Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

(7)
Administracja prezydenta Trumpa uchyliła instrukcję poprzednika, która zezwalała transpłciowym uczniom na korzystanie z wybranych przez siebie toalet i nakazywała szkołom szanowanie ich wyborów.
 • 2017-02-24 10:10 | ggry

  a

  Szkoda, że tak ogólnikowo pani redaktor zająła się tym palącym problemem.
  O ile wiem, tożsamość płciowa może być zmieniana dowolną ilość razy i
  nie ma tylko dwóch biegunów -on czy ona, ale wiele etapów pośrednich
  pozostawionych do dowolnego uznania zainteresowanego(?). W związku z tym
  w przodującej pod tym względem Kanadzie wymyślono kilkanaście innych
  zaimków osobowych, oprócz on i ona, poczynając od ono, i wszyscy są
  zobowiązani do respektowania ich pod groźbą kary.Nie zauważyłem, żeby te godne podziwu osiągnięcia zostałe u nas opisane, tak jak na to zasługują. Wkroczyliśmy więc do nowego, wspaniałego świata, ale nie wszyscy czują się w nim jak u siebie w domu, ma więc pani przed sobą wiele orki na
  ugorze, poczynając od walki o progresywne toalety u nas.
  Nic na ten temat?
 • 2017-02-24 13:31 | Jadwis

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

  Jak rozumiem wniosek jest taki, że poprzednia administracja chciałaby, żeby chłopak, który zadeklaruje, że jest dziewczyną mógł korzystać z damskich szatni i łazienek? Jakoś nie jestem przekonany czy moja czternastoletnia córka chciałaby żeby chłopcy, którzy złożą taką deklarację mogli to robić.
 • 2017-02-24 14:52 | woytek

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży.

  "Transpłciowa" młodzież musi się przyzwyczaić do heteroseksualnej rzeczywistości, a nie odwrotnie. Młodzież z natury jest "transpłciowa" i dla młodzieży lepiej , żeby nie dodawała sobie kłopotów z kombinowaniem wokół własnej płci.
  Trump ma rację znosząc ten nakaz Obamy , który otwierał drogę do prawnych malwersacji i wymuszanie odszkodowań za "sikanie pod wiatr".
 • 2017-02-24 20:34 | AOlsztynski

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

  "Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży"

  Prawdziwy szok. Pilnie należy się i to od zaraz zająć tym w Polsce. A na pewno wygracie wybory! :)
 • 2017-02-24 23:14 | mr.off

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

  2017-02-24 10:10 | ggry

  Istota sprawy w tym, ze elektorat D.Trumpa, z mozdzkami upranymi w katolickich/chrzescijanskm szamponiku sadzi, ze Kobieta, to szparka na dwoch nozkch, a Mezczyzna to Siusiak na Dwoch nozkach.

  Choc dla normalnych, ktorzy nie spali w szkole podstawowej na lekcjach m.in. biologi, a pozniej fizjologii, psychologii, itd., to LUDZIE.

  Powtarzam: LUDZIE, a nie owieczk i baranki boze, ktorych swiat aksjologii zapisany jest w ksiazce z gatyunku fikcji literaciej pt. Biblia.

  PS.

  Napisz Pan, jak wyglada Panski wspanialy nowy swiat po victorii D.Trumpa. Napisz Pan, jakies kajdany Pan zrzucil, z czegos sie wyzwolil.

  I jak sie to wszystko ma do tego, co czynil i powiadal Jezus z Nazaretu.

  Pls. • 2017-02-25 07:27 | Indoor prawdziwy

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

  Nie wiem po jakiego groma szuka Trump przykładu w Szwecji lub w Paryżu. Imperium Rzymskie w swoim końcowym stadium rozkładu był wzorem cnót i moralności na tle debilizmu, upadku moralnego i intelektualnego nowych elit.
 • 2017-02-26 05:24 | Klusia11

  Re:Trump nie chce chronić transpłciowej młodzieży. Kogo jeszcze pozbawi praw obywatelskich?

  Temat jest troche glebszy niz zostal tutaj przedstawiony:
  Osoba zapisana do pirwszej klasy czteroletniej szkoly publicznej jako dziewczyna.
  W ciagu nastepnych 2 lat zaczyna twierdzic ze czuje sie chłopcem
  I w tym czasie dostala od lekarza zaswiadczenie ze czuje sie mezczyzna uwiezionym w kobiecym ciale.
  Zadne operacje chirurgiczne nie mialy miejsca- fizycznie dalej jest dziewczyna.
  W czasie wakacji rodzice powiadamiaja szkole o tym ze corka czuje sie chlopcem.
  [Szkola wydaje tysiace dolarow zeby zrobic/przystosowac 3 toalety w roznych miejscach w szkole
  oznaczonych " unisex" i dla niepelnosprawchych; (czyli duze wygodne toalety takze obecne w wielu miejscach publicznych z ktorych moga bez skrepowania uzywac mamy pomagajace siusiac malym chlpocom, ojcowie pomagajacy dziewczynkom......osoby majace ograniczenia fizyczne, czasami z opiekunami...........]
  Nauczyciele i inni uczniowie rozpoczeli nazawyac TE osobe meskim imieniem ale problem zaczal sie kiedy postanowil "ON" korzystac nie z damskiej lub unisex toalety, tylko z meskiej. Do tego doszlo pytanie w ktorej szatni powinna sie ta osoba przebierac (zostala zwolniona z Wf-u). Po 7 tygodniach wplynely skargi uczniow i rodzicow (ze strony meskiej populacji), ze czuja sie "skrepowani" w czasie siusiania obecnoscia osoby biologicznie "zenskiej".
  Po poproszeniu o to by ta osoba korzystala z toalety unisex lub damskiej (tak jak biologicznie byla 'wyposazona"), bo krepuje chlopcow przy pisuarach.......Sprawa skonczyla sie w sadzie o dyskryminacje osoby transgender !
  Czyli jezeli kobieta "czuje" sie mezczyzna, to ma prawo wkroczyc to meskiej toalety i "siusiajacy" tam panowie nawet nie maja prawa zaprotestowac, bo tym samym rabuja to pania z "wolnosci obywatelskiej"!
  W tej samej sytuacji beda kobiety w szatni/przebieralni, kiedy nagi mezczyzna czyjacy ze jest kobieta, bedzie biegal z nagim pisiakiem, te uzytkowniczki szatni damskiej takze nie maja prawa wyrazenie niezadowolenia.

  Dyretywa prezydenta Obamy pozwala osobom czyjacym sie ze sa uwiezione w ciele z niewlasciwym "wyposazeniem biologicznym" do korzystania z toalet i przebieralni przeznaczym dla plci jaka sie czuja, a nie w jakie sa "wyposazone".
  I zacheta by takie osoby uzywaly tolatety zgodnie z plcia swojego urodzenia/biologiczego wyposazenia lub unisex jest
  discryminacja lub zabieraniem wolnosci obywatelskiej?!?