Wyszukaj na forum

Forum


Zasady publikowania
komentarzy znajdziecie
Państwo pod tym adresem.

Polityka.pl – strefa wolna od hejtu!

 

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Użytkownicy naszego Serwisu Internetowego!

Od wielu lat udostępniamy Państwu nasze Forum internetowe oraz przestrzeń blogową dla Waszych komentarzy – także tych krytycznych. Jesteśmy wdzięczni za wszystkie, które są merytoryczne. Zależy nam bardzo, aby Państwa wpisy nie utonęły w rosnącej fali internetowego hejtu i niechlujstwa.
 

Warto, aby serwis POLITYKA.PL pozostał miejscem wartościowej wymiany poglądów, gdzie toczą się dyskusje, nawet zażarte, ale pozbawione mowy nienawiści. Zależy nam na tym, abyśmy wzajemnie traktowali się z szacunkiem. Chcemy, aby POLITYKA.PL była miejscem wolnym od radykalizmów i anonimowej, bezsensownej brutalności.
 

Słowem: zapraszamy serdecznie do dyskusji na naszych forach internetowych, do wyrażania opinii, polemik, do ocen, ale w formie przyjętej między kulturalnymi ludźmi. Kto chce się wyżyć – zapraszamy na inne portale. Być może to walka z wiatrakami, ale spróbujemy. Mamy dość językowych i emocjonalnych śmieci zasypujących plac wolności, jakim miał być i może być internet.

Czy da się zmienić postawy Polaków wobec uchodźców

(2)
Stosunek Polaków do cudzoziemców nigdy jeszcze nie był tak wyraźny jak teraz. Przeważa niechęć, głównie do „Arabów”. Ale pojawiają się też pomysły, jak pomagać imigrantom. Niestety, zarówno na przemoc, jak i pomoc rząd reaguje obojętnością.
 • 2017-03-03 09:38 | ThomasZNiemiec

  artykul od Pani Mazus na temat uchodzcy

  Szanowna Pani Mazus,
  Bardzo fajny artykul. Pani napisala: "Poza tym deklaracja poglądów a rzeczywiste zachowanie w momencie spotkania z konkretnym człowiekiem to dwie zupełnie różne sprawy."
  Tak jest tez moje doswiadczenie jako Niemiec w Polsce. Polacy sa naprawde otwarci gleboko w sercu, problem jest kosciol a PiS które sa skrajnie szkodliwe w sensie moralnym. Malo tego ze PiS nie chce pomagac oni jeszcze atakuja tych ktorzy chca pomagac, czy to jest ta organizacja w Gdansku (albo Sopocie) czy to jest niemiecki rzad, UE itd. To totalny brak moralnosci w rzadzie a tez w kosciele.
 • 2017-03-08 13:16 | Hmm?

  Re:Czy da się zmienić postawy Polaków wobec uchodźców

  Hmm, i to znów my jesteśmy ci źli, nie przybysze mordujący, gwałcący i palący samochody czy ośrodki dla nich przeznaczone tylko my, bośmy do tego gwałcenia i palenia niechętnie nastawieni. A powinniśmy wzorem Szwedów położyć krzyżyk na Polkach i ich prawach i otworzyć szeroko kraj na osadnictwo islamskie. Bo przecież ci "uchodźcy" nie są uchodźcami, prawda? Nawet według "poprawianych" danych przez UE, jest wśród nich tylko mniej niż 20% z Syrii, prawda?
  Media starannie usiłują nie pokazywać rozruchów we Francji, starają się nie donosić o codziennych już wydarzeniach w Szwecji czy Niemczech. Wprowadza się kolejne prawa penalizujące niechęć wobec mas osadników, zamyka usta i konta na Faceboku publikującym filmy o kolejnych dokonaniach "gości". Cenzura szaleje.
  Za to prasa lewicowa donosi wyłącznie o "przemocy" słownej pośród nas, Europejczyków. Rozpisuje się nad okropnymi określeniami i straszliwie niechętnymi minami, które czynimy w kierunku muzułmanów. Czy są jakieś granice zakłamania, których lewica nie przekroczy w jej "słusznym" dziele zmieniania świata na gorsze? Nie?