Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

(8)
Jacek Kurski nie zgadza się na udział osób homoseksualnych w nowym reality-show TVP, ponieważ jest to niezgodne z konstytucją.
 • 2017-03-02 08:48 | J.E. Baka

  Jacek

  Chciała Pani wykazać, że Jacek Kurski nie zna się na Konstytucji. No i Pani wykazała. Powiem więcej - ten człowiek nie zna się prawie na niczym. Jest również słabym prezesem, kiepsko orientującym się w sprawach ekonomicznych. Jednak to nie ma kompletnie znaczenia, bo tzw. TV publiczna, w istocie partyjna tuba propagandowa, nie może upaść z dnia na dzień, jak pierwsza lepsza telewizja komercyjna. Politycy zrobią wszystko, żeby istniała, nawet jak będzie miała zerowe przychody albo będzie przynosić straty. Bo ma służyć ich celom propagandowym - obecnie to wykazanie, że III RP była ubekistanem założonym przez PRL-owskich notabli na spółę ze zblatowanymi z nimi agentami "Bolkami", którym przeciwstawiali się Lech i Jarosław Kaczyńscy. Wygumkowała więc z historii Wałęsę i Michnika, a na ich miejsce podstawia nowych bohaterów: zmarłego tragicznie prezydenta Kaczyńskiego oraz różnych "wyklętych" i "niezłomnych" z przełomu lat 40. i 50. zeszłego wieku.
 • 2017-03-02 08:51 | Archer100

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  Alez droga pani Joanno.
  Skad to oburzenie i protesty?
  Przeciez sam pan Lech Walesa chcial powyganiac homoseksualistow z Sejmu.
  Zapomniala pani? Krotka ma pani pamiec.
  A skoro Bolek chcial to zrobic to dlaczego nie producenci reality shows?
  Czyzby Bolek byl jakims negatywnym przykladem?
 • 2017-03-02 09:42 | mwas

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  Nie oglądam TVPIS,polecam ten sposób.......
 • 2017-03-02 11:55 | rzm

  czy konstytucja może dyskryminować?

  Art. 18 można interpretować jako dyskryminacyjną definicję małżeństwa, ale czytany w wprost mówi tylko o opiece państwa nad małżeństwami różnopłciowymi, co również nie wyklucza opieki nad jednopłciowymi, ale też sugeruje dyskryminację. Art. 32 (o równości) nie tylko nie pozwala nam czytać dalej części art. 18 (opieka nad rodziną) w sposób dyskryminacyjny, ale również wyklucza dyskryminacyjną interpretację początku artykułu.
  W konstytucji jest więcej sprzeczności, ale powinniśmy je interpretować w duchu równości, wynikającym nie tylko z konstytucji, ale i z umów międzynarodowych oraz wartości cywilizacji europejskiej.
 • 2017-03-02 13:37 | Maciej2

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  "(...) ponieważ randki służą temu, żeby powołać rodzinę, czyli związek małżeński (...)"

  To Pan Prezes poleciał wielkim kwantyfikatorem. Natomiast w prawdziwym życiu, randki służą też temu, żeby przeżyć miłą, ekscytującą sytuację towarzyską. Z finałem z łóżku lub nie - co komu pasuje. Myślę, że niejedna randka dochodzi do skutku dlatego, że obie strony są absolutnie zgodne, żeby w żadnym wypadku rodziny nie powoływać!
 • 2017-03-02 14:07 | snakeinweb

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  Pani cytuje ustawę trochę wybiórczo. Ja sobie też googlnąłem do wspomnianej ustawy a tam pisze m. in.:

  Art. 18. 1. Audycje lub inne przekazy nie mogą propagować działań sprzecznych z prawem, z polską racją stanu oraz postaw i poglądów sprzecznych z moralnością i dobrem społecznym, w szczególności nie mogą zawierać treści nawołujących do nienawiści lub dyskryminujących ze względu na rasę, niepełnosprawność, płeć, wyznanie lub narodowość.

  2. Audycje lub inne przekazy powinny szanować przekonania religijne odbiorców, a zwłaszcza chrześcijański system wartości.

  3. Audycje lub inne przekazy nie mogą sprzyjać zachowaniom zagrażającym zdrowiu lub bezpieczeństwu oraz zachowaniom zagrażającym środowisku naturalnemu.


  Wszystkie te punkty, a zwłaszcza 2. mogą w pewnym sensie usprawiedliwiać "dyskryminację" postaw, która przez znaczną część społeczeństwa nie jest uznawana za obyczajną i zgodną z ogólnie przyjętymi wartościami.

  Co do argumentów małżeńsko-rodzinnych to jest to trochę igranie słówkami. W prawie jest coś takiego, że liczy się również intencja i zamiar prawodawcy, jeśli są jakieś problemy werbalne-interpretacyjne. Ja pamiętam, m. in. z wypowiedzi śp. Tadeusza Mazowieckiego, że specjalnie wprowadzono do Konstytucji zapis o charakterze małżeństwa mając na względzie stawienie oporu dziwacznym zachodnim tendencjom widocznym już w tamtym czasie, próbującym rozwodnić pojęcie rodziny i małżeństwa. Chwała im za to. Normalnie takich oczywistości się do konstytucji nie wpisuje, tak jak się nie wpisuje, że na terenie Polski może i musi świecić słońce. Ale tutaj ojcowie konstytucji okazali się bardzo przezorni, bo w tym świecie "postprawdy" niedługo trzeba będzie zapisywać w konstytucjach, że od świecenia podczas dnia jest słońce, a światło słońca jest darmowe i nie podlega prywatyzacji.
 • 2017-03-03 01:53 | kruk

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  @ Maciej2
  Randki, ktorych uczestnicy nie deklaruja gotowosci do malzenstwa i zakladania rodziny, tez powinny byc wyjete z programu. No bo, jezeli nie dla malzenstwa i rodziny, to po co isc na randke? Sprawa wielce podejrzana i pachnaca niezgoda z "polska moralnoscia". Kurski, zamiast przyjmowac format australijski, powinien sfinansowac stworzenie formatu rodzimego, p.t. "pierwsza randka dla zalozenia rodziny". To rownie wspaniale poprawi wizerunek Polski w swiecie jak faworki/chrusciki wysylane do redakcji pism zagranicznych (zob. felieton pana Passenta).
 • 2017-03-03 09:54 | Lohkamp

  Re:Dlaczego randki osób homoseksualnych mają być niezgodne z konstytucją?

  Wydaje mi się, że spór o absurdalny stosunek Kurskiego do randkowania ma charakter drugorzędny. Nasuwa się natomiast pytanie, czy takie głupawe show w ogóle nadaje się do poważnej rzekomo, państwowej telewizji. Telewizja typu oficjalno-państwowego powinna mieć jakiś poziom i spójny charakter a nie stanowić misz-masz szmiry i propagandy. Randki to temat raczej dla MTV i innych drugorzędnych stacji, które zapełniają listy kanałów platform cyfrowych i kablówek.
  Rozumiem jednak propagandzistę Kurskiego, że trzeba ciemnemu ludowi rzucić czasem jakiś ochłap, żeby go utrzymać przy tracącej widownię TVP.