Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

(10)
Blisko połowa badanych przez CBOS dobrze ocenia działalność Donalda Tuska na stanowisku w RE. Co ciekawe, jego powrotu do Polski bardziej chcieliby zwolennicy Nowoczesnej niż PO.
 • 2017-03-01 15:49 | axiom1

  Co Tusk zrobil dla Europy ?

  Europa ma powazne kryzysy. Tusk nic nie zrobil aby te kryzysy zaadresowac a moze przeciez zainicjowac, zwolac i otworzyc posiedzenie Rady Europejskiej.

  1) W Uni nie ma najbardziej elementarnej demokracji. Europejczycy nie wybieraja ani komisji europejskiej ani rady europejskiej. Na czlonkow parlametu europejskiego glosowalo zaledwie 13-17% uprawnionych do glosowania europejczykow z panstw czlonkowskich.

  Komisja i Rada nie maja mandatu, ani strategii i nic nie robia. Unia wogole nie istnieje na arenie miedzynarodowej !!!

  2) Kryzys migracyjny. Nic, absolutnie nic nie zrobiono aby to naprawic. Nawet nie rozpoznano zrodel ani przyczyn kryzysu migracyjnego. Unia nawet nie ma budzetu aby z tym kryzysem walczyc. Dyplomacja Uni na temat zrodel kryzysu migracyjnego wogole nie istnieje.

  Skupujac skradzinia w Syrii i Iraku rope Unie wspiera islamski terroryzm i wspoltworzy migracje.


  3) Kryzys ekonomiczny. Nie zrobiono nic. Nie rozpoznanao ani zrodel ani nie opracowano sposobow zapobiegania. Nawet jednego bandydty nie ukarano.

  4) Stategia Uni na przyszlosc, znowu kompetnie fiasko. Taka straegia wogole nie isnieje.

  5) Bezrobocie, znowu nic nie zrobiono. Unia ma stale bezrobocie 8-10% Grecja, Hiszpania nawet do 20-25%. Polska po uwzglednieniu migracji 25%

  Tusk nie zrobil absolutnie nic pozytecznego dla Uni. On nie potrafi, on nawet kioskiem Ruchu nie kierowal a w Polsce podwoil dlug publiczny. Zniszczyl zycie milionom polskich dzieci.

  Tusk zostal zainstalowany w Brukseli tylko i wylacznie po to aby sluzyc pani Merkel i pilnowac interesow Niemiec. I Niemcy jako jedyny kraj w Uni maja sie dobrze. Notuja nawyzki budzetowe i handlowe.
 • 2017-03-01 17:14 | Ryan77

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  czy oprócz samych krytycznych uwag masz jakieś konstruktywne propozycje? odnoszę wrażenie że według ciebie Unia jest nie potrzebna
 • 2017-03-01 18:21 | Jacek, NH

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  Manewr z kandydaturą Saryusz-Wolskiego to kolejny majstersztyk Kaczyńskiego. To niech Niemcy wezmą sobie Tuska, swego krajana, na stałe

 • 2017-03-01 21:29 | axiom1

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  2017-03-01 17:14 | Ryan77

  Unia to stwor sluzacy tylko niemieckim interesom.
  Ekonomia to potwierdza. Tylko Niemcy maja nadwyzke budzetu 25 mld Euro. Tylko Niemcy maja nadwyzke handlowa 267 md Euro (dane za 2016)

  Hitler nie zlolal zbrojnie podbic i skolonizowac Europy tylko dzieki ZSRR, Teraz Nemcy dokonaly kolonizacji Europy po przez otumanienie narodow. Po przez propagande ze rozwalanie wlasnego kraju jest dla ciebie dobre. Nie przez przypadek Niemcy zawladaja ponad 90% mediow w Polsce i prawie wszystkie szkoly prywatne i wiekszosc przemyslu.

  A Tusk nie zrobil dla Uni nic pozytecznego. On nawet nie wie co jest pozyteczne.
 • 2017-03-02 01:57 | kruk

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  @ axiom 1
  Kryzysow sie nie "adresuje" tylko zazegnuje lub usiluje rozwiazac. Reszty wole nie komentowac.
 • 2017-03-02 02:11 | Andrzej Falicz

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej...?

  Na podstawie czego Polacy maja oceniac Tuska na stanowisku szefa rady?
  Na podstawie garnituru jaki nosi czy glupawych usmieszkow i poklepywania przez Junckera?

  Prosze podac konkretne autorskie dokonania Tuska w jakiejkolwiek dziedzinie oprocz wysoce niestosownego listu o zagrozeniu plynacym ze strony demokratycznie wybranego prezydenta jedynego supermocarstwa przy okazji stojacego na strazy bezpieczenstwa Europy.
 • 2017-03-02 08:07 | azur

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  Lepiej, żeby Tusk został na następną kadencję, bo przypilnuje, żeby Polski nie wyrzucono z UE, a tymczasem w Polsce zmieni się władza.
 • 2017-03-02 08:43 | axiom1

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  2017-03-02 01:57 | kruk

  Nie jestes w stanie komentowac.
 • 2017-03-02 10:47 | Janusz 111

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  Sz. Państwo proszę przedstawić precyzyjne i ścisłe argumenty dot D. Tuska i jego działań jako szefa rady europejskiej, które wskazywały by, że D. Tusk , to nie karierowicz polityczny i osoba, która piastuje, to stanowisko posiadała wiele inicjatyw dla Europy, usprawniających działalność UE. To polityk pasywny, który dzięki protekcji kanclerz Merkel piastuje, to stanowisko na zasadzie ozdoby żyrandola( podobnie jak były Prezydent B. Komorowski) Ponadto Pan Donald Tusk w okresie sprawowania rządów jako Premier RP dopuścił się wielu przestępstw. i nie powinien pełnić jakichkolwiek funkcji politycznych w Europie i tym bardziej w Polsce Ten Pan posiadał pełną wiedzę o spółce Amber Gold od NBP Marka Belki, od szefa CBA oraz od Prokuratora Generalnego A. Seremeta i innych osób w RP. Kodek karny i kodeks postępowania karnego zobowiązuje do złożenia zawiadomienia o możliwości popełnienia przestępstwa przez wszystkich urzędników państwowych wszystkich szczebli w Polsce jeżeli uzyskali wiedzę dot. możliwości popełnienia przestępstw kryminalnych i wszelkich innych.Pan D. Tusk posiadał pełną wiedzę w temacie spółki Amber Gold i innych przekrętów finansowych w Polsce i nie zrobił kompletnie nic, aby w w tych kwestiach powiadomić organy ścigania( pomijam pracę jego syna w Amber Gold). Według mojej opinii i nie tylko mojej, ale doświadczonych prawników, karnistów Pan D. Tusk jest przestępcą i winien być ścigany karnie przez polskie organy ścigania i polski wymiar sprawiedliwości.
 • 2017-03-02 13:04 | ecres

  Re:Donald Tusk dobrze oceniany przez Polaków jako szef Rady Europejskiej, ale nie chcą jego powrotu do Polski

  Chichot.Prezesowe trolle ,najpierw zrobiły z Tuska Boga ,co to wszystko może ,a by potem krytykować.A ś sprawy nie do rozwiązania ,,nie tylko dla jednego gościa alei wsaystkich obok niego.Najbardziej idiotyczny zarzut ,-nic nie robi dla Polski.Tym od pińcet to i pasuje ,ale dla większości ludzi ,zarzut podły i niegodny .