Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

(8)
Od września 2015 r. w sumie przeniesiono zaledwie 13,5 tys. osób. 3936 z Włoch i 9610 z Grecji. To zaledwie kropla w morzu potrzeb.
 • 2017-03-02 20:25 | rkb

  Ubogacanie

  p.Mazurczyk jast chyba miolosniczka ubogacaczy kulturowych. Jesli pani tak ich brakuje to mozna tam pojechac, a nie robic afryke i azje z europy.
 • 2017-03-02 22:19 | Slawomirski

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  Nie mozna wymagac od UE nieograniczonego przyjmowania uchodzcow. Trzeba tworzyc otoczenie gdzie uchodzcy nie sa produkowani. Trzeba adresowac przyczyne a nie bezrefleksyjnie reagowac na kolejna fale uchodzcow apelem o coraz wiecej pieniedzy na ich utrzymanie.

  Slawomirski
 • 2017-03-02 22:40 | zly

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  Pani Mazurczyk pisze w stylu radia Erewan. Nie 'uchodzcow', tylko nielegalnych imigrantow, kraje UE nie 'zobowiazaly sie', tylko zostaly zmuszone do przyjecia kwot wyznaczonych kaprysem Frau Merkel, a nielegalni imigranci nie wyjechali do Niemiec 'po lepsze warunki zycia', tylko po wyzsze zasilki.Aha, i trudno nazwac uleglosc wobec agresywnej i roszczeniowej fali najezdzcow 'solidarnoscia europejska'.
 • 2017-03-03 00:31 | edan

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  Brukseli wydaje się, że można tak sobie obliczyć ile dane państwo ma przyjąć tzw. „uchodźców” (bardziej precyzyjne jest pojęcie nielegalnych imigrantów- dyskutujemy przecież o osobach, które przebyły ileś tam krajów, najczęściej bez dokumentów, co utrudnia ich weryfikację; w Niemczech uzbierała się już spora liczba do deportacji), nie bacząc na szereg czynników, które burzą taką suchą arytmetykę. Przykłady relokantów, którzy opuścili w kierunku państw bogatszych, z wyższym socjalem miejsca (jak je nazwę) ‘zesłania’, pokazują w całej pełni absurd takiej polityki. Kilka państw zachodniej Europy miało w przeszłości spore tradycje w organizowaniu transportów mas ludzkich statkami, wagonami. Bardzo dobrze by się stało, jakby zaprzestały polityki narzucania siłą takiej sztucznej inżynierii społecznej. Pani autorka użyła bardzo technicznego słowa rozdystrybuowani. Najlepiej ono oddaje ducha unijnego programu relokacji.
 • 2017-03-03 00:43 | kruk

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  @ rkb
  160 tys. uchodzcow nie zrobi z Europy Afryki czy Azji. Natomiast za brak solidarnosci z Wlochami i Grecja powinnismy sie wstydzic. UE jest naszym wspolnym wielkim dobrem, jezeli sie nie utrzyma, to zostaniemy "ubogaceni kulturowo" doszczetnie, tylko nie przez uchodzcow.
 • 2017-03-03 05:22 | sławek.m

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  @autor
  "Wzmocnienie kontroli unijnych granic" - w zasadzie kontrola granic wygląda tak, że większość imigrantów we Włoszech zostało tam przywiezionych przez włoską marynarkę.
 • 2017-03-03 08:13 | Archer100

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  "Umowa, w której Turcja w zamian za pieniądze (...) działa bardzo dobrze."
  Oczywiscie ze dziala dobrze, a nawet bardzo dobrze. Amerykanie maja takie powiedzenie:
  Money talks bullshit walks.
  Jezeli nie jest pani, pani Agnieszko, przesadnie fluentna w tej gwarze zza oceanu to, celem translacji, prosze skorzystac z pomocy slownika tudziez bardziej gramotnych kolegow.

  "Polska, Austria i Węgry nie przyjęły do tej pory w ramach relokacji ani jednego uchodźcy."
  Wstyd zalewa starego Archera. Wstyd za nasza piSSowska, kaczystowska wladze Kaczaffiego. Po prostu nie znajduje slow potepienia dla tej katonarodowej, biskupiej mafii, ktora oszustwem i podstepem otumanila nasz narod tak, ze na nia zaglosowal.
  Chcialem w zwiazku z tym zwrocic pani uwage, pani Agnieszko, ze nawet w tak trudnych czasach sytuacja postawila pania przed zyciowa szansa. Szansa poprawy tych alarmujacych i katastrofalnych statystyk.
  W bardzo prosty sposob.
  Slyszala pani pewnie o niejakim Amisie Amri? To ten, ktory zastrzelil polskiego kierowce tira i wjechal tym tirem w bozonarodzeniowy jarmark w Berlinie, prosto w tlum ludzi, aby samemu zostac potem zastrzelony w Mediolanie. Otoz ma on brata we Wloszech. Ow brat poszukuje obecnie jakiegos lokum. Pani Agnieszko, w pani cala nadzieja, prosze go przyjac pod swoj dach. A gdyby ow osobnik nie byl odpowiednim dla pani towarzystwem, to zastapic go mozna jakakolwiek uchodzcza rodzina.
  Zeby jednak nie wyszlo potem, ze nowi lokatorzy pani rezydencji nieprzesadnie pani odpowiadaja (np gdy rozpala ogien posrodku salonu i wyjma kable ze scian), wystawia ich pani wraz z tobolami za drzwi i przechodza na panstwowy garnuszek (bo ja nie mam zamiaru do tego interesu doplacac), to zrobimy tak:
  Umowimy sie, powiedzmy jutro o 10 rano, u mojego notariusza. Ja bede ze swoim prawnikiem. Sporzadzimy umowe w ktorej zobowiazuje sie pani przyjac uchodzcza rodzine pod swoj dach i sklada za ich zachowanie majatkowe poreczenie. Tzn. gdyby np. ich kilkunastoletni szczeniak powybijal sasiadom okna i porysowal zaparkowane samochody, to pani pokrywa te szkody. Napiszemy rowniez, ze nie ma pani prawa ich ze swoich wlosci usunac, chyba ze sami dobrowolnie odejda. Gdyby pani zdecydowala sie jednak, mimo wszystko, ich usunac (np. w sytuacji gdy ojciec uchodzczej rodziny upatrzyl sobie pania na czwarta zone i jawnie sie do pani przystawia), to wspomniana w umowie nieruchomosc przechodzi na wlasnosc panstwa, ktore po jej sprzedazy przeznaczy otrzymane pieniadze na utrzymanie uchodzcow.
  No, jak bedzie?
  Stoi umowa? Mamy deal?
 • 2017-03-04 04:17 | mentalist

  Re:Kraje europejskie przyjęły mniej niż 10 proc. ze 160 tys. uchodźców, którymi miały się między sobą podzielić

  Autorka artykulu mowi tylko o uchdzcach z Syrii gdzie naprawde jest wojna domowa zapomniala o masie inny przybywajacych z innych krajow ktorych wloskie sluzby wylawiaja z wody i nie odsylaja z powrotem tak, slidarnosc europejska jest potrzebna ale nie w samodestrukcji kontynentu poprzez przyjmowanie ludzi o ktorych wszyscy wiedza ze w przyszlosci beda w wiekszosci ciezarem i zrodlem kloptow dla przyjmujacych(patrz Francja,Niemcy,Skandynawia),czywisci zaraz sie znajdzie ktos nawiedzony i nazwie mnie rasista ale czy moze tak nazwac statystyke