Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

(10)
W kontekście tego spektaklu nie można mówić o rodzącym się w teatrze faszyzmie, a nawet hitleryzmie. A takie głosy słychać w publicznej debacie.
 • 2017-02-28 18:21 | AOlsztynski

  Lustro "Klątwy"

  Zastanawiam się, czy projekt takiej „sztuki” lęgnie się w umyśle otumanionym używkami czy też na zimno w gabinetach ideologów…
  Ot, i już mamy program lewicowo-liberalnej opozycji (a szukamy go już od ponad roku!). Prowokacje artystyczne! :)
 • 2017-02-28 18:59 | Aspiryna

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Kosciol katolicki wciaz walczacy o wplywy i prawdziwa wladze w Polsce?
 • 2017-02-28 19:13 | Gatsby

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Nie wystarczyłoby jednak palić flag ONRu, falangi, wizerunku Rydzyka, a niekoniecznie posuwać się do bezczeszczenia krzyża? Już nawet wieszanie figury JP2 bym przebolał, ale poniewieranie krzyża to jednak kulturowe zbydlęcenie.
 • 2017-03-01 00:01 | kruk

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Nie mam mozliwosci obejrzenia sztuki ale opisy drastycznych scen budza we mnie sprzeciw. Przekonala mnie recenzja Krzysztofa Vargi w GW. Nazwal on rezysera skandalista a samo przedstawienie uznal za slaba parafraze "Wesela" Wyspianskiego. Poniewaz uwazam pana Varge za autorytet w dziedzinie literatury i teatru, jego ocena sprawila mi ulge. Podobnie zareagowali inni czytelnicy GW. Liberalowie nie moga potepic wolnosci ekspresji artystycznej ale na szczescie wolno uznac prowokatorskie dzielo za zwyczajnie slabe.
 • 2017-03-01 09:46 | mwas

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Czy w sztuce nie o to właśnie chodzi, by prowokować i zmuszać do dyskusji? Czy chcemy tylko widowisk łatwych i przyjemnych, jedynie słusznych??? Poza tym, do teatru chodzi się z własnej woli. Pan Wróbel niech nie myśli kategoriami nauczyciela polonisty- "ciągnącego" klasę na spektakl, i zadającego szkolne pytanie "co autor miał na myśli".
 • 2017-03-01 12:23 | panjanek

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  @2017-02-28 18:21 | AOlsztynski
  Lustro "Klątwy"

  ""Zastanawiam się, czy projekt takiej „sztuki” lęgnie się w umyśle otumanionym używkami czy też na zimno w gabinetach ideologów…
  Ot, i już mamy program lewicowo-liberalnej opozycji (a szukamy go już od ponad roku!). Prowokacje artystyczne! :)""


  Pewnie program 'Nowoczesnej'"! Wielgusowa byla juz kilka razy i jak cos zapamieta to jak nic wpisze do programu partii co lepsze kawalki.
 • 2017-03-02 10:50 | Niedociekliwy

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  wyborca pisu do teatru nie chodzi. Wyborca pisu wiedzę czerpie z ambony. Kościół co niedzielę warczy z ambony nawołując do obrony kościoła gloryfikując faszystów, przestępców konstytucyjnych. W tygodniu rozpuszcza po wsi swoje kundle, które warczą i gryzą wszystko i wszystkich co różni się od nich. Kościół, który nie uznaje pedofili jako przestępstwa oburza się gdy zwraca się mu, kościołowi na to uwagę. Kościół to ludzie, purpuranci przywłaszczyli go twierdząc, że to oni są kościołem. Bóg dał ludziom wolną wolę a kler od stuleci z mieczem w ręku chce ją odebrać. Niedawno polityk pisu wygłosił. że oni politycy mogą używać słów wyrazistych(patrz obraźliwych)ale to dotyczy tylko pisu. Sztuka od stuleci posługiwała się metaforą, była ona im ostrzejsza im większe było zagrożenie dyktaturą kleru. Kościół stanął po stronie zła, domaga się władzy, mamony i pełnego poddaństwa. Mam nadzieję, że sztuka w ostrzejszej formie nie wyjdzie na ulice.
 • 2017-03-04 03:24 | Darek darek

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Za karykature machometa w gazecie ,poszly lby .Za mojego Ojca Swietego Tez moga pojsc.Odczepcie sie od Jana Pawla ll.Pierdolcie sie z wlasnymi matkami I robcie z tego sztuke w teatrze.Darek
 • 2017-03-04 19:49 | beataca

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  Jakie to wszystko przesadnie patetyczne - włącznie z frazą końcową o spojrzeniu w lustro redaktora Wróbla. Jako widz jestem zażenowana tą powszechną obroną naprawdę kiepskiego reżysera - "ten 'król' jest nagi! koniec i kropka!
 • 2017-03-07 12:33 | Killuminati

  Re:Spór o „Klątwę” się zaognia. Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?

  "Kto i dlaczego boi się tego spektaklu?" Nikt się go nie boi, przeciwników tej "sztuki" on tylko zwyczajnie obrzydza, obraża i zażenowuje... Reżyser tego chłamu powinien siedzieć, obraził uczucia religijne ok. 20mln ludzi szkalujac przy tym chrześcijan. Wyobraźmy sobie sytuację w której prawicowy reżyser wystawia taką samą sztuke tylko o Mahomecie. Wrzask lewicy zabił by chyba połowę ludzi na Ziemi, a sam reżyser z miejsca miałby postawione zarzuty... Temu zuchwalemu rezyserkowi polecam wystawic podobna sztuke właśnie o Mahomecie np. w Iranie. Gwarantuje, że była by to jego ostatnia "sztuka" w życiu... Cieszcie się, że żyjecie z ludźmi o takich pokladach tolerancji jak chrześcijanie. Skoro pod plaszczykiem "kultury" można dopuszczac się takiego chamstwa, żeby "zmusić do refleksji" to wystawmy sztuke z aktem seksualnym na małym chłopcu... No czemu nie? Zmusmy do refleksji tych pedofili z kościoła i te zapijaczone kato rodziny gwalcace dzieci...