wiadomości...powalają.
  Od Prezydenta Dudy lapiacego upadająca hostie ( ha ha jakie śmieszne) do tluczenia tygodniami przejezyczenia San Escobar . Poważny kiedyś tygodnik stał się absurdalnym brukowcem. Nawet nie udajacymi obiektywizmu.
  Czekamy na wynik rozmowy posłów opozycji z poszkodowanym w wypadku drzewem w Oświęcimiu. Będzie temat na parę tygodni.
 • 2017-02-14 00:09 | mr.off

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  2017-02-13 21:29 | Andrzej Falicz

  Drzewo z ktorym sie zderzyla Pani B.Szydlo zostanie poswiecone i beda sie pod nim odbywac miesiecznice do konca IV RP.

  Wiecej wiary Panie A.Falicz.

  Pozdro.
 • 2017-02-14 00:11 | suwer

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Czytam felietony prof. Woleńskiego z przyjemnością. Co za wyborny język! Szkoda tylko, że poruszane kwestie nie są wcale śmieszne...
 • 2017-02-14 06:56 | Andrzej Falicz

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Zmeczonym absurdami miedlonymi bez konca przez totalna opozycje i jej medialnych agentow polecam:
  Projekt zmian w systemie ochrony zdrowia, który jest teraz w drugiej fazie opiniowania. Zmiany mają zacząć wchodzić w życie już z końcem tego roku. Nie będzie NFZ, nie będzie składki zdrowotnej w ZUS, nie będzie "ubezpieczonych", a będą "uprawnieni" do leczenia obywatele RP, zgodnie z Konstytucją....
 • 2017-02-14 07:52 | Caramba

  ?!?!?!?!?

  2017-02-13 21:29 | Andrzej Falicz
  Rzeczywiście, POLITYKA już dawno straciła wiarygodność, polityka kaczystów.
  Za rządów PO gdy mnożyly sie absurdy ... chodzi o "zamach" w Smoleńsku (hel, sztuczna mgła, spisek Tuska z Putinem, śmiech nad trumnami, dobijanie rannych, którzy przeżyli katastrofę, ..)? O udział Kaczyńskich w walce o wolną Polskę? O przekręty w SKOK-ach? ...?
  Mimo tego POLITYKA pisze o wszystkich.
  Wiadomości...powalają.
  Rzeczywiście TVPiS stosuje goebbelsowskie metody.
  Śmieszne, że łapie hostię a łamie Konstytucję RP, San Escobar to nie przejęzyczenie a niewiedza.
  Obiektywizm?! Belkę ze swojego oka a później źdźbło z cudzego.
  Czekamy na wynik śledztwa. Już widać, że BOR kręci, policji znikają świadkowie, ...
  Za kilka dni temat będzie przykryty nowymi aferami.
 • 2017-02-14 08:27 | axiom1

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Rzeczywiscie, rosjanie przeciagaja sprawe w sprawie sledztwa prowokacji smoloenskiej.

  Minelo juz ponad 6 lat kiedy to polski samolot bez waznej rejerstracji, bez uprawnionej zalogi wtargnal do przestrzenie powietrznej Rosji i probowal ladowac na formalnie nie rozpoznawanym lotniku,,, a na pokladzie bylo 96 osob czesc po calonocnej pijackiej orgii w palacu prezydenckim,... i byla to prywatna wycieczka na koszt polskiego podatnia. Winny jest Tusk za udzielenie samolotu i niechlujnosc w organizacji lotu.

  Rosja juz dawno powinna przyslac rachunek za zaniszczenia, za koszty akcji ratunkowej i za koszty sledztwa,.... i oddac ten wrak oczywiscie.
 • 2017-02-14 08:39 | J.E. Baka

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Proszę Pana mnie już nic nie zdziwi, żadna głupota wypowiadana przez polityków nawet z największym namaszczeniem. Jedyne co mnie ostatnio autentycznie rozbawiło to apel pani Kępy w TVP, żeby nie komentować wypadku drogowego Pani premier Szydło, bo nagle pojawiło się mnóstwo ekspertów od wypadków drogowych, którzy już rozstrzygnęli, kto zawinił i jak to wszystko wyglądało. Brzmiałoby to nawet całkiem rozsądnie gdybym od blisko 7 lat nie musiał bezustannie słuchać rozkosznie dyletanckiego gaworzenia "ekspertów" specjalizujących się w jednej katastrofie lotniczej na terenie Rosji.
 • 2017-02-14 08:41 | axiom1

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Dlug publizny jest aktem najweiekszej hanby w historii Polski !!!

  Polski dororosly i 'demokratyczna' wladza ktorej nikt w uczciwy sposob nie wybiera znalezli sobie ofiare, polskie dzieci nie majace jezcze praw obywatelskich, aby na ich konto hulac i lajdaczyc sie bez opamietania.

  Jest to skandalicznie perfifna postawa niegodna gatunku ludzkiego.

  W polskiej historii zawsze kazde z pokolen zostawialo kraj w lepszym stanie dla pokolenia ktore je zastepowalo. (pomijam okresy wojen). Az to czasow wyludzenia wladzy przez solidarnosc. I od tej chwili nastepne pokolenia sa nieustannie obcizane kosztami ladactwa wladzy z milczacym przywoleniem doroslych ktorzy nie maja odwagi stanac za interesem swych wlasnych dzieci.

  To jest zjawiskiem pedofili ekonomicznej, juz w stanie epidemi.

  Co jeszcze gorsze rusofobia osiagnela stan bialej goroczki. Jesze o wojence marza polskie lajdacke wladze. Niedosc ze przlajdaczyly zycie mlodym ekonomicznie to jeszcze chca ich wyslac na pewna smierc i narazic kraj na totalne zniszczenie. A miedia bija brawo. Stan kompletnego zdziczenia zostal juz osiagniety.
 • 2017-02-14 10:10 | Manifest

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Szanowny Panie, Czy gwiazdy typu Szczerskiego, Dudy i dziesiątki innych, to aby nie Pana wychowankowie. Najstarszej uczelni, która dziś przynosi wstyd. A wszystko to sumie pomiot Solidarnościowo kościelny.
 • 2017-02-14 17:22 | pragmatyk

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Jaki pan taki lokaj. I ten Duda Szczerskiego wart.
 • 2017-02-14 17:35 | grzerysz

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Szanowny Panie Profesorzy,
  Niektórzy tu piszą, że "POLITYKA już dawno straciła wiarygodność”. To prawda. Straciła też już bardzo dawno wysoki poziom, z którego słynęła przez co najmniej kilkanaście lat. Było to jednak kilka dekad temu.
  Inni piszą o „najstarszej uczelni, która dziś przynosi wstyd”. To też prawda. Fakt, że dwie czołowe nasze uczelnie lokują się w piątej (ranking szanghajski) albo nawet szóstej (Times Higher Education World University Ranking) setce światowych rankingów na pewno nam zaszczytu nie przynosi.
  Ale bardzo smutne - przynajmniej dla mnie - jest też to, że człowiek Pana klasy i wiedzy, żeby jakoś przeżyć - bo innego powodu doprawdy nie znajduje - zajmuje się teraz pisaniem dość w sumie mało zajmujących i ambitnych, żeby też nie powiedzieć stadnych, kawałków w piśmie, które swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą.
 • 2017-02-14 19:26 | wolenski

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @ Andrzej Falicz
  Być może, ale Pan na pewno nie nabył nawet minimum wiarygodności. Niech Pan jeszcze podkreśli, że koszty tej zmiany mają ponieść pacjenci i szpitale.
  @axiom1
  Mógłby Pan (Pani) bardziej zadbać o gramatykę.
  @Manifest
  Nie najmądrzejsza wypowiedź. Akurat pp. Szczerskiego i Dudy nie wychowywałem, ale to rzecz drugorzędna, bo niektórzy obecni mądrale polityczni byli moimi słuchaczami. Wszelako uczelnie i ich pracownicy nie odpowiadają za to, co ich wychowankowie czynią po ukończeniu studiów, o ile ci drudzy wyraźnie nie odwołują się do nauk tych pierwszych (i w tym wypadku trzeba zachować niejaką ostrożność).
 • 2017-02-14 19:48 | Aspiryna

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  PiS-owski propagandzista Falicz napisal to co mial napisac... Panie "Falicz" to nie opozycja lekcewazy w tej chwili prawo oraz Konstytucje RP, to nie opozycja oslabia teraz polskie sily zbrojne, to nie opozycja prowadzi pelna nonsensu polityke zagraniczna, to nie opozycja otumania bajdurzeniem o "smolenskim
  zamachu", to nie opozycja zachowuje sie teraz w sposob pelen
  buty, pychy i pogardy dla sporej czesci spoleczenstwa
  polskiego!
 • 2017-02-14 23:54 | wolenski

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @grzerysz
  Nie sądzę, aby był nadmiernie kompetentny do oceniania, czy mam klasę czy nie, ale mniejsza o to. W gruncie rzeczy anonimowych oceniaczy nie cenię zbyt wysoko. Jeśli moje teksty są mało zajmujące i ambitne, nie musi ich Pan czytać. Na pewno napisze Pan znacznie lepsze, a może i zorganizuje pismo lepsze od "Polityki", mniej więcej na poziomie "wPolityce". Przypuszczam, że będzie to pismo odważne, aczkolwiek anonimowe. Dla Pańskiej wiadomości, jedynym profitem z pisania tekstów dla "Polityki" jest to, że mam bezpłatny dostęp
  Co do rankingu, to ma Pan zapewne na myśli szanghajski. Ten jest przystosowany do uczelni amerykańskich i chińskich. Nauka Polska jest klasyfikowana na 27 miejscu a więc całkiem nieźle. A teraz kilka faktów. Od lat budżet daje na naukę i szkolnictwo wyższe mniej niż 1%,, rok temu 0.44% PKB, w tym - 0,43% PKB. Średnia europejska 2% (Czechy już to mają, USA - 3,5%, Izrael - 4%. Budżet Stanford University, to mniej więcj 1/2 budżetu całej nauki polskiej. Czy Panu wiadomo, że w Polsce w ostatnim roku nie odbył się żaden poważny kongres międzynarodowy kongres naukowy, a to też liczy się do rankingu? Czy Panu wiadomo, że coraz mniej polskich naukowców jeździ na kongresy i konferencje, bo nie ma na to pieniędzy, a to też liczy się do rankingów? Czy Panu wiadomo, że nie ma za co wydawać polskich czasopism naukowych w językach onbcych, a takowe też liczą się w rankingu? Czy Pan wie, że w PRL było więcej takich czasospism niż obecnie? kongresy i Gdy wykładałem w Guangzaho (Chiny) w Uniwersytecie Sun-Yat-sena, dyrektor Instytutu Logiki poprosił mnie o konsultacje w sprawie programu badań, na które dostał milion dwieście dolarów (Instytut liczy 19 osób).
  Panie grzerysz, proponuję, aby Pan nie sądził, że inni są tak durni, jak Pan mądry, bo prawdopodobnie jest na odwrót. Niech Pan postara sie odróżnić krytykę od metakrytyki i nie prawi farmazonów.
 • 2017-02-15 00:35 | woytek

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy.

  Macierewiczowska "Komisja smoleńska" i falanga polityków popierająca naukowe odkrycia "smoleńskich" uczonych, kompromitują polską inteligencję. Kompromitują oni polskie politechniki i polskie uczelnie kształcące prawników i historyków. Uczelnia, która przyznała tym zakłamanym ignorantom tytuły naukowe, powinna im odebrać tytuły naukowe.
  Jeżeli można odebrać medale olimpijskie sportowcom złapanym na dopingu, to również można odebrać tytuły naukowe osobnikom uzależnionym od dopingu politycznego.
 • 2017-02-15 15:30 | grzerysz

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @woleński
  2017-02-14 23:54

  Szanowny Panie Profesorze,
  Proszę się tak nie denerwować.
  Napisałem tylko, że POLITYKA nawet nie dorasta do pięt tygodnikowi o tym samym tytule, który ukazywał się kilka dekad temu. A że inne pisma są jeszcze słabsze? Tym gorzej dla nas. Osobiście bardzo ubolewam, że w czterdziestomilionowym kraju należącym do UE i NATO nie ukazuje się ani jeden dziennik czy tygodnik wart czytania.
  Przepraszam, że posądziłem Pana o czerpanie profitów z pisania na www.polityka.pl.
  Na wszystkie pytania "Czy Panu wiadomo" odpowiadam, że wiem doskonale.
  Wiem też, że nie ma pieniędzy na kulturę, że w naszym kraju rzadko kto już czyta książki i ogląda ambitne filmy i spektakle teatralne. Że trudno wyobrazić sobie bardziej tandetny program telewizyjny niż oferują nasze stacje. I, że to wszystko dzieje się w kraju teatru Grotowskiego, Kantora, Swinarskiego, Dejmka, Axera, Jarockiego, Wajdy i Grzegorzewskiego; filmu Wajdy, Munka, Hasa, Kawalerowicza, Konwickiego, Morgensterna, Skolimowskiego; literatury Różewicza, Herberta, Szymborskiej, Białoszewskiego, Kapuścińskiego, Krall; krytyki teatralnej Puzyny i Fik; aktorstwa Łomnickiego, Holoubka, Zapasiewicza, Mrozowskiej, Mikołajskiej, Polony.
 • 2017-02-15 16:23 | wolenski

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @woytek
  Nie sądzę, aby taka generalizacja była trafna. Ci naukowcy (techniczni) , którzy czynnie popierają ideologię smoleńską lub psują prawo to jednak margines (w sensie statystycznym). Doping polityczny to bardzo dobre określenie, ale procedura odbierania stopni i tytułów naukowych jest bardzo sztywna (określona przez ustawę), przeto trudno wykonalna, bo obliczona na przypadki bardzo szczególne.
 • 2017-02-15 18:20 | Aspiryna

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  Coz "woytku"... od dawien dawna naukowcy nie sa grupa moralnie wyzsza niz jakakolwiek inna grupa spoleczna. Zawsze znajda sie tacy, ktorzy (szczegolnie za pewne wynagrodzenie!) gotowi beda bajdurzyc i zmyslac...

  P.S. Sprawdz prosze ilu "smolenskich uczonych" mialo za soba wczesniejszy kontakt (kontakty)z obecnym ministrem Antonim M.
 • 2017-02-16 11:02 | wolenski

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @grzerysz
  Skoro "Polityka" nie jest warta czytania, po co ją Pan czyta. Bo chyba Pan czyta, skoro komentuje. Nie ma żadnych przeszkód, aby Pan wypełnił lukę i zaczął wydawać ów pierwszy (od dłuższego czasu) tygodnik wart czytania. Jestem zbudowany tym, co Pan wie i, że dzieli dzieli się Pan swoją wiedzą z ludzkością. Wszelako powiem szczerze, że nie cenię anonimowych znawców danego przedmiotu, bo nie są dla mnie wiarygodni. Nie musi Pan przedstawiać się na forum "Polityki", ale zawsze może Pan znaleźć moje dane kontaktowe i napisać do mnie.
  PS. Myli się Pan, nie denerwuję się.
 • 2017-02-16 17:37 | grzerysz

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @woleński
  2017-02-16 11:02

  Szanowny Panie Profesorze,
  POLITYKI już od dawna nie czytuję, natomiast zaglądam od czasu do czasu na www.polityka.pl.
  Niestety, choćbym miał sporo pieniędzy, to na wydawanie tego pierwszego (od dłuższego czasu) tygodnika wartego czytania bym się nie zdecydował. Po pierwsze, mam poważne wątpliwości czy zdołałbym dzisiaj zgromadzić w naszym kraju odpowiednio liczną grupę dziennikarzy zdolnych do redagowania pisma na wysokim poziomie. Po drugie, i tu już nie mam żadnych wątpliwości, nie znalazłbym więcej niż jakieś 6000 osób chętnych aby taki tygodnik kupować i czytać. Liczba 6000 nie jest przypadkowa. Tylu mniej więcej ludzi ogląda obecnie w Polsce w kinach ambitne filmy, np. zdobywców Złotej Palmy na festiwalu a Cannes. To też około dwa razy więcej osób niż - według danych Teatru Narodowego w Warszawie - mają w sumie w tym teatrze ambitne przedstawienia. Takie dane podał jakiś czas temu dyrektor Jan Englert. No i to jest trzy razy tyle ilu przeciętnie nabywców znajduje u nas dobra książka. Bo 2000 sprzedanych egzemplarzy uchodzi już za spory sukces.
  Niestety, odmóżdżenie naszego społeczeństwa zaszło już daleko.
  Wracając do prasy - proszę np. porównać poziom tygodnika FORUM sprzed kilku dekad z jego kolorowym odpowiednikiem ukazującym się obecnie co dwa tygodnie...
 • 2017-02-19 00:12 | Mad Marx

  Re:Władza serwuje coraz to nowe absurdy. Polityczne kawałki z ostatnich dni

  @ Andrzej Falicz- A zastanowiłeś się może nad tym SKĄÐ tzw dobra zmiana weźmie pieniądze na leczenie obywateli(gwarantowane konstytucją) jeżeli zniesie składkę na NFZ ??? Nie wiem ile masz lat (przypuszczam, że niewiele)i czy pamiętasz czasy gdy służba zdrowia była finansowana bezpośrednio z budżetu, i ile się wtedy czekało np na miejsce w szpitalu, albo ile trzeba było za nie zapłacić. O takich drobiazgach, że jak salowa nie dostała w łapę to np nie podała choremu kaczki już nie wspominam.....